Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    14-07-2016
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σε ολους. Εχθες επεστρεψα στο σπιτι και παρατηρησα οτι το λαμπακι telephony στο speedport entry 2i ειναι σβηστο. Επειδη ειχαμε κανει αιτηση για 50mb, που μαλιστα ειχε καθυστερησει λιγες μερες, μπηκα στην σελιδα του ρουτερ οπου ειδα οτι η ταχυτητα ειναι οντως στα 50/5!! και σκεφτηκα οτι ισως το τηλεφωνο δεν λειτουργει προσωρινα λογω αναβαθμισης της γραμμης, και δεν πολυασχοληθηκα υποθετοντας οτι θα επανελθει σε μερικες ωρες.
    Ωστοσο, εχει περασει μια μερα και ακομα το τηλεφωνο δεν δουλευει. Το λαμπακι telephony παραμενει σβηστο, και στο ρουτερ στο Sip Account-1 υπαρχει ο αριθμος μας, αλλα το status του ειναι Not registered. Το ιντερνετ παντως λειτουργει μια χαρα!

    Η ερωτηση μου ειναι αν ειναι φυσιολογικο να κοβεται το τηλεφωνο για τοσο διαστημα σε τετοια διαδικασια, η χρειαζεται να επικοινωνησω με το τεχνικο τμημα/να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις του ρουτερ? Να πω επισης οτι και πριν την αναβαθμιση σε 50mb ειχαμε voip, αν εχει σημασια.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-01-2006
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritzBox
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bubbles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σε ολους. Εχθες επεστρεψα στο σπιτι και παρατηρησα οτι το λαμπακι telephony στο speedport entry 2i ειναι σβηστο. Επειδη ειχαμε κανει αιτηση για 50mb, που μαλιστα ειχε καθυστερησει λιγες μερες, μπηκα στην σελιδα του ρουτερ οπου ειδα οτι η ταχυτητα ειναι οντως στα 50/5!! και σκεφτηκα οτι ισως το τηλεφωνο δεν λειτουργει προσωρινα λογω αναβαθμισης της γραμμης, και δεν πολυασχοληθηκα υποθετοντας οτι θα επανελθει σε μερικες ωρες.
    Ωστοσο, εχει περασει μια μερα και ακομα το τηλεφωνο δεν δουλευει. Το λαμπακι telephony παραμενει σβηστο, και στο ρουτερ στο Sip Account-1 υπαρχει ο αριθμος μας, αλλα το status του ειναι Not registered. Το ιντερνετ παντως λειτουργει μια χαρα!

    Η ερωτηση μου ειναι αν ειναι φυσιολογικο να κοβεται το τηλεφωνο για τοσο διαστημα σε τετοια διαδικασια, η χρειαζεται να επικοινωνησω με το τεχνικο τμημα/να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις του ρουτερ? Να πω επισης οτι και πριν την αναβαθμιση σε 50mb ειχαμε voip, αν εχει σημασια.
    κανε ενα factory reset
    θα δουλέψει μετά το τηλ

  3. #3
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Εγώ πάντως απο τη στιγμή που μου ήρθε το 50αρι έμεινα 2 βδομάδες χωρίς τηλέφωνο. Τυπικά την πρώτη βδομάδα δεν είχα καν internet (σύμφωνα με τον ΟΤΕ, άλλο που εγω είχα κανονικά). Μετά απο κάμποσα τηλέφωνα το έφτιαξαν. Δεν έχω ακόμα VOIP (αν έχει κάποια σημασία αυτό).

  4. #4
    Εγγραφή
    14-07-2016
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστω για τις απαντησεις, με το reset τελικα επανηλθε το τηλεφωνο!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω ακόμα VOIP (αν έχει κάποια σημασία αυτό).
    δυστυχως εμεις εχουμε απ'το καλοκαιρι, με αποτελεσμα οταν πεφτει το ιντερνετ ο μονος τροπος επικοινωνιας με τον οτε για τεχνικη υποστηριξη να ειναι τα σηματα καπνου η να τρεχουμε σε σπιτια γνωστων καθως δεν εχουμε κινητο εδω και χρονια (και με τα παγια του οτε να φτανουν τα €90 δεν βλεπω να ξαναποκτουμε συντομα )

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας