Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    13-02-2007
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ειναι αλήθεια αυτο? Δηλαδή για να παραγγείλω Full LLU πρέπει σώνει και καλά να πληρώσω γραμμή ΟΤΕ??? Ολες οι άλλες εταιριες σου βαζουν κατευθείαν νεα γραμμή......

    Ειναι δυνατον η Forthnet να μην μπορεί να προσφέρει αυτό?? Αυτό μου ειπαν από το τηλ. κεντρο, αλλά επειδή έχω χορτάσει ανοησίες από τα διάφορα "τούβλα" που βρισκεις στα τηλ. κεντρα των παρόχων, θα ήθελα να το ακουσω και από εδώ για απιβεβαίωση....

  2. #2
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό ισχύει για την 4νετ και μόνο.....

    Σε λίγο θα παρέχει και δυνατότητα αριθμοδότησης οπότε δεν θα τείθεται τέτοιο θέμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NoName22 : 22-06-07 στις 01:10.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-11-2005
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ - ΚΑΡΑΒΟΣΤΑΜΟ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ΖΤΕ H367N
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kloklo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι αλήθεια αυτο? Δηλαδή για να παραγγείλω Full LLU πρέπει σώνει και καλά να πληρώσω γραμμή ΟΤΕ??? Ολες οι άλλες εταιριες σου βαζουν κατευθείαν νεα γραμμή......

    Ειναι δυνατον η Forthnet να μην μπορεί να προσφέρει αυτό?? Αυτό μου ειπαν από το τηλ. κεντρο, αλλά επειδή έχω χορτάσει ανοησίες από τα διάφορα "τούβλα" που βρισκεις στα τηλ. κεντρα των παρόχων, θα ήθελα να το ακουσω και από εδώ για απιβεβαίωση....
    Δυστυχώς ναι.Δεν δίνει αριθμοδότηση.Πρέπει να έχεις αριθμό στον ΟΤΕ και μόνο για να βάλεις 2play.
    Σιφούνι μου στραβόραδο παλιά καταβολάδα,
    Κρασάκι μου που σ' έπινα όλη την εβδομάδα...

  4. #4
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    ισχυει φιλε και ειναι απλο.Κανεις την αιτηση στον οτε στο φερνει και ακομα την επομενη μερα μπορεις να κανεις αιτηση στη forthnet και προχωραει κανονικα.Απλα αν το κανεις πριν ληξει το πρωτο διμηνο στον ΟΤΕ πληρωνεις υποχρεωτικα τον πρωτο λογαριασμο.Αλλιως μετα το πρωτο διμηνο πληρωνεις μονο αναλογια παγιου και τηλεφωνα που εκανες.
    σκεφτεσαι και πρατεις αναλογα

  5. #5
    Εγγραφή
    13-02-2007
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά....Κρίμα πάντως η Forthnet που υποτίθεται οτι ειναι από τους πιο μεγάλους παρόχους να έχει τέτοιο "πρόβλημα".....Ενταξει το πάγιο ειδικά στο Shared ειναι απο τα πιο φθηνά, αλλά αν βάλει μεσα τελη εγκατάστασηε νεας γρμμης ΟΤΕ κτλ...ερχεται μια από τα ιδια, απλά εχει παραπάνω γραφειοκρατεία και χαρτούρα με ΟΤΕ....

    NoName22, αυτο που λες στο ειπαν απο Forthnet? Πρόκειται να γίνει συντομα (μεσα στον επόμενο μήνα??) ξέρεις?? Με ενδιαφερει πολύ επειδή σκέφτομαι να βάλω τον επόμενο μήνα Forthnet ή HOL, σε νεα πάντα γραμμή.....

    ΥΓ. ΠΑιδιά να ρωτήσω και κάτι άλλο μιας και ισως το ξέρετε....H Forthnet από τον Ιουλη που θα δίνει τα 24Mbit, έχει και Upload στο 1 Mbit (όπως η HOL) ή λιγότερο?

    Είσης όσοι έχετε Forthnet αυτην την στιγμή στα 10Mbit, ειστε ευχαριστημενοι απο το δικτυο και το bandwidth της Forthnet? Τα πιάνετε? Με τα 24 λετε να εχει πρόβλημα bandwidth ή αντεχει το δικτυο της, τι πληροφοριες/εμπειρια έχετε?

  6. #6
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    @Kloklo Εγώ έκανα μια νέα αίτηση στον ΟΤΕ στην περιοχή Κυψέλης. Μόλις την έβαλε ο ΟΤΕ πήγα σε ένα OTESHOP και ζήτησα να μου δώσουν ένα χαρτί ότι μου ανήκει η γραμμή. Το περασμένο Σάββατο πήγα την αίτηση στην Καλλιθέα και βλέπω στο status ημέρα ενεργοποίησης 5/7. Οπότε αν ισχύσει μιλάμε για 14-15 μέρες μαζί με ΣΚ. Τι περιοχή είσαι εσύ? Όσο για το αν είμαστε ευχαριστημένοι κοίτα στα ανάλογα νήματα. Πάντως οι απόψεις διχάζονται. Εξαρτάται από την περιοχή και πόσο τυχερός είσαι.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-02-2007
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Kloklo Εγώ έκανα μια νέα αίτηση στον ΟΤΕ στην περιοχή Κυψέλης. Μόλις την έβαλε ο ΟΤΕ πήγα σε ένα OTESHOP και ζήτησα να μου δώσουν ένα χαρτί ότι μου ανήκει η γραμμή. Το περασμένο Σάββατο πήγα την αίτηση στην Καλλιθέα και βλέπω στο status ημέρα ενεργοποίησης 5/7. Οπότε αν ισχύσει μιλάμε για 14-15 μέρες μαζί με ΣΚ. Τι περιοχή είσαι εσύ? Όσο για το αν είμαστε ευχαριστημένοι κοίτα στα ανάλογα νήματα. Πάντως οι απόψεις διχάζονται. Εξαρτάται από την περιοχή και πόσο τυχερός είσαι.
    o
    Περιστερι ειμαι. Κοιταξα και τα αλλα νήματα αλλά δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα για τυχόντα προβληματα με Φορθνετ. Δεν ξέρω, badwidth αρκετο έχει ώστε να υποστηρίξει τα 24 Mbit που δίνει σε λίγες μέρες, δεδομένου και του ότι εχει πάρα πολλες χιλιάδες συνδρομητών?? Θα ειναι δηλαδη επαρκές το δίκτυο της, ωστε να πιάνουν οι χρήστες το μέγιστο που μπορεί η γραμμή τους?

    Σκεφτομαι ότι ισως η HOL επειδή έχει πιο λίγους συνδρομητές, δεν θα εχει τοσο πρόβλημα με τις ταχυτητες της. Αλλα η Φορθνετ ερχεται πιο φθηνα (με το Soho 2play μιας και δεν με νοιάζουν τα απεριοριστα τηλεφωνηματα), οπότε ηθελα να ξερω αν ολοι εσεις με τα 10Mbit τωρα τα πιανετε ανετα ή κολώνει το δίκτυο......

    Και φυσικά με ενδιαφερει να εχει Upload 1 Mbit ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.....και στην Φορθνετ δεν το ηξεραν αυτο να μου το πουν....αν καποιος λοιπόν ξερει από πηγη ότι το Upload θα ειναι στο 1 Mbit ας μου το πει παρακαλώ

  8. #8
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Όλες οι επίσιμες απαντήσεις λένε για 512. Υπάρχουμε όμως και οι αιδιόδοξοι που λέμε για 1 για χάρη του ανταγωνισμού. Θα ξέρουμε σε λίγες μέρες που θα πάμε στα 24 αν θα δώσει ταυτόχρονα και 1 up. Πάντως εγώ είμαι σταθερά πάνω από 750 με τοπ το 1.1ΜΒ. Είπαμε όμως ότι είναι λιγάκι λόττο η υπόθεση.

Παρόμοια Θέματα

  1. Forthnet full llu σε ontelecoms full llu
    Από escapee στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-07, 18:00
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-07, 19:51
  3. Μηνύματα: 150
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-07, 16:10
  4. Μηνύματα: 100
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-07, 11:12
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-07, 23:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας