Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 130
  1. #61
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    441
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον είσαι πολύ μικρός για να θυμάσαι τις 650δρχ/ώρα του αστικού τηλεφωνήματος απο τον κρατικό οτε. ΠΟΤΕ ξανα.

    Δηλαδή λιγότερο απο 2 ευρω την ωρα....

    Αλλα και εσυ πρεπει να εισαι μικρός για να μην θυμασαι οτι με μια αστικη μονάδα (λιγοτερο απο 10δρχ) για παρα πολλα χρόνια μιλουσες οση ωρα ηθελες σε αστικο χωρις χρονοχρεωση.

    Μηπως θυμάσαι τα 10χιλιαρα που ειχαν για παγιο οι καλες ιδιωτικες της κινητης ποτε μειώθηκαν στο μισό???
    Μηπως οταν μπηκε στο παιχνιδι η κακια κρατικη τοτε COSMOTE???
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TeoT : 19-02-19 στις 05:07.

  2. #62
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TeoT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή λιγότερο απο 2 ευρω την ωρα....

    Αλλα και εσυ πρεπει να εισαι μικρός για να μην θυμασαι οτι με μια αστικη μονάδα (λιγοτερο απο 10δρχ) για παρα πολλα χρόνια μιλουσες οση ωρα ηθελες σε αστικο χωρις χρονοχρεωση.

    Μηπως θυμάσαι τα 10χιλιαρα που ειχαν για παγιο οι καλες ιδιωτικες της κινητης ποτε μειώθηκαν στο μισό???
    Μηπως οταν μπηκε στο παιχνιδι η κακια κρατικη τοτε COSMOTE???
    Η Cosmote για να μπει έπρεπε να ρίξει τιμές για να πάρει μερίδιο. Επιπλέον λόγω έτοιμου transmission δικτύου αλλά και λόγω χαμηλότερων τιμών στον εξοπλισμό από το 93, μπορούσε να δώσει χαμηλότερες τιμές.

    Αυτό που ήταν βασικό ήταν να μην μπει το 93 γιατί δεν θα έμπαινε κανείς άλλος.
    mac rulez

  3. #63
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Cosmote για να μπει έπρεπε να ρίξει τιμές για να πάρει μερίδιο. Επιπλέον λόγω έτοιμου transmission δικτύου αλλά και λόγω χαμηλότερων τιμών στον εξοπλισμό από το 93, μπορούσε να δώσει χαμηλότερες τιμές.

    Αυτό που ήταν βασικό ήταν να μην μπει το 93 γιατί δεν θα έμπαινε κανείς άλλος.
    +1
    Θα μπαίνανε, αλλά θα τους λιάνιζε ο ταύρος στο υαλοπωλείο (ΟΤΕ)
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #64
    Εγγραφή
    20-10-2007
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    netgear
    SNR / Attn
    6,3(dB) / (dB)
    Τόσες αυξήσεις στην κινητή!Και να πω ότι ο κόσμος το γύρισε στο καρτοκινητο,ενώ υπάρχουν προγράμματα φθηνά,πάει στο διαλο. Οι εταιρείες ξεσπαθωσαν πάλι υπό την κρατική μέριμνα! μα και στα σούπερ μάρκετ οι τιμές όλο και τσιμπάνε προς τα πάνω σε όλα τα προϊόντα. Μα γιατί??Ανέβηκαν οι μισθοί μας και δεν το καταλάβαμε?Βγήκαμε από τα μνημόνια και ξεχάσαμε ότι περάσαμε?Αρέσει έρμε ελληναρας,ότι και να σου κάνουν,ξεχνάς εύκολα!Δυστυχώς και κρίμα!

  5. #65
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που ήταν βασικό ήταν να μην μπει το 93 γιατί δεν θα έμπαινε κανείς άλλος.
    Φυσικά και θα έμπαιναν και άλλοι παίκτες, απλά οι συσχετισμοι τόσο τοτε όσο και σήμερα θα ήταν τελείως διαφορετικοι, πχ με τη καθυστερημενη είσοδο στην αγορά εχει σήμερα κοντά ~50% μερίδιο αγοράς κινητής, σε διαφορετική περίπτωση (είσοδο από το '93) σήμερα πιστεύω θα ήταν στην περιοχή άνω του ~60%.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 19-02-19 στις 12:45.

  6. #66
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Μόλις μου ήρθε SMS για να ενημερωθώ για τις τιμολογιακές αλλαγές της καρτοκινητής.

    Εξελίσσονται...

  7. #67
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aurumnus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις μου ήρθε SMS για να ενημερωθώ για τις τιμολογιακές αλλαγές της καρτοκινητής.

    Εξελίσσονται...
    Κι εμένα μου ήρθε.

    MΠOPEITE NA ENHMEPΩΘEITE ΓIA TIΣ TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ THΣ KAPTOKINHTHΣ ME IΣXY AΠO 19/3 ΣTA KATAΣTHMATA TOY ΔIKTYOY COSMOTE KAI ΓEPMANOΣ & ΣTO COSMOTE.GR

  8. #68
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παιδια ολα αυτα που λετε ειναι για καποιον που θελει απλα αριθμο χωρις να κανει πολλα πολλα. Για μενα ας πουμε που η κοσμοκαρτα ειναι ο μοναδικος μου αριθμος και με 10-15 ευρα το μηνα καλυπτομαι πληρως (και πολλες φορες χωρις να ξοδευω ολα τα λεπτα ομιλιας καν) ειναι μια χαρα η καρτοκινητη. Ακομα και για το ιντερνετ ως επι το πλειστον με καλυπτει απο τη στιγμη που απλα μπαινω σε Sites και δε βλεπω ταινιες ή να ακουω μουσικη μεσω spotify ή youtube.
    Σε σχεση με τα διπλασια και παραπανω που εδινα τον μηνα για το ελαχιστο συμβολαιο κινητης μια χαρα μου καθεται η καρτοκινητη χωρις συμβολαιο. Ειναι θεμα αναγκων.
    Ναι σιγουρα οι αυξησεις και οι αλλαγες που κανουν εχουν καταντησει αηδια αλλα οσο παραμενει κατα πολυ καλυτερα απο το συμβολαιο εδω θα παραμεινω. Αν ποτε αλλαξει αυτο τοτε βλεπουμε

  9. #69
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ολα αυτα που λετε ειναι για καποιον που θελει απλα αριθμο χωρις να κανει πολλα πολλα. Για μενα ας πουμε που η κοσμοκαρτα ειναι ο μοναδικος μου αριθμος και με 10-15 ευρα το μηνα καλυπτομαι πληρως (και πολλες φορες χωρις να ξοδευω ολα τα λεπτα ομιλιας καν) ειναι μια χαρα η καρτοκινητη. Ακομα και για το ιντερνετ ως επι το πλειστον με καλυπτει απο τη στιγμη που απλα μπαινω σε Sites και δε βλεπω ταινιες ή να ακουω μουσικη μεσω spotify ή youtube.
    Σε σχεση με τα διπλασια και παραπανω που εδινα τον μηνα για το ελαχιστο συμβολαιο κινητης μια χαρα μου καθεται η καρτοκινητη χωρις συμβολαιο. Ειναι θεμα αναγκων.
    Ναι σιγουρα οι αυξησεις και οι αλλαγες που κανουν εχουν καταντησει αηδια αλλα οσο παραμενει κατα πολυ καλυτερα απο το συμβολαιο εδω θα παραμεινω. Αν ποτε αλλαξει αυτο τοτε βλεπουμε
    +1
    Με κάλυψες απόλυτα. Το τέλειο για μένα που είμαι με κατοκινητό vodafone (300 λεπτά ομιλίας & 500ΜΒ+500ΜΒ bonus), θα ήταν αν μπορούσα να μειώσω τα 300 λεπτά ομιλίας σε 100 λεπτά και να μειωθεί αντίστοιχα η τιμή από 8,5€ + τελος καρτοκινητής=περίπου 10€ το μήνα, σε π.χ. 6-7€ το μήνα, καθώς και να υπήρχε αντίστοιχη επιλογή ποσού, για ανανέωση. Είναι πάντα θέμα αναγκών.

  10. #70
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Μερικοί από μας έχουν dual sim και νούμερα από την δεκαετία του 90
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #71
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικοί από μας έχουν dual sim και νούμερα από την δεκαετία του 90
    Κι εγω εχω Dual sim (το 2ο ειναι το εταιρικο που το χρησιμοποιω ΜΟΝΟ για δουλεια) και το νουμερο μου ειναι απο τα τελη του 90

  12. #72
    Εγγραφή
    19-02-2019
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Όταν λέω που είσαι Elon Musk με το OneWeb σου να γλυτώσουμε, μου λένε ότι δεν είναι πατριωτικό αυτό, γιατί τα χρήματα θα πάνε στην Silicon Valley. Έμενα δεν με νοιάζει που θα πάνε, άπλα θέλω να μην με κλέβουν τοπικά μονοπώλια. Έχω καρτοκινητό εδώ και 20 χρονιά και δεν ήθελα πότε κάτι άλλο. Πάντα το δεκάρικο που είχα μέσα, μου αρκούσε για 3 μίνες, πριν αρχίσουν να χρεώνουν τα λεπτά χρυσαφή. Θα κάνω πάρτι την μέρα που θα έρθει Google, OneWeb η κάποιος άλλος και θα λιώσει τους παρόχους κινητής. Sorry για κάκια.

  13. #73
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oligarhisa_Neofilele Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λέω που είσαι Elon Musk με το OneWeb σου να γλυτώσουμε, μου λένε ότι δεν είναι πατριωτικό αυτό, γιατί τα χρήματα θα πάνε στην Silicon Valley. Έμενα δεν με νοιάζει που θα πάνε, άπλα θέλω να μην με κλέβουν τοπικά μονοπώλια. Έχω καρτοκινητό εδώ και 20 χρονιά και δεν ήθελα πότε κάτι άλλο. Πάντα το δεκάρικο που είχα μέσα, μου αρκούσε για 3 μίνες, πριν αρχίσουν να χρεώνουν τα λεπτά χρυσαφή. Θα κάνω πάρτι την μέρα που θα έρθει Google, OneWeb η κάποιος άλλος και θα λιώσει τους παρόχους κινητής. Sorry για κάκια.

    Με το συμπάθιο αλλά φτιάξε και λίγο την ορθογραφία σου μπας και βγάλουμε κάποιο νόημα ...
    Πονέσανε τα ματάκια μας.


    Τα περί πατριωτικού να τα αφήσεις σε αυτούς που ... γουστάρουν να τους γδύνουν, αλλά μετά κράζουνε και αυτοί.
    Υποκρισία σε όλο τους το μεγαλείο.
    Αν δεν αλλάξουν τα πράγματα εδώ δεν πρόκειται να έρθει κανείς για επενδύσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefkon : 19-02-19 στις 22:46.

  14. #74
    Εγγραφή
    15-04-2016
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    στο μεταξύ γιατί απαγορεύεται να γίνει φορητότητα αριθμού κινητής σε voip πάροχο; αν γινόταν θα ήταν σκούρα τα πράματα για το καρτελ

  15. #75
    Εγγραφή
    10-02-2012
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυξηση κατωτατου μισθου, τσουπ και οι αυξησεις!

    Οι εταιριες θελουν να ληγουν τα νουμερα οσο το δυνατον γρηγοροτερα.
    Αμα δεν μπορεις να το συντηρησεις , σημαινει οτι δεν το χρειαζεσαι.

    Τους τελειωνουν τα νουμερα!!
    Στο κατω κατω, εχουμε και καινουργιους λαους τα τελευταια χρονια να θρεψουμε...

Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας