Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 41
  1. #1
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εχω συνδεση Nova για πανω απο 6-7 χρονια. Τα προβληματα με την συγκεκριμενη εταιρεια εχουν αρχισει απο τη στιγμη που συνδεθηκα, οταν ακομη ειχα ADSL. Για να σας προλαβω, ο λογος που δεν εχω αλλαξει ακομα εταιρεια ειναι πως στο σπιτι θελουν την τηλεοραση οπου ειναι σε μια προσφορα με πακετο ιντερνετ. Ο μονος λογος.
    Σημειωση. ολα τα παρακατω δεν εχουν γινει μια φορα. ουτε 2 φορες. Εχουν γινει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες. Το θεμα μια που λυνοταν, μια που ξαναεβγαινε στην επιφανεια.
    Το ιντερνετ παντα δουλευε μια χαρα για 5-6 μηνες και μετα... προβληματα! Αποσυνδεσεις, lag spikes κλπ. Οσοι με εξυπηρετουσαν απο το τηλεφωνο ηταν παντα ανιδεοι στο τομεα που δουλευουν, χωρις καμια ορεξη να βοηθησουν οντως την κατασταση , με υφακι και το μονο που τους ενοιαζε ηταν να τελειωνει η κληση. Ακομα και οι υπευθυνοι (που για να μιλησεις μαζι τους πρεπει να αρχισεις να κατεβαζεις παναγιες στους προηγουμενους και να δηλωσεις πως δε κλεινεις τη γραμμη αν δε μιλησεις με καποιον ανωτερο) τερμα αδιαφοροι, δεν τους ενδιαφερει το οτιδηποτε. Σου δηλωνουν πως θα μιλησουν με τον οτε και τελος. Απλα εχουν μια χαραμοφαικη θεση και τρωνε χρημα με αλλα λογια.

    Αφου λοιπον φταναμε στο αμην με 100 τηλεφωνηματα καθε μερα και να ανεχομαι τον καθε ασχετο που πληρωνεται χωρις λογο, τοτε περναγαμε στη φαση του τεχνικου στο σπιτι ( ο θεος να τον κανει).
    Ο τυπος οχι μονο καθεται 1 λεπτο εξω απο το σπιτι και αν δεν εισαι εκει να τους ανοιξεις εχει φυγει ( πολλες φορες ειχα παρει αδεια να ειμαι σπιτι μιση ωρα νωριτερα ετσι ωστε να τον προλαβω και στα 5 λεπτα που αργουσα... μαντεψτε), αλλα οταν καθε φορα κανονιζαμε ραντεβου ΞΑΝΑ για ναρθει και εν τελει ερχοταν, ηταν αδιαφορος, σου μιλουσε λες και εισαι σκουπιδι/ καθυστερημενος (αυτος τα ξερει ολα και εσυ τιποτα), απλα επερνε μια μετρηση ελεγε ολα καλα ειναι δεν εχει κατι και εφευγε.

    Οσο περνουσαν τα χρονια εψαχνα μονος μου τι μπορει να φταιει και συμβαινουν αυτα με τη γραμμη ανα μηνες, αλλαζα συνδεσεις μεσα στο σπιτι, ρωτουσα φιλους, γνωστους που δουλευουν σε αλλες εταιρειες, αλλα απο τη δικη μου μερια δεν υπηρχε τιποτα λαθος οσον αφορα τις γραμμες, το μοντεμ κλπ. Αρα το θεμα ηταν καθαρα της εταιρειας.
    Πριν 2 χρονια εβαλα vdsl και φανηκαν πως ολα ειχαν λυθει. Αμ δε.
    Μετα απο 6-7 μηνες το προβλημα εχει γινει χειροτερο απο ποτε. Αποσυνδεσεις, lag χωρις σταματημό.
    Η καταληξη? η ιδια λουπα που περιεγραψα πριν. Τιποτα, ενα μεγαλο τιποτα. Απλα να τρωνε τα λεφτα απο τα συμβολαια.

    Περιοχη Ζωγραφου.


    Θες ιντερνετ? τρεχα αλλου. Μακρια απο τους απατεωνες.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Θα βοηθούσε να δώσεις παραπάνω πληροφορίες - στατιστικά, το είναι λάθος αυτοί, εγω είμαι σε ολα οκ δεν βοηθά

  3. #3
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα βοηθούσε να δώσεις παραπάνω πληροφορίες - στατιστικά, το είναι λάθος αυτοί, εγω είμαι σε ολα οκ δεν βοηθά
    Απο ολο το θεμα κρατησες το εγω ειμαι οκ αυτοι λαθος? Που ακομα και αυτο να θελω να πω, εχω το απολυτο δικαιωμα να το λεω, πληρωνω και απαιτω. Δεν μου εχουν χαρισει κατι. Επισης δεεν ειχα μια μικρη βλαβουλα τη φτιαξανε και ολα οκ. Υπαρχει χρονια θεμα.
    Τι παραπανω πληροφοριες θα ηθελες, πες μου και θα σου τις δωσω.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DexWhite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο ολο το θεμα κρατησες το εγω ειμαι οκ αυτοι λαθος? Που ακομα και αυτο να θελω να πω, εχω το απολυτο δικαιωμα να το λεω, πληρωνω και απαιτω. Δεν μου εχουν χαρισει κατι. Επισης δεεν ειχα μια μικρη βλαβουλα τη φτιαξανε και ολα οκ. Υπαρχει χρονια θεμα.
    Τι παραπανω πληροφοριες θα ηθελες, πες μου και θα σου τις δωσω.
    Στατιστικά της γραμμής σου απο την σελίδα του router, αν γίνεται μια όταν είναι καλά η γραμμή και μια όταν υπάρχει πρόβλημα.
    Αν το πρόβλημα στο κάνει συγκεκριμένες ώρες κλπ.

    Αν τώρα θέλεις να λες πως εσυ πληρώνεις και απαιτείς τότε οκ ξεχνά τα όλα αυτά

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DexWhite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καταληξη? η ιδια λουπα που περιεγραψα πριν. Τιποτα, ενα μεγαλο τιποτα. Απλα να τρωνε τα λεφτα απο τα συμβολαια.

    Περιοχη Ζωγραφου.


    Θες ιντερνετ? τρεχα αλλου. Μακρια απο τους απατεωνες.
    Με δεδομενο οτι η περιοχη του Ζωγραφου ειναι απο τις πρωτες που αποκτησαν vdsl και η υπηρεσια παρεχεται απο καμπινες του οτε, οπου και να πας, στο last mile θα παρεις ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια.
    Οποτε εσυ πληρωνεις και απαιτεις, και μεις ειμαστε σιγουροι τι θα παρεις οπου και αν πας.

    Case closed

  6. #6
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με δεδομενο οτι η περιοχη του Ζωγραφου ειναι απο τις πρωτες που αποκτησαν vdsl και η υπηρεσια παρεχεται απο καμπινες του οτε, οπου και να πας, στο last mile θα παρεις ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια.
    Οποτε εσυ πληρωνεις και απαιτεις, και μεις ειμαστε σιγουροι τι θα παρεις οπου και αν πας.

    Case closed
    Δεν γινεται τοσα ατομα που γνωριζω απ οτην περιοχη μου να εχουν μια χαρα συνδεση σε αλλο παροχο και εγω να εχω συνεχως προβληματα. Δεν γνωριζω πιο ειναι το προβλημα και να σου πω την αληθεια πλεον δε με ενδιαφερει κιολας, δεν ειναι δικη μου ευθυνη να το λυσω. Τωρα αν εσυ εισαι οκ με το να πληρωνεις για μια υπηρεσια που δεν σου παρεχεται και γουσταρεις να ψαχνεις μονος σου τις καμπινες και να κανεις τον τεχνικο, δεν σημαινει πως ολοι εχουμε τον χρονο και την ορεξη να σπουδασουμε για 2η φορα αλλο τομεα και να γινουμε τεχνικοι γραμμων.

    Case reopened.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στατιστικά της γραμμής σου απο την σελίδα του router, αν γίνεται μια όταν είναι καλά η γραμμή και μια όταν υπάρχει πρόβλημα.
    Αν το πρόβλημα στο κάνει συγκεκριμένες ώρες κλπ.

    Αν τώρα θέλεις να λες πως εσυ πληρώνεις και απαιτείς τότε οκ ξεχνά τα όλα αυτά
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot.png 
Εμφανίσεις:  105 
Μέγεθος:  48,4 KB 
ID: 201535

    το κανει σε ακυρες στιγμες, οποτε ναναι. Μπορει να το κανει ολη μερα σημερα, μπορει αυριο ανα 1-2 ωρες. Το μονο πραγμα που δεν εχω δοκιμασει ολο αυτο το διαστημα ειναι να βαλω ενα ρουτερ αγορασμενο. Ημουν παντα με αυτο του παροχου.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-10-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109,99/11
    ISP
    Cosmote
    Router
    TP-LINK Archer VR600 v2
    SNR / Attn
    (dB) / 7,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DexWhite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γινεται τοσα ατομα που γνωριζω απ οτην περιοχη μου να εχουν μια χαρα συνδεση σε αλλο παροχο και εγω να εχω συνεχως προβληματα. Δεν γνωριζω πιο ειναι το προβλημα και να σου πω την αληθεια πλεον δε με ενδιαφερει κιολας, δεν ειναι δικη μου ευθυνη να το λυσω. Τωρα αν εσυ εισαι οκ με το να πληρωνεις για μια υπηρεσια που δεν σου παρεχεται και γουσταρεις να ψαχνεις μονος σου τις καμπινες και να κανεις τον τεχνικο, δεν σημαινει πως ολοι εχουμε τον χρονο και την ορεξη να σπουδασουμε για 2η φορα αλλο τομεα και να γινουμε τεχνικοι γραμμων.

    Case reopened.

    - - - Updated - - -



    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot.png 
Εμφανίσεις:  105 
Μέγεθος:  48,4 KB 
ID: 201535

    το κανει σε ακυρες στιγμες, οποτε ναναι. Μπορει να το κανει ολη μερα σημερα, μπορει αυριο ανα 1-2 ωρες. Το μονο πραγμα που δεν εχω δοκιμασει ολο αυτο το διαστημα ειναι να βαλω ενα ρουτερ αγορασμενο. Ημουν παντα με αυτο του παροχου.


    Καλησπερα και απο εμενα απλα διαβαζοντας αυτα τα σχολια πραγματικα δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου για πολλα πληρωνουμε καθημερινα. οσο για το θεμα σου εισαι απολυτα σιγουρος οτι η δικη σου εσωτερικη καλωδιωση ειναι αρτια σε ολα τα σημεια και η ευθυνη ειναι αποκλειστικα δικη τους; Προσωπικα παρατηρω πολυ υψηλο SNR στην γραμμη σου. εχεις ελενξει εσωτερικη καλωδιωση και καθετη με ηλεκτρολογο; απλα να σε ενημερωσω οτι ο τεχνικος της καθε Χ εταιρειας δεν εχει αρμοδιοτητα και δεν θα το κανει προφανως να ελενξει την εσωτερικη σου. Επισης οταν ερχεται τεχνικος να ακουμε και λιγο τι μας λεει αν οντως στο ΧΚ σου ερχεται 50 αρα με σωστα χαρακτηριστικα οπως την μετρησε για εστιασε και καπου αλλου...

    Με εκτιμηση,

  8. #8
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DarkRai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα και απο εμενα απλα διαβαζοντας αυτα τα σχολια πραγματικα δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου για πολλα πληρωνουμε καθημερινα. οσο για το θεμα σου εισαι απολυτα σιγουρος οτι η δικη σου εσωτερικη καλωδιωση ειναι αρτια σε ολα τα σημεια και η ευθυνη ειναι αποκλειστικα δικη τους; Προσωπικα παρατηρω πολυ υψηλο SNR στην γραμμη σου. εχεις ελενξει εσωτερικη καλωδιωση και καθετη με ηλεκτρολογο; απλα να σε ενημερωσω οτι ο τεχνικος της καθε Χ εταιρειας δεν εχει αρμοδιοτητα και δεν θα το κανει προφανως να ελενξει την εσωτερικη σου. Επισης οταν ερχεται τεχνικος να ακουμε και λιγο τι μας λεει αν οντως στο ΧΚ σου ερχεται 50 αρα με σωστα χαρακτηριστικα οπως την μετρησε για εστιασε και καπου αλλου...

    Με εκτιμηση,
    παιδια θα τρελαθουμε τελειως. Εχουμε δεδομενο το να πληρωνουμε για κατι που μπορει εν τελει να μη το εχουμε? Αν ειναι δυνατον πραγματικα. Γιαυτο μας εκμεταλλευονται ετσι, οχι μονο σε αυτο το θεμα η νοβα και η καθε νοβα αλλα σε πολλα.

    Στο θεμα μας: https://www.adslgr.com/forum/threads...DSL?highlight=
    https://www.adslgr.com/forum/threads...!!!?highlight=

    Ξαναλεω λοιπον. Δεν γινεται η γραμμη να δουλευει μια χαρα για μηνες και μετα ξαφνικα να εχει το ιδιο προβλημα. Αν εφταιγε η καλωδίωση στο σπιτι μου σε αυτο, θα ειχα θεμα μονιμο.

  9. #9
    Εγγραφή
    06-10-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109,99/11
    ISP
    Cosmote
    Router
    TP-LINK Archer VR600 v2
    SNR / Attn
    (dB) / 7,5(dB)
    Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα ειχες θεμα μονιμο. Επισης δεν ειναι σωστο να μαστε της λογικης οτι εμεις ειμαστε παντα και σε ολα οκ και για αυτο τοτε φταινε οι αλλοι. Εγω σου ξαναπροτεινω να φωναξεις ηλεκτρολογο απο τα λιγα που ειδα στα λινκ που δωσες εχεις παλια καλωδιωση και εμφανως ταλαιπωρημενη απο τα χρονια απο εκει και περα αν εισαι τοσο σιγουρος αλλαξε εταιρεια. Εξωτερικα απο τις μετρησεις αν ερχεται 50 πολυ πιθανο να εχεις θεμα εσωτερικο. εχεις ελενξει και την καλωδιωση απο τον κατανεμητη εως το διαμερισμα σου;

  10. #10
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Και ξαναλεω οτι η υπηρεσια παρεχεται απο καμπινα οτε, τα attainable ειναι τουμπανο, και οπου και να πας θα παρεις το ιδιο πραγμα, απο το ιδιο μηχανημα και με το ιδιο καλωδιο.
    Το αν θα αλλαξει το backbone αλλαζοντας παροχο, για το προβλημα που περιγραφεις ειναι παντελως αδιαφορο.
    Στο θεμα μας, με τετοιο attainable και με πρακτικα ανυπαρκτα λαθη, το προβλημα ειναι αλλου, και οχι στο παροχο. (και ουτε στο router επισης)
    Υποθετω οτι αν αγορασεις αυτοκινητο και εχει κινηση η κηφισιας θα φταιει η αντιπροσωπεια και αν δεν βρισκεις να παρκαρεις, προφανως ο εμπορος που σου το πουλησε, γιατι.. πληρωσες για να εχεις αυτοκινητο και να εξυπηρετεισαι ... Μαλλον φταιει οτι πηρες ΚΙΑ. Δωστο πισω και παρε Mercedes.
    Τι?... ΟΧΙ?

  11. #11
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DarkRai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα ειχες θεμα μονιμο. Επισης δεν ειναι σωστο να μαστε της λογικης οτι εμεις ειμαστε παντα και σε ολα οκ και για αυτο τοτε φταινε οι αλλοι. Εγω σου ξαναπροτεινω να φωναξεις ηλεκτρολογο απο τα λιγα που ειδα στα λινκ που δωσες εχεις παλια καλωδιωση και εμφανως ταλαιπωρημενη απο τα χρονια απο εκει και περα αν εισαι τοσο σιγουρος αλλαξε εταιρεια. Εξωτερικα απο τις μετρησεις αν ερχεται 50 πολυ πιθανο να εχεις θεμα εσωτερικο. εχεις ελενξει και την καλωδιωση απο τον κατανεμητη εως το διαμερισμα σου;
    Δεν ειμαι της λογικης ειμαι σε ολα οκ. Γιαυτο σου εβαλα να διαβασεις και τα 2 παλαιοτερα θεματα μου. Για να δεις οτι ψαχτικα σε υπερβολικο βαθμο πρωτου αρχισω τις καταγγελιες. Εφερα ηλεκτρολογο σπιτι και αλλαξαμε ολοκληρη την καλωδιωση οταν μπηκε η vdsl. Η καλωδιωση απο κατανεμητη δεν γινεται να αλλαξει ειναι μεσα στα ντουβαρια και μενω στον 5ο. αρα αδυνατο.

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DexWhite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειμαι της λογικης ειμαι σε ολα οκ. Γιαυτο σου εβαλα να διαβασεις και τα 2 παλαιοτερα θεματα μου. Για να δεις οτι ψαχτικα σε υπερβολικο βαθμο πρωτου αρχισω τις καταγγελιες. Εφερα ηλεκτρολογο σπιτι και αλλαξαμε ολοκληρη την καλωδιωση οταν μπηκε η vdsl. Η καλωδιωση απο κατανεμητη δεν γινεται να αλλαξει ειναι μεσα στα ντουβαρια και μενω στον 5ο. αρα αδυνατο.
    Αρα δεν έχεις φτιάξει τα καλώδια στον χώρο ευθύνης σου, μήπως να κυνηγήσεις τον εργολάβο;
    Ο πάροχος έχει ευθύνη μέχρι τον κατανεμητή

  13. #13
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα δεν έχεις φτιάξει τα καλώδια στον χώρο ευθύνης σου, μήπως να κυνηγήσεις τον εργολάβο;
    Ο πάροχος έχει ευθύνη μέχρι τον κατανεμητή
    Καταρχας το σωστο ειναι να πεις να ΕΛΕΓΞΕΙ την καθετη καλωδιωση απο τον κατανεμητη της πολυκατοικιας εως το σπιτι του και οχι να του λες να την φτιαξει.
    φτιαχνουμε κτ οταν ειναι χαλασμενο.πως ξερεις εσυ οτι η καλωδιωση του ειναι χαλασμενη κ του λες να την φτιαξει?
    δλδ για να καταλαβω του προτεινεις τι? να παει να πιασει τον εργολαβο κ να του πει τι? ξερεις κυριε εργολαβε πριν 10,20,30 χρονια που εφτιαξες την πολυκατοικια δεν εφτιαξες καλα την καλωδιωση? αν ησουν στην θεση του εργολαβου το λιγοτερο πιστευω που θα εκανες ηταν να γελασεις.
    επισης ναι μεν ο παροχος εχει ευθυνη μεχρι τον κατανεμητη αλλα σε πολλες περιπτωσεις δεν την αναλαμβανει.

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από brainmasterx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχας το σωστο ειναι να πεις να ΕΛΕΓΞΕΙ την καθετη καλωδιωση απο τον κατανεμητη της πολυκατοικιας εως το σπιτι του και οχι να του λες να την φτιαξει.
    φτιαχνουμε κτ οταν ειναι χαλασμενο.πως ξερεις εσυ οτι η καλωδιωση του ειναι χαλασμενη κ του λες να την φτιαξει?
    δλδ για να καταλαβω του προτεινεις τι? να παει να πιασει τον εργολαβο κ να του πει τι? ξερεις κυριε εργολαβε πριν 10,20,30 χρονια που εφτιαξες την πολυκατοικια δεν εφτιαξες καλα την καλωδιωση? αν ησουν στην θεση του εργολαβου το λιγοτερο πιστευω που θα εκανες ηταν να γελασεις.
    επισης ναι μεν ο παροχος εχει ευθυνη μεχρι τον κατανεμητη αλλα σε πολλες περιπτωσεις δεν την αναλαμβανει.
    Διάβασε τα προηγούμενα θέματα του για να δεις πως έχει πρόβλημα με την καθετή καλωδίωση.
    Του το έχουν προτείνει άλλοι να φτιάξει την καλωδίωση του, αυτός λέει πως είναι αδύνατο, όποτε δεν μένουν και πολλά να προτείνει κάποιος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 16-02-19 στις 17:13.

  15. #15
    Εγγραφή
    06-10-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109,99/11
    ISP
    Cosmote
    Router
    TP-LINK Archer VR600 v2
    SNR / Attn
    (dB) / 7,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DexWhite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειμαι της λογικης ειμαι σε ολα οκ. Γιαυτο σου εβαλα να διαβασεις και τα 2 παλαιοτερα θεματα μου. Για να δεις οτι ψαχτικα σε υπερβολικο βαθμο πρωτου αρχισω τις καταγγελιες. Εφερα ηλεκτρολογο σπιτι και αλλαξαμε ολοκληρη την καλωδιωση οταν μπηκε η vdsl. Η καλωδιωση απο κατανεμητη δεν γινεται να αλλαξει ειναι μεσα στα ντουβαρια και μενω στον 5ο. αρα αδυνατο.

    Μια ιδεα θα ηταν να τραβηξεις εξωτερικο utp απο τον κατανεμητη εως τον χωρο σου μονο για το νετ. Ετσι δεν αλλαζεις ολη την καλωδιωση. Και νομιζω μπορεις να ελενξεις τουλαχιστον το δικο σου ζευγος! Παρολαυτα η λυση του εξωτερικου καλωδιου την θεωρω συνιστωμενη.Αμα λες οτι τα χεις ελενξει ολα το πολυ υψηλο SNR δεν σου προκαλει εντυπωση. Κατα τα αλλα οφειλω να πω οτι τα υπολοιπα stats τα βλεπω οκ.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας