Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Περιοχή
    Κάπου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΣ
    Router
    AVM Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    9(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα είμαι ξεκάθαρος και ελπίζω να το δει κανείς που να ξέρει τι του γίνεται σε αυτήν την εταιρία.

    Σταματήστε να λέτε στον κακόμοιρο τον κοσμακη που σας παίρνει τηλέφωνο για να του πείτε τα στοιχεία σύνδεσης για να μπορέσει να συνδεσει τον δικό του εξοπλισμό ότι ο κωδικός είναι ο αριθμός τηλεφώνου του γιατί απλούστατα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ!

    Το ότι εγώ θέλω να χρησιμοποιήσω το xyz modem router και όχι την πατάτα που δίνετε είναι δικαίωμα μου.

    Θα βγάλω άκρη με κάποιον τρόπο και θα τον βρω τον κωδικό.

    Αλλά δεν θα μας τρελάνει το τεχνικό τμήμα της Wind... Τρομάρα σας...

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από epp82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα είμαι ξεκάθαρος και ελπίζω να το δει κανείς που να ξέρει τι του γίνεται σε αυτήν την εταιρία.

    Σταματήστε να λέτε στον κακόμοιρο τον κοσμακη που σας παίρνει τηλέφωνο για να του πείτε τα στοιχεία σύνδεσης για να μπορέσει να συνδεσει τον δικό του εξοπλισμό ότι ο κωδικός είναι ο αριθμός τηλεφώνου του γιατί απλούστατα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ!

    Το ότι εγώ θέλω να χρησιμοποιήσω το xyz modem router και όχι την πατάτα που δίνετε είναι δικαίωμα μου.

    Θα βγάλω άκρη με κάποιον τρόπο και θα τον βρω τον κωδικό.

    Αλλά δεν θα μας τρελάνει το τεχνικό τμήμα της Wind... Τρομάρα σας...
    ΘΑ πρέπει να βρεις κάποιον που γνωρίζει, αν είσαι σε ΑΚ απο την wind, Ο κωδικός ειναι το τηλέφωνο, αν είσαι σε καμπίνα ΟΤΕ όχι, θα πρέπει να βρεις κάποιον στην υποστήριξη να το καταλάβει, εμένα μου είχε πάρει δυο μέρες

  3. #3
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Περιοχή
    Κάπου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΣ
    Router
    AVM Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    9(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν με πίστευαν ότι ο κωδικός σύνδεσης δεν είναι το τηλέφωνο και τους λέω... Οκ παιδιά πάμε να το κάνουμε μαζί βήμα βήμα...

    1 backup το configuration (να μην μείνουμε χωρίς internet μέχρι να καταλάβουν τι παίζει.)
    2. Βάζω username αυτό που μου λένε.
    3. Βάζω password το τηλέφωνο (αφού τους ρωτάω ακριβώς αν θέλει +30 μπροστά και αν είναι το 10ψηφιο του σπιτιού)
    4. Μπουμ ... Δεν έχω internet τους λέω ...

    Μετά το αρχικό σοκ! ( Ωχ δεν δουλεύει το manual που μου έδωσαν μπροστά μου????) και κάτι ερωτήσεις τύπου τι λαμπάκια ανάβουν ??? ( Εδώ το είχα να ρωτήσω "εκτός από τα δικά μου???") Μου πετάει το θεϊκό ... Θα προωθησω το θέμα σας στο δευτεροβάθμιο τεχνικό τμήμα...

    Και απαντάω... Άιντε Παναγιά μου...
    Και περιμένω να με πάρουν να μου πουν με τεχνικούς όρους ότι το πρόβλημα τελικά ήταν ότι δεν ήταν ο κωδικός αυτός που μου έλεγαν...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας