Γειά σας. Θα θελα να καταγγείλω την απαράδεκτη και αντιεπαγγελματικη συμπεριφορά της Nova. Οι χείριστοι. Μετά από επιτυχή ενεργοποίηση της VDSL γραμμής μου λειτουργούσε αδιάκοπα για 3 μήνες μια μέρα ξαφνικά επέστρεψα στο σπίτι από τη δουλειά και δεν είχα ίντερνετ. Συγχρονιζα σε ταχυτητες μέτριας adsl με το λαμπάκι του ίντερνετ κόκκινο. Ημέρα 1η λοιπόν παίρνω τηλέφωνο στο τεχ.τμημα κάναμε κάποιους διαγνωστικούς ελέγχους και ο τεχνικός λέει ότι θα το προωθήσει για απομακρυσμενο έλεγχο. Ημέρα 2η : Το βράδυ αφού επιστρέφω από τη δουλειά δεν είχα καμία επικοινωνία και καμιά ενημέρωση. Παίρνω τηλέφωνο ξανά και λέει ο τεχνικός με τα καινούρια δεδομένα θα δρομολογήσει ραντεβού κατ οίκον. Μια μέρα ολόκληρη δε κάνανε τίποτα απολύτως δηλαδή. Ημέρα 3η: χτες δηλαδή μας παίρνει τηλέφωνο από τη Νόβα μια κοπέλα η οποία λέει το τελευταίο ραντεβού μπορεί να κανονιστεί 5-8 το βράδυ. Τις λέμε λοιπόν ότι μέχρι μαξ 5μιση θα είμαστε σπίτι και λέει η κοπέλα από τη Νόβα να μην ανησυχούμε συνήθως αργούν οι τεχνικοί κι ότι όλα θα ναι οκ. Παίρνει λοιπόν άδεια η κοπέλα μου να φύγει μισή ώρα πριν τη δουλειά και είναι σπίτι στις 5 και 10. 8 λεπτά πριν τη πήρε ο τεχνικός τηλέφωνο κι αυτή προσπαθούσε να παρκάρει. Τον ξαναπαίρνει σε 5 λεπτά ακριβώς και ο τύπος δε το σηκώνει (σε 5 λεπτά που να εξαφανιστεί δηλαδή και μετά από μια ώρα έκλεισε και το τηλέφωνο! 4η ημέρα χωρίς σύνδεση δηλαδή. Παίρνω τηλέφωνο στο τεχ. Τμήμα και ζητάω εξηγήσεις και έχω έναν νεαρό ο οποίος μιλούσε με υφακι και είδε μάλλον ότι είχε γίνει απόρριψη εργασίας και δεν είπε τίποτα! Αντιθέτως είπε ότι είναι 5-8 οπότε ο τεχνικός θα έρθει!!!! Όχι βέβαια. Περιμενω και ξαναπαίρνω τηλέφωνο εξηγώ την κατάσταση και τότε ένας άλλος κύριος εξηγεί ότι έγινε απόρριψη εργασίας γιατί δε μας βρήκε σπίτι!!!! Κι ότι θα βάλει σημείωση να μας ξανακαλεσουν για ραντεβού αύριο. Δηλαδή αύριο θα κανονίσουν ραντεβού το οποίο λογικά θα πάει από Δευτέρα! Σήμερα είμαι στη 4η μέρα χωρίς γραμμή. Οπότε το βλέπω για πάνω από βδομάδα όπως παει. Απαράδεκτη εταιρεία και απαράδεκτος ο τεχνικός, δε ξέρω αν είναι από franchise. Ο τύπος για λίγα λεπτά εξαφανίστηκε κυριολεκτικά. Περιοχή Ζωγράφου.