Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    27-07-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Καλησπερα σημερα με πηρε μια πολητρια τηλεφωνο και μου εδωσε ενα καρτοπρογραμμα για 23 ευρω . στην αρχη μου φανηκε καλη προσφορα μεχρι που το εκλεισα το τηλεφωνω και σκεφτικα τη μακακια εκανα.

    Το συμβολαιο ειναι 24 μηνο. Λεει οτι μετα απο 2 μήνες μπορώ να κάνω διακοπή συμβολαίου φυσικά πληρώνοντας τα ρήτρα.

    Πως υπολογίζετε πόσα ρήτρα θα δώσεις? (Καρτοπρογραμμα)

    Το συμβόλαιο λήγει 2/5/2021 και θέλω να το σταματήσω στης στις 4/5/2019 και να το γυρίσω πάλι σε απλό τηλέφωνο.

    Πόσο θα περίπου πάει το καιρατιατικο?

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ursus445 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σημερα με πηρε μια πολητρια τηλεφωνο και μου εδωσε ενα καρτοπρογραμμα για 23 ευρω . στην αρχη μου φανηκε καλη προσφορα μεχρι που το εκλεισα το τηλεφωνω και σκεφτικα τη μακακια εκανα.

    Το συμβολαιο ειναι 24 μηνο. Λεει οτι μετα απο 2 μήνες μπορώ να κάνω διακοπή συμβολαίου φυσικά πληρώνοντας τα ρήτρα.

    Πως υπολογίζετε πόσα ρήτρα θα δώσεις? (Καρτοπρογραμμα)

    Το συμβόλαιο λήγει 2/5/2021 και θέλω να το σταματήσω στης στις 4/5/2019 και να το γυρίσω πάλι σε απλό τηλέφωνο.

    Πόσο θα περίπου πάει το καιρατιατικο?
    Απο την στιγμή που έγινε η αίτηση μέσω τηλεφώνου έχεις 14 ημέρες να διακόψεις αζημίως No questions asked

  3. #3
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.601
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    νομιζω μπορεις να ακυρωσεις την οποια διαδικασια αν ειναι τοσο προσφατο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #4
    Εγγραφή
    27-07-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Δηλαδή παίρνω τηλέφωνο και τους ζητάω να το διακόψω?

  5. #5
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.601
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ursus445 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή παίρνω τηλέφωνο και τους ζητάω να το διακόψω?
    ειναι μια καλη αρχη
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #6
    Εγγραφή
    27-07-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Αυτα μου ειπαν


    Η ελάχιστη διάρκεια παραμονής στο καρτοπρόγραμμα, από τη στιγμή την οποία έχετε αποδεχθεί την προσφορά, είναι 2 μήνες. Οπότε θα χρειαστεί να μιλήσουμε ξανά σε ένα μήνα, ώστε να ξεκινήσει τότε η διαδικασία της αποσύνδεσής σας.

    Τους αναφερα αυτο για το 14 ημερες και μου ειπαν

    Εάν θέλετε, μπορούμε να κάνουμε ένα αίτημα αμφισβήτησης της μετατροπής της γραμμής σας σε καρτοπρόγραμμα, ώστε να γίνει έλεγχος της κλήσης από το σημείο πώλησης και να σας καλέσουν οι συνάδερφοι για τη διακοπή. Θέλετε να το κάνουμε έτσι;

    Μου ειπε οτι σε 2 μερες θα με παρουν τηλεφωνο. αλλα το αιτημα αμφισβητησης τι σχεσει εχει με την διακοπη?

    Μιας και λενε

    Δικαιούστε να υπαναχωρήσετε από την παρούσα σύμβαση εντός 14 ημερολογιακώνημερών χωρίς να δώσετε οποιαδήποτε εξήγηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ursus445 : 06-02-19 στις 00:55.

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ursus445 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα μου ειπαν


    Η ελάχιστη διάρκεια παραμονής στο καρτοπρόγραμμα, από τη στιγμή την οποία έχετε αποδεχθεί την προσφορά, είναι 2 μήνες. Οπότε θα χρειαστεί να μιλήσουμε ξανά σε ένα μήνα, ώστε να ξεκινήσει τότε η διαδικασία της αποσύνδεσής σας.

    Τους αναφερα αυτο για το 14 ημερες και μου ειπαν

    Εάν θέλετε, μπορούμε να κάνουμε ένα αίτημα αμφισβήτησης της μετατροπής της γραμμής σας σε καρτοπρόγραμμα, ώστε να γίνει έλεγχος της κλήσης από το σημείο πώλησης και να σας καλέσουν οι συνάδερφοι για τη διακοπή. Θέλετε να το κάνουμε έτσι;
    Τους λες κάνω χρήση του δικαιώματος υπαναχώρησης εντός 14 ημερών για συμβάσεις εξ αποστάσεως, για το όποιο δεν με ενημερώσατε όποτε έχω δικαίωμα διακοπής ακόμα και μετά απο 1 χρόνο.

    Αν δεν έχετε δώσει όλες τις αναγκαίες πληροφορίες, ο πελάτης έχει επιπλέον 1 έτος για να υπαναχωρήσει από τη σύμβαση. Αν σε οποιαδήποτε στιγμή κατά τη διάρκεια αυτής της προθεσμίας του 1 έτους δώσετε όλες τις αναγκαίες πληροφορίες, η περίοδος υπαναχώρησης ξεκινά εκείνη τη στιγμή.
    https://europa.eu/youreurope/busines...g/index_el.htm

    https://www.lawspot.gr/nomikes-pliro...seos-symvaseis

    Αν σου πούνε μα και μου μιλάς με τον συνήγορο του καταναλωτή

  8. #8
    Εγγραφή
    27-07-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Να σε καλα για της λεπτομερής απάντησης σου. Λες να τους περιμένω να με πάρουν σε 2 μέρες τηλεφωνώ που μου είπαν η να ξαναπάω στο Livechat και να τους το πω αυτό?

    Με σώζεις

  9. #9
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.623
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ursus445 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε καλα για της λεπτομερής απάντησης σου. Λες να τους περιμένω να με πάρουν σε 2 μέρες τηλεφωνώ που μου είπαν η να ξαναπάω στο Livechat και να τους το πω αυτό?

    Με σώζεις
    Να το στείλεις εγγράφως, όχι στα λόγια.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #10
    Εγγραφή
    27-07-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Τους έστειλα στο customercare.gr@vodafone.com εαν δεν μου απαντήσουν μέχρι αύριο θα πάω σε κατάστημα (Μένω σε αρκετά απομακρυσμένη περιοχή).

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!

  11. #11
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Ενημέρωσε μας για την υπόθεση σου.

  12. #12
    Εγγραφή
    27-07-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Μέτα απο 1 μέρα που τους έστειλα ΕΜΑΙΛ (μην πάτε το Live Support δεν θα σας βοηθήσουν καθόλου) έλαβα ένα Email που ζήταγε επιβεβαίωση στοιχείων τα έστειλα και μετά απο περίπου 5 ώρες μου έστειλαν το παρακάτω μήνυμα.

    Αγαπητέ κύριε χχχ.



    Σε συνέχεια της ηλεκτρονικής σας επιστολής, με κωδικό αναφοράς 1-3SK7ΧΧΧ, θα θέλαμε να σας ενημερώσομε πως ολοκληρώθηκε η μετατροπή του αριθμού σας 694853ΧΧΧΧ σε καρτοκινητό CU. Θα χρειαστεί μόνο να κάνετε μια επανεκκίνηση στη συσκευή σας για την ορθή λειτουργία των υπηρεσιών.



    Εντός 24 ωρών θα έχει προστεθεί το διαθέσιμο χρηματικό υπόλοιπο των 11,57 ευρώ που υπήρχε πριν την μετατροπή και επιπλέον σας έχουμε προσθέσει δωρεάν για 30 ημέρες 100 λεπτά ομιλίας προς όλους και 1 GB για χρήση internet από το κινητό.


    Μου έδωσαν και τσαμπα MB Τέλος κάλων όλα καλά

  13. #13
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Σε ευχαριστώ, καλό είναι να ξέρουμε πως μπορούμε να αποφεύγουμε μερικές καταχρηστικές πρακτικές.

  14. #14
    Εγγραφή
    19-06-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σας παρακαλώ έχω κ εγώ το ίδιο θέμα κ δεν μπορώ να ξεμπλεξω! Με πήραν τηλέφωνο την Παρασκευή κ μου είπαν να μου δώσουν λεπτα ομιλίας χωρης δέσμευση, κ εκανα την βελάκια κ δέχτηκα κ έσοδα το αφμ κ αριθμό διαβατηρίου, βεβεα όταν δεχτικα κ μου ειπε οτι τωρα η κλίσει ηχογραφείτε ακούω ενα πόσο 17.64 άμεσος λεω τι ειναι αυτο δεν μπυ ειπατε οτι θα αγοράσω κανονικα κάρτες απο το περίπτερο λέει οχι αυτα τα χρίσματα ειναι που καταναλώνετε εσεις το χρόνο στο ιντερνετ... Δεν καταλαβα καλα κ σινεχισα... Μετα απο καπια λεπτά με καλουν παλι... Διβασατε το μήνυμα; οχι διβαζω το παιδι λεω... Δεν σας καθυστερώ 2 δευτερόλεπτα πατιστε το λινκ κ αποδοχή κ τελειώσαμε κ ετσι έκανα εισαι έτοιμη μου είπε! Καλω μετα το 1252 κ κατάλαβα τι έκανα... Τι μηνύματα... Τι στήσεις απο το τμήμα αποσυνδέσεις γιαναν δεν βρίσκω άκρη δέχτηκες μου λένε κ για 24 μηνες δεν μπορείς να φύγεις κ αν κάνεις εετιση μετα απο 2 μηνεσ πλιρονεις 100 ευρώ για να φιγεις... Εχω απελπιστεί βοηθήστε με σας παρακαλω...

  15. #15
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Μας πέθανες!

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας