Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 71
  1. #31
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmyl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μονο που με κραταει μεχρι στιγμης ειναι οτι ζει η μητερα μου και ο αδερφος μου ειναι ατομο με ειδικες αναγκες , αλλιως θα ειχα φυγει και ας ειμαι και 48 χρονων
    εγώ πάντως όποιος με έχει συμβουλευτεί είτε συγγενής είτε φίλος είτε γνωστός είτε συνάδελφος η απάντηση είναι ίδια που του δίνω

    θες σωστή δουλειά/μισθό , ένα καλύτερο μέλλον / ζωή / επιβίωση / οικογένεια η λύση είναι μία ... να φύγεις στο εξωτερικό

    δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να φύγω για πολλούς λόγους (ευτυχώς βρήκα δουλειά η οποία μου δίνει καλό μισθό (όχι τον ιδανικό για τις ευθύνες που έχω) αλλά είναι σταθερή/μόνιμη και υπάρχει εξέλιξη/μέλλον/προοπτική
    αλλιώς θα το είχα κάνει καθώς είχα προτάσεις από διάφορες εταιρείες σε διάφορες χώρες που όχι θα είχα γίνει πλούσιος και θα είχα άνετη ζωή αλλά στην ελλάδα θα ερχόμουν μόνο για διακοπές και για να αγοράζω ακίνητα όπως κάνουν άλλοι "ξένοι".

  2. #32
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάντως όποιος με έχει συμβουλευτεί είτε συγγενής είτε φίλος είτε γνωστός είτε συνάδελφος η απάντηση είναι ίδια που του δίνω

    θες σωστή δουλειά/μισθό , ένα καλύτερο μέλλον / ζωή / επιβίωση / οικογένεια η λύση είναι μία ... να φύγεις στο εξωτερικό

    δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να φύγω για πολλούς λόγους (ευτυχώς βρήκα δουλειά η οποία μου δίνει καλό μισθό (όχι τον ιδανικό για τις ευθύνες που έχω) αλλά είναι σταθερή/μόνιμη και υπάρχει εξέλιξη/μέλλον/προοπτική
    αλλιώς θα το είχα κάνει καθώς είχα προτάσεις από διάφορες εταιρείες σε διάφορες χώρες που όχι θα είχα γίνει πλούσιος και θα είχα άνετη ζωή αλλά στην ελλάδα θα ερχόμουν μόνο για διακοπές και για να αγοράζω ακίνητα όπως κάνουν άλλοι "ξένοι".
    Προφανως και ο καθενας μας εχει τους λογους του , για εμενα απο τη στιγμη που ζει η μητερα μου δεν μπορω να παω τον αδερφο μου πουθενα χωρις την εγκριση της , παρολο που στο σπιτι δεν μπορουμε να τον φροντισουμε οπως πρεπει , θα πρεπει δυστηχως πρωτα να αποδημησει εις Κυριον , αλλα θελει τον αδερφο μου διπλα της , την καταλαβαινω αλλα εχει φτασει πλεον στα 78 και με εγχειρισμενο γονατο δεν μπορει να κανει και πολλα , αλλα δεν θελει ουτε να ακουσει οτι θα πρεπει να τον παμε σε φιλοξενια.
    Απο τη στιγμη που η εργασια σου , σου παρεχει ικανοποιητικο μισθο και με προοπτικη εχεις σοβαρη δικαιολογια , και η δημιουργια οικογενειας ειναι σοβαρος λογος , γενικα ειμαστε και λιγο μαμακηδες

  3. #33
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmyl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως και ο καθενας μας εχει τους λογους του , για εμενα απο τη στιγμη που ζει η μητερα μου δεν μπορω να παω τον αδερφο μου πουθενα χωρις την εγκριση της , παρολο που στο σπιτι δεν μπορουμε να τον φροντισουμε οπως πρεπει , θα πρεπει δυστηχως πρωτα να αποδημησει εις Κυριον , αλλα θελει τον αδερφο μου διπλα της , την καταλαβαινω αλλα εχει φτασει πλεον στα 78 και με εγχειρισμενο γονατο δεν μπορει να κανει και πολλα , αλλα δεν θελει ουτε να ακουσει οτι θα πρεπει να τον παμε σε φιλοξενια.
    Απο τη στιγμη που η εργασια σου , σου παρεχει ικανοποιητικο μισθο και με προοπτικη εχεις σοβαρη δικαιολογια , και η δημιουργια οικογενειας ειναι σοβαρος λογος , γενικα ειμαστε και λιγο μαμακηδες
    ναι έχεις δίκιο σε αυτό που λες
    έχω καλή εργασία με καλό μισθό
    έχω γκόμενα/κοπέλα/γυναίκα η οποία έχει καλή εργασία με καλό μισθό
    για οικογένεια/παιδιά δεν ξέρω αν θα κάνουμε (δεν είμαστε παντρεμένοι απλά ζούμε/κοιμόμαστε μαζί πότε στο σπίτι της πότε στο σπίτι μου)
    εγώ δεν έχω αδέρφια φίλε μου είμαι μοναχοπαίδι/μοναχογιός ζω μαζί με την μητέρα μου η οποία είναι 75 χρονών στο σπίτι μας (ένα διαμέρισμα τελευταίου ορόφου στο Παγκράτι) αγορασμένο με στεγαστικό δάνειο από την μητέρα μου τον καιρό που δούλευε και το πληρώνουμε μαζί τώρα μάλιστα που έχει βγει τελεσίδικη δικαστική απόφαση μέσω του νόμου κατσέλη έχουμε ησυχάσει απλά πληρώνουμε την δόση μας κανονικά.

  4. #34
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι έχεις δίκιο σε αυτό που λες
    έχω καλή εργασία με καλό μισθό
    έχω γκόμενα/κοπέλα/γυναίκα η οποία έχει καλή εργασία με καλό μισθό
    για οικογένεια/παιδιά δεν ξέρω αν θα κάνουμε (δεν είμαστε παντρεμένοι απλά ζούμε/κοιμόμαστε μαζί πότε στο σπίτι της πότε στο σπίτι μου)
    εγώ δεν έχω αδέρφια φίλε μου είμαι μοναχοπαίδι/μοναχογιός ζω μαζί με την μητέρα μου η οποία είναι 75 χρονών στο σπίτι μας (ένα διαμέρισμα τελευταίου ορόφου στο Παγκράτι) αγορασμένο με στεγαστικό δάνειο από την μητέρα μου τον καιρό που δούλευε και το πληρώνουμε μαζί τώρα μάλιστα που έχει βγει τελεσίδικη δικαστική απόφαση μέσω του νόμου κατσέλη έχουμε ησυχάσει απλά πληρώνουμε την δόση μας κανονικά.
    Αρκετοι και σοβαροι λογοι για να σε κρατησουν εδω, οπως ειναι διαμορφωμενες οι συνθηκες αυτη τη στιγμη μελλον στην Ελλαδα δεν υπαρχει

  5. #35
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmyl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρκετοι και σοβαροι λογοι για να σε κρατησουν εδω, οπως ειναι διαμορφωμενες οι συνθηκες αυτη τη στιγμη μελλον στην Ελλαδα δεν υπαρχει
    σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα

    μέλλον στην ελλάδα δεν υπάρχει
    θα υπάρχει μέλλον στην ελλάδα όταν αλλάξουμε "εμείς" γιατί τότε θα αλλάξουν και οι "άλλοι"

    δεν ξέρω αν θα συμβεί όμως...

  6. #36
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα

    μέλλον στην ελλάδα δεν υπάρχει
    θα υπάρχει μέλλον στην ελλάδα όταν αλλάξουμε "εμείς" γιατί τότε θα αλλάξουν και οι "άλλοι"

    δεν ξέρω αν θα συμβεί όμως...
    Οπως εχει πει και ο Γκαντι "ολοι θελουν να αλλαξουν τον κοσμο αλλα κανενας το εαυτο του"

  7. #37
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    Μα πόσο πίσω είναι αυτοί οι Ελβετοί, δεν ξέρουν τη ρήση "κάντο όπως στην Ελλάδα";
    Εδώ πολύ απλά, μπήκε ένας φόρος (τέλος ή όπως λέγεται) στις συσκευές που μπορεί να έχουν δυνατότητα να κατεβάζουν και όλοι οι εγχώριοι "ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ" είναι ευχαριστημένοι.
    Πίνουν στη υγεία των κορόιδων (εμάς δηλαδή) και δεν χρειάζεται πλέον να "ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ"
    Σε λίγο θα έρθει και η M$ και θα ζητήσει φόρο σε κάθε συσκευή που παίρνει λειτουργικό γιατί κάποιοι κατεβάζουν σπασμένα τα παράθυρα.

  8. #38
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.997
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως το λέγαμε παλιά, βεντούζα
    εμείς το λέγαμε βεντούζα, βεντούζα ρούφα το τρομπόνι

    πάντως την Ελβετία μην ξεχνάμε την έκανε κράτος ο συγχωρεμένος ο Καποδίστριας RIP


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lamprakisa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα πόσο πίσω είναι αυτοί οι Ελβετοί, δεν ξέρουν τη ρήση "κάντο όπως στην Ελλάδα";
    Εδώ πολύ απλά, μπήκε ένας φόρος (τέλος ή όπως λέγεται) στις συσκευές που μπορεί να έχουν δυνατότητα να κατεβάζουν και όλοι οι εγχώριοι "ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ" είναι ευχαριστημένοι.
    Πίνουν στη υγεία των κορόιδων (εμάς δηλαδή) και δεν χρειάζεται πλέον να "ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ"
    Σε λίγο θα έρθει και η M$ και θα ζητήσει φόρο σε κάθε συσκευή που παίρνει λειτουργικό γιατί κάποιοι κατεβάζουν σπασμένα τα παράθυρα.
    ποιο τέλος εννοείς το 1 € αύξηση που είχανε κάνει στα τηλέφωνα;

  9. #39
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    @Zer0c00L και @jimmyl
    Παιδιά με όλο το συμπάθιο, ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα.
    Ήμουν νιος και γέρασα ακούγοντας παρόμοιες ατάκες.

    Με όλο το σεβασμό στις δυσκολίες σας.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #40
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Zer0c00L και @jimmyl
    Παιδιά με όλο το συμπάθιο, ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα.
    Ήμουν νιος και γέρασα ακούγοντας παρόμοιες ατάκες.

    Με όλο το σεβασμό στις δυσκολίες σας.
    Τι εννοεις ακριβως οταν λες οτι γερασες ακουγοντας τετοιες ατακες ;
    Το ιδου η Ροδος ιδου και το πηδημα δεν ειναι ατακα δηλαδη;

  11. #41
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lamprakisa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα πόσο πίσω είναι αυτοί οι Ελβετοί, δεν ξέρουν τη ρήση "κάντο όπως στην Ελλάδα";
    Εδώ πολύ απλά, μπήκε ένας φόρος (τέλος ή όπως λέγεται) στις συσκευές που μπορεί να έχουν δυνατότητα να κατεβάζουν και όλοι οι εγχώριοι "ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ" είναι ευχαριστημένοι.
    Πίνουν στη υγεία των κορόιδων (εμάς δηλαδή) και δεν χρειάζεται πλέον να "ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ"
    Σε λίγο θα έρθει και η M$ και θα ζητήσει φόρο σε κάθε συσκευή που παίρνει λειτουργικό γιατί κάποιοι κατεβάζουν σπασμένα τα παράθυρα.
    αλήθεια πως δεν το έχουν σκεφτεί ακόμα εκεί στην MS - AMAZON - GOOGLE - NETFLIX να μας χρεώνουν "φόρο" γιατί κάποιοι κατεβάζουν ή έχουν σπασμένα τα πάντα...

  12. #42
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλήθεια πως δεν το έχουν σκεφτεί ακόμα εκεί στην MS - AMAZON - GOOGLE - NETFLIX να μας χρεώνουν "φόρο" γιατί κάποιοι κατεβάζουν ή έχουν σπασμένα τα πάντα...
    Γιατί απλούστατα και ολοφάνερα θέλουν τα προϊόντα τους να είναι παντού δίχως να χρεώνουν για αυτό. Σου τα παίρνουν σε είδος (προσωπικά δεδομένα) βλέπεις.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  13. #43
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί απλούστατα και ολοφάνερα θέλουν τα προϊόντα τους να είναι παντού δίχως να χρεώνουν για αυτό. Σου τα παίρνουν σε είδος (προσωπικά δεδομένα) βλέπεις.
    αν είναι αυτός ο λόγος δεν υπάρχει πρόβλημα

    εγώ τους πληρώνω συνδρομή ήδη για τα προιόντα τους

    τα προσωπικά μου δεδομένα ήδη τα έχουν MICROSOFT-GOOGLE-AMAZON-NETFLIX κτλ..

  14. #44
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.997
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν είναι αυτός ο λόγος δεν υπάρχει πρόβλημα

    εγώ τους πληρώνω συνδρομή ήδη για τα προιόντα τους

    τα προσωπικά μου δεδομένα ήδη τα έχουν MICROSOFT-GOOGLE-AMAZON-NETFLIX κτλ..
    Αυτές οι εταιρείες έχουν πολλά περισσότερα δεδομένα απο ότι μπορείς να φανταστείς, όχι μόνο για σένα αλλά για όλους μας, χωρίς καν να τα έχεις δηλώσει εσύ ο ίδιος.

  15. #45
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλήθεια πως δεν το έχουν σκεφτεί ακόμα εκεί στην MS - AMAZON - GOOGLE - NETFLIX να μας χρεώνουν "φόρο" γιατί κάποιοι κατεβάζουν ή έχουν σπασμένα τα πάντα...
    πλάκα-πλάκα κάποτε θα γίνει και αυτό, μπορούν να ζητήσουν και αυτοί κομμάτι από την πίτα που παράγει το κράτος με τους φόρους υπέρ πνευματικών "δικαιωμάτων".
    Το σκεπτικό θα είναι ότι αφού αυτά τα {/¨&%@#]-^$%>:*) μπορούν και ανεβοκατεβάζουν δεν γίνονται συνδρομητές σε μας, άρα εμείς χάνουμε λεφτά, άρα δώστε και σε μας φράγκα από αυτά που εισπράττετε από τους φόρους στο h/w και σε διάφορα άλλα άσχετα.

    Με τη φόρα που έχει η ΕΕ τον τελευταίο καιρό το παραπάνω δεν είναι απίθανο, σε 1-2 χρόνια κάτι θα συμβεί.

    Θα προσθέσουν στην διαφήμιση για την πειρατία που υπάρχει στην αρχή από κάθε DVD κάτι σαν "κάθε φορά που κατεβάζεις ταινία μια πολυεθνική κλείνει" κλπ.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας