Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    γειά σας παιδιά, έχω βάλει (μαύρη η ώρα που το έκανα) vdsl 50 και αντιμετωπίζω crc και χαμηλή ταχύτητα.. με το ρουτερ του ΟΤΕ speedport plus ανεβάζει πολλά crc ακόμα και όταν ο τεχνικός μου κλείδωσε την γραμμή στα 30.. παρατήρησα ότι με το ρουτερ του ΟΤΕ το snr πέφτει και αναβαινει δραματικά για αυτό και τα crc κάνουν πάρτυ.. γύρω στα 400 μέσα σε 10 λεπτά.. έχω και ένα Asus ac52u με το οποίο η γραμμή πάει καλύτερα λιγότερα crc και μπορώ να διαλέξω το snr εγώ...

    θέλω να μου πείτε.. από την στιγμή που η καλωδίωση στο σπίτι και η κάθετη είναι 100 της εκατό όλα καλά.. τι με συμφέρει να κάνω? να ζητήσω να ξεκλειδώσουν την γραμμή και να ανεβάσω snr μέχρι να σταματήσουν τα crc η να μείνω στα 30 κλειδωμένα και το snr στο 8 η 9? ο τεχνικός μου λέει ότι παίρνω vdsl πάνω από 800 μέτρα... παρόλα αυτά το atetuetion το βρίσκω πολύ καλό για τόσο μεγάλη απόσταση.. βοηθήστε με παρακαλώ τι άλλες επιλογές έχω!

    https://imgur.com/Xz3C5Er
    https://imgur.com/WixusAc

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cursing Εμφάνιση μηνυμάτων
    γειά σας παιδιά, έχω βάλει (μαύρη η ώρα που το έκανα) vdsl 50 και αντιμετωπίζω crc και χαμηλή ταχύτητα.. με το ρουτερ του ΟΤΕ speedport plus ανεβάζει πολλά crc ακόμα και όταν ο τεχνικός μου κλείδωσε την γραμμή στα 30.. παρατήρησα ότι με το ρουτερ του ΟΤΕ το snr πέφτει και αναβαινει δραματικά για αυτό και τα crc κάνουν πάρτυ.. γύρω στα 400 μέσα σε 10 λεπτά.. έχω και ένα Asus ac52u με το οποίο η γραμμή πάει καλύτερα λιγότερα crc και μπορώ να διαλέξω το snr εγώ...

    θέλω να μου πείτε.. από την στιγμή που η καλωδίωση στο σπίτι και η κάθετη είναι 100 της εκατό όλα καλά.. τι με συμφέρει να κάνω? να ζητήσω να ξεκλειδώσουν την γραμμή και να ανεβάσω snr μέχρι να σταματήσουν τα crc η να μείνω στα 30 κλειδωμένα και το snr στο 8 η 9? ο τεχνικός μου λέει ότι παίρνω vdsl πάνω από 800 μέτρα... παρόλα αυτά το atetuetion το βρίσκω πολύ καλό για τόσο μεγάλη απόσταση.. βοηθήστε με παρακαλώ τι άλλες επιλογές έχω!

    https://imgur.com/Xz3C5Er
    https://imgur.com/WixusAc
    Βάλε το speedport.
    Ζήτησε ξανά έλεγχο της γραμμής σου λόγω χαμηλού συντονισμού.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cursing Εμφάνιση μηνυμάτων
    γειά σας παιδιά, έχω βάλει (μαύρη η ώρα που το έκανα) vdsl 50 και αντιμετωπίζω crc και χαμηλή ταχύτητα.. με το ρουτερ του ΟΤΕ speedport plus ανεβάζει πολλά crc ακόμα και όταν ο τεχνικός μου κλείδωσε την γραμμή στα 30.. παρατήρησα ότι με το ρουτερ του ΟΤΕ το snr πέφτει και αναβαινει δραματικά για αυτό και τα crc κάνουν πάρτυ.. γύρω στα 400 μέσα σε 10 λεπτά.. έχω και ένα Asus ac52u με το οποίο η γραμμή πάει καλύτερα λιγότερα crc και μπορώ να διαλέξω το snr εγώ...

    θέλω να μου πείτε.. από την στιγμή που η καλωδίωση στο σπίτι και η κάθετη είναι 100 της εκατό όλα καλά.. τι με συμφέρει να κάνω? να ζητήσω να ξεκλειδώσουν την γραμμή και να ανεβάσω snr μέχρι να σταματήσουν τα crc η να μείνω στα 30 κλειδωμένα και το snr στο 8 η 9? ο τεχνικός μου λέει ότι παίρνω vdsl πάνω από 800 μέτρα... παρόλα αυτά το atetuetion το βρίσκω πολύ καλό για τόσο μεγάλη απόσταση.. βοηθήστε με παρακαλώ τι άλλες επιλογές έχω!

    https://imgur.com/Xz3C5Er
    https://imgur.com/WixusAc
    'Εχεις λίγο μεγάλη απόσταση από το DSLAM για VDSL, καλό θα ήταν να ψάξει την γραμμή για τίποτα οξειδώσεις σχετικά με τα λάθη κυρίως αν έχεις και εναέριο δίκτυο από εκεί που παίρνεις παροχή, επίσης στην τεχνολογία VoIP του οτε πολλές φορές επειδή δεν έχει τάση το ζευγάρι από το δίκτυο φαίνονται όλα ιδανικά και όταν περάσει ρεύμα μπορεί να πετάξει πολλά περισσότερα λάθη... βέβαια αυτό έχει να κάνει και σχέση με τον τεχνικό και πόσο έμπειρος είναι, απλά θα ήθελα να σε ρωτήσω σχετικά με την καλωδίωση του σπιτιού σου.
    Έχεις μία μόνο κάθετη στον χώρο ή έχεις παράλληλη καλωδίωση με πολλές πρίζες;; γιατί το VDSL σε παράλληλη καλωδίωση αποδεδειγμένα γονατίζει κυρίως σε μεγάλες αποστάσεις!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    έβαλα εχθές του ΟΤΕ το ρουτερ να δοκιμάσω και δήλωσα βλάβη αλλά ο τεχνικός σήμερα μου είπε ότι εάν την ξεκλειδώσει πιθανόν να έχει πρόβλημα γτ είμαι πολύ μακριά από την παροχή..

    όσο για το σπίτι το καλώδιο έρχεται υπόγεια μετά πάει σε τηλεφωνικό καλώδιο Pet που το έβαλα εγώ ή σύνδεση έγινε με συνδέσμους που έχουν και gel μέσα, και απευθείας στο τέλος του καλωδίου υπάρχει μια διπλή μπριζα που στο ένα μπαίνει πάνω το ρουτερ και στο άλλο συνδέει όλα τα τηλέφωνα από το σπίτι μεταξύ τους..

    έχω ζητήσει αλλαγή στο ζεύγος και μου είπαν ότι έγινε και καθάρισε λίγο η γραμμή.. το μόνο που μένει είναι η ποιότητα του χαλκού τώρα και η μεγάλη απόσταση...

    η ερώτηση είναι με συμφέρει να ξεκλειδώσω την γραμμή και να αρχίζω να πειράζω το snr μέχρι να σταματήσουν τα crc και να έχω ένα download κοντά στα 35? η να την αφήσω κλειδωμένη στα 30 όπως τώρα? δεν μαζεύει error τώρα αλλά πιάνει 30 μόνο με το snr στο 8 και από crc περίπου 3500 σε uptime 6:30 ώρες...

    με snr 12 πιάνει περίπου 28 με 29 download και τα crc μέσα σε 24 ώρες ούτε 800 με 1000..αλλα αυτή την δοκιμή την έκανα με το speedport plus.. με το άσους τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα σίγουρα...

  5. #5
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cursing Εμφάνιση μηνυμάτων
    έβαλα εχθές του ΟΤΕ το ρουτερ να δοκιμάσω και δήλωσα βλάβη αλλά ο τεχνικός σήμερα μου είπε ότι εάν την ξεκλειδώσει πιθανόν να έχει πρόβλημα γτ είμαι πολύ μακριά από την παροχή..

    όσο για το σπίτι το καλώδιο έρχεται υπόγεια μετά πάει σε τηλεφωνικό καλώδιο Pet που το έβαλα εγώ ή σύνδεση έγινε με συνδέσμους που έχουν και gel μέσα, και απευθείας στο τέλος του καλωδίου υπάρχει μια διπλή μπριζα που στο ένα μπαίνει πάνω το ρουτερ και στο άλλο συνδέει όλα τα τηλέφωνα από το σπίτι μεταξύ τους..

    έχω ζητήσει αλλαγή στο ζεύγος και μου είπαν ότι έγινε και καθάρισε λίγο η γραμμή.. το μόνο που μένει είναι η ποιότητα του χαλκού τώρα και η μεγάλη απόσταση...

    η ερώτηση είναι με συμφέρει να ξεκλειδώσω την γραμμή και να αρχίζω να πειράζω το snr μέχρι να σταματήσουν τα crc και να έχω ένα download κοντά στα 35? η να την αφήσω κλειδωμένη στα 30 όπως τώρα? δεν μαζεύει error τώρα αλλά πιάνει 30 μόνο με το snr στο 8 και από crc περίπου 3500 σε uptime 6:30 ώρες...

    με snr 12 πιάνει περίπου 28 με 29 download και τα crc μέσα σε 24 ώρες ούτε 800 με 1000..αλλα αυτή την δοκιμή την έκανα με το speedport plus.. με το άσους τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα σίγουρα...
    Από οτι κατάλαβα η καλωδίωση σου είναι στην πένα και η συνδεσμολογία επίσης, τώρα για την απόσταση μην νομίζεις οτι μπορεί να γίνουν και υπερβολικά πολλά για το κάτι παραπάνω έτσι;; :P
    Γιατί σκέψου οτι αν μελλοντικά αν μπει δίπλα σου ένας άλλος συνδρομητής μπορεί να δεις και περαιτέρω μείωση ταχύτητας χωρίς να σημαίνει οτι φταίει η ποιότητα του χαλκού και είναι απαραίτητα βλάβη, απλά είναι η φύση της τεχνολογίας έτσι.
    Τώρα για τα λάθη... το σπίτι σου έχει εισαγωγή οτε μέσα η παίρνεις από κολώνα με εναέριο καλώδιο;; συνήθως το εναέριο δίκτυο επειδή κόβεται το καλώδιο μέσα στις πλαστικές κασέτες, καμιά φορά τυχαίνει στις ρεγκλέτες που έχουν τα πλαστικά κουτιά μέσα να έχουν οξείδωση η να μην είναι σε καλή κατάσταση με αποτέλεσμα αυτά τα λάθη γι'αυτό... καλό θα ήταν να σου πει ο τεχνικός αν φέρνει λάθη η γράμμη όταν θα στην μετρήσει στο δίκτυο και αν γενικά η περιοχή "πονάει", πάντως τα λάθη δεν σημαίνει απαραίτητα οτι θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα απλά όταν μαζέψει αρκετά θα αρχίσει να μπουκώνει το μόντεμ... και θα θέλει μία επανεκκίνηση.
    Βέβαια το ιδανικό είναι να μην έχεις σχεδόν καθόλου λάθη... όσο γίνεται!!
    Εγώ θα σου πρότεινα αν σου περισσεύουν λεφτά να αγοράσεις ένα modem εμπορίου σαν τα Asus όπου μπορείς να βάλεις χέρι στο SNR και να ισορροπήσεις τα λάθη σε σχέση με τον συγχρονισμό απλά για το κάτι παραπάνω... απλά θα πρέπει να βάλεις το modem του οτε από πίσω έχει οδηγίες και εδώ στην σελίδα αν το ψάξεις λιγάκι. Το Plus πάντως παίζει κατευθείαν σε σύνδεση με την WAN του πάντως έτσι το έχω κάνει κ εγώ.

  6. #6
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    εδώ ήδη το Asus ac52u που είναι τέρας.. επίσης το καλώδιο είναι υπόγειο δεν υπάρχει κάποιο ενδιάμεσο κουτί απλώς έρχεται υπόγεια πάει στην εισαγωγή της οικοδομής και από εκεί μοιράζεται σε 3 σπίτια το ένα από αυτά το δικό μου, άρα νομίζω το μόνο που μου μένει να κάνω είναι να ζητήσω ξεκλείδωμα γραμμής και να παίξω με το snr μέχρι να crc να μην φτάνουν τα 10000 την ημέρα... ίσως και λιγότερα εάν μπορέσω.. σκέφτηκα μήπως είναι και το τελικό μπριζακι προβληματικό... έχετε να προτείνετε ένα καλύτερο να το αλλάξω πάλι και αυτό?

  7. #7
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cursing Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ ήδη το Asus ac52u που είναι τέρας.. επίσης το καλώδιο είναι υπόγειο δεν υπάρχει κάποιο ενδιάμεσο κουτί απλώς έρχεται υπόγεια πάει στην εισαγωγή της οικοδομής και από εκεί μοιράζεται σε 3 σπίτια το ένα από αυτά το δικό μου, άρα νομίζω το μόνο που μου μένει να κάνω είναι να ζητήσω ξεκλείδωμα γραμμής και να παίξω με το snr μέχρι να crc να μην φτάνουν τα 10000 την ημέρα... ίσως και λιγότερα εάν μπορέσω.. σκέφτηκα μήπως είναι και το τελικό μπριζακι προβληματικό... έχετε να προτείνετε ένα καλύτερο να το αλλάξω πάλι και αυτό?
    Συνήθως τα υπόγεια καλώδια του οτε δεν βγάζουν εύκολα βλάβη σε εισαγωγή και κυρίως αν η πολυκατοικία είναι καινούργια, καλό θα ήταν ο τεχνικός να σου έλεγε αν προέρχονται από το δίκτυο ή από την καλωδίωση του σπιτιού (αν και έτσι όπως μου τα λες παίζει να μην είναι από την καλωδίωση).
    Πρίζα οτι και να βάλεις δεν παίζει ρόλο απλά να προσέξεις να είναι σχετικά απλή γιατί μερικές έχουν αντικεραυνική προστασία, καλό θα ήταν να είναι με βίδες για να κάνει καλή επαφή παρά με κλιψάκια ή με το γύρισμα που το πιάνει μέσα γιατί δεν κάνουν καλή επαφή καμια φορά.

  8. #8
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    ο τεχνικός δεν έχει ιδέα γενικά από ίντερνετ, μου έλεγε ότι τα crc δεν δημιουργούν πρόβλημα από την στιγμή που δεν πέφτει το ίντερνετ, του εξήγησα μετά τι είναι και άρχισε να μου λέει να το αφήσω έτσι να δοκιμάσω και να τον πάρω τηλέφωνο εάν δω ότι στα online games μερικές κινήσεις που κάνω χάνονται..

    Asus και snr 8 και κλείδωμα στα 30 η γραμμή είναι κάπως έτσι

    https://ibb.co/zSdGJbL

    τώρα θα δοκιμάσω ξεκλείδωμα γραμμής και μεγαλύτερο snr να δω μέχρι πόσο θα πιάσει

  9. #9
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cursing Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο τεχνικός δεν έχει ιδέα γενικά από ίντερνετ, μου έλεγε ότι τα crc δεν δημιουργούν πρόβλημα από την στιγμή που δεν πέφτει το ίντερνετ, του εξήγησα μετά τι είναι και άρχισε να μου λέει να το αφήσω έτσι να δοκιμάσω και να τον πάρω τηλέφωνο εάν δω ότι στα online games μερικές κινήσεις που κάνω χάνονται..

    Asus και snr 8 και κλείδωμα στα 30 η γραμμή είναι κάπως έτσι

    https://ibb.co/zSdGJbL

    τώρα θα δοκιμάσω ξεκλείδωμα γραμμής και μεγαλύτερο snr να δω μέχρι πόσο θα πιάσει
    Ηλικίας ο τεχνικός;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #10
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    SpeedPort Plus
    SNR / Attn
    11,8(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Attenuation 18 σημαίνει ότι βρίσκεσαι πάνω από χιλιόμετρο από καμπίνα αλλά αν δεν κάνω λάθος μάλλον συνδέεσαι από αστικό κέντρο. Snr 8 πάει να πει ότι έχεις επίσης αρκετό θόρυβο στη γραμμή σου, οπότε τα errors που βλέπεις είναι φυσιολογικά θα έλεγα.
    Μόνη γιατρια είναι να εγκατασταθεί καμπίνα μαξιμουμ 300 μέτρα από το σπίτι σου.
    CPU : Intel Core i9 12900k | Mobo : z390 Aorus Elite AX | Ram :G.Skill Trident DDR5 32GB 5600MHz | VGA : Gigabyte RTX 3080 Gaming OC | SSD : Samsung 980 Pro 1T + Samsung 970 Evo Plus 2T | Psu: Seasonic Prime PX 1000W | Monitor :LG 34UM69G-B 34"

  11. #11
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Γενικά το τεχνικό τμήμα της Λευκάδας που εξυπηρετεί εμάς εδώ έχει μεγάλο μέσο όρο ηλικίας.. 40 και πάνω άρα είναι όλοι ότι νανε βιάζονται μόνο να κλείσουν την βλάβη... Ρώτησα πάντως και όντως παίρνω από αστικό κέντρο κοντά στα 900 καλωδιακά μέτρα, δεν υπάρχει καμία καμπίνα στην περιοχή παίρνουν όλοι από εκεί.. Ζήτησα ξεκλείδωμα γραμμής το έκαναν αλλά μου έβγαλαν το fastpath, ζήτησα πάλι να το βάλουν θα το αφήσω να δω πως θα πάει με snr 8 στο Asus και εάν δω πανω από 10000 crc την μέρα θα το βάλω 9... Πόσα crc θεωρούνται "λογικά" για το fastpath + την κατάσταση της γραμμής μου? Ας πούμε 5 το λεπτό είναι καλά?

    - - - Updated - - -

    Ξέχασα να πω ότι το ping στα games είναι σταθερό μεταξύ 30 35 παίζει δηλαδή ανεβοκατεβασμα στο ping έχει 5 +/- περίπου και το ίντερνετ δεν πέφτει ποτέ ούτε το snr ούτε ταχύτητα, φυσικά και έχω βάλει όμως το Asus να κάνει κάθε μέρα ένα reboot για να καθαρίζει.. Θεωρώ ότι έχω καλή γραμμή με βάση τα δεδομένα απλά πείτε μου πόσα crc θεωρούνται περίπου "λογικά"

  12. #12
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cursing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά το τεχνικό τμήμα της Λευκάδας που εξυπηρετεί εμάς εδώ έχει μεγάλο μέσο όρο ηλικίας.. 40 και πάνω άρα είναι όλοι ότι νανε βιάζονται μόνο να κλείσουν την βλάβη... Ρώτησα πάντως και όντως παίρνω από αστικό κέντρο κοντά στα 900 καλωδιακά μέτρα, δεν υπάρχει καμία καμπίνα στην περιοχή παίρνουν όλοι από εκεί.. Ζήτησα ξεκλείδωμα γραμμής το έκαναν αλλά μου έβγαλαν το fastpath, ζήτησα πάλι να το βάλουν θα το αφήσω να δω πως θα πάει με snr 8 στο Asus και εάν δω πανω από 10000 crc την μέρα θα το βάλω 9... Πόσα crc θεωρούνται "λογικά" για το fastpath + την κατάσταση της γραμμής μου? Ας πούμε 5 το λεπτό είναι καλά?

    - - - Updated - - -

    Ξέχασα να πω ότι το ping στα games είναι σταθερό μεταξύ 30 35 παίζει δηλαδή ανεβοκατεβασμα στο ping έχει 5 +/- περίπου και το ίντερνετ δεν πέφτει ποτέ ούτε το snr ούτε ταχύτητα, φυσικά και έχω βάλει όμως το Asus να κάνει κάθε μέρα ένα reboot για να καθαρίζει.. Θεωρώ ότι έχω καλή γραμμή με βάση τα δεδομένα απλά πείτε μου πόσα crc θεωρούνται περίπου "λογικά"
    To SNR καμιά φορά είναι και στο προφίλ που σου έχουν βάλει, "λογικά" λάθη μπορείς να πεις τα 2000 την ώρα περίπου στα 100Κ περίπου αρχίζει να μπουκώνει το μόντεμ και θέλει ένα reboot.
    Έχει τύχει να δω και γραμμή φίλου μου που κατέβαζε μισό εκατομμύριο λάθη το δευτερόλεπτο και έπαιζε χωρίς απόσυνδέσεις... χαχαχα βέβαια σερνόταν αρκετά τελικά έφταιγε η καλωδίωση του σπιτιού του λόγω υγρασίας.
    Οι τεχνικοί μεγάλης ηλικίας... ναι είναι ένα θέμα γιατί δεν το πολυέχουν με την τεχνολογία, αλλά αν του πεις για οξειδώσεις και έλεγχο της γραμμής δεν γίνεται να μην το ξέρουν. :P

  13. #13
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Κάθε crc error συμαινει ότι το ρουτερ πρέπει να ξανά στείλει πάλι το πακέτο που χάλασε στον δρόμο.. Στα ονλινε games ειδικά στα first person αυτό συνεπάγεται με το εσύ να ρίχνεις σε κάποιον ή να κάνεις μια κίνηση και αυτή να χαθεί μέχρι να την ξανά στείλει το ρουτερ, πάνω σε γρήγορα παιχνίδια και κινήσεις αυτό είναι θανατος... ???? Το snr το βάζεις όσο θες άμα έχεις κανένα ρουτερ σαν το Asus ????

  14. #14
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σήμερα εκεί που με snr 7 πήγαινε 37 η γραμμή... Τώρα πλέον πάει 30 με τα χίλια ζόρια.. Και το speed port plus με snr 11 πάει 30 και αυτό... Έκανα ρεσετ το ασους τίποτα... Λες και κάτι άλλαξε στην γραμμή και δουλεύει καλύτερα το plus από το άσους... Ξέχασα να σας πω ότι συνδέομαι από dslam broadcom και το άσους δεν συνεργάζεται και τόσο καλά από ότι διαβάζω...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας