Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    Υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να εγκαταστήσει το Acestream σε Linux mint 19.1;
    Ειπα να το δοκιμάσω (μέχρι χθες ήμουν σε 18.3) και δεν μπορώ πλέον να το εγκαταστήσω μεσώ deb βάση του συγκεκριμένου οδηγού, ενώ στα προηγούμενα releases δεν είχα πρόβλημα. Είναι και λίγο ρίσκο η συγκεκριμένη μέθοδος εδώ που τα λέμε αφού τα πακέτα είναι αρχαία....

    Όταν λοιπόν προσπαθώ να περάσω το acestream engine μου βγάζει error message "η εξάρτηση δεν ικανοποιείτε: python apsw".

    Ξέρω ότι υπάρχει και σε snapd αλλά θα ήθελα να το αποφύγω όπως και την λύση του kodi ενώ παράλληλα το χρειάζομαι, ειδικά τώρα που μεσολαβεί Σ/Κ και δεν ξέρω τι να κάνω.

  2. #2
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.491
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επειδη ακριβως η αναπτυξη των acestream-* πακετων σταματησε πριν χρονια και θελουν εξαρτησεις που πλεον δεν υπαρχουν, θα ηταν καλυτερα να το βαλεις με snap.
    Εδω βεβαια εχει ενα υποτιθεμενο static binary, φτιαγμενο για ubuntu 18 αν θες να δοκιμασεις.
    http://wiki.acestream.org/wiki/index.php/Download
    ديميتريس

  3. #3
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    Αν και θα προτιμούσα να αποφύγω την όλη snapd σαβούρα είναι η μοναδική μου επιλογή από ότι καταλαβαίνω αφού και η δοκιμή μεσώ wine αποδείχτηκε προβληματική.

    Είναι εφικτό να μετακινηθούν τα snapd πακέτα σε διαφορετικό partion/drive ; Από ότι λένε εδώ γίνεται.


    Συγκεκριμένα θέλω να αλλάξω την cache directory ώστε να μην γίνεται εγράφη δεδομένων στον ssd. Αφού λοιπόν το εγκατέστησα ως snap προσπάθησα από τα options, όπως και τις προηγούμενες φορές, φτιάχνοντας cache φάκελο στον hdd αλλά μου βγάζει : The selected directory is not writable.

    Να υποθέσω ότι λόγω snapd είναι αδύνατον να γίνει αυτό;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NARCOSYNTHESIS : 23-02-19 στις 22:31.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας