Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    19-06-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μάς φώτησες, παίζεις με το πόνο μού☹

  2. #17
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Είναι λίγο δυσανάγνωστο αυτό που έχεις γράψει αλλά όπως και στην προηγούμενη περίπτωση για σύμβαση εξ αποστάσεως έχεις δικαίωμα για υπαναχώρηση εντός 14 ημερών. Προσπάθησε το.

  3. #18
    Εγγραφή
    19-06-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τσαντίζεται το t9 με βλέπει ταραγμένη κ βγάζει ότι θέλει ???????? (δεν το'χω πολύ με τα μυνήματα, είμαι κ αλλοδαπή... οπότε όλα μαζί ????)Λοιπόν το όρο αυτό λένε από την στιγμή που πατάς αποδοχή δεν υπάρχει, τους είπα ότι εγώ ξέρω σε ένα συμβόλαιο ότι διαβάζεις πόρτα το παραπάνω κ μετά υπογράφεις δεν σου λένε υπογραφή πόρτα κ μετά πάμε παρακάτω για την συμφωνία! Τλπ δεν δέχονται τπτ. Δεν τους νοιάζει τπτ. Κ στο εμαιλ ποιά δεν απαντάνε ( το'χουν αλλάξει σου έρχεται αυτόματο εμαιλ που σε στέλνει στο live chat) από το τμήμα αποσύνδεσης είναι κάθετη να πληρώσω κ αφού δεν δέχτηκα μού είπαν οτι θα με πάνε στο αρμόδιο τμήμα, από προχθές αλλά δεν με έχουν καλέσει, επίσης από το κατάστημα Vodafone έχω κάνει έτσι στο τμήμα παραπόνων αλλά ούτε από εκεί με κάλεσαν!!! Άσε που πιστεύω ότι ποιά από το τηλ δεν μπορώ να βρώ άκρη!!! Έχω εκτυπώσει ότι νόμους έχω βρει στο ιντερνέτ αλλά δεν ξέρω πού να τα στείλω η να τα δώσω! Το τηλεφωνώ μού δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου δλδ όπως μού βάλανε από την Παρασκευή το καρτοπρογραμα έως σήμερα δεν έχω κάνει καμία χρήση! Τι να κάνω σάς παρακαλώ βρείτε μού μία λύση; ☹☹☹

    - - - Updated - - -

    Επειδη θεωρώ ότι δεν ενημερώθηκα επαρκώς για τους όρους της σύμβασης, θέλω να αιτηθώ και πάλι την ακύρωση της επικαλούμενη το νόμο 2251/1994 (άρθρο 4, όπως τροποποιήθηκε με το ν. 3587/2007) συμφωνα με τον οποίο
    "Η σύμβαση από απόσταση είναι άκυρη, υπέρ του καταναλωτή, εάν πριν από τη σύναψή της, ο καταναλωτής δεν ενημερώθηκε με τα μέσα της χρησιμοποιούμενης τεχνικής επικοινωνίας κατά τρόπο ευκρινή, σαφή και κατανοητό, σύμφωνα με τις αρχές της καλής πίστης κατά τις εμπορικές συναλλαγές για τα ακόλουθα στοιχεία....την ελάχιστη διάρκεια ισχύος της σύμβασης στην περίπτωση συμβάσεων για την προμήθεια αγαθών ή υπηρεσιών που επιτελείται διαρκώς ή περιοδικώς."


    Παρακαλώ ενημερώστε με για το τι μπορεί να γίνει.


    Αυτό είναι το εμαιλ που έστειλα από την Τετάρτη μαζί με όλα τα στοιχεία μού αλλά δεν πήρα ποτέ απάντηση!

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν πάλι εδώ εγώ, σάς ζαλισα κ σάς ζητώ συγνώμη! Με πήραν τηλ κ μου είπαν οκ θα το δούμε την αίτηση σάς κα θα σας απαντήσουμε μέσα σε 5 μέρες! Τι κάνω περιμένω; Η απλά το κάνουν για να περάσουν 14 μέρες κ μετά δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις;

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Βον123 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Λοιπόν πάλι εδώ εγώ, σάς ζαλισα κ σάς ζητώ συγνώμη! Με πήραν τηλ κ μου είπαν οκ θα το δούμε την αίτηση σάς κα θα σας απαντήσουμε μέσα σε 5 μέρες! Τι κάνω περιμένω; Η απλά το κάνουν για να περάσουν 14 μέρες κ μετά δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις;
    Γράψε τους ενα email και πες πως κάνεις χρήση της δυνατότητας υπαναχώρησης μέσα σε 14 ημέρες για αγορές εξ αποστάσεως.

  5. #20
    Εγγραφή
    19-06-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχετε κάποια διερεύνηση να μου δώσατε που μπορούν να μού απαντήσουν; γτ στο customercare.gr@vodafone.com δεν απαντάει κανείς απλά σου έρχεται αυτόματο εμαιλ πού σού λέει να πάς στο livechat

    - - - Updated - - -

    Διεύθυνση σύννομη!

  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Κανονικά θα έπρεπε να σου δώσουν και σχετικό εντύπο
    Ρίξε μια ματιά σε αυτα για να πάρεις μια ιδέα και τους στέλνεις κάτι ανάλογο με φαξ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails instructions.pdf  

    dilwsi_upanaxwrisis2.pdf  


  7. #22
    Εγγραφή
    19-06-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το φαξ σε ποιό αριθμό το στέλνω γνωρίζετε;
    Σάς ευχαριστώ κ πάλι για το χρόνο σάς!

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    το έχει στις οδηγίες για την vodafone : 2106703200

  9. #24
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Nα ρωτήσω κάτι σχετικό, μετά την παρέλευση του "υποχρεωτικού" 24μηνου, η σύνδεση ανανεώνεται αυτόματα απο τη Vodafone σε ελευθερη, και στο ίδιο πρόγραμμα ,σωστά? Δηλ πλέον όποια στιγμή θέλω να αποχωρήσω, το κάνω χωρίς ποινή, σωστά?

  10. #25
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παρόμοια περίπτωση με του τίτλου. Έχω σταθερό cyta(vodafone) με 24 μήνες συμβόλαιο από ανανέωση του προηγούμενου και τώρα είμαι στον 2-3 μήνα. Γνωρίζει κανείς το κόστος :

    1) αν ακυρώσεις 24μηνο συμβόλαιο και γενικά και το νούμερο(αλλαγή σπιτιού);
    2) αν θέλεις να αλλάξεις πάροχο κρατώντας το νούμερο;

    Ο λογαριασμός μου τώρα είναι στα 22€/μήνα
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  11. #26
    Εγγραφή
    30-06-2019
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    TEE
    Οι vodafone ειναι κλεφτες με τις μεγαλυτερες χρεωσεις στα συμβολαια.Σας εξηγουν οτι εντος 14 ημερων μπορειτε να αποχωρησετε με μηδενικο κοστος διαφορετικα θα υποστειτε βαρυποινες χρεωσεις στο μελλον γιατι βγαζουν απ τη μυγα ξιγκι.και τα δηθεν megabyte εξαφανιζονται σε χρονο dt.μαλλον kilobyte εννοουν.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας