Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    15-01-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Γεια σας παιδιά. Έχω τα windows 10 εδώ και λίγο καιρό και εδώ και λίγες μέρες σε όλους τους φακέλους και τα αρχεία μου τα εμφανίζει με 2 βελάκια. Δείτε στη φωτο https://imgur.com/a/6P6Qink


    Πως γίνεται να το αλλάξω αυτό;;;

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αυτό σημαίνει πως είναι συμπιεσμένα, πρέπει να έχεις επιλέξει σε κάποιον φάκελο ή ακόμα και στον δίσκο να κάνει συμπίεση

  3. #3
    Εγγραφή
    15-01-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Δεν έχω πατήσει συμπίεση με την καμία! πχ στην επιφάνεια εργασίας όταν πατάω σε έναν φάκελο δεξί κλικ- ιδιότητας - καρτέλα Προσαρμογή..εκεί που γράφει εικονίδια φακέλου έχει αυτό το φάκελο που έχουν οι φωτο. Επιλέγω όμως άλλο εικονίδιο (σκέτο φάκελο),πατάω εφαρμογή οκ και δεν αλλάζει.

    Κάτι γίνεται με το shell32

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από whatsup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω πατήσει συμπίεση με την καμία! πχ στην επιφάνεια εργασίας όταν πατάω σε έναν φάκελο δεξί κλικ- ιδιότητας - καρτέλα Προσαρμογή..εκεί που γράφει εικονίδια φακέλου έχει αυτό το φάκελο που έχουν οι φωτο. Επιλέγω όμως άλλο εικονίδιο (σκέτο φάκελο),πατάω εφαρμογή οκ και δεν αλλάζει.

    Κάτι γίνεται με το shell32

    Οκ, όπως νομίζεις

  5. #5
    Εγγραφή
    15-01-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ, όπως νομίζεις
    Πες μου πως μπορώ να το τσεκάρω και να διορθώσω αυτό που έγραφες για τη συμπίεση. Γιατί προφανώς κάνω λάθος που λέω για το shell..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό σημαίνει πως είναι συμπιεσμένα, πρέπει να έχεις επιλέξει σε κάποιον φάκελο ή ακόμα και στον δίσκο να κάνει συμπίεση
    Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Βρήκα ότι ήταν τσεκαριμένο αυτό στις ιδιότητες των φακέλων στην επιφάνεια εργασίας κ σε μερικούς του συστήματος.
    Τι να πω..εγώ δεν είχα πειράξει τίποτα στον υπολογιστή(δεν είχα μπει πρόσφατα στον C: ).Παίζει να έγινε με καμιά αυτόματη ενημέρωση; ή με κανάν ιό;

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από whatsup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μου πως μπορώ να το τσεκάρω και να διορθώσω αυτό που έγραφες για τη συμπίεση. Γιατί προφανώς κάνω λάθος που λέω για το shell..

    - - - Updated - - -



    Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Βρήκα ότι ήταν τσεκαριμένο αυτό στις ιδιότητες των φακέλων στην επιφάνεια εργασίας κ σε μερικούς του συστήματος.
    Τι να πω..εγώ δεν είχα πειράξει τίποτα στον υπολογιστή(δεν είχα μπει πρόσφατα στον C: ).Παίζει να έγινε με καμιά αυτόματη ενημέρωση; ή με κανάν ιό;
    Δεν έχει πέσει κάτι στην αντίληψη μου που να γίνεται απο Virus ή απο κάποιο Update, δεν βάζω όμως το χέρι στην φωτιά.
    Μήπως έτρεξες την εκκαθάριση δίσκου; γιατί εκεί έχει μια επιλογή για συμπίεση παλιότερων αρχείων

  7. #7
    Εγγραφή
    15-01-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει πέσει κάτι στην αντίληψη μου που να γίνεται απο Virus ή απο κάποιο Update, δεν βάζω όμως το χέρι στην φωτιά.
    Μήπως έτρεξες την εκκαθάριση δίσκου; γιατί εκεί έχει μια επιλογή για συμπίεση παλιότερων αρχείων
    Την είχα τρέξει κάποια μέρα αλλά δεν είχα παρατηρήσει από πότε έγινε αυτό με τα εικονίδια.
    Μπήκα στον c: ,επέλεξα όλους τους φακέλους και έκανα δεξί κλικ ιδιότητες..και αποεπέλεξα εκεί που έγραφε συμπίεση.. έκανε πάνω από μία ώρα διαδικασία. Δεν πιστεύω να έκανα βλακεία;;
    Γιατί τώρα είδα στο c ότι μου ονόμασε τον φάκελο windows σε windows old και έχει φτιάξει νέο φάκελο windows.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας