Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Έχω κι εγώ ένα router ASUS ac56u από τότε που αναβάθμισα την γραμμή στο vdsl αδυνατώ να συνδεθώ με το Asus μου (συγχρονίζει αλλά δεν πέρνει ip) . Το technicolor 788v3 που έδωσε η Wind λειτουργεί κανονικότατα. Μετά από πολλές προσπάθειες δεν κατάφερα κάτι. Τελικά, διαβάζοντας και τα πάνω μυνηματα συμπεραίνω ότι πρόβλημα εστιάζεται στο password, συγκεκριμένα νομίζω ότι το password δεν είναι ο τηλεφωνικός αριθμός αλλά κάποιο άλλο. Επικοινώνησα με τη Wind, εκείνοι λενε ότι το password είναι ο αριθμός τηλεφώνου, βάζοντας χειροκίνητα το συγκεκριμένο password και στο technicolor ούτε εκείνο πέρνει ip! Τους ανεφερα αυτό και δεν ήξεραν το γιατί Ήμουν πολύ επίμονος και ζήτησα να αλλάξουν το password στο default και απάντησαν ότι δεν υπάρχει τέτοια διαδικασία και ότι το password είναι ο τηλεφωνικός αριθμός και δεν μπορούν κάνουν κάτι άλλο!! Εσείς τι θα κάνατε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος digitt : 13-03-19 στις 21:59.

Περιοχή
    Κάπου
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Speedtouch 585i v7.4.1.7
    SNR / Attn
    29,0(dB) / 26,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παίρνεις ξανά και τους λες ότι ο κωδικός μου έχει πρόβλημα και φτιάξτε μου το technicolor. Δεν θα πεις κάτι για άλλο modem. Θα πεις βάζω username και password αυτά που μου λέτε και δεν παίζει .. Μην αναφερεις ότι άλλαξες εξοπλισμό. Πες ότι έχασες το password.

Αν πάλι δεν βγάλεις ακρη, ζητά να δώσουν βλάβη στο δευτεροβάθμιο. Εκεί το πήγα και εγώ για να ασχοληθεί κάποιος ... Οι πρώτοι που το σηκώνουν είναι απλοί τηλεφωνητές με manual μπροστά τους ... Στο δευτεροβάθμιο είναι αυτοί που κάτι ξέρουν παραπάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος epp82 : 13-03-19 στις 23:14.

Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10/100
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Asus N17U <-rules
    SNR / Attn
    11(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω τα logins τα εχω βαλει με το χερι στο Technicolor, μιας και μου τα ειχαν δωσει. Password ηταν το σταθερο. Οντως δουλευουν φυσικα, ενω στο N17 δε δουλευουν.

Δε ξερω μηπως μαζι με τα logins, το συστημα ζηταει και το serial του μοντεμ και αμα δε παρει το σωστο, κανει fail. Επισης δεν εχω δοκιμασει να βαλω αλλη χωρα εκτος απο Ελλαδα. Δεν ξερω καν που ειναι αυτο! Απλα κουραστηκα να ασχολουμαι, αφου ουτως η αλλως εχω voip πλεον και εκτος απο internet δε θα μπορουσε να δουλεψει το τηλεφωνο. Αισχος.
    PC1 CPU:i5-8600k,GPU:1070 KFA2 EX,RAM::16GB DDR4-3200,MOBO:Asrockz370Extreme4,SSD:SandiskExtremePro240GB
    PC2 CPU:i5-2500k,GPU:970 G1,RAM::16GB DDR3-2133,MOBO:AsrockP76Extreme6,SSD:CorsairGT120GB
    Spares: 7950WF3,GTX 570:(,HD5850,HD3870
    Androids: PocoF1 6/128,Xiaomi Redmi 2 Note Prime,LenovoK3Note,Beelink GT1+X2,CX-919,Cube U30-GT,MK-806,ZTE Carl
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από epp82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίρνεις ξανά και τους λες ότι ο κωδικός μου έχει πρόβλημα και φτιάξτε μου το technicolor. Δεν θα πεις κάτι για άλλο modem. Θα πεις βάζω username και password αυτά που μου λέτε και δεν παίζει .. Μην αναφερεις ότι άλλαξες εξοπλισμό. Πες ότι έχασες το password.

Αν πάλι δεν βγάλεις ακρη, ζητά να δώσουν βλάβη στο δευτεροβάθμιο. Εκεί το πήγα και εγώ για να ασχοληθεί κάποιος ... Οι πρώτοι που το σηκώνουν είναι απλοί τηλεφωνητές με manual μπροστά τους ... Στο δευτεροβάθμιο είναι αυτοί που κάτι ξέρουν παραπάνω.

Ευχαριστω πολύ,μόλις έκανα την παραπάνω διαδικασία και έλυσα το πρόβλημα, πλέον το asus μου συνδέεται και λειτουργεί κανονικά. Βέβαια έχω ένα θέμα με την ταχύτητα... το technicolor είχε download 35 mbps ενώ με το asus έχω το πολύ 13-14 mbps εσείς στο asus τι ρυθμίσεις έχετε περάσει για το Vdsl Wind;

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Asus DSL-AC56U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από digitt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολύ,μόλις έκανα την παραπάνω διαδικασία και έλυσα το πρόβλημα, πλέον το asus μου συνδέεται και λειτουργεί κανονικά. Βέβαια έχω ένα θέμα με την ταχύτητα... το technicolor είχε download 35 mbps ενώ με το asus έχω το πολύ 13-14 mbps εσείς στο asus τι ρυθμίσεις έχετε περάσει για το Vdsl Wind;
    Το ίδιο πρόβλημα με την ταχύτητα μου παρουσιάζει και το δικό μου Asus DSL-AC56U.
    Βρήκες λύση;

Περιοχή
    Σπιτι μου
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    περιπου ετσι??
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Thomson 585v8
    Επειδή σύντομα θα βάλω το 50αρι vdsl μιας και έχω καμπίνα στα 15 μετρα από το σπίτι μου ήθελα να ρωτήσω
    έχω το AC68U Asus στο οποιο έχει 2 ssid 2,4 και 5Ghz και έχω σεταρει όλο το δίκτυο πάνω σε αυτό (έξυπνες λάμπες κλειδαριές και τέτοια )
    Σκέφτομαι να βάλω σαν ρουτερ αυτό που θα μου φέρουν , και μετά θα συνδέσω σαν AP το ASUS με τα 2 SSID
    θα έχω κάνα θέμα ? θα μπορώ στο βασικό ρουτερ της WIND να κάνω port forward dns δικά μου και τέτοια ?

ευχαριστώ

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία