Σελ. 12 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 222
  1. #166
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσε όμως να είναι βιώσιμη, με τέτοιες τιμές;
    Δεν μας νοιάζει αυτό

  2. #167
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μας νοιάζει αυτό
    Μέτοχοι είμαστε να μας νοιάζει το business plan? Μπορεί να θέλουν να ξεφτιλήσουν τις τιμές για να κερδίσουν κόσμο. Άσχετο που οι τιμές στην πτωχευμένη ελλάδα δεν είναι χαμηλές αλλά μάλλον θεωρούνται τιμές σιγκαπούρης.

    Μια χαρά την έβγαλε ο καταναλωτής και με τις μη βιώσιμες εταιρίες στο ADSL όλα τα προηγούμενα χρόνια. Πήξαμε στην υγεία στην κινητή με 1 ευρώ τα 100MB. Δεν θέλουμε άλλο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #168
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήξαμε στην υγεία στην κινητή με 1 ευρώ τα 100MB. Δεν θέλουμε άλλο.
    Με.το συμπάθεια αλλά σου πιάσαν το ποπό, με 5gb/8,5€ ή 2gb/4,44€ ψωνίζεις άνετα εδώ και πολύ καιρό από 2 μάλιστα δίκτυα.

  4. #169
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέτοχοι είμαστε να μας νοιάζει το business plan? Μπορεί να θέλουν να ξεφτιλήσουν τις τιμές για να κερδίσουν κόσμο. Άσχετο που οι τιμές στην πτωχευμένη ελλάδα δεν είναι χαμηλές αλλά μάλλον θεωρούνται τιμές σιγκαπούρης.

    Μια χαρά την έβγαλε ο καταναλωτής και με τις μη βιώσιμες εταιρίες στο ADSL όλα τα προηγούμενα χρόνια. Πήξαμε στην υγεία στην κινητή με 1 ευρώ τα 100MB. Δεν θέλουμε άλλο.
    Ναι αλλά μετά φωνάζεις για τις κακίες εταιρίες που κλείσανε και που φέσωσαν το Ελληνικό κράτος και τώρα πρέπει να πληρώσουν όλοι, ακόμα και αυτοί που δεν είχανε βάλει πότε σύνδεση από εκείνους. Εκεί σε νοιάζει;

  5. #170
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά μετά φωνάζεις για τις κακίες εταιρίες που κλείσανε και που φέσωσαν το Ελληνικό κράτος και τώρα πρέπει να πληρώσουν όλοι, ακόμα και αυτοί που δεν είχανε βάλει πότε σύνδεση από εκείνους. Εκεί σε νοιάζει;
    Όσοι πάροχοι ADSL σταμάτησαν τις υπηρεσίες τους φέσωσαν το ελληνικό κράτος?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με.το συμπάθεια αλλά σου πιάσαν το ποπό, με 5gb/8,5€ ή 2gb/4,44€ ψωνίζεις άνετα εδώ και πολύ καιρό από 2 μάλιστα δίκτυα.
    Το βασικό πακέτο που τρέχει μόνιμα στο Whats Up και δεν κουνιέται είναι το

    #GIGA_month

    1GB για σερφάρισμα όλο το μήνα! με 8.5 ευρώ
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #171
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βασικό πακέτο που τρέχει μόνιμα στο Whats Up και δεν κουνιέται είναι το


    Όπως λέει κι ο Στέφανος, αν αυτό χρησιμοποιείς θα πρέπει να ψαχτείς, ακόμα και η vodafone έχει καλύτερα πακέτα στο CU - WhatsUp είναι αποκλειστικά για πιτσιρικάδες που τους αρέσει να κυνηγιούνται με τις περίεργες προσφορές πάρε-δώσε, σύρε-κι-έλα και αμόλα-καλούμπα. Υπάρχουν ήδη καλύτερες λύσεις (ειδικά αν κινηθείς από whatsup στο frog χωρίς φορητότητες - η δεύτερη φτηνή λύση βέβαια είναι η q). Στο thread συζητάμε για το ενδεχόμενο ακόμα καλύτερων λύσεων.
    hnesne

  7. #172
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Μη χαίρεστε εγώ κρατάω μικρό καλάθι
    Θυμάμαι πριν καμιά 10 ( ; ) χρόνια - ίσως παραπάνω όταν ήρθαν τα mediamarkt στην Ελλάδα ... και ακόμη παλιότερα όταν ήρθαν τα Lidl ...
    Μες την τρελή χαρά ήμασταν, και link από Γερμανικά sites με το πόσο φτηνότερες ήταν οι τιμές από Ελλάδα και λέγαμε θα τους κλείσουν όλους εδώ κλπ κλπ
    Φυσικά και δεν άλλαξε τίποτα
    Οι τιμές είναι ίδιες ακριβώς με τον Κωτσόβολο και παρόλα αυτά η εταιρία δεν βγαίνει λέει και θα σταματήσει την παρουσία της στην Ελλάδα.
    Όταν μια εταιρία πουλάει φτηνότερα στο εξωτερικό δεν έρχεται εδώ για να πουλήσει φτηνότερα αλλά για να βγάλει περισσότερο κέρδος
    Τίποτα δεν θα αλλάξει. Απλά μία ακόμη εταιρία με τις ήδη υπάρχουσες τιμές θα είναι

  8. #173
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων


    Όπως λέει κι ο Στέφανος, αν αυτό χρησιμοποιείς θα πρέπει να ψαχτείς, ακόμα και η vodafone έχει καλύτερα πακέτα στο CU - WhatsUp είναι αποκλειστικά για πιτσιρικάδες που τους αρέσει να κυνηγιούνται με τις περίεργες προσφορές πάρε-δώσε, σύρε-κι-έλα και αμόλα-καλούμπα. Υπάρχουν ήδη καλύτερες λύσεις (ειδικά αν κινηθείς από whatsup στο frog χωρίς φορητότητες - η δεύτερη φτηνή λύση βέβαια είναι η q). Στο thread συζητάμε για το ενδεχόμενο ακόμα καλύτερων λύσεων.
    Λόγω μεταπτυχιακού έχω φοιτητικό στο What's Up οπότε έχω λίγο καλύτερες προσφορές από τις συνηθισμένες και έχω βολευτεί. Εάν δεν μιλήσουμε για τις προσφορές του μεγαλύτερου παρόχου κινητής για ποιες θα μιλήσουμε?

    Το βασικό πακέτο που τρέχει εδώ και χρόνια στο What's Up(ίσως το μεγαλύτερο γκρουπ στην πελατών στην ελλάδα) είναι αυτό με το 1Gb και μάλιστα νομίζω πως μέχρι πρόσφατα ήταν στα 700MB-800MB.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #174
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βασικό πακέτο που τρέχει μόνιμα στο Whats Up και δεν κουνιέται είναι το
    Ε και; Υπάρχουν και χειρότερα, αυτό δεν αποκλείει να υπάρχουν και καλυτερα.

  10. #175
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγω μεταπτυχιακού έχω φοιτητικό στο What's Up οπότε έχω λίγο καλύτερες προσφορές από τις συνηθισμένες και έχω βολευτεί. Εάν δεν μιλήσουμε για τις προσφορές του μεγαλύτερου παρόχου κινητής για ποιες θα μιλήσουμε?
    Άρα είσαι στη γενιά που βολεύεται με τα πάρε-δώσε και τις άλλες προσφορές του whatsup, αν έχουν και 2-3 άλλοι στην παρέα το ίδιο μένεις εκεί, μη λες όμως ότι είναι καλύτερο για τους υπόλοιπους Αν μεγαλώσεις λίγο ακόμα θα καταλάβεις.
    hnesne

  11. #176
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι πάροχοι ADSL σταμάτησαν τις υπηρεσίες τους φέσωσαν το ελληνικό κράτος?
    Ναι αφήσαν χρέη (πχ altectelecoms, sparknet, κλπ) και στο ελληνικό κράτος και στους προμηθευτές τους και στις τράπεζες που όπως φωνάζεις αλλού και εκείνα πήγαν στο ελληνικό κράτος.

  12. #177
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα είσαι στη γενιά που βολεύεται με τα πάρε-δώσε και τις άλλες προσφορές του whatsup, αν έχουν και 2-3 άλλοι στην παρέα το ίδιο μένεις εκεί, μη λες όμως ότι είναι καλύτερο για τους υπόλοιπους Αν μεγαλώσεις λίγο ακόμα θα καταλάβεις.
    Τι σχέση έχουν οι ηλικίες και το έχεις γράψει τόσες φορές? Αυτά τα πάρε δώσε που αναφέρεις δεν τα πολυχρησιμοποιώ αλλά κάποιες στιγμές μου ήταν πολύ χρήσιμα.

    Και πότε έγραψα εγώ ότι είναι καλύτερο για τους υπόλοιπους το what's up?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #178
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη χαίρεστε εγώ κρατάω μικρό καλάθι
    Θυμάμαι πριν καμιά 10 ( ; ) χρόνια - ίσως παραπάνω όταν ήρθαν τα mediamarkt στην Ελλάδα ... και ακόμη παλιότερα όταν ήρθαν τα Lidl ...
    Μες την τρελή χαρά ήμασταν, και link από Γερμανικά sites με το πόσο φτηνότερες ήταν οι τιμές από Ελλάδα και λέγαμε θα τους κλείσουν όλους εδώ κλπ κλπ
    Φυσικά και δεν άλλαξε τίποτα
    Οι τιμές είναι ίδιες ακριβώς με τον Κωτσόβολο και παρόλα αυτά η εταιρία δεν βγαίνει λέει και θα σταματήσει την παρουσία της στην Ελλάδα.
    Όταν μια εταιρία πουλάει φτηνότερα στο εξωτερικό δεν έρχεται εδώ για να πουλήσει φτηνότερα αλλά για να βγάλει περισσότερο κέρδος
    Τίποτα δεν θα αλλάξει. Απλά μία ακόμη εταιρία με τις ήδη υπάρχουσες τιμές θα είναι
    Αν και συμφωνώ στο πρώτο σκέλος, εντελώς άλλοι είναι οι λόγοι που δεν πάει καλά το Mediamarkt και δεν βλέπει ούτε ευρώ κέρδος, αλλά είναι μεγάλο offtopic. Επιγραμματικά, έκαναν copy-paste το γερμανικό μάρκετινγκ στην ελληνική αγορά και δεν τους παίρνει κανείς στα σοβαρά. Από αυτές τις φωνακλάδικες διαφημίσεις (που ο Έλληνας σπάζεται) μέχρι το mix των προϊόντων - σαν Jumbo τα έχουν κάνει. Και στον τομέα της εκπαίδευσης του προσωπικού είναι δεκαετίες μπροστά (εννοώ εφάρμοσαν τις αλάνθαστες μεθόδους τους και μετά ακολούθησαν τα Πλαίσια, Public κλπ), παιδάκια με χαμόγελο και με τσιτάτα για το κάθε προϊόν και πρόθυμα να σου πουλήσουν θηκούλες, επεκτάσεις εγγύησης και άλλες βλακείες, και αν θες πραγματικά να ρωτήσεις κάτι η άβυσσος.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση έχουν οι ηλικίες και το έχεις γράψει τόσες φορές? Αυτά τα πάρε δώσε που αναφέρεις δεν τα πολυχρησιμοποιώ αλλά κάποιες στιγμές μου ήταν πολύ χρήσιμα.

    Και πότε έγραψα εγώ ότι είναι καλύτερο για τους υπόλοιπους το what's up?
    Χάσμα των γενεών! Τι να απαντήσω; Δίκιο έχεις κι εσύ.
    hnesne

  14. #179
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    [OFFTOPIC]

    Χάσμα των γενεών! Τι να απαντήσω; Δίκιο έχεις κι εσύ.
    Να μου απαντήσεις πότε έγραψα ότι το What's Up ή το οποιοδήποτε άλλο πακέτο είναι καλύτερο για εσένα ή για κάποιον άλλο. Ειλικρινά ρωτάω και όχι ειρωνικά. Μήπως διαβάζεις μηνύματα κάποιου άλλου και παραθέτεις εμένα?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #180
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν το έγραψες, αλλά εμείς οι μεγάλοι σε ηλικία κάνουμε συνειρμούς. Αν το ανέφερες ως παράδειγμα "βασικού πακέτου" εγώ το ερμηνεύω ότι αυτό είναι το καλύτερο που μπορεί να έχει όλος ο κόσμος. Όπως σου έγραψα, δεν επιμένω, κατάλαβα λάθος.
    hnesne

Σελ. 12 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας