Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    12-07-2007
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΦΙΔΝΕΣ
    Router
    Huawei HA35
    SNR / Attn
    8(dB) / 32(dB)
    Μόλις πριν από μερικές ημέρες γύρισα σε voip και από 4άρα adsl γραμμή σε 50άρα vdsl (αρχικά). Η απόστασή μου από την καμπίνα είναι 2000 μέτρα, οπότε ήξερα ότι η μέγιστη ταχύτητα που μπορώ να "πιάσω" είναι περί τα 17mbps. Λόγω διαφόρων λάθος ρυθμίσεων όπως φάνηκε αργότερα, η μέγιστη ταχύτητα στην οποία κλείδωνα ήταν τα 2mbps(!!!). Η άποψη των τεχνικών ήταν να υποβαθμίσω την γραμμή πάλι σε adsl 24άρα πλέον. Αφότου έγιναν, κάποιες ρυθμίσεις η ταχύτητά μου είναι περί τα 6.5mbps (πάλι μακράν των θεωρητικών 17. Η εικόνα που έχω από την σύνδεση είναι η παρακάτω:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  speed1.png 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  49,4 KB 
ID: 201130
    Θέλω την βοήθειά σας για να εξηγήσω τα παρακάτω για να προσπαθήσω να πείσω τους τεχνικούς να ξαναδούν το θέμα μου:
    - βλέπω ότι έχω πολλά λάθη ΑΛΛΑ καθόλου διορθώσεις (FEC) - είναι λογικό αυτό? τι μπορεί να σημαίνει?
    - το attenuation που εμφανίζεται (56.0 db), αντιστοιχεί σε πολύ μεγαλύτερη απόσταση (4000 μέτρα περίπου) από αυτή που φυσικά απέχω (2000 μέτρα)
    - το attenuation πάλι, δεν είναι σταθερό! Μεταβάλλεται ανάλογα που θα κλειδώσει μετά από επανεκκίνηση μεταξύ 45 και 58 db!
    Πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά είτε στις ρυθμίσεις ή στην γραμμή / υποδομή, αλλά δεν έχω τις γνώσεις για να το προσδιορίσω! Παρακαλώ τα φώτα σας!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για τα λάθη, είσαι σε FastPath γι' αυτό και δεν γίνεται διόρθωση των λαθών, το έχεις ζητήσει εσύ;; αν όχι, πάρε τηλέφωνο να σε γυρίσουν σε interleaved.

    Δοκιμή στον κατανεμητή έχεις κάνει μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην εσωτερική σου καλωδίωση;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    12-07-2007
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΦΙΔΝΕΣ
    Router
    Huawei HA35
    SNR / Attn
    8(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα λάθη, είσαι σε FastPath γι' αυτό και δεν γίνεται διόρθωση των λαθών, το έχεις ζητήσει εσύ;; αν όχι, πάρε τηλέφωνο να σε γυρίσουν σε interleaved.

    Δοκιμή στον κατανεμητή έχεις κάνει μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην εσωτερική σου καλωδίωση;;
    Σχετικά με το fastpath, δεν το ξέρω αλλά καλό μου ακούγεται... μήπως αν το γυρίσω σε interleaved θα χάσω σε ταχύτητα?
    Σχετικά με την εσωτερική καλωδίωση, μένω σε μονοκατοικία και το καλώδιο υποτίθεται είναι μονοκόματο περί τα 100 μέτρα - πως μπορώ να το τσεκάρω? υπάρχουν όργανα? εξηγεί το θέμα με το attenuation?
    Ευχαριστώ πολύ!

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aν το γυρίσεις σε interleaved θα κερδίσεις σε ταχύτητα και σταθερότητα της γραμμής και θα αυξηθεί το ping, αν δεν παίζεις online παιγνίδια δεν σε ενδιαφέρει.

    Αφού είσαι σε μονοκατοικία κάπου έρχεται το καλώδιο του ΟΤΕ σε εξωτερικό κουτί, έχει μάντρα το σπίτι;; θα είναι κάπου στην μάντρα μαζί με τον μετρητή της ΔΕΗ, θα πρέπει να βρεις αυτό το κουτί και να συνδέσεις εκεί το ρούτερ κατευθείαν στο καλώδιο του ΟΤΕ, αφού θα έχεις αποσυνδέσει το καλώδιο που πάει στο σπίτι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Ασχετο σχολιο:
    αυτος ο τιτλος θεματος περιγραφει σε μεγαλο βαθμο τη ζωη μου...(εκτος απο το βοηθεια)

  6. #6
    Εγγραφή
    12-07-2007
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΦΙΔΝΕΣ
    Router
    Huawei HA35
    SNR / Attn
    8(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris.taxideytis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασχετο σχολιο:
    αυτος ο τιτλος θεματος περιγραφει σε μεγαλο βαθμο τη ζωη μου...(εκτος απο το βοηθεια)
    Ελπίζω φίλε μου αυτό να ισχύει μόνο για τα τεχνικά θέματα και όχι για την ζωή σου....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν το γυρίσεις σε interleaved θα κερδίσεις σε ταχύτητα και σταθερότητα της γραμμής και θα αυξηθεί το ping, αν δεν παίζεις online παιγνίδια δεν σε ενδιαφέρει.

    Αφού είσαι σε μονοκατοικία κάπου έρχεται το καλώδιο του ΟΤΕ σε εξωτερικό κουτί, έχει μάντρα το σπίτι;; θα είναι κάπου στην μάντρα μαζί με τον μετρητή της ΔΕΗ, θα πρέπει να βρεις αυτό το κουτί και να συνδέσεις εκεί το ρούτερ κατευθείαν στο καλώδιο του ΟΤΕ, αφού θα έχεις αποσυνδέσει το καλώδιο που πάει στο σπίτι.
    Σε ευχαριστώ πολύ - πήρα ήδη τηλέφωνο και μου επιβεβαίωσαν ότι είμαι σε FastPath! Ζήτησα να το γυρίσουν! Αναφορικά με το τεστ που προτείνεις, έτσι είναι όπως τα περιγράφεις, το πρόβλημα όμως είναι ότι αφ' ενός δεν έχω ρεύμα στην μάνδρα και επίσης δεν έχω το κατάλληλο εργαλείο για να ξανακουμπώσω τα καλώδια του ΟΤΕ πίσω στην θέση τους όταν τελειώσω!
    Αν καλέσω κάποιον ηλεκτρολόγο, μπορεί να το τσεκάρει? τι λές?

  7. #7
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stsalkit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ - πήρα ήδη τηλέφωνο και μου επιβεβαίωσαν ότι είμαι σε FastPath! Ζήτησα να το γυρίσουν! Αναφορικά με το τεστ που προτείνεις, έτσι είναι όπως τα περιγράφεις, το πρόβλημα όμως είναι ότι αφ' ενός δεν έχω ρεύμα στην μάνδρα και επίσης δεν έχω το κατάλληλο εργαλείο για να ξανακουμπώσω τα καλώδια του ΟΤΕ πίσω στην θέση τους όταν τελειώσω!
    Αν καλέσω κάποιον ηλεκτρολόγο, μπορεί να το τσεκάρει? τι λές?
    Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου το κάνεις μόνος σου, το πρόβλημα του ρεύματος το λύνεις με κάποιο UPS ή PowerBank.
    Παίρνεις ένα πριζάκι εξωτερικό και βιδώνεις εκεί πάνω το ζευγάρι από το καλώδιο του ΟΤΕ, κάνεις την μέτρηση και μετά συνδέεις πάλι το καλώδιο που πάει στο σπίτι. Για καλύτερη σύνδεση αν βρεις πάρε SCOTCHLOK.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #8
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stsalkit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις πριν από μερικές ημέρες γύρισα σε voip και από 4άρα adsl γραμμή σε 50άρα vdsl (αρχικά). Η απόστασή μου από την καμπίνα είναι 2000 μέτρα, οπότε ήξερα ότι η μέγιστη ταχύτητα που μπορώ να "πιάσω" είναι περί τα 17mbps. Λόγω διαφόρων λάθος ρυθμίσεων όπως φάνηκε αργότερα, η μέγιστη ταχύτητα στην οποία κλείδωνα ήταν τα 2mbps(!!!). Η άποψη των τεχνικών ήταν να υποβαθμίσω την γραμμή πάλι σε adsl 24άρα πλέον. Αφότου έγιναν, κάποιες ρυθμίσεις η ταχύτητά μου είναι περί τα 6.5mbps (πάλι μακράν των θεωρητικών 17. Η εικόνα που έχω από την σύνδεση είναι η παρακάτω:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  speed1.png 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  49,4 KB 
ID: 201130
    Θέλω την βοήθειά σας για να εξηγήσω τα παρακάτω για να προσπαθήσω να πείσω τους τεχνικούς να ξαναδούν το θέμα μου:
    - βλέπω ότι έχω πολλά λάθη ΑΛΛΑ καθόλου διορθώσεις (FEC) - είναι λογικό αυτό? τι μπορεί να σημαίνει?
    - το attenuation που εμφανίζεται (56.0 db), αντιστοιχεί σε πολύ μεγαλύτερη απόσταση (4000 μέτρα περίπου) από αυτή που φυσικά απέχω (2000 μέτρα)
    - το attenuation πάλι, δεν είναι σταθερό! Μεταβάλλεται ανάλογα που θα κλειδώσει μετά από επανεκκίνηση μεταξύ 45 και 58 db!
    Πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά είτε στις ρυθμίσεις ή στην γραμμή / υποδομή, αλλά δεν έχω τις γνώσεις για να το προσδιορίσω! Παρακαλώ τα φώτα σας!!!
    απορω ποιος πουλαει vdsl με αποσταση 2 εως 4 χλμ ...
    Γιατι θες να πληρωνεις για 50αρα αφου αποκλείεται να πιανεις πανω απο 17 ? Ακομα και 100αρα να αγορασεις παλι το ιδιο θα πιανεις λογο αποστασης

  9. #9
    Εγγραφή
    12-07-2007
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΦΙΔΝΕΣ
    Router
    Huawei HA35
    SNR / Attn
    8(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου το κάνεις μόνος σου, το πρόβλημα του ρεύματος το λύνεις με κάποιο UPS ή PowerBank.
    Παίρνεις ένα πριζάκι εξωτερικό και βιδώνεις εκεί πάνω το ζευγάρι από το καλώδιο του ΟΤΕ, κάνεις την μέτρηση και μετά συνδέεις πάλι το καλώδιο που πάει στο σπίτι. Για καλύτερη σύνδεση αν βρεις πάρε SCOTCHLOK.
    Σε ευχαριστώ και πάλι. Ναι πιάνουν τα χέρια μου! Οκ με το πριζάκι και το scothlok (πολύ καλή περίπτωση!). Το μόνο μου θέμα είναι με το ρεύμα... Ξέρεις κανένα powerbank ή ups που να κάνει την δουλειά? (Σε υπέρ-ευχαριστώ για τον χρόνο και διάθεση να βοηθήσεις, ούτως ή άλλως).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    απορω ποιος πουλαει vdsl με αποσταση 2 εως 4 χλμ ...
    Γιατι θες να πληρωνεις για 50αρα αφου αποκλείεται να πιανεις πανω απο 17 ? Ακομα και 100αρα να αγορασεις παλι το ιδιο θα πιανεις λογο αποστασης
    ...ο ΟΤΕ! Όταν μου το πρότειναν δεν ήξερα πόσο θα μπορούσα να "πιάσω"! Μετά το έψαξα... Εν πάσει περιπτώσει γι' αυτό τον λόγο γύρισα στο ADSL2+! Αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι δεν πιάνω ούτε το 17!!! Ευχαριστώ

  10. #10
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stsalkit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ και πάλι. Ναι πιάνουν τα χέρια μου! Οκ με το πριζάκι και το scothlok (πολύ καλή περίπτωση!). Το μόνο μου θέμα είναι με το ρεύμα... Ξέρεις κανένα powerbank ή ups που να κάνει την δουλειά? (Σε υπέρ-ευχαριστώ για τον χρόνο και διάθεση να βοηθήσεις, ούτως ή άλλως)
    Οποιοδήποτε UPS κάνει, με τόσο ρεύμα που καταναλώνει το ρούτερ δεν υπάρχει πρόβλημα όσο μικρό και αν είναι, powerbank κάποιο που να βγάζει 12V 1A, η κατανάλωση είναι ελάχιστη.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #11
    Εγγραφή
    12-07-2007
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΦΙΔΝΕΣ
    Router
    Huawei HA35
    SNR / Attn
    8(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποιοδήποτε UPS κάνει, με τόσο ρεύμα που καταναλώνει το ρούτερ δεν υπάρχει πρόβλημα όσο μικρό και αν είναι, powerbank κάποιο που να βγάζει 12V 1A, η κατανάλωση είναι ελάχιστη.
    Τέλεια! Θα χρησιμοποιήσω ένα μικρό UPS που εχω διαθέσιμο. Για να καταλάβω όμως την σύνδεση με το καλώδιο του ΟΤΕ. Αυτό (το καλώδιο) έρχεται και κουμπώνει επάνω στον "κατανεμητή" (δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται... έχω δει όμως τους τεχνικούς να χρησιμοποιούν ένα εργαλείο για να βάλουν με μία κίνηση το καλώδιο τους εκεί). Σε άλλο σημείο του ¨κατανεμητή" είναι "κουμπωμένο" το καλώδιο που πάει σπίτι μου (τύπου UTP 6 νομίζω). Το εξωτερικό πριζάκι που λες που το βάζω? Πρέπει να βγάλω το καλώδιο του ΟΤΕ και να το συνδέσω με το πριζάκι? αν ναι, μπορώ να το ξαναβάλω πάλι στην θέση του χωρίς το ειδικό εργαλείο? Ο κατανεμητής έχει πολλές "θέσεις" ελεύθερες - μήπως να βάλω το πριζάκι εκεί? (δεν θέλω να χαλάσω κάτι και να μείνω με το καλώδιο στο χέρι, χωρίς τηλέφωνο και ιντερνετ!) Ελπίζω η παραπάνω περιγραφή να είναι αρκετά καλή για να καταλάβεις τι εννοώ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stsalkit : 03-02-19 στις 19:17.

  12. #12
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stsalkit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλεια! Θα χρησιμοποιήσω ένα μικρό UPS που εχω διαθέσιμο. Για να καταλάβω όμως την σύνδεση με το καλώδιο του ΟΤΕ. Αυτό (το καλώδιο) έρχεται και κουμπώνει επάνω στον "κατανεμητή" (δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται... έχω δει όμως τους τεχνικούς να χρησιμοποιούν ένα εργαλείο για να βάλουν με μία κίνηση το καλώδιο τους εκεί). Σε άλλο σημείο του ¨κατανεμητή" είναι "κουμπωμένο" το καλώδιο που πάει σπίτι μου (τύπου UTP 6 νομίζω). Το εξωτερικό πριζάκι που λες που το βάζω? Πρέπει να βγάλω το καλώδιο του ΟΤΕ και να το συνδέσω με το πριζάκι? αν ναι, μπορώ να το ξαναβάλω πάλι στην θέση του χωρίς το ειδικό εργαλείο? (δεν θέλω να χαλάσω κάτι και να μείνω με το καλώδιο στο χέρι, χωρίς τηλέφωνο και ιντερνετ!) Ελπίζω η παραπάνω περιγραφή να είναι αρκετά καλή για να καταλάβεις τι εννοώ!
    Yπάρχει στην μάντρα κατανεμητής ή απλά ένα κουτί διακλάδωσης;; μόνο ο κατανεμητής έχει μέσα οριολωρίδες(ρεγκλέτες) και χρειάζεσαι εργαλείο για να βάλεις πάλι το καλώδιο.
    Αν είναι ένα απλό κουτί διακλάδωσης τα καλώδια μέσα είναι απλά στριμμένα μεταξύ τους, τα αποσυνδέεις, κάνεις την δουλειά σου και μετά τα συνδέεις πάλι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #13
    Εγγραφή
    12-07-2007
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΦΙΔΝΕΣ
    Router
    Huawei HA35
    SNR / Attn
    8(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπάρχει στην μάντρα κατανεμητής ή απλά ένα κουτί διακλάδωσης;; μόνο ο κατανεμητής έχει μέσα οριολωρίδες(ρεγκλέτες) και χρειάζεσαι εργαλείο για να βάλεις πάλι το καλώδιο.
    Αν είναι ένα απλό κουτί διακλάδωσης τα καλώδια μέσα είναι απλά στριμμένα μεταξύ τους, τα αποσυνδέεις, κάνεις την δουλειά σου και μετά τα συνδέεις πάλι.
    Δυστυχώς για μένα είναι κατανεμητής με ρεγκλέτες όπως λες!

  14. #14
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    ...ο ΟΤΕ! Όταν μου το πρότειναν δεν ήξερα πόσο θα μπορούσα να "πιάσω"! Μετά το έψαξα... Εν πάσει περιπτώσει γι' αυτό τον λόγο γύρισα στο ADSL2+! Αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι δεν πιάνω ούτε το 17!!! Ευχαριστώ[/QUOTE]

    το 17 ειναι θεωρητικό, δεν νομιζω οτι θα το πιασεις ποτε... Οταν θα μπουν καφαο στην περιοχη σου (max καθε 800μετρα περιπου) και θα δινουν απο εκει vdsl τοτε οκ. Ισως σου μειωσαν το snr και ετσι ανέβηκε η ταχυτητα σου. Δοκιμασε οτι σου ειπαν αλλα δεν νομιζω να πας παραπανω χωρις αποσυνδέσεις, αντε να πας 8. Εισαι πολλη μακρια

  15. #15
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stsalkit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς για μένα είναι κατανεμητής με ρεγκλέτες όπως λες!
    Ο κατανεμητής δίνει και σε άλλες οικοδομές;; αν ναι, μην τον ανοίγεις αν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

    Αν πάλι δίνει μόνο σε σένα μπορείς να πάρεις ένα φτηνό καρφωτικό και να κάνεις την δουλειά σου, αλλιώς αναγκαστικά θα πρέπει να φωνάξεις ηλεκτρολόγο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας