Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Εγγραφή
    24-09-2010
    Περιοχή
    Χαλκιδική
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Greg61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://top.host/el/vps-hosting

    Αυτό βγαίνει 12,90 € + ΦΠΑ το μήνα με Windows.
    Αυτό φαίνεται πολύ καλό! Μόνο 4/μηνα και σου δίνει
    2 vCores
    2GB RAM
    20GB SSD Disk
    Unmetered Traffic
    Linux
    ????

    Να φανταστώ τα VPS είναι σαν VM έτσι? Δηλαδή έχεις πλήρη έλεγχο στα processes αλλά και στην εγκατάσταση άλλον προγραμμάτων.

    - - - Updated - - -

    Άρα για να συνοψίσουμε . Το VPN μπορώ να το χρησιμοποιήσω για να τρέχω μια βάση δεδομένων στην οποία μπορώ να έχω πρόσβαση εξωτερικά με το ip του VPN?

  2. #17
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το 2ο σου πρότεινα εγώ. Το 1ο έχει μόνο linux.

    VM = Virtual Machine.
    VPS = Virtual Private Server. Ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα.

    Σ' ένα τέτοιο σύστημα υπολογίζεις και μιά αποκλειστική ΙΡ, περίπου 2 € το μήνα ακόμα.

    Επίσης, άν πληρώσεις για τεχνική υποστήριξη -που μάλλον τη χρειάζεσαι- τότε το μηνιαίο κόστος αυξάνεται αρκετά. Μπές όμως εσύ στα βαθιά, προσπάθησε να κολυμπήσεις και, άν δείς οτι πνίγεσαι, μίλα με το hosting σου και ζήτα τους υποστήριξη. Είναι πολύ σημαντικό, στην άλλη άκρη της γραμμής του τηλεφώνου να σου μιλούν ελληνικά απο το τμήμα υποστήριξης, κι όχι ολλανδικά ή ταϊβανέζικα.
    Γρηγόρης Νάκος.

  3. #18
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babaliaris Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν το πρόβλημα στο οικονομικό είναι η ασφάλεια, αστην έξω δεν πηράζει. Ποιος θα προσπαθήσει να κάνει κάτι στην βάση δεδομένων του Αλέξη
    Ένα μικρό κουρείο έχει.
    Επειδή οι πελάτες του Αλέξη, δεν έχουν προσωπικά δεδομένα και θέλουν τυχόν τηλέφωνα ή/και διευθύνσεις, να βρίσκονται "απροστάτευτα" στο διαδίκτυο :P
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  4. #19
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babaliaris Εμφάνιση μηνυμάτων

    Άρα για να συνοψίσουμε . Το VPN μπορώ να το χρησιμοποιήσω για να τρέχω μια βάση δεδομένων στην οποία μπορώ να έχω πρόσβαση εξωτερικά με το ip του VPN?
    Άλλο VPN, άλλο VPS. Τα μπέρδεψες.
    Σ' ένα τέτοιο σύστημα υπολογίζεις και μιά αποκλειστική ΙΡ, περίπου 2 € το μήνα ακόμα.
    Γρηγόρης Νάκος.

  5. #20
    Εγγραφή
    24-09-2010
    Περιοχή
    Χαλκιδική
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Greg61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο VPN, άλλο VPS. Τα μπέρδεψες.
    χαχα typo. Είμαι σίγουρος ότι θα έχω πρόβλημα.
    Νομίζω ότι αν πάρω το VPS, κάνω εγκατάσταση MySQL server πάλι δεν θα μπορώ να συνδεθώ απομακρισμένα σωστά?
    Νομίζω το έχω δοκιμάσει σε vm's της google τότε που μας έδιναν δωρεάν για εκμάθηση και έπρεπε να κάνεις ρυθμίσεις
    έτσι ώστε ο MySQL server να ακούει στην public ip του vm. Μπορείς να με πεις 2 πράγματα για αυτό? Επίσης έψαξα στο google
    και βρήκα ότι γίνετε να συνδεθείς με ssh? Μα το ssh είναι σαν remote control σωστά? Πως θα με βοηθήσει να συνδεθώ απομακρισμένα
    στην Βάση από τον MySQL c# connector?

  6. #21
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δες μήπως σου κάνει κάτι τέτοιο.

  7. #22
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babaliaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι αν πάρω το VPS, κάνω εγκατάσταση MySQL server πάλι δεν θα μπορώ να συνδεθώ απομακρισμένα σωστά?
    Σωστά. Θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς με το πρόγραμμα διαχείρισης του VM σου και να δώσεις σε συγκεκριμένη βδ συγκεκριμένα δικαιώματα απομακρυσμένης διαχείρισης με κάποιο τοπικό πρόγραμμα. Εγώ local χρησιμοποιώ αυτό: https://www.mysql.com/products/workbench/

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babaliaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω το έχω δοκιμάσει σε vm's της google τότε που μας έδιναν δωρεάν για εκμάθηση και έπρεπε να κάνεις ρυθμίσεις
    έτσι ώστε ο MySQL server να ακούει στην public ip του vm.
    Το ξέρω. Στο πρότεινε και συμφορουμίτης πρίν λίγο. Αλλά και σ' αυτό πληρώνεις. Δέν ξέρω πώς ακριβώς λειτουργεί.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babaliaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να με πεις 2 πράγματα για αυτό? Επίσης έψαξα στο google
    και βρήκα ότι γίνετε να συνδεθείς με ssh? Μα το ssh είναι σαν remote control σωστά? Πως θα με βοηθήσει να συνδεθώ απομακρισμένα
    στην Βάση από τον MySQL c# connector?
    Ξεκίνησα ήδη αναβάθμιση στον σέρβερ μου και, μέχρι τα ξημερώματα, δέν μπορώ ν' ασχοληθώ επισταμένα. Θα βλέπω το νήμα κι όταν μπορώ θα δίνω κάποιες σύντομες απαντήσεις.
    Για το πώς μπορείς να συνδεθείς απομακρυσμένα σε μιά βδ, σου έγραψα παραπάνω για το workbench.
    Γρηγόρης Νάκος.

  8. #23
    Εγγραφή
    24-09-2010
    Περιοχή
    Χαλκιδική
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    Ωραία. Θα το δοκιμάσω δεν πειράζει και θα μάθω στην πορεία. Αυτές τις μέρες θα ενημερώνω εδώ με post τα προβλήματα που θα έχω η μπορεί και να ανοίξω νέο thread.
    Θα πάρω αυτό με το linux μιας και έχω καλύτερη εμπειρία από windows (στην διαχείρηση του λειτουργικού). Σε ευχαριστώ πάντος για την βοήθεια. Έκανες πολλές έννοιες ξεκάθαρες.
    Και εγώ το workbench χρησιμοποιώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babaliaris : 31-01-19 στις 01:47.

  9. #24
    Εγγραφή
    13-11-2011
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.447
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000 / 4500
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    Προσωπική μου άποψη είναι να μην πας σε VPS, είδικά με τις γνώσεις που έχεις αυτή τη στιγμή. Το ότι θα έχεις στοιχεία πελατών εκτεθημένα στο internet και θα είσαι εσύ υπεύθυνος για την ασφάλειά τους είναι κάτι πολύ σοβαρό, οπότε αν δεν είσαι σίγουρος ότι ξέρεις να το κάνεις σωστά, μην το κάνεις.

    Καλύτερα να πας σε λύση που σου δίνουν μία βάση και εσύ φτιάχνεις την εφαρμογή, παρά να "εκθέσεις" ένα μηχάνημα στο internet.

    Αφού την εφαρμογή σου την έχεις κάνει σε C# (έτσι καταλαβαίνω) καλύτερα να την μεταφέρεις σε SQL Server και να πάρεις μία free database από το azure. Αν μεταφέρεις και την υλοποίηση σε web θα μπορέσεις να πάρεις και free hosting για την εφαρμογή (προφανώς με περιορισμούς αλλά για λίγους χρήστες είναι σαν να μην υπάρχουν).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babaliaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχα typo. Είμαι σίγουρος ότι θα έχω πρόβλημα.
    Νομίζω ότι αν πάρω το VPS, κάνω εγκατάσταση MySQL server πάλι δεν θα μπορώ να συνδεθώ απομακρισμένα σωστά?
    Νομίζω το έχω δοκιμάσει σε vm's της google τότε που μας έδιναν δωρεάν για εκμάθηση και έπρεπε να κάνεις ρυθμίσεις
    έτσι ώστε ο MySQL server να ακούει στην public ip του vm. Μπορείς να με πεις 2 πράγματα για αυτό? Επίσης έψαξα στο google
    και βρήκα ότι γίνετε να συνδεθείς με ssh? Μα το ssh είναι σαν remote control σωστά? Πως θα με βοηθήσει να συνδεθώ απομακρισμένα
    στην Βάση από τον MySQL c# connector?
    Στη MySQL η απομακρυσμένη πρόσβαση είναι ενεργή. Για τον root είναι απενεργοποιημένο για λόγους ασφαλείας.

    Αυτό με το SSH στην ουσία φτιάχνει μία σύνδεση μέσω SSH από τον υπολογιστή σου στον απομακρυσμένο υπολογιστή και κάνει προώθηση μία τοπική θύρα στον απομακρυσμένο server (SSH Tunneling). Οπότε ένα πρόγραμμα συνδέεται στον υπολογιστή σου αλλά τα δεδομένα μεταφέρονται κρυπτογραφημένα, μέσα από το SSH, στον απομακρυσμένο υπολογιστή. Έτσι πετυχαίνεις μεγαλύτερη ασφάλεια καθώς δεν χρειάζεται να ανοίξεις τη MySQL προς το internet και τα δεδομένα σου είναι πάντα κρυπτογραφημένα.

    - - - Updated - - -

    To Amazon Web Services στο free tier έχει MySql instances.

  10. #25
    Εγγραφή
    24-09-2010
    Περιοχή
    Χαλκιδική
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsakosGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπική μου άποψη είναι να μην πας σε VPS, είδικά με τις γνώσεις που έχεις αυτή τη στιγμή. Το ότι θα έχεις στοιχεία πελατών εκτεθημένα στο internet και θα είσαι εσύ υπεύθυνος για την ασφάλειά τους είναι κάτι πολύ σοβαρό, οπότε αν δεν είσαι σίγουρος ότι ξέρεις να το κάνεις σωστά, μην το κάνεις.

    Καλύτερα να πας σε λύση που σου δίνουν μία βάση και εσύ φτιάχνεις την εφαρμογή, παρά να "εκθέσεις" ένα μηχάνημα στο internet.

    Αφού την εφαρμογή σου την έχεις κάνει σε C# (έτσι καταλαβαίνω) καλύτερα να την μεταφέρεις σε SQL Server και να πάρεις μία free database από το azure. Αν μεταφέρεις και την υλοποίηση σε web θα μπορέσεις να πάρεις και free hosting για την εφαρμογή (προφανώς με περιορισμούς αλλά για λίγους χρήστες είναι σαν να μην υπάρχουν).

    - - - Updated - - -



    Στη MySQL η απομακρυσμένη πρόσβαση είναι ενεργή. Για τον root είναι απενεργοποιημένο για λόγους ασφαλείας.

    Αυτό με το SSH στην ουσία φτιάχνει μία σύνδεση μέσω SSH από τον υπολογιστή σου στον απομακρυσμένο υπολογιστή και κάνει προώθηση μία τοπική θύρα στον απομακρυσμένο server (SSH Tunneling). Οπότε ένα πρόγραμμα συνδέεται στον υπολογιστή σου αλλά τα δεδομένα μεταφέρονται κρυπτογραφημένα, μέσα από το SSH, στον απομακρυσμένο υπολογιστή. Έτσι πετυχαίνεις μεγαλύτερη ασφάλεια καθώς δεν χρειάζεται να ανοίξεις τη MySQL προς το internet και τα δεδομένα σου είναι πάντα κρυπτογραφημένα.

    - - - Updated - - -

    To Amazon Web Services στο free tier έχει MySql instances.
    Ωραία άμα είναι θα δοκιμάσω αυτό που λες.

  11. #26
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπορείς πάντως να εγκαταστήσεις ολόκληρο το σύστημα που έφτιαξες στον υπολογιστή του κουρέα που έχει στο σπίτι του, αφού είναι ανοικτός όλη μέρα, και να συνδέεται απο το μαγαζί με TeamViewer.
    Έτσι, δέν θα χάσετε δεδομένα άν σας κλέψουν τον υπολογιστή του κουρείου, και δέν χρειάζεται να κάνετε καμμία δαπάνη.

    Σύν το οτι δέν θα έχεις έναν σέρβερ ανοικτό στο ίντερνετ, τουλάχιστον τώρα, μέχρι να μάθεις πώς να τον διαχειρίζεσαι με ασφάλεια.
    Ξέρεις, η νομοθεσία σχετικά με την περισυλλογή, επεξεργασία και ασφαλή διαχείριση προσωπικών δεδομένων, είναι αρκετά αυστηρή.

    Όσο για την πρακτική σου άσκηση, νοίκιασε ένα VM και κάνε τα πειράματά σου, χρησιμοποιώντας ψεύτικα στοιχεία. Το κόστος θεώρησε οτι προστίθεται στο κόστος της εκπαίδευσής σου, σάν να αγοράζεις 1-2 συγγράμματα το μήνα.
    Αυτά απο μένα και περιμένω νεώτερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greg61 : 31-01-19 στις 06:25.
    Γρηγόρης Νάκος.

  12. #27
    Εγγραφή
    24-09-2010
    Περιοχή
    Χαλκιδική
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Greg61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς πάντως να εγκαταστήσεις ολόκληρο το σύστημα που έφτιαξες στον υπολογιστή του κουρέα που έχει στο σπίτι του, αφού είναι ανοικτός όλη μέρα, και να συνδέεται απο το μαγαζί με TeamViewer.
    Έτσι, δέν θα χάσετε δεδομένα άν σας κλέψουν τον υπολογιστή του κουρείου, και δέν χρειάζεται να κάνετε καμμία δαπάνη.

    Σύν το οτι δέν θα έχεις έναν σέρβερ ανοικτό στο ίντερνετ, τουλάχιστον τώρα, μέχρι να μάθεις πώς να τον διαχειρίζεσαι με ασφάλεια.
    Ξέρεις, η νομοθεσία σχετικά με την περισυλλογή, επεξεργασία και ασφαλή διαχείριση προσωπικών δεδομένων, είναι αρκετά αυστηρή.

    Όσο για την πρακτική σου άσκηση, νοίκιασε ένα VM και κάνε τα πειράματά σου, χρησιμοποιώντας ψεύτικα στοιχεία. Το κόστος θεώρησε οτι προστίθεται στο κόστος της εκπαίδευσής σου, σάν να αγοράζεις 1-2 συγγράμματα το μήνα.
    Αυτά απο μένα και περιμένω νεώτερα.
    Ωραία! Άμα είναι θα το κάνουμε έτσι για σιγουριά.
    Δεν ασχολούμε με web development για αυτό δεν τα γνωρίζω αυτά.
    Αλλά δεν φαντάστικα ότι για μια Βάση δεδομένων θα χρειαζόταν να φτάσω σε αυτό το σημείο.

  13. #28
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναί αλλά δέν ζήτησες μόνο μιά βδ, σε κάποιο πόστ σου ανέφερες οτι θέλεις να κάνεις στην ουσία ό,τι κάνει ένας δχστής με το phpmyadmin (backups, επεξεργασία δεδομένων, αντίγραφα βδ κλπ) που σου χρειάζονται για την πρακτική σου άσκηση.
    Γρηγόρης Νάκος.

  14. #29
    Εγγραφή
    24-09-2010
    Περιοχή
    Χαλκιδική
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Greg61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναί αλλά δέν ζήτησες μόνο μιά βδ, σε κάποιο πόστ σου ανέφερες οτι θέλεις να κάνεις στην ουσία ό,τι κάνει ένας δχστής με το phpmyadmin (backups, επεξεργασία δεδομένων, αντίγραφα βδ κλπ) που σου χρειάζονται για την πρακτική σου άσκηση.
    Έχω δώσει μια λειτουργία στον χρήστη να το κάνει αυτό. Δηλαδή πατάει ένα κουμπί backup και δημιουργείται ένα .sql αρχείο. Μετά ο χρήστης το παίρνει και το κρατάει όπου θέλει.
    Ο χρήστης γνωρίζει τον κωδικό της Βάσης αφού αυτός είναι ο διαχειρηστής (αυτός που έχει το κομμωτήριο).

    Κώδικας:
    mysqldump -u <user> --databases <db_name> -p > database_name.sql
    - - - Updated - - -

    Για να πάρετε και μια ιδέα για το τη αποθηκεύω στην βάση:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture1.PNG 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  37,0 KB 
ID: 201033

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture2.PNG 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  42,2 KB 
ID: 201034

    Σχήμα Βάσης
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  AlexDatesSchema.png 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  105,9 KB 
ID: 201035

  15. #30
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babaliaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο χρήστης γνωρίζει τον κωδικό της Βάσης αφού αυτός είναι ο διαχειρηστής (αυτός που έχει το κομμωτήριο).
    Έκανες τον κομμωτή δχστή. Κι αυτός θα πάει και θα βάλει το ίδιο passwd που χρησιμοποιεί και στο facebook ή όπου αλλού. Και μέσα θα υπάρχουν στοιχεία πελατών.
    ΜΗΝ το κάνεις. Βάλτου το πρόγραμμά σου στο σπίτι του και να συνδέεται απο το μαγαζί με teamviewer όπως σου ξαναείπα. ΜΗΝ τον βγάζεις στο ίντερνετ.
    Γρηγόρης Νάκος.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας