Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 50
  1. #31
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    καταθλιψη με αυτα που διαβαζω. πως θα πληρωσει τους μουσικους ρε τσαμπατζηδες? ηδη ειναι πολυ χαμηλα τα ποσοστα θελετε να πεσουν στο 0? και μετα πως θα βγαλουν νεα μουσικη να ακουτε? εκτος αν θελετε μονο ντιρινταχτα στην ποσειδωνος που εκει ανετα σκατε και ενα 150αρι του μπουκαλακι. αυτο αξιζει στον ελληνα ομως.

  2. #32
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.736
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Όλοι εσείς που γκρινιάζετε, δεν έχετε πρόβλημα με τις διαφημίσεις στο ραδιόφωνο ή στην τηλεόραση αλλά έχετε στο Spotify, που επιλέγετε εσείς τί ακούτε;
    Ειδικά δε όταν υπάρχει επιλογή συνδρομής για αφαίρεση των διαφημίσεων;
    Δηλαδή πώς περιμένετε να έχουν έσοδα για να συνεχίσουν να σας παρέχουν την υπηρεσία;

  3. #33
    Εγγραφή
    13-12-2016
    Μηνύματα
    200
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι εσείς που γκρινιάζετε, δεν έχετε πρόβλημα με τις διαφημίσεις στο ραδιόφωνο ή στην τηλεόραση αλλά έχετε στο Spotify, που επιλέγετε εσείς τί ακούτε;
    Ειδικά δε όταν υπάρχει επιλογή συνδρομής για αφαίρεση των διαφημίσεων;
    Δηλαδή πώς περιμένετε να έχουν έσοδα για να συνεχίσουν να σας παρέχουν την υπηρεσία;
    Ποιος σου είπε ότι δεν έχουμε πρόβλημα με τις διαφημίσεις στην τηλεόραση.
    Ο περισσότερος κόσμος βλέπει τις διαφημίσεις σαν ένα διάλειμμα για να πάει στην τουαλέτα.

  4. #34
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταθλιψη με αυτα που διαβαζω. πως θα πληρωσει τους μουσικους ρε τσαμπατζηδες? ηδη ειναι πολυ χαμηλα τα ποσοστα θελετε να πεσουν στο 0? και μετα πως θα βγαλουν νεα μουσικη να ακουτε? εκτος αν θελετε μονο ντιρινταχτα στην ποσειδωνος που εκει ανετα σκατε και ενα 150αρι του μπουκαλακι. αυτο αξιζει στον ελληνα ομως.
    Αυτοί που κάνουν χρήση των σπασμένων εφαρμογών είναι απο όλες τις χώρες, δεν έχει να κάνει με το αν είναι Έλληνας κάποιος ή όχι,

  5. #35
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί που κάνουν χρήση των σπασμένων εφαρμογών είναι απο όλες τις χώρες, δεν έχει να κάνει με το αν είναι Έλληνας κάποιος ή όχι,
    ντιρι νταχτα, πατος απο μουσικη παιδεια, τσιφτετελι και πανω στα τραπεζια, βαθυ πασοκ και 150ε το μπουκαλι με τα γκομενακια διπλα μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις

  6. #36
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    ντιρι νταχτα, πατος απο μουσικη παιδεια, τσιφτετελι και πανω στα τραπεζια, βαθυ πασοκ και 150ε το μπουκαλι με τα γκομενακια διπλα μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις

    Καταλαβαίνω μια χαρά, αλλά εδώ μιλάμε για το spotify και σύμφωνα με αυτά που λέει η εταίρια δεν είναι μόνο Έλληνες αυτοί που έχουν θέμα με τις διαφημίσεις.

  7. #37
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.736
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Billionaire Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος σου είπε ότι δεν έχουμε πρόβλημα με τις διαφημίσεις στην τηλεόραση.
    Ο περισσότερος κόσμος βλέπει τις διαφημίσεις σαν ένα διάλειμμα για να πάει στην τουαλέτα.
    Ας το πω διαφορετικά, γιατί κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις:
    Τα δωρεάν κανάλια ραδιοφώνου και τηλεόρασης έχουν έσοδα από τις διαφημίσεις. Προφανώς μπορείς να πας τουαλέτα όταν τις βάλει, αλλά το ίδιο μπορείς και στο spotify (που είναι και λιγότερες).
    Υπάρχουν και τα συνδρομητικά κανάλια τηλεόρασης, τα οποία επιλέγουν να πληρώνουν όσοι θέλουν επιπλέον παροχές.

    Στο spotify που παρέχει και τα δύο μοντέλα χρήσης, γιατί είναι λογικό να θέλει κάποιος να έχει τις παροχές του συνδρομητικού, αλλά με το κόστος του δωρεάν;
    Και η ερώτηση δεν ήταν ρητορική: Από πού θα έχει έσοδα ώστε να συνεχίσει τη λειτουργία του;

  8. #38
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως έβγαλαν τον Θάνο?? Πάνω που χαιρόμουν ότι πρόσθεσαν το μεγάλο μας τσίρκο. Btw το tidal έχει βελτιωθεί αρκετά. Αλλά το spotify είναι κατ' εμέ καλύτερο από User experience. Αυτό που καταλαβαίνω πάντως είναι ότι το tidal κάνει άλματα προς το καλύτερο αλλά το spotify έχει χειροτερέψει τις εφαρμογές του (κυρίως στα windows).
    False alarm. Χτες για κάποιο λόγο τα είχε μη διαθέσιμα. Σήμερα κανονικά.

    Το μεγαλύτερο υπέρ του spotify είναι το connect. Παλιότερα ήταν και η ποσότητα. Σήμερα όχι. Είναι σχεδόν στα ίδια. Ο λόγος όμως που υπερτερεί είναι ο έλεγχος από το κινητό. Με ένα κλικ στέλνεις παντού μουσική. Ενώ εμείς πρέπει να υποστούμε τις περίεργες ενσωματομενες εφαρμογές του κάθε κατασκευαστή.

    Και εγώ κάποτε το έπαιζα αναρχικός. Ταχα μου σπασμένα Windows κτλ. Οταν αγόρασα το directory opus για πρώτη φορά και μου έφυγε το άγχος των αναβαθμίσεων ένοιωσα ελεύθερος. Από τότε αν δεν υπάρχει δωρεάν πρόγραμμα για να κάνω δουλειά, αγοράζω αυτό που θέλω. Και είμαι κύριος.

  9. #39
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jose_ee1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Tidal έχει προφανώς πολύ ανώτερη ποιότητα ήχου και σαν κάτοχος HiFi συστήματος θεωρώ μια συνδρομή απαραίτητη για να απολαύσεις ότι έχεις πληρώσει σε "hardware". Αλλά όντως το user experience είναι πολύ φτωχό και η μη υποστήριξη κάτι ανάλογου του "Spotify connect" είναι βάσανο.

    Στα περι διαφημίσεων... Αναμενόμενο και πλήρως κατανοητή η στάση. Αν είναι δυνατόν εν έτει 2019 να μην έχουμε κατανοήσει ότι μια ποιοτική υπηρεσία μας παρέχεται για κάποιο αντίτιμο είτε άμεσο (συνδρομή) είτε έμμεσο (διαφημίσεις) και όχι από την καλή καρδιά κάποιων που έχουν όρεξη να κάνουν ανάπτυξη μιας καινοτόμας εφαρμογής.
    Εντάξει ανάλογα το σύστημα και το είδος μουσικής. Δεν έχω κατάλληλο σύστημα για να ακούσω διαφορά και πιστεύω αν είχα θα έκανε σε καμιά κλασική κλπ. Ξέρω άτομα που βρίσκουν όντως διαφορά κλπ αλλά νομίζω στους περισσότερους δεν κάνει διαφορά

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    False alarm. Χτες για κάποιο λόγο τα είχε μη διαθέσιμα. Σήμερα κανονικά.

    Το μεγαλύτερο υπέρ του spotify είναι το connect. Παλιότερα ήταν και η ποσότητα. Σήμερα όχι. Είναι σχεδόν στα ίδια. Ο λόγος όμως που υπερτερεί είναι ο έλεγχος από το κινητό. Με ένα κλικ στέλνεις παντού μουσική. Ενώ εμείς πρέπει να υποστούμε τις περίεργες ενσωματομενες εφαρμογές του κάθε κατασκευαστή.

    Και εγώ κάποτε το έπαιζα αναρχικός. Ταχα μου σπασμένα Windows κτλ. Οταν αγόρασα το directory opus για πρώτη φορά και μου έφυγε το άγχος των αναβαθμίσεων ένοιωσα ελεύθερος. Από τότε αν δεν υπάρχει δωρεάν πρόγραμμα για να κάνω δουλειά, αγοράζω αυτό που θέλω. Και είμαι κύριος.
    @Offtopic
    Εγώ πήρα το directory opus σε προσφορά στο humblebundle. Αν και πλέον το χρησιμοποιώ υπερελάχιστα... Ισχύει ότι έχω πολύ λίγες σπασμένες εφαρμογές πλέον. Τώρα έχω πάει στο άλλο άκρο που παίρνω πράγματα που είναι φθηνά αλλά δεν τα χρησιμοποιώ (steam). Πλέον έχει γίνει και σχετικά φθηνό να αγοράσεις εφαρμογές σε deals. Παλιά δεν ξέρω αν ήταν έτσι. Μπορεί και να ήταν αλλά τότε ήμουν μαθητής ή στην χειρότερη φοιτητής. Και στα δωρεάν όμως καλά είναι τα donations. Γενικά αν κάποιος ψιλοέχει καλό είναι να δίνει κάτι. Απλά με τις προσφορές που παίζουν, δεν ξέρω αν πλέον βγάζουν λεφτά όντως οι δημιουργοί και πόσα. Πλέον κυρίως σπασμένα μόνο καμιά ταινία και καμιά σειρά (εκτός netflix)

  10. #40
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Όποιος χρησιμοποιεί σπασμένα, για μένα είναι πιτσιρίκος, περιστασιακός χρήστης ή πανηγυρτζής/κατσαπλιάς.

    Το να βγάζεις δουλειά μέσα από σπασμένα, είναι τουλάχιστον γυφτιά. Εκτός κι αν υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος.

    Και σοβαρός λόγος δεν είναι καμία τρύπια δήθεν ιδεολογία της κακιάς ώρας.

  11. #41
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    deniSun #8, +1 και

    Το θέμα με τις διαφημίσεις είναι ευαίσθητο και πολύπλοκο και δικαιολογημένα αρκετοί είναι κάπως νευρικοί όταν ακούν για Ad Blockers.
    Οποιος έχει ασχοληθεί έστω και περιστασιακά με το ίντερνετ καταλαβαίνει τι γίνεται με τις διαφημίσεις.
    Ομως οι διαφημίσεις στο ίντερνετ για χρόνια (ίσως και 10ετίες) ήταν κάτι σαν φαρ ουέστ, δικαιολογημένα ο κόσμος προσπαθεί να τις αποφύγει.
    Οι περισσότεροι δεν ενδιαφέρονται ή αγνοούν ότι οι διαφημίσεις πληρώνουν το ρεύμα στα site και φόρουμ και δίνουν ένα πενιχρό (συνήθως) χαρτζιλίκι.

    Το θέμα μπορεί να λυθεί με κάμποσους τρόπους, αυτός που διάλεξε το σποτιφάϊ είναι (imho) ο χειρότερος και δεν μιλάμε για ένα κάποιο τυχαίο site κάπου.
    Τέλος πάντων, spotify είναι, δεν πειράζει, αντέχει να κάνει και χειρότερα.

  12. #42
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasileios13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλασικός Έλληνας.
    Τιμή μου!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι εσείς που γκρινιάζετε, δεν έχετε πρόβλημα με τις διαφημίσεις στο ραδιόφωνο ή στην τηλεόραση αλλά έχετε στο Spotify, που επιλέγετε εσείς τί ακούτε;
    Ειδικά δε όταν υπάρχει επιλογή συνδρομής για αφαίρεση των διαφημίσεων;
    Δηλαδή πώς περιμένετε να έχουν έσοδα για να συνεχίσουν να σας παρέχουν την υπηρεσία;
    Και ποιος σου είπε εσένα ότι βλέπουμε τηλεόραση, ακριβώς γι' αυτό τον λόγο δεν βλέπουμε τηλεόραση, εκτός των υπολοίπων βέβαια, περιεχόμενο τηλεοπτικό χάλια κλπ

  13. #43
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τιμή μου!

    - - - Updated - - -



    Και ποιος σου είπε εσένα ότι βλέπουμε τηλεόραση, ακριβώς γι' αυτό τον λόγο δεν βλέπουμε τηλεόραση, εκτός των υπολοίπων βέβαια, περιεχόμενο τηλεοπτικό χάλια κλπ
    και αυτός που παρέχει την υπηρεσία, πως θα καλύψει τα έξοδα της υπηρεσίας?
    θα δεχόσουν crypto miners?
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  14. #44
    Εγγραφή
    04-04-2006
    Περιοχή
    Άστεγος στο Παρίσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.184
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    ISP
    Κάποιος άλλος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος σου είπε εσένα ότι βλέπουμε τηλεόραση, ακριβώς γι' αυτό τον λόγο δεν βλέπουμε τηλεόραση, εκτός των υπολοίπων βέβαια, περιεχόμενο τηλεοπτικό χάλια κλπ
    Όπως δεν βλέπεις τηλεόραση, έτσι μην χρησιμοποιείς και spotify και αναλογες υπηρεσίες αν δεν σου αρεσουν οι διαφημισεις...

  15. #45
    Εγγραφή
    29-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα -Ν.Ηράκλειο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    Πραγματικά είναι καταπληκτικό οτι διαπραγματευομαστε κάτι τόσο αυτονόητο....
    Ilias

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας