Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15521/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    d-link g624t
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπέρα σήμερα έκανα τηλ. αίτηση για αναβάθμιση από 24 σε 50 μιας και έληξε το συμβόλαιο μου. στην συζήτηση για το μόντεμ μου είπαν ότι θα μου δώσουν το zte zxhn 168n. είπα ότι δεν θέλω μιας και έχω την δυνατότητα να αγοράζω κάποιο δικό μου.
    από το εμπορικό μου είπαν ότι δεν πρέπει να βάλω κάποιο άλλο γιατί δεν θα παίζει με την εταιρία (πράγμα αστείο και που το λένε).
    αφού κλείσαμε πηρά την τεχνική υποστήριξη και μου είπαν ότι αν βάλω κάποιο άλλο απλά δεν το υποστηρίζουν για τηλ εξυπηρέτηση αλλά άμα επιλέξω κάποιο άλλο φυσικά και θα παίξει.
    έκτος από το zte η nova δίνει και το tp link 8960 αλλά και το tg788vn. αξίζει κάποιο από αυτά ?

    αν όχι ποιο προτείνεται να πάρω με 1000 θύρες?
    ευχαριστώ για την βοήθεια

  2. #2
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kkgas Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα σήμερα έκανα τηλ. αίτηση για αναβάθμιση από 24 σε 50 μιας και έληξε το συμβόλαιο μου. στην συζήτηση για το μόντεμ μου είπαν ότι θα μου δώσουν το zte zxhn 168n. είπα ότι δεν θέλω μιας και έχω την δυνατότητα να αγοράζω κάποιο δικό μου.
    από το εμπορικό μου είπαν ότι δεν πρέπει να βάλω κάποιο άλλο γιατί δεν θα παίζει με την εταιρία (πράγμα αστείο και που το λένε).
    αφού κλείσαμε πηρά την τεχνική υποστήριξη και μου είπαν ότι αν βάλω κάποιο άλλο απλά δεν το υποστηρίζουν για τηλ εξυπηρέτηση αλλά άμα επιλέξω κάποιο άλλο φυσικά και θα παίξει.
    έκτος από το zte η nova δίνει και το tp link 8960 αλλά και το tg788vn. αξίζει κάποιο από αυτά ?

    αν όχι ποιο προτείνεται να πάρω με 1000 θύρες?
    ευχαριστώ για την βοήθεια
    Κανένα από αύτά το 8960 δεν έχει 1000 θύρες και το tg788vn το έδεινε παλιά ή nòva θα πρότεινα το tp-link vr600 κάνει και για nova vdsl.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15521/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    d-link g624t
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    για αυτο τι πιστευεις :https://www.cableworks.gr/diktyaka/t...igabit-router/

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόνο η WAN είναι Gigabit
    3 10/100 RJ45 LAN Ports
    1 10/100/1000 RJ45 LAN/WAN Port


    Πήγαινε σε κάποιο πιο ακριβό μοντέλο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Καλησπέρα.

    Έβαλα nova vdsl 50αρα και μου έστειλαν ZTE ZXHN H267N.

    Δυστυχώς δεν έκανε upload όταν ήμουν σε wifi. Μου είπαν από τεχνικό τμήμα να μου δώσουν το TECHNICOLOR 788. Δυστυχώς όμως στο κατάστημα που πήγα δεν είχαν (και γενικά δεν υπήρχε αυτό σε απόθεμα) και μου ΞΑΝΑέδωσαν το ZTE ZXHN H267N. Φυσικά πάλι είχε πρόβλημα.... Μου είπαν πως θα μου στείλουν το ZTE 168N και το παρέλαβα σήμερα αλλά.... μου έστειλαν ΞΑΝΑ το ZTE ZXHN H267N.... 3 φορές το ίδιο ρούτερ!!!! Φυσικά τους πήρα και... η απάντηση που είχα ήταν πως... δεν είχαν ούτε το 168Ν σε απόθεμα γιαυτό μου έστειλαν πάλι το 267.... Και η θεϊκή προτροπή τους ήταν... να πάω να αγοράσω εγώ μόνος ένα ρούτερ άλλη μάρκα... !!! χαχαχα,.,,,, Φυσικά τα... ακούσανε και έχω ήδη έτοιμη την επιστολή προς ΕΕΤΤ....

    Το θέμα είναι αν έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλον το πρόβλημα αυτό και πως το λύθηκε?

    Επίσης τι παίζει από τιμές (λογικές) αν πάω να πάρω κάτι μόνος μου?

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας