Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Καλημέρα! Από εχθές προσπαθώ να φτιάξω ένα stick με διανομή linux. Την έχω κατεβάσει 2 φορές, επειδή νόμιζα πως έγινε λάθος στο κατέβασμα την πρώτη φορά, αλλά και την δεύτερη φορά πάλι τα ίδια. Έχω κάνει 2 φορές διαμόρφωση στο stick, επειδή ήταν multiboot μέσω yumi, καθώς νόμιζα πως από το γράψε σβήσε είχε επηρεαστεί κάποια από τις διανομές. Τέλος πάντων, έχω δοκιμάσει και το yumi να ξαναπεράσω την διανομή, δοκίμασα και το lili, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Και τα δύο μου περνάνε την διανομή κανονικά. Βγαίνει το menu, επιλέγω τη διανομή και όταν είναι να μου φορτώσει τις συσκευές μου "κολλάει" σε μία : ehci-pci.... και δίπλα γράφει Overflow και αριστερά μετράει από το 1 έως όσο το αφήσω. Πατάω ctrl+alt+del και στην επανεκκίνηση ο η/υ έχει κολλήσει. Στην προηγούμενή του έκδοση φόρτωνε κανονικά (είχα την πρώτη έκδοση και κατέβασα την 4 εχθές). Να ξαναδοκιμάσω με μία παλαιότερη να δούμε τι θα γίνει; Ή έχω κάνει κάτι λάθος εγώ;
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  2. #2
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.436
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Με ποια διανομη και σε τι συστημα τα δοκιμαζεις? Εισαι σιγουρος οτι τα iso που κατεβασες εχουν κατεβει ολοκληρα?
    ديميتريس

  3. #3
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Δοκίμασα το ίδιο το stick όπως είναι, σε άλλο η/υ και λειτούργησε κανονικά. Στον η/υ που τα δοκίμασα έχω και 7άρια και lubuntu. Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει. Θα ξαναδοκιμάσω πάλι στον δικό μου και θα επανέλθω να πω τι γίνεται...
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  4. #4
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Δοκιμασε να φλασαρεις τη διανομη σου στο στικακι σου με το Etcher! Μπορεις το γκουγκλαρεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Καλημέρα! Ξέχασα να ενημερώσω συγχωρέστέ με. Από ότι κατάλαβα, το πρόβλημα το έχω μάλλον με κάποιον driver που φορτώνει στην αρχή, επειδή στο stick έχω περάσει 32bit έκδοση και μάλλον κάτι γίνεται με κάποια συσκευή μου. Σε άλλον η/υ όπως είπα ξεκινάει κανονικά με την έκδοση που στον δικό μου έχει πρόβλημα.
    The quieter you become, the more you are able to hear...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας