Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    24-02-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Γεια σας, τον τελευταιο μηνα εχω παρατηρησει αυξημενο ping σε ενα απο τα παιχνίδια που παιζω που λεγεται League of Legends, κοινως, LoL. Αν και το ping δεν ειναι τρελο ειναι αυξημενο, δηλαδη, απο εκει που επαιζα με περιπου 60ms τωρα παιζω με minimum 85 και αυξομειωνεται συνεχως απο τα 85 εως και τα 160-180. Το θεμα ειναι οτι σε αλλα παιχνιδια οπως το Fortnite, Call of Duty, τα MS που εχω ειναι γυρω στα 60 και καποιες φορες και λιγοτερα. Πηρα τηλεφωνο στο support τους και μου λενε οτι η γραμμη ειναι μια χαρα και δε υπαρχει καποιο προβλημα. Τι να κανω απο δω και περα. Παιζω με Ethernet.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    έτσι που το λες μάλλον το θέμα είναι στο Link του παρόχου με το εξωτερικό, αν ήταν θέμα γραμμής θα σου είχε αυξημένο Ping παντού.
    Δοκίμασε να κάνεις μερικά traceroute στους server που παίζεις να δεις που παρουσιάζεται το πρόβλημα

  3. #3
    Εγγραφή
    24-02-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έτσι που το λες μάλλον το θέμα είναι στο Link του παρόχου με το εξωτερικό, αν ήταν θέμα γραμμής θα σου είχε αυξημένο Ping παντού.
    Δοκίμασε να κάνεις μερικά traceroute στους server που παίζεις να δεις που παρουσιάζεται το πρόβλημα
    Εκανα tracert στα server του παιχνιδιου και μου εβγαλε σχετικα κανονικα αποτελεσματα σε ολα εκτος απο το 4ο row. Δε ξερω σε τι οφειλεται, οριστε και ενα screenshot του log:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_13.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  21,6 KB 
ID: 201811

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας