Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας βρε παιδια.Εδω και λιγο καιρο εχω εγκαταστησει τα Linux Mint 19.1 μαζι με τα windows 7 (dual boot) αλλα ξαφνικα δε με βαζει στα Linux οταν επιλεγω με ποιο λειτουργικο θελω να μπω.Μου εμφανιζει την οθονη οπου πρεπει να βαλω το κωδικο που εχω ορισει και μολις πατησω το enter, δε κανει τιποτα.Απλα αδειαζει το πλαισιο μεσα στο οποιο εβαλα το κωδικο και τελος (ο κωδικος εννοειται οτι ειναι σωστος).Οι γνωσεις μου πανω στα Linux ειναι μηδενικες (και για αυτο ξεκινησα μπας και μαθω τιποτε). Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να παρω κατι εγγραφα που ειχα μεσα και μετα εχω σκοπο να εγκαταστησω τα Linux σε ξεχωριστο δισκο απο την αρχη (καθαρη εγκατασταση).
    Σας ευχαριστω προκαταβολικα για καθε γνωμη

  2. #2
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν σε ξαναγυρναει στο να βαλεις τον κωδικο σου, τοτε μαλλον ο κωρικος που πληκτρολογεις εινια λαθος. Αλλαξε τον κανοντας οτι δειχνει το βιντεο εδω και ξαναδοκιμασε
    https://itsfoss.com/how-to-hack-ubuntu-password/
    ديميتريس

  3. #3
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Τσεκαρισε μηπως γραφεις και ελληνικα κατα λαθος.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σε ξαναγυρναει στο να βαλεις τον κωδικο σου, τοτε μαλλον ο κωρικος που πληκτρολογεις εινια λαθος. Αλλαξε τον κανοντας οτι δειχνει το βιντεο εδω και ξαναδοκιμασε
    https://itsfoss.com/how-to-hack-ubuntu-password/
    Τη δοκιμασα τη μεθοδο αλλα δυστυχως δε γινεται τιποτα.Παει να με βαλει αφου βαλω το κωδικο και αμεσως με πεταει στην αρχικη οθονη που ζηταει το κωδικο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσεκαρισε μηπως γραφεις και ελληνικα κατα λαθος.
    Το δοκιμασα και αυτο αλλα δυστυχως τιποτα.Το κωδικο παντως τον θυμαμαι 100%.Δε ξερω τι σκαλωμα εχει φαει το συστημα

  5. #5
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μηπως εχει γεμισει ο σκληρος σου? Αν ναι, κανε παλι οτι λεει στο howto που εδωσα παραπανω και στο step 2 επελεξε "try to make free space".
    ديميتريس

  6. #6
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MITSOSCHIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας βρε παιδια.Εδω και λιγο καιρο εχω εγκαταστησει τα Linux Mint 19.1 μαζι με τα windows 7 (dual boot) αλλα ξαφνικα δε με βαζει στα Linux οταν επιλεγω με ποιο λειτουργικο θελω να μπω.Μου εμφανιζει την οθονη οπου πρεπει να βαλω το κωδικο που εχω ορισει και μολις πατησω το enter, δε κανει τιποτα.Απλα αδειαζει το πλαισιο μεσα στο οποιο εβαλα το κωδικο και τελος (ο κωδικος εννοειται οτι ειναι σωστος).Οι γνωσεις μου πανω στα Linux ειναι μηδενικες (και για αυτο ξεκινησα μπας και μαθω τιποτε). Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να παρω κατι εγγραφα που ειχα μεσα και μετα εχω σκοπο να εγκαταστησω τα Linux σε ξεχωριστο δισκο απο την αρχη (καθαρη εγκατασταση).
    Σας ευχαριστω προκαταβολικα για καθε γνωμη
    Κατ' αρχήν και μπαίνεις σε linux, και δεν υπάρχει πρόβλημα με τον κωδικό σου από τη στιγμή που τον θυμάσαι και τον βάζεις σωστά. Το πρόβλημά σου είναι ότι δε μπορείς να μπεις σε γραφικό περιβάλλον, γι' αυτό το σύστημα σε μεταφέρει και πάλι στην οθόνη σύνδεσης. Αν δε θέλεις ν' ασχοληθείς με τη λύση του αλλά μόνο να πάρεις τα αρχεία σου μπορείς να το κάνεις με τη χρήση του live cd. Και απ' ευθείας γίνεται μέσω περιβάλλοντος κονσόλας, αλλά λόγω του ότι στις τρεις τελευταίες εκδόσεις του πυρήνα υπάρχει κάποιο bug και δεν σ' αφήνει να συνδεθείς, προτιμότερη είναι η λύση του live cd(αφού θα το χρησιμοποιήσεις έτσι κι αλλιώς για την νέα εγκατάσταση), όπου θα είσαι και σε γραφικό περιβάλλον.

  7. #7
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως εχει γεμισει ο σκληρος σου? Αν ναι, κανε παλι οτι λεει στο howto που εδωσα παραπανω και στο step 2 επελεξε "try to make free space".
    Τελικα αυτο ηταν!!! Προφανως οταν τα εγκατεστησα, δεν εδωσα και πολυ χωρο,οποτε να τα αποτελεσματα....Σε ευχαριστω πολυ!

    - - - Updated - - -

    Σας ευχαριστω πολυ ολους παιδια για τη διαθεση και το χρονο σας!!!
    Κατι τελευταιο. Επειδη σκεφτομαι να βαλω Linux σε ανεξαρτητο δισκο,μπορω να διαγραψω το παρον διαμερισμα που τα εχω τωρα μαζι με τα windows και να παραχωρησω αυτο το χωρο στα windows(να κανω δηλαδη τον παρον δισκο απο dual boot που ειναι τωρα,αποκλειστηκα για windows)?

  8. #8
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.592
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Μπορείς,αλλά θα χρειαστείς windows dvd/usb για να κάνεις επιδιόρθωση.
    Η διαδικασία είναι εδώ:
    https://www.pcsteps.gr/21120-%CE%B4%...1%CF%83%CE%B7/

  9. #9
    Εγγραφή
    12-11-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς,αλλά θα χρειαστείς windows dvd/usb για να κάνεις επιδιόρθωση.
    Η διαδικασία είναι εδώ:
    https://www.pcsteps.gr/21120-%CE%B4%...1%CF%83%CE%B7/
    OK.Σε ευχαριστω πολυ!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MITSOSCHIOS : 26-02-19 στις 23:33.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας