Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 85
  1. #16
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το Rural μπήκε σε συγκεκριμένες απομακρυσμένες περιοχές και πολύ μικρούς οικισμούς, που δεν είχαν καθόλου σύνδεση και ούτε υπήρχε ποτέ περίπτωση να ενδιαφερθεί κάποιος πάροχος (ακόμη και ο ΟΤΕ).
    Δεν έχει περιορισμό όγκου και οι ταχύτητες σύνδεσης είναι 50/30.

    Αντίστοιχο πρόγραμμα είναι το UFBB που θα ξεκινήσει σύντομα. Δες μήπως ανήκει σε αυτό η περιοχή που ενδιαφέρεσαι.

  2. #17
    Εγγραφή
    21-11-2012
    Μηνύματα
    426
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16912
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΓΚΑΔΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Rural μπήκε σε συγκεκριμένες απομακρυσμένες περιοχές και πολύ μικρούς οικισμούς, που δεν είχαν καθόλου σύνδεση και ούτε υπήρχε ποτέ περίπτωση να ενδιαφερθεί κάποιος πάροχος (ακόμη και ο ΟΤΕ).
    Δεν έχει περιορισμό όγκου και οι ταχύτητες σύνδεσης είναι 50/30.

    Αντίστοιχο πρόγραμμα είναι το UFBB που θα ξεκινήσει σύντομα. Δες μήπως ανήκει σε αυτό η περιοχή που ενδιαφέρεσαι.
    Πότε βλέπεις να ξεκινάει το UFBB;

  3. #18
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τους πρώτους μήνες του 2020 πρέπει να βγει η ανάθεση του έργου και λογικά αν πάνε με τον ρυθμό του Rural, σε 2 χρόνια θα έχει ολοκληρωθεί και θα παρέχει υπηρεσίες.

  4. #19
    Εγγραφή
    27-07-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οαου!! καμπινα vdsl και δινει σημα στον αερα τι σουπερ; και πως θα δουλευε στον τελικο χρηστη; επισης γιατι σε περιοχες που δεν εβαλαν vdsl διοτι ανηκω στο 20% της περιοχης που δεν αναβαθμιστηκε να μην εχουμε και εμεις; . μιλαω για Αθηνα και για περιοχη Δασκαλειου Κερατεας.
    Αυτο το rural δεν αφορα ακριτικες περιοχες και γενικα εκτος ζωνης; . πχ ειχα δει φρεατια που εγραφαν ote rural εξω απο Τριπολη
    εχει ογκο περιορισμου; το rural ;

    Καλησπέρα εδώ μπορείς τις λεύκες περιοχές που εντάχθηκαν στο Rural Πρόγραμμα Ζώνη Α και Γ τις πήρε ο ΟΤΕ και B η Rural Connect
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...GOY_2EETT.xlsx

  5. #20
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ursus445 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα εδώ μπορείς τις λεύκες περιοχές που εντάχθηκαν στο Rural Πρόγραμμα Ζώνη Α και Γ τις πήρε ο ΟΤΕ και B η Rural Connect
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...GOY_2EETT.xlsx
    σε ευχαριστω , οποτε για να καταλαβω εγω που ειμαι Αθηνα δεν με αφορα. Εξαλλου εχω adsl εδω αλλα δεν το αναβαθμιζουνε σε vdsl για αυτο και ρωτησα. Πολυ καλο που δεν εχει περιορισμο στον ογκο αλλα θεωρω οτι με αερα και τις καιρικες συνθηκες μπορει να εχει προβλημα . Επισης πιστευω οτι οι ταχυτητες δεν εχουνε σταθεροτητα οπως στην σταθερη γραμμη αμα χρησιμοποιουνε πολλοι το ιντερνετ , οπως γινεται και το με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας.
    Οσο για την τριπολη στο δρομο που παει για Αστρος Κυνουριας οντως εχει φρεατια ote rural και βλεπω οτι υπαρχει στο excell αλλα στις ριζες Τριπολεως που εχω την θεια μου εχουνε κανονικα adsl ιντερνετ. Αρα δεν τους αφορα αυτους αλλα πιο κατω προς Καστρι και μετα.

  6. #21
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ καλο που δεν εχει περιορισμο στον ογκο αλλα θεωρω οτι με αερα και τις καιρικες συνθηκες μπορει να εχει προβλημα . Επισης πιστευω οτι οι ταχυτητες δεν εχουνε σταθεροτητα οπως στην σταθερη γραμμη αμα χρησιμοποιουνε πολλοι το ιντερνετ , οπως γινεται και το με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας.
    Μάλλον κάτι έχεις μπερδέψει. Το Rural, όπως και το επερχόμενο SFBB, δεν έχει καμία σχέση με ασύρματα δίκτυα. Κανονικό FTTC είναι, με οπτική ίνα μέχρι την καμπίνα και μετά χαλκός μέχρι το σπίτι.

    Απλά σε κάποιες περιπτώσεις αντί της οπτικής ίνας μέχρι την καμπίνα, η σύνδεση γίνεται με μικροκυματική ζεύξη που δεν έχει καμία σχέση με τα απλά ασύρματα δίκτυα.
    Για χρόνια όλα τα νησιά στην χώρα μας, έτσι συνδέονταν και γινόταν η επικοινωνία όλων μας, μέχρι να ποντιστεί οπτική ίνα από την ηπειρωτική χώρα.

  7. #22
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον κάτι έχεις μπερδέψει. Το Rural, όπως και το επερχόμενο SFBB, δεν έχει καμία σχέση με ασύρματα δίκτυα. Κανονικό FTTC είναι, με οπτική ίνα μέχρι την καμπίνα και μετά χαλκός μέχρι το σπίτι.

    Απλά σε κάποιες περιπτώσεις αντί της οπτικής ίνας μέχρι την καμπίνα, η σύνδεση γίνεται με μικροκυματική ζεύξη που δεν έχει καμία σχέση με τα απλά ασύρματα δίκτυα.
    Για χρόνια όλα τα νησιά στην χώρα μας, έτσι συνδέονταν και γινόταν η επικοινωνία όλων μας, μέχρι να ποντιστεί οπτική ίνα από την ηπειρωτική χώρα.
    οι κεραιες που ειδα στις φωτογραφιες του φορουμ που συνδεουν την καμπινα με κεραια κινητης τι ειναι; .

  8. #23
    Εγγραφή
    27-07-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι κεραιες που ειδα στις φωτογραφιες του φορουμ που συνδεουν την καμπινα με κεραια κινητης τι ειναι; .
    Εξαιρετική η ερώτηση σου. Από όσο φαίνεται υπάρχουν 2 τροπή σύζευξης τον κεραιών. Στο χωρίο μου για παράδειγμα έχει Microwave Link (Το πιάτο που βλέπεις) αυτό αφορά για περιοχές με μεγάλη απόσταση μεταξύ κεραίας και δέκτi η συχνότητα που χρησιμοποιείτε εκεί είναι με βάσει τις σελίδας τις ιντρακόμ "all-outdoor PtP radios operating in the entire E-Band spectral area (71-76 GHz and 81-86 GHz) . Ιdeally satisfy the service requirements for relatively city-scale range, high-capacity connectivity applications up to 3 Gbit/s" .

    Οι κεραίες που βλέπεις στο αρχικό post είναι για απόστασης <1km και είναι στην συχνότητα 3.5GHZ LTE-TDD (1.2gbps).

    Και τα 2 έχουν κατασκευαστεί έτσι ώστε να μην επιμερίζονται στις καιρικές συνθήκες σε αντίθεση με τα κοινά ασύρματα δίκτυα. Άλλα και να γίνει κάτι τέτοιο και ας πέσει η ταχύτητα ακόμα κ 90% (120mbps) (πράγμα δύσκολο) λόγο καιρικών συνθηκών σε ένα χωρίο με 10 κάτοικους οι πιθανότητες να τραβάνε 3 άτομα 50mbps σταθερά είναι σχεδόν μηδενικές. Όποτε ακόμα και να υπαρχή κάτι τέτοιο ο κοινός χρήστης δεν θα καταλάβει τίποτα. Τώρα για πραγματικού χρόνου εργασίες που είναι ευαίσθητες στο PING θα πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα μέχρι να το δοκιμάσουμε. Έμενα η καμπίνα μου θα είναι διαθέσιμη σε κάνα 2μηνο όποτε με το που το βάλω θα ποσταρω αναλυτικά πληροφορίες.

  9. #24
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν είναι κεραία κινητής. Πρόκειται για κεραία mikrowave που χρησιμοποιείται ως backhaul αντί της οπτικής ίνας. Τέτοιες υπάρχουν σε κάθε σταθμό βάσης, είτε κινητής είτε σταθερής σύνδεσης. Δεν έχεις δει στα αστικά κέντρα του ΟΤΕ αλλά κι έξω τέτοιου είδους σε πύργους;

    Ο πάροχος, αντί να μεταφέρει την σύνδεση με οπτική ίνα, κάνει ζεύξη 2 σημείων με αυτές τις κεραίες που έχουν δυνατότητα υπερυψηλών ταχυτήτων και μετά συνδέεται στο DSLAM της καμπίνας και από εκεί με χαλκό στα σπίτια.

  10. #25
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ursus445 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιρετική η ερώτηση σου. Από όσο φαίνεται υπάρχουν 2 τροπή σύζευξης τον κεραιών. Στο χωρίο μου για παράδειγμα έχει Microwave Link (Το πιάτο που βλέπεις) αυτό αφορά για περιοχές με μεγάλη απόσταση μεταξύ κεραίας και δέκτi η συχνότητα που χρησιμοποιείτε εκεί είναι με βάσει τις σελίδας τις ιντρακόμ "all-outdoor PtP radios operating in the entire E-Band spectral area (71-76 GHz and 81-86 GHz) . Ιdeally satisfy the service requirements for relatively city-scale range, high-capacity connectivity applications up to 3 Gbit/s" .

    Οι κεραίες που βλέπεις στο αρχικό post είναι για απόστασης <1km και είναι στην συχνότητα 3.5GHZ LTE-TDD (1.2gbps).

    Και τα 2 έχουν κατασκευαστεί έτσι ώστε να μην επιμερίζονται στις καιρικές συνθήκες σε αντίθεση με τα κοινά ασύρματα δίκτυα. Άλλα και να γίνει κάτι τέτοιο και ας πέσει η ταχύτητα ακόμα κ 90% (120mbps) (πράγμα δύσκολο) λόγο καιρικών συνθηκών σε ένα χωρίο με 10 κάτοικους οι πιθανότητες να τραβάνε 3 άτομα 50mbps σταθερά είναι σχεδόν μηδενικές. Όποτε ακόμα και να υπαρχή κάτι τέτοιο ο κοινός χρήστης δεν θα καταλάβει τίποτα. Τώρα για πραγματικού χρόνου εργασίες που είναι ευαίσθητες στο PING θα πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα μέχρι να το δοκιμάσουμε. Έμενα η καμπίνα μου θα είναι διαθέσιμη σε κάνα 2μηνο όποτε με το που το βάλω θα ποσταρω αναλυτικά πληροφορίες.
    Καλα δεν παιζει ολοι να κατεβαζουνε αρχεια εκεινη την στιγμη οποτε σιγουρα δεν θα φανει η διαφορα ταχυτητας, το τελειο ειναι οτι δεν εχει ογκο χρησης οπως ακομα και το δοροφορικο ιντερνετ εκτος του δικτυου κινητης . 120mbs και παλι παρα πολυ ταχυτητα ειναι δηλαδη 120/10 κατοικους =12mbs στον καθεναν και παλι παρα πολυ ειναι για μια χρηση ακομα και κατεβασμα. Και αμα στις περιοχες αυτες δεν υπαρχει δικτυο σταθερης και ουτε adsl τοτε ειναι επανασταση η παροχη σταθερου ιντερνετ και τηλεφωνου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι κεραία κινητής. Πρόκειται για κεραία mikrowave που χρησιμοποιείται ως backhaul αντί της οπτικής ίνας. Τέτοιες υπάρχουν σε κάθε σταθμό βάσης, είτε κινητής είτε σταθερής σύνδεσης. Δεν έχεις δει στα αστικά κέντρα του ΟΤΕ αλλά κι έξω τέτοιου είδους σε πύργους;

    Ο πάροχος, αντί να μεταφέρει την σύνδεση με οπτική ίνα, κάνει ζεύξη 2 σημείων με αυτές τις κεραίες που έχουν δυνατότητα υπερυψηλών ταχυτήτων και μετά συνδέεται στο DSLAM της καμπίνας και από εκεί με χαλκό στα σπίτια.
    εχω δει που σε καμπινα εχει πανω ξευξη και πχ στο αστικο κεντρο της περιοχης μου του οτε συγκεκριμενα αλλα το ειχα απορια πως συνδεονται μεταξυ τους τα αστικα κεντρα! αφου δεν παει καλωδιο στο καθενα κεντρο οποτε για αυτο και ελεγα πως συνδεονται . Οπτικη ινα στην περιοχη μου εφτασε μεχρι και πριν το αστικο κεντρο , ειμαι απο τους ατυχους που αναβθμιστηκε το 80% της περιοχης και εγω ειμαι στο υπολοιπο 20%!. Να καταλαβεις ουτε στο αστικο κεντρο που δινει adsl στην περιοχη μου δεν εφτασε η οπτικη ινα.. τοσο καλα. Τωρα παλευω με 2mbs λογω βλαβης μοναδικος παροχος οτε ενω επιανα 10mbs! Στο δικο μου αστικο κεντρο εδω https://www.google.com/maps/place/%C...1!4d24.0435784 αμα δεις δεν υπαρχει τετοια ζευξη με το χοντρο τυμπανο αλλα εχει μια τριαινα απο πανω δεν εχει λινκ. Πιστευα οτι ητανε κεραια κινητης τηλεφωνιας κοσμοτε αλλα ειναι διπλα και σπιτι και μενει κοσμος και αναρωτιομουνα εαν επηρεαζει τοσο κοντα απο αποψη ακτινοβολιας.

    οσο για την κεραια mikrowave ναι την εχω δει συνηθως σε βουνα πχ οταν πηγαινα ταξιδι σε μεσολογγι την εβλεπα σε δρομους και πιστευα οτι ητανε κεραια κινητης και οχι για δικτυο σταθερης τηλεφωνιας , αλλα τωρα το μαθαινω.
    Αρα πως και δεν δινουνε vdsl μεσω τετοιων κεραιων σε ολες τις περιοχες; χωρις να χρειαζεται να μπει και να σκαφτει ο δρομος με οπτικες ινες; .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 30-12-19 στις 00:28.

  11. #26
    Εγγραφή
    12-09-2014
    Περιοχή
    ΑΝΩ ΚΥΨΕΛΗ
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M
    Καλημέρα, έχει κάνει κάποιος σύνδεση rural ?
    Μίλησα με ΟΤΕ, μου είπαν περίπου έναν μήνα το ελάχιστο για εγκατάσταση, 1 με 3 ήμερες χωρίς τηλέφωνο
    Από ταχύτητες ? Προβλήματα ?
    Ευχαριστώ
    INALAN 100/100 Mbps + VODAFONE + OTE Rural 37,49/10,43 Mbps

  12. #27
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geo1959 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, έχει κάνει κάποιος σύνδεση rural ?
    Μίλησα με ΟΤΕ, μου είπαν περίπου έναν μήνα το ελάχιστο για εγκατάσταση, 1 με 3 ήμερες χωρίς τηλέφωνο
    Από ταχύτητες ? Προβλήματα ?
    Ευχαριστώ
    γιατι τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα; αφου δεν υπαρχει ηδη υποδομη; σαν vdsl εως 50 mbs το μεγιστο δεν ειναι; .

  13. #28
    Εγγραφή
    27-07-2018
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Σε πολλά μέρη δεν έχουν βάλει ακόμα καμπίνες ο ΟΤΕ (Η ενεργοποιηθεί) και λόγω κορονοιου λογικά το πρόγραμμα έχει πάει πίσω

  14. #29
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η Rural Connect δεν έχει καμία σχέση με τον ΟΤΕ. Πρόκειται για τον όμιλο Intrakat και η υπηρεσία παρέχεται μέσω της Vodafone (πρώην HOL).

  15. #30
    Εγγραφή
    12-09-2014
    Περιοχή
    ΑΝΩ ΚΥΨΕΛΗ
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα; αφου δεν υπαρχει ηδη υποδομη; σαν vdsl εως 50 mbs το μεγιστο δεν ειναι; .
    Καλημέρα, ναι, μέγιστο 50, υποδομή υπάρχει στην περιοχή μου

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ursus445 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πολλά μέρη δεν έχουν βάλει ακόμα καμπίνες ο ΟΤΕ (Η ενεργοποιηθεί) και λόγω κορονοιου λογικά το πρόγραμμα έχει πάει πίσω
    Έχουν βάλει καμπίνες στην περιοχή μου πάνω από έναν χρόνο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Rural Connect δεν έχει καμία σχέση με τον ΟΤΕ. Πρόκειται για τον όμιλο Intrakat και η υπηρεσία παρέχεται μέσω της Vodafone (πρώην HOL).
    Εγώ στον ΟΤΕ τηλεφώνησα, μέσω web στην βγάζει ως vdsl αλλά είναι rural, το πάγιο +1 ευρώ από την τιμή της vdsl
    INALAN 100/100 Mbps + VODAFONE + OTE Rural 37,49/10,43 Mbps

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας