Σελ. 25 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 361-375 από 765
  1. #361
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει είδηση στο κεντρικό site, ας μη συζητάμε το ίδιο θέμα σε 2 διαφορετικά σημεία.
    +1
    Αφού το έβαλε ο nnn στις ειδήσεις,γιατί το συνεχίζετε εδώ ρε παίδες;

  2. #362
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Καλά δεν βαριέστε;
    Κάθε χρόνο τα ίδια γράφετε.

    Εδώ και 4 χρόνια τα ίδια λένε διάφορα άρθρα και τίποτα δεν έχει αλλάξει.
    ΌΧΙ δεν πρόκεται να κυνηγήσει όλους τους χρήστες για κάτι τέτοιο.
    Γιατί τότε θα χάσει άπειρες συνδρομές που δεν θα ανανεώσουν γιατί δεν θα θέλουν να πληρώνει ένας το 16άρι.
    Και όχι δεν γίνεται μόνο στην Ελλάδα, γίνεται και σε άλλες χώρες και είναι άπειροι χρήστες όσοι το κανουν.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #363
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Διαφωνώ φίλε @RASTAVIPER

    Καταρχήν το φαινόμενο διαμοιρασμού της συνδρομής γίνεται περισσότερο στην ελλάδα και λιγότερο στο εξωτερικό

    Δεν καταλαβαίνω το λόγο βέβαια μιας και η συνδρομή κινείται σε λογικά πλαίσια και τιμή πάντα σε σχέση με άλλες υπηρεσίες streaming

    ΝΑΙ θα τους κυνηγήσει

    Δεν θα χάσει άπειρες συνδρομές παρά μόνο ελάχιστες γιατί ειδικά στην ελλάδα η ζυγαριά κλείνει υπέρ του μιας και οι περισσότεροι νέοι μέχρι 25 ετών (αυτό δεν ισχύει για τους περισσότερους από εμάς που είμαστε άνω των 30+) δεν είναι μυημένοι στο άθλημα του παράνομου κατεβάσματος μιας και όλα τα καλά και γνωστά sites και torrents έχουν γίνει Private με κλειστές τις εγγραφές και δεν δέχονται νέα μέλη παρά μόνο όσοι είναι μέλη και δίνουν την δωρεά τους (donation) εξακολουθούν και παραμένουν μέλη.

    Εγώ λέω ότι θα το κάνει και θα κόψει τον διαμοιρασμό της συνδρομής εκτός "σπιτιού".

    Θα εφαρμόσει αυτό που εφαρμόζουν και οι άλλες υπηρεσίες streaming

    Εννοείται ότι ο καθένας μπορεί να επιλέξει αν θα συνεχίσει την συνδρομή του ή όχι (άλλωστε είναι μονόδρομος ειδικά στην ελλάδα) καθώς από τις άλλες υπηρεσίες που υπάρχουν διαθέσιμες στην ελλάδα και αναφέρομαι μόνο στο Apple TV+ και Google TV δεν μπορείς να διαμοιράσεις την συνδρομή σου.

  4. #364
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.089
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Zerocool δεν ξέρω νούμερα να συγκρίνω αλλά στο Βέλγιο και Ολλανδία γίνεται χαμός στους νεαρούς κύκλους με τον διαμοιρασμό του νετφλιξ.

    Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τα 15 ευρώ αρκεί να ήταν μια υπηρεσία και όχι 10 που πάνε να μας χώσουν. Το μεγαλύτερο για μένα ανασταλτικό κριτήριο είναι ο περιορισμός στο περιεχόμενο. Αν η νετφλιξ κάποτε προμοταρε το VPN, μην έχει απορία γιατί άλλοι προμοταρουν άλλου τύπου παρανομίες. Δηλαδή τα ακούω και λίγο βερεσε τα νομικά από την νετφλιξ και όχι μόνο.

  5. #365
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Zerocool δεν ξέρω νούμερα να συγκρίνω αλλά στο Βέλγιο και Ολλανδία γίνεται χαμός στους νεαρούς κύκλους με τον διαμοιρασμό του νετφλιξ.

    Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τα 15 ευρώ αρκεί να ήταν μια υπηρεσία και όχι 10 που πάνε να μας χώσουν. Το μεγαλύτερο για μένα ανασταλτικό κριτήριο είναι ο περιορισμός στο περιεχόμενο. Αν η νετφλιξ κάποτε προμοταρε το VPN, μην έχει απορία γιατί άλλοι προμοταρουν άλλου τύπου παρανομίες. Δηλαδή τα ακούω και λίγο βερεσε τα νομικά από την νετφλιξ και όχι μόνο.
    Φίλε μου μακάρι να ήταν ΜΙΑ άντε ΔΥΟ υπηρεσίες που να προσφέρουν Streaming τις ταινίες και τις σειρές που τόσο λατρεύω

    αλλά δυστυχώς η απληστία των εταιρειών τους έχει φτάσει σε τέτοιο επίπεδο που κάθε εταιρεία παραγωγής/διάθεσης θα βγάλει και μια Streaming υπηρεσία με το ανάλογο κόστος

    όταν καταλάβουν την "γκάφα" τους θα είναι αργά

    γιατί η "πίτα" είναι μικρή και τα κέρδη μεγάλα αλλά είναι ήδη μοιρασμένα και επειδή την πειρατεία σε αυτό το επίπεδο (ταινίες/σειρές) δεν μπορούν να την αντιμετωπίσουν (εννοώ να την κλείσουν) έχουν χάσει από τα αποδυτήρια.

    απλά αυτοί που έχουν "γνώση" θα χρησιμοποιούν τις νόμιμες υπηρεσίες για κάποια πράγματα και τις παράνομες για τα υπόλοιπα.

    εγώ δεν έχω πρόβλημα που πληρώνω για συνδρομή το Netflix (το μεγάλο πακέτο)

    ούτε για το Apple TV+ ούτε για το Google TV ούτε για το Amazon Prime

    εννοείται ότι θα πληρώσω και για το Disney+ και όποια άλλη εταιρεία έρθει

    αλλά παράλληλα θα χρησιμοποιώ και την παράνομη οδό που μου εξασφαλίσει περισσότερο περιεχόμενο και έτσι έχω ταινίες και σειρές (δεκαετία του 60-70-80 αλλά και του 90) που δεν τις βρίσκεις πλέον πουθενά...

  6. #366
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.089
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Όταν έγραψα 10 υπηρεσίες, ήμουν ευγενικός.

    Κάπου εδώ γράψει ότι το θέμα πειρατεία είχε λυθεί οριστικά αλλά να τις βλακείες τους θα πάμε πίσω στο παρελθόν και θα αρχίσουν να κλαίνε πάλι.

    Θα έπρεπε το νετφλιξ και ίσως ένας ακόμα ανταγωνιστής, να γίνουν σαν τα τηλεοπτικά κανάλια με τις εταιρείες παραγωγής να έχουν υποχρέωση να τους κάνουν διαθέσιμες το περιεχόμενο τους. Και η νετφλιξ και κάθε νετφλιξ θα πρέπει να συμβεί λεφτά με βάση τις προβολές. Φυσικά θα έπρεπε να έχουν ανοιχτό API, και να υπάρχουν διαφορετικές εφαρμογές στιςω προτάσεις τους. Άσε τις εφαρμογές streaming να κάνουν optimize το κόστος επί της ουσίας αναπαραγωγής και να έχουν ευχαριστημένους χρήστες.

    Χωρίς τους ηλίθιους γεωγραφικούς περιορισμούς, ποιος Βέλγους δεν θα πλήρωνε 15ε το μήνα για πρόσβαση σε media? Φυσικά το κόστος πρέπει να διαφέρει ανά χώρα και να υπάρχει standardisation και επίβλεψη των ενδιάμεσων.

    Ούτε ένας πειρατής δεν θα έμενε. Το ίδιο και με την μουσική.

  7. #367
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.201
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Δεν ξέρω τι λέτε αλλά στην Αμερική γίνεται της κολάσεως με το διαμοιρασμό σε ηλικίες κάτω των 40 ετών. Ασχετος αν το εισόδημα είναι χαοτικά διαφορετικό με εμάς, είναι απίστευτα τα λεφτά που δίνει ένα σπίτι για ίντερνετ και συνδρομές.
    Νομίζετε πως αυτό θα το κάνει το netflix αν το κάνει, για την Ελλαδιτσα? Καλό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #368
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ φίλε @RASTAVIPER

    Καταρχήν το φαινόμενο διαμοιρασμού της συνδρομής γίνεται περισσότερο στην ελλάδα και λιγότερο στο εξωτερικό

    Δεν καταλαβαίνω το λόγο βέβαια μιας και η συνδρομή κινείται σε λογικά πλαίσια και τιμή πάντα σε σχέση με άλλες υπηρεσίες streaming

    ΝΑΙ θα τους κυνηγήσει

    Δεν θα χάσει άπειρες συνδρομές παρά μόνο ελάχιστες γιατί ειδικά στην ελλάδα η ζυγαριά κλείνει υπέρ του μιας και οι περισσότεροι νέοι μέχρι 25 ετών (αυτό δεν ισχύει για τους περισσότερους από εμάς που είμαστε άνω των 30+) δεν είναι μυημένοι στο άθλημα του παράνομου κατεβάσματος μιας και όλα τα καλά και γνωστά sites και torrents έχουν γίνει Private με κλειστές τις εγγραφές και δεν δέχονται νέα μέλη παρά μόνο όσοι είναι μέλη και δίνουν την δωρεά τους (donation) εξακολουθούν και παραμένουν μέλη.

    Εγώ λέω ότι θα το κάνει και θα κόψει τον διαμοιρασμό της συνδρομής εκτός "σπιτιού".

    Θα εφαρμόσει αυτό που εφαρμόζουν και οι άλλες υπηρεσίες streaming

    Εννοείται ότι ο καθένας μπορεί να επιλέξει αν θα συνεχίσει την συνδρομή του ή όχι (άλλωστε είναι μονόδρομος ειδικά στην ελλάδα) καθώς από τις άλλες υπηρεσίες που υπάρχουν διαθέσιμες στην ελλάδα και αναφέρομαι μόνο στο Apple TV+ και Google TV δεν μπορείς να διαμοιράσεις την συνδρομή σου.
    Έλα αγόρι μου τόσα χρόνια τα ίδια λέμε.
    Ξέρεις κάτι παραπάνω;
    Έχεις στοιχεία;
    Πες μας σε πόσους μήνες θα τους πιάσουν.
    Ξέρεις; Αν ναι σε βάζω στοίχημα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #369
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έγραψα 10 υπηρεσίες, ήμουν ευγενικός.

    Κάπου εδώ γράψει ότι το θέμα πειρατεία είχε λυθεί οριστικά αλλά να τις βλακείες τους θα πάμε πίσω στο παρελθόν και θα αρχίσουν να κλαίνε πάλι.

    Θα έπρεπε το νετφλιξ και ίσως ένας ακόμα ανταγωνιστής, να γίνουν σαν τα τηλεοπτικά κανάλια με τις εταιρείες παραγωγής να έχουν υποχρέωση να τους κάνουν διαθέσιμες το περιεχόμενο τους. Και η νετφλιξ και κάθε νετφλιξ θα πρέπει να συμβεί λεφτά με βάση τις προβολές. Φυσικά θα έπρεπε να έχουν ανοιχτό API, και να υπάρχουν διαφορετικές εφαρμογές στιςω προτάσεις τους. Άσε τις εφαρμογές streaming να κάνουν optimize το κόστος επί της ουσίας αναπαραγωγής και να έχουν ευχαριστημένους χρήστες.

    Χωρίς τους ηλίθιους γεωγραφικούς περιορισμούς, ποιος Βέλγους δεν θα πλήρωνε 15ε το μήνα για πρόσβαση σε media? Φυσικά το κόστος πρέπει να διαφέρει ανά χώρα και να υπάρχει standardisation και επίβλεψη των ενδιάμεσων.

    Ούτε ένας πειρατής δεν θα έμενε. Το ίδιο και με την μουσική.
    πάρα πολύ σωστά και συμφωνώ μαζί σου 100% απλά βασίζονται ότι στο εξωτερικό κυνηγούν τους απλούς χρήστες ενώ στην χώρα μας τουλάχιστον ακόμα όχι δεν ξέρω αν στο μέλλον αλλάξει κάτι...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα αγόρι μου τόσα χρόνια τα ίδια λέμε.
    Ξέρεις κάτι παραπάνω;
    Έχεις στοιχεία;
    Πες μας σε πόσους μήνες θα τους πιάσουν.
    Ξέρεις; Αν ναι σε βάζω στοίχημα.
    Εδώ θα είμαστε και θα τα πούμε τότε δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο τώρα...

  10. #370
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εδώ θα είμαστε και θα τα πούμε τότε δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο τώρα...
    Πότε;
    Σε 1 χρόνο, σε 2, σε 5;
    Έχεις κάτι να πεις συγκεκριμένο; Σε είδα πολύ σίγουρο.
    Αλλιώς, δεν πειράζει καταλάβαμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος RASTAVIPER : 14-03-21 στις 21:05.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #371
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικα εχει λαβει καποιος αυτο το μηνυμα? Ή εχουμε μεινει μονο στις ανακοινωσεις.

  12. #372
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή αναφέρθηκε παραπάνω, μια χαρά διαμοιράζεται το Apple TV+, το έχω μαζί με φίλους, όπως και το Netflix, το Disney+ και το Amazon Video. Δεν πιστεύω ότι θα κυνηγήσουν τέτοιες περιπτώσεις, αλλά αν το κάνουν θα δω ποιες τελικά θα κρατήσω.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  13. #373
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε;
    Σε 1 χρόνο, σε 2, σε 5;
    Έχεις κάτι να πεις συγκεκριμένο; Σε είδα πολύ σίγουρο.
    Αλλιώς, δεν πειράζει καταλάβαμε.
    Αν γνώριζα το ακριβές χρονικό περιθώριο να είσαι σίγουρος θα το έλεγα.

    Επίσης ότι έχω πει μέχρι τώρα έχω επαληθευτεί (καλό ή κακό) αγαπητέ μου φίλε

    Ελεύθερα μπορείς να πιστεύεις ότι θες / να καταλαβαίνεις ότι θες αυτοί που με γνωρίζουν σε προσωπικό επίπεδο (γνωρίζουν αν λέω αλήθεια και τι γνώσεις/εμπειρία έχω σε αυτό το κομμάτι)

    Γιατί μην ξεχνάς είναι το χόμπι μου εδώ και πάρα πολλά χρόνια οι ταινίες και οι τηλεοπτικές σειρές (έχω τεράστια συλλογή) και τα περισσότερα από αυτά δεν τα βρίσκεις πουθενά πλέον
    επίσης είναι και ο λόγος που ασχολούμαι με αυτό που λέγεται παράνομο για τους περισσότερους καθώς αυτή η συλλογή δεν υπάρχει πουθενά στην χώρα μας ο τρόπος να την αποκτήσεις νόμιμα και να ήθελες.

  14. #374
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Disney+ έχω έναν λογαριασμό που μου τον έχει δώσει φίλος Ιταλός επειδή δεν έχει χρόνο να δει επειδή γράφει την διπλωματική του και είμαι με άλλους 5 που μένουν Ιταλία και δεν ξέρω καν πως τους λένε.
    Αν η Disney τους κυνηγήσει δε φταίω εγώ.
    Δείτε το σαν πείραμα.

  15. #375
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Disney+ έχω έναν λογαριασμό που μου τον έχει δώσει φίλος Ιταλός επειδή δεν έχει χρόνο να δει επειδή γράφει την διπλωματική του και είμαι με άλλους 5 που μένουν Ιταλία και δεν ξέρω καν πως τους λένε.
    Αν η Disney τους κυνηγήσει δε φταίω εγώ.
    Δείτε το σαν πείραμα.
    μια χαρά πείραμα θα κάνεις.

Σελ. 25 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας