Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 28
  1. #1
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.813
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    https://www.newsweek.com/helenalive-...enders-1329214

    ...
    One month later, in early January 2019, the HelenaLive channel received it’s third ban and second in two months for hate speech. The clip and channel have been deleted, but Karamanidou said the incident involved a donor asking on stream if she believed there were only two genders. She agreed and tried to move on with the conversation. (Newsweek contacted Twitch to view the clip, but has received no response.)

    “There were people trying to tell me that I might be wrong saying this, but I brushed off the topic,” Karamanidou recalled. “I was shocked that this happened because I was just having a conversation. I wasn't actively trying to hate any specific group or send hate to any specific group. I didn't know that sentence meant anything, the conversation just moved on.”
    ...
    Κοιτα να δεις, χασαμε το helenακι και το μαθαμε απ'το ...newsweek

    Ρε τι γινεται λεμε...το political correctness εχει φθασει σε ορια ανηκουστα...

    Δλδ το να πεις οτι υπαρχουν 2 φυλα (οπως μαθαινουμε ολοι απο μικροι) ειναι "hate speech"?

    Απο ποτε?

    Ποια ειναι η σωστη απαντηση για να μην ειναι hate speech?

    Ποιος ειναι ο σωστος αριθμος που πρεπει να δωσει καποιος για να μην ειναι hate speech?

    5? 7? 10? 15? 20? Ποιο ειναι το right answer?

    - - - Updated - - -

    Εντωμεταξυ βρισκω αρθρα απ'ολο το πλανητη για το συγκεκριμενο... απ'τη Ρωσια μεχρι την Αυστραλια...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 16-02-19 στις 20:36.

  2. #2
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Είναι σαν το ηλιοκεντρικό σύστημα. Τα αρχαία χρόνια η γη ήταν το κέντρο του σύμπαντος. Μετά έγινε ο ήλιος και τα τελευταία χρόνια κάποιο άλλο σημείο.

    Έτσι και εδώ. Παλιά υπήρχαν 2 φύλα τώρα πολλά.

    Αντίστοιχα τραβάω και εγώ σε όσους λέω πως δεν παίρνω φάρμακα. Οι μισοί νορμάλ με θεωρούν βλαμμένο antivaccer και οι άλλοι μισοί δικό τους βλαμμένο antivaccer. Η αλήθεια είναι πως δεν παίρνω φάρμακα διότι δεν είμαι άρρωστος και δε θέλω με το παραμικρό να φορτώνω τον οργανισμό μου. Όταν αρρωστήσω και δω ότι τα συμπτώματα επιμένουν μετά από μια δυο μέρες τότε ναι θα πάρω ολόκληρο φαρμακείο. Αλλά όχι για πονοκέφαλο να πλακώσω 2 κουτιά panadol.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.813
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παλιά υπήρχαν 2 φύλα τώρα πολλά.
    Ποσα ακριβως? Προσεχε τι θα πεις γιατι αν δε τον πεις καλα τον αριθμο θα εισαι hater

  4. #4
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Πέραν της πλάκας νομίζω πως υπάρχουν 3 φύλα. Τα 2 που ξέρουμε και οι ερμαφροδιτοι. Δεν έχω υπόψιν κάτι άλλο. Ίσως κάποιος γιατρός ή βιολόγος να μας το διευκρίνισει καλύτερα.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.813
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέραν της πλάκας νομίζω πως υπάρχουν 3 φύλα. Τα 2 που ξέρουμε και οι ερμαφροδιτοι. Δεν έχω υπόψιν κάτι άλλο. Ίσως κάποιος γιατρός ή βιολόγος να μας το διευκρίνισει καλύτερα.
    Για τα δεδομενα του twitch, ειναι "HATER / RACIST DETECTED"... σε στυλ, σα δε ντρεπεσαι να μην λαμβανεις υποψην σου τις ευαισθησιες των transgender.

    Twitch Streamer HelenaLive has claimed she was permanently banned from the platform after saying that there are only two genders, which was apparently deemed ‘offensive to the transgender community.’

  6. #6
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Και στην μη αποδεκτή Wikipedia γράφει πως οι intersex απλά έχουν μπερδεμένα χαρακτηριστικά ανδρικά και γυναικεία. Έτσι δεν υπάρχει κάποιο που να υπερισχύει για να πεις ότι είσαι 100% κάτι. Αλλά δε γράφει για αλλά φύλα. Απλά ότι είμαστε οργανισμοι που ξεχωρίζουμε από τα χρωμοσώματα που είναι μόνο 2. X & Y.

    Εμένα αυτό που με στεναχωρεί ιδιαίτερα είναι το πως οι ίδιοι δεν αντιλαμβανονται το κακό που κάνουν στους εαυτούς τους. Δεν προσπαθούν να βάλουν τους εαυτούς τους στην ίδια μοίρα με εμάς τους υπόλοιπους "νορμάλ". Που ναι είμαστε περισσότεροι. Αλλά προσπαθούν να μπουν από πάνω. Και μάλιστα ποινοικοποιωντας ιδέες και λόγους. Αύριο πρωί όμως όταν οι νόμοι θα εφαρμοστούν θα είναι και οι ίδιοι υπολογοι σε αυτούς. Διότι ο νόμος ανάμεσα σε όλα τα άλλα θα φέρει και ισότητα. Έτσι μέσα σε ένα βράδυ θα βρεθούν πάλι στο μεσαίωνα διότι οι περισσότεροι πάλι θα είναι οι "νορμάλ" και φυσικά θα υπερισχύσει ο νόμος της πλειοψηφίας.

    Όπως έγινε φυσικά και στη Γερμανία με το Χίτλερ και στην ΕΣΣΔ με τους μπολσεβικους. Έδωσαν δύναμη σε λάθος άτομα δήθεν για το κοινό καλό και είδαμε που βρέθηκαν.

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.newsweek.com/helenalive-...enders-1329214



    Κοιτα να δεις, χασαμε το helenακι και το μαθαμε απ'το ...newsweek

    Ρε τι γινεται λεμε...το political correctness εχει φθασει σε ορια ανηκουστα...

    Δλδ το να πεις οτι υπαρχουν 2 φυλα (οπως μαθαινουμε ολοι απο μικροι) ειναι "hate speech"?

    Απο ποτε?

    Ποια ειναι η σωστη απαντηση για να μην ειναι hate speech?

    Ποιος ειναι ο σωστος αριθμος που πρεπει να δωσει καποιος για να μην ειναι hate speech?

    5? 7? 10? 15? 20? Ποιο ειναι το right answer?

    - - - Updated - - -

    Εντωμεταξυ βρισκω αρθρα απ'ολο το πλανητη για το συγκεκριμενο... απ'τη Ρωσια μεχρι την Αυστραλια...

    Η ερώτηση θα πρέπει να είναι για ποιον λόγο δέχθηκε τα άλλα δυο μπαν, αν ήταν για παραπλήσιο λόγο τότε καλά την κάνανε, ας πρόσεχε

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στην μη αποδεκτή Wikipedia γράφει πως οι intersex απλά έχουν μπερδεμένα χαρακτηριστικά ανδρικά και γυναικεία. Έτσι δεν υπάρχει κάποιο που να υπερισχύει για να πεις ότι είσαι 100% κάτι. Αλλά δε γράφει για αλλά φύλα. Απλά ότι είμαστε οργανισμοι που ξεχωρίζουμε από τα χρωμοσώματα που είναι μόνο 2. X & Y.

    Εμένα αυτό που με στεναχωρεί ιδιαίτερα είναι το πως οι ίδιοι δεν αντιλαμβανονται το κακό που κάνουν στους εαυτούς τους. Δεν προσπαθούν να βάλουν τους εαυτούς τους στην ίδια μοίρα με εμάς τους υπόλοιπους "νορμάλ". Που ναι είμαστε περισσότεροι. Αλλά προσπαθούν να μπουν από πάνω. Και μάλιστα ποινοικοποιωντας ιδέες και λόγους. Αύριο πρωί όμως όταν οι νόμοι θα εφαρμοστούν θα είναι και οι ίδιοι υπολογοι σε αυτούς. Διότι ο νόμος ανάμεσα σε όλα τα άλλα θα φέρει και ισότητα. Έτσι μέσα σε ένα βράδυ θα βρεθούν πάλι στο μεσαίωνα διότι οι περισσότεροι πάλι θα είναι οι "νορμάλ" και φυσικά θα υπερισχύσει ο νόμος της πλειοψηφίας.

    Όπως έγινε φυσικά και στη Γερμανία με το Χίτλερ και στην ΕΣΣΔ με τους μπολσεβικους. Έδωσαν δύναμη σε λάθος άτομα δήθεν για το κοινό καλό και είδαμε που βρέθηκαν.
    Το χειρότερο πράγμα είναι κάποιος να νομίζει πως αυτό είναι το Normal.

  8. #8
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.813
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερώτηση θα πρέπει να είναι για ποιον λόγο δέχθηκε τα άλλα δυο μπαν, αν ήταν για παραπλήσιο λόγο τότε καλά την κάνανε, ας πρόσεχε
    Δλδ το 3ο ban μπορει να ειναι αδικο αν τα αλλα 2 ειναι δικαια (δε ξερω αν ηταν - αλλα εστω οτι ηταν)? Δε νομιζω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το χειρότερο πράγμα είναι κάποιος να νομίζει πως αυτό είναι το Normal.
    Το χειροτερο πραγμα ειναι να σε ρωτανε ποσα φυλα υπαρχουν και να απαντας "δε μπορω να απαντησω γιατι η απαντηση θα θεωρηθει ρατσιστικη και θα τιμωρηθω". Το τερματισαν απ'το υπερβολικο political correctness.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στην μη αποδεκτή Wikipedia γράφει πως οι intersex απλά έχουν μπερδεμένα χαρακτηριστικά ανδρικά και γυναικεία. Έτσι δεν υπάρχει κάποιο που να υπερισχύει για να πεις ότι είσαι 100% κάτι. Αλλά δε γράφει για αλλά φύλα. Απλά ότι είμαστε οργανισμοι που ξεχωρίζουμε από τα χρωμοσώματα που είναι μόνο 2. X & Y.
    Γενικα εχουν μπερδεψει τις σεξουαλικες προτιμησεις με τα φυλα τα οποια ειναι ...genetics.

    Οι δε τρανς, αμα ο αλλος εχει κανει "αλλαγη φυλου", οι ιδιοι δε ζητανε να αντιμετωπιζονται ως μελη του φυλου στο οποιο μετεβησαν? Πχ αντρας=>γυναικα, μπορει να αλλαξει το ονομα σε γυναικα πχ. Αρα εμμεσως αναγνωριζουν τα 2 φυλα. Θα μας τρελανουν

  9. #9
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το χειρότερο πράγμα είναι κάποιος να νομίζει πως αυτό είναι το Normal.
    Πως θα σου φαινόταν κάποιος με αναπηρία να ΑΠΑΙΤΟΎΣΕ να γκρεμίσεις το σπίτι σου και να το κάνεις ισόγειο για να μπαίνει με το καροτσάκι; Εσύ να του λες ότι θα του φτιάξεις ασανσέρ αλλά αυτός να επιμένει για το γκρέμισμα;

    Δυστυχώς αυτό συμβαίνει. Εγώ γύρω μου βλέπω άτομα τα οποία είναι αυτό που δε δέχεσαι για νορμάλ. Στην πόλη μου υπάρχουν ελάχιστα άτομα που είναι gay, ελάχιστα άτομα με νοητική υστέρηση η κινητικά προβλήματα. Δε μπορώ να το παραβλέψω. Δε γίνεται να διαψεύσω τα μάτια μου. Έχουμε 4 δημοτικά σχολεία στην πόλη μου και ένα ειδικό σχολείο με ελάχιστα παιδιά. Πως να δεχτώ λοιπόν αυτό που μου γράφεις; Ότι η άποψη μου δεν είναι νορμάλ. Όταν έχεις 250 παιδιά σε σχέση με 20. Δηλαδή για να γίνουμε politically correct να πω ότι και τα υπόλοιπα 250 έχουν νοητική υστέρηση;

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ το 3ο ban μπορει να ειναι αδικο αν τα αλλα 2 ειναι δικαια (δε ξερω αν ηταν - αλλα εστω οτι ηταν)? Δε νομιζω.

    - - - Updated - - -



    Το χειροτερο πραγμα ειναι να σε ρωτανε ποσα φυλα υπαρχουν και να απαντας "δε μπορω να απαντησω γιατι η απαντηση θα θεωρηθει ρατσιστικη και θα τιμωρηθω". Το τερματισαν απ'το υπερβολικο political correctness.

    - - - Updated - - -



    Γενικα εχουν μπερδεψει τις σεξουαλικες προτιμησεις με τα φυλα τα οποια ειναι ...genetics.

    Οι δε τρανς, αμα ο αλλος εχει κανει "αλλαγη φυλου", οι ιδιοι δε ζητανε να αντιμετωπιζονται ως μελη του φυλου στο οποιο μετεβησαν? Πχ αντρας=>γυναικα, μπορει να αλλαξει το ονομα σε γυναικα πχ. Αρα εμμεσως αναγνωριζουν τα 2 φυλα. Θα μας τρελανουν

    Ξέρεις τι έγινε; αν ναι πες το και σε εμας να μπορέσουμε να βγάλουμε συμπέρασμα.
    Δεν απάντησε δεν μπορώ να απαντήσω, απάντησε κάτι διαφορετικό.

    Σκέψου το σαν εσένα που εδώ ανεβάζεις συχνά πυκνά διάφορα ελαφρά ρατσιστικά και σου την λένε, αλλά συνεχίζεις μετά και ανεβάζεις, δεν μπορείς να πεις μετά δεν ήξερα, δεν μου είπε κάποιος κάτι.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως θα σου φαινόταν κάποιος με αναπηρία να ΑΠΑΙΤΟΎΣΕ να γκρεμίσεις το σπίτι σου και να το κάνεις ισόγειο για να μπαίνει με το καροτσάκι; Εσύ να του λες ότι θα του φτιάξεις ασανσέρ αλλά αυτός να επιμένει για το γκρέμισμα;

    Δυστυχώς αυτό συμβαίνει. Εγώ γύρω μου βλέπω άτομα τα οποία είναι αυτό που δε δέχεσαι για νορμάλ. Στην πόλη μου υπάρχουν ελάχιστα άτομα που είναι gay, ελάχιστα άτομα με νοητική υστέρηση η κινητικά προβλήματα. Δε μπορώ να το παραβλέψω. Δε γίνεται να διαψεύσω τα μάτια μου. Έχουμε 4 δημοτικά σχολεία στην πόλη μου και ένα ειδικό σχολείο με ελάχιστα παιδιά. Πως να δεχτώ λοιπόν αυτό που μου γράφεις; Ότι η άποψη μου δεν είναι νορμάλ. Όταν έχεις 250 παιδιά σε σχέση με 20. Δηλαδή για να γίνουμε politically correct να πω ότι και τα υπόλοιπα 250 έχουν νοητική υστέρηση;

    Καμία σχέση όμως.

  11. #11
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία σχέση όμως.
    Γιατί καμία σχέση; Ξέρεις οι περισσότερες "ευαίσθητες" ομάδες ζητάνε τα αυτονόητα. Πχ οι ομοφυλόφιλοι ζητάνε να παντρεύονται ώστε να έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους straight για ασφάλιση ή θέματα υγείας. Ή οι άνθρωποι με κινητικά προβλήματα να έχουν πρόσβαση στις καθημερινές τους ανάγκες.

    Τα τελευταία χρόνια όμως υπάρχουν ελάχιστοι οι οποίοι δυστυχώς φωνάζουν και απαιτούν να μας κόψουν και εμάς τα πόδια ή να μην παντρευόμαστε ώστε να γίνουμε ίδιοι με αυτούς. Αντί να πάμε μπροστά σαν κοινωνία να πάμε πίσω.

    Τώρα για την τύπισσα δεν ξέρω τι έγινε και την μπλόκαραν. Αλλά γύρω μας συνεχώς υπάρχουν σημάδια λάθος πορείας. Θα επιμείνω για τα 2 Ολοκληρωτικά Καθεστώτα. Το ίδιο πάει να γίνει και εδώ.

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί καμία σχέση; Ξέρεις οι περισσότερες "ευαίσθητες" ομάδες ζητάνε τα αυτονόητα. Πχ οι ομοφυλόφιλοι ζητάνε να παντρεύονται ώστε να έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους straight για ασφάλιση ή θέματα υγείας. Ή οι άνθρωποι με κινητικά προβλήματα να έχουν πρόσβαση στις καθημερινές τους ανάγκες.

    Τα τελευταία χρόνια όμως υπάρχουν ελάχιστοι οι οποίοι δυστυχώς φωνάζουν και απαιτούν να μας κόψουν και εμάς τα πόδια ή να μην παντρευόμαστε ώστε να γίνουμε ίδιοι με αυτούς. Αντί να πάμε μπροστά σαν κοινωνία να πάμε πίσω.

    Τώρα για την τύπισσα δεν ξέρω τι έγινε και την μπλόκαραν. Αλλά γύρω μας συνεχώς υπάρχουν σημάδια λάθος πορείας. Θα επιμείνω για τα 2 Ολοκληρωτικά Καθεστώτα. Το ίδιο πάει να γίνει και εδώ.
    Που ακριβώς είδες εσύ αυτό που αναφέρεις;
    Ας πούμε οτι υπάρχουν κάποιοι που το θέλουν, βλέπεις να έχει σχέση σε κάτι με αυτό που αναφέρει στο 1ο μήνυμα ο Mnp; το 3 φύλο είναι εδώ εδώ και πολλά χρόνια.

    Μιλάμε για κάποιον που έχει φάει 3 strikes


    Μου αρέσει που είσαι σίγουρος για το πόσα άτομα gay υπάρχουν στην πόλη σου, ελπίζω το τεστ να μην είναι όπως το κάνανε παλιά στον στρατό, γιατί σίγουρα σου λέω πως έχει αποτύχει.

  13. #13
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.813
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις τι έγινε; αν ναι πες το και σε εμας να μπορέσουμε να βγάλουμε συμπέρασμα. Δεν απάντησε δεν μπορώ να απαντήσω, απάντησε κάτι διαφορετικό.
    Ναι, αμα ηξερε τι θα γινει θα απανταγε "δε μπορω να απαντησω γιατι δεν υπαρχει free speech για τα συγκεκριμενα θεματα".
    Σκέψου το σαν εσένα που εδώ ανεβάζεις συχνά πυκνά διάφορα ελαφρά ρατσιστικά και σου την λένε, αλλά συνεχίζεις μετά και ανεβάζεις, δεν μπορείς να πεις μετά δεν ήξερα, δεν μου είπε κάποιος κάτι.
    Δεν εχω ανεβασει ποτε κατι ρατσιστικο. Αυτα ειναι υποκειμενικες προβολες τριτων που δε καταλαβαινουν τι διαβαζουν.

    Πχ καποιος σου λεει μη λες το λαθρομεταναστη λαθρομεταναστη, πες τον αλλιως γιατι εισαι ...ρατσιστης. Μα δεν εχει να κανει με ΡΑΤΣΑ ο ορισμος. Εχει να κανει με ιδιοτητα. Τα ιδια συμβαινουν σε ολα τα θρεντ. Μπορει να πεις "αυτο ειναι ετσι" και να σου πουν "αρα εσυ εισαι γιουβετσι"... λες και επειδη δε γουσταρω τους δημοκρατικους πχ, ειμαι με τον τραμπ... ή επειδη δεν γουσταρω να με κοροϊδευει η amd, ειμαι με την ιντελ... ή επειδη δε γουσταρω να με κοροϊδευει ο τσιπρας, ειμαι ...νεοδημοκρατης... ή επειδη θελω ο νομος για τη παρανομη μεταναστευση να εφαρμοζεται, οτι ειμαι ...φασιστας... ή επειδη ειπα οτι υπαρχουν πολλοι ελληνες που θα ψηφισουν χρυση αυγη χωρις να ειναι φασιστες οι ιδιοι, αλλα θα το κανουν απο αντιδραση, οτι ειμαι ...χρυσαυγιτης. Ή επειδη γραφω υπερ του εθνικου νομισματος για την ελλαδα, οτι ειμαι υπερ του fiat currency system... Ή επειδη γραφω υπερ της επιλογης του ασφαλισμενου να ασφαλιζεται (οπως στις ΗΠΑ) οτι δεν ειμαι υπερ της κρατικα παρεχομενης υγειας.

    Αν καποιος εχει παρανοησεις για το τι πιστευει σε σχεση με το τι πιστευω, εχει μεγαλο μερος ευθυνης γιατι το μυαλο του δουλευει δυαδικα.

    Αντιστοιχα το να προβαλλεις οτι η αλλη επειδη ειπε οτι υπαρχουν 2 φυλα (κατι το οποιο η ιδια η κυβερνηση στο βαζει σε 2 checkboxes να το δηλωσεις οταν συμπληρωνεις καποια αιτηση) ειναι ρατσιστρια, εχει ενα θεμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε για κάποιον που έχει φάει 3 strikes
    2 εφαγε. Το 3ο το εφηυρε το twitch. Γι'αυτο ασχολειται ολος ο πλανητης.

  14. #14
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    NOKIA
    Path Level
    Interleaved
    Η ίδια έχει δηλώσει πως έχει πολλούς φιλους-ες χόμοσεξουαλ.
    Η αλήθεια είναι πως την είχαν σταμπαρισμένη από την πλατφόρμα κ μόλις γύρισε από ένα μήνα μπαν που έφαγε γιατί τους έκραξε βρήκαν την ευκαιρία με αυτό το γεγονός.
    Πάντως αν καταφέρει να πάρει το κανάλι της πίσω έχει φάει τρελή διαφήμιση το Χελενακι αφού ανέφερε γι αυτήν κ ο pewdiepie.
    https://m.youtube.com/watch?v=cskmG__kZHQ

  15. #15
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αμα ηξερε τι θα γινει θα απανταγε "δε μπορω να απαντησω γιατι δεν υπαρχει free speech για τα συγκεκριμενα θεματα". Δεν εχω ανεβασει ποτε κατι ρατσιστικο. Αυτα ειναι υποκειμενικες προβολες τριτων που δε καταλαβαινουν τι διαβαζουν.

    Πχ καποιος σου λεει μη λες το λαθρομεταναστη λαθρομεταναστη, πες τον αλλιως γιατι εισαι ...ρατσιστης. Μα δεν εχει να κανει με ΡΑΤΣΑ ο ορισμος. Εχει να κανει με ιδιοτητα. Τα ιδια συμβαινουν σε ολα τα θρεντ. Μπορει να πεις "αυτο ειναι ετσι" και να σου πουν "αρα εσυ εισαι γιουβετσι"... λες και επειδη δε γουσταρω τους δημοκρατικους πχ, ειμαι με τον τραμπ... ή επειδη δεν γουσταρω να με κοροϊδευει η amd, ειμαι με την ιντελ... ή επειδη δε γουσταρω να με κοροϊδευει ο τσιπρας, ειμαι ...νεοδημοκρατης... ή επειδη θελω ο νομος για τη παρανομη μεταναστευση να εφαρμοζεται, οτι ειμαι ...φασιστας... ή επειδη ειπα οτι υπαρχουν πολλοι ελληνες που θα ψηφισουν χρυση αυγη χωρις να ειναι φασιστες οι ιδιοι, αλλα θα το κανουν απο αντιδραση, οτι ειμαι ...χρυσαυγιτης. Ή επειδη γραφω υπερ του εθνικου νομισματος για την ελλαδα, οτι ειμαι υπερ του fiat currency system... Ή επειδη γραφω υπερ της επιλογης της επιλογης του ασφαλισμενου να ασφαλιζεται (οπως στις ΗΠΑ) οτι δεν ειμαι υπερ της κρατικα παρεχομενης υγειας.

    Αν καποιος εχει παρανοησεις για το τι πιστευει σε σχεση με το τι πιστευω, εχει μεγαλο μερος ευθυνης γιατι το μυαλο του δουλευει δυαδικα.
    Αντιστοιχα το να προβαλλεις οτι η αλλη επειδη ειπε οτι υπαρχουν 2 φυλα (κατι το οποιο η ιδια η κυβερνηση στο βαζει σε 2 checkboxes να το δηλωσεις οταν συμπληρωνεις καποια αιτηση) ειναι ρατσιστρια, εχει ενα θεμα.

    - - - Updated - - -



    2 εφαγε. Το 3ο το εφηυρε το twitch. Γι'αυτο ασχολειται ολος ο πλανητης.
    Όταν σου έχουν πει πάνω απο δυο φορές πως δεν υπάρχουν λαθρομετανάστες, αλλά εσύ επιμένεις να συνεχίζεις να λες ότι υπάρχουν τότε είσαι λάθος
    Υποθέτω κάτι παρόμοιο έκανε και η κοπέλα, τις το είπανε μια, δυο, στην τρίτη καθαρίζουν, όχι όπως εδώ

    Τα υπόλοιπα τα απωθημένα σου, είναι άσχετα με το θέμα

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας