Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    29-07-2018
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα έχω ένα FritzBox 7490 και το έχω συνδέσει σε COSMOTE γραμμή ADSL2+ και μου κάνει τώρα τελευταία συνέχεια αποσυνδέσεις καμια φορα μπορει να κανει ανα 5 λεπτα συνεχεια μετα απο 4-5 ωρες παλι και κάλεσα την COSMOTE δήλωσα βλάβη ήρθε ο τεχνικός στο σπίτι μου λέει φταίει το Fritz του λέω αποκλείεται μέτρησε απ'εξω απο το σπίτι μου το κουτι που ερχεται σε εμενα ολα καλα το προβλημα ηταν στο modem λεει αυτος εγω λεει δεν μπορω να κανω κατι αλλο αφου δεν εχεις το modem της COSMOTE και φευγει εγω δεν ειχα τι αλλο να κανω και εβαλα παλι το speedport για 2 μερες δεν εκανε καμια αποσυνδεσει ξαναβαζω αλλο fritzbox 7490 γιατι εχω 2 τα ιδια παιρνω στα κεντρικα της fritz μου λενε εχουμε ακουσει αρκετα περιστατικα τετοια γιατι το fritzbox λεει ειναι πολυ πιο δυνατο και κατι τετοια και ψαχνει να βρει την καλυτερη συνδεση και γω του λεω τι να κανω και μου λεει να τους πει οτι εχει προβλημα η γραμμη σου πως να τους το πω οταν με το speedport δεν κανει αποσυνδεση μου λεει αυτος δεν μπορω να κανω τιποτα και τετοια μου λεει απο που το αγορασες κοτσοβολο λεει πηγαινε το πισω και αν σου δωσουν τα λεφτα πισω καλως αλλιως δεν μπορω να κανω κατι και με νευριασε και του το εκλεισα γιατι το ελεγε ειρωνικα το εχω πανω απο 3-4 μηνες σιγα μην το επερναν πισω.

    Ρε παιδια τι μου προτεινεται να κανω;

    εχω αλλαξει splitter δοκιμασα χωρις splitter αλλαξα καλωδια την συνδεσμολογια την αλλαξα παλι τα ιδια οποια γνωμη δεκτη.


    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    FritzBox 7590
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    τασο, δες αυτό https://www.adslgr.com/forum/threads...ection-cleared

    προσπάθησε να χρησιμοποιήσεις τελείες στον λόγο σου. Το μήνυμα σου είναι κουραστικό και δύσκολα θα το διαβάσει κάποιος για να απαντισει.

  3. #3
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.335
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tasos12koufales Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα έχω ένα FritzBox 7490 και το έχω συνδέσει σε COSMOTE γραμμή ADSL2+ και μου κάνει τώρα τελευταία συνέχεια αποσυνδέσεις καμια φορα μπορει να κανει ανα 5 λεπτα συνεχεια μετα απο 4-5 ωρες παλι και κάλεσα την COSMOTE δήλωσα βλάβη ήρθε ο τεχνικός στο σπίτι μου λέει φταίει το Fritz του λέω αποκλείεται μέτρησε απ'εξω απο το σπίτι μου το κουτι που ερχεται σε εμενα ολα καλα το προβλημα ηταν στο modem λεει αυτος εγω λεει δεν μπορω να κανω κατι αλλο αφου δεν εχεις το modem της COSMOTE και φευγει εγω δεν ειχα τι αλλο να κανω και εβαλα παλι το speedport για 2 μερες δεν εκανε καμια αποσυνδεσει ξαναβαζω αλλο fritzbox 7490 γιατι εχω 2 τα ιδια παιρνω στα κεντρικα της fritz μου λενε εχουμε ακουσει αρκετα περιστατικα τετοια γιατι το fritzbox λεει ειναι πολυ πιο δυνατο και κατι τετοια και ψαχνει να βρει την καλυτερη συνδεση και γω του λεω τι να κανω και μου λεει να τους πει οτι εχει προβλημα η γραμμη σου πως να τους το πω οταν με το speedport δεν κανει αποσυνδεση μου λεει αυτος δεν μπορω να κανω τιποτα και τετοια μου λεει απο που το αγορασες κοτσοβολο λεει πηγαινε το πισω και αν σου δωσουν τα λεφτα πισω καλως αλλιως δεν μπορω να κανω κατι και με νευριασε και του το εκλεισα γιατι το ελεγε ειρωνικα το εχω πανω απο 3-4 μηνες σιγα μην το επερναν πισω.

    Ρε παιδια τι μου προτεινεται να κανω;

    εχω αλλαξει splitter δοκιμασα χωρις splitter αλλαξα καλωδια την συνδεσμολογια την αλλαξα παλι τα ιδια οποια γνωμη δεκτη.


    Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Τελείες να βάζεις.
    Δεν διαβάζεται έτσι που το έγραψες.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #4
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    εξακολουθεις να εχεις το ιδιο προβλημα; ειχα κι εγω το ιδιο. Μαλλον μου αλλαξαν κουμπωμα στο DSLAM και απο SIEMENS με πήγαν σε ΝΟΚΙΑ και πλέον δεν έχω καθόλου αποσυνδέσεις στο 7530 μου. Ta NOKIA πρεπει να συνεργαζονται καλυτερα με την AVM. Μπορεις να το δεις απο το DSL Information αυτο που λεω.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  B5419E77-C596-458A-94CE-63E2124066F5.jpeg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  75,8 KB 
ID: 203559

  5. #5
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Μέσα σε καφάο δεν είναι όλα ίδια ? (στο ίδιο καφάο)

    Εκτός αν είσαι σε AK.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσα σε καφάο δεν είναι όλα ίδια ? (στο ίδιο καφάο)

    Εκτός αν είσαι σε AK.
    δεν το γνωριζω, αλλα ειμαι σιγουρος οτι οταν ειχα αποσυνδεσεις εκει εγραφε SIEMENS. Τωρα που ειναι σταθερη η γραμμη, βλεπω γραφει ΝΟΚΙΑ.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας