Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    ρίξε μια ματιά εδώ

  2. #17
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δοκίμασα και το tp link πάλι 16mbit, οπότε υπομονή μέχρι να το δούνε

  3. #18
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Πιάσαμε 15 Μαρτίου, η σύνδεση παραμένει adsl , φαντάζομαι τώρα όπου θα βγει ο λογαριασμός δε θα πληρώσω τίποτα μιας που δεν έκαναν κάτι. Κάθε δύο μέρες τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε είναι στο τεχνικό τμήμα για έλεγχο. Μόλις πιάσει δύο μήνες θα δω τι θα κάνω.... φοβερός ο ΟΤΕ . Έχω εντυπωσιαστεί

  4. #19
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ημερολόγιο καπετάνιου, σήμερα μου ήρθε SMS πως ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία, συνεχίζει όμως να συγχρονίζει μόνο σε ADSL2 ,περιμένω ακόμη να το δούνε. Ήρθε τεχνικός και μέτρησε 39 mbit στην είσοδο του σπιτιού και είπε πως όσο χάλια και να ήταν θα συνδεόταν τουλάχιστον σε VDSL.

  5. #20
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημερολόγιο καπετάνιου, σήμερα μου ήρθε SMS πως ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία, συνεχίζει όμως να συγχρονίζει μόνο σε ADSL2 ,περιμένω ακόμη να το δούνε. Ήρθε τεχνικός και μέτρησε 39 mbit στην είσοδο του σπιτιού και είπε πως όσο χάλια και να ήταν θα συνδεόταν τουλάχιστον σε VDSL.
    Αν στην είσοδο έχεις 39 τότε είναι vdsl, το max του adsl2 είναι 24, αν μέσα πιάνεις 14 τότε το πρόβλημα είναι στην δικιά σου πλευρά και θα πρέπει να φτιάξεις την καλωδίωση σου, κανονικά θα πρέπει να σε χρεώσουν και για άσκοπη μετάβαση συνεργείου

  6. #21
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δεν κυκλώνει με τίποτα VDSL , μόνο αν έχω και το ADSL επιλεγμένο συνδέεται. Αν το από επιλέξω δεν κουνιέται καθόλου

  7. #22
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κυκλώνει με τίποτα VDSL , μόνο αν έχω και το ADSL επιλεγμένο συνδέεται. Αν το από επιλέξω δεν κουνιέται καθόλου
    είπες πως ο τεχνικός είδε 39, αν είδε 39 αυτό σημαίνει πως κλείδωσε vdsl

  8. #23
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Μέτρησε 39 στην είσοδο, όχι στο σπίτι. Μου είπε πως ακόμη και χάλια να συνδεόταν το router θα έπρεπε να συνδέεται σε VDSL. Σε εμένα αν βγάλω την επιλογή ADSL2 δεν συνδέεται καν. Πήγα και μου έδωσαν άλλο router Plus να δοκιμάσω αλλά πάλι τίποτα. Αρχίζω να πιστεύω πως δεν έχουν κάνει κάποια ρύθμιση στο κέντρο ή με έβαλαν κάπου αλλού σε καμία black hole

  9. #24
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέτρησε 39 στην είσοδο, όχι στο σπίτι. Μου είπε πως ακόμη και χάλια να συνδεόταν το router θα έπρεπε να συνδέεται σε VDSL. Σε εμένα αν βγάλω την επιλογή ADSL2 δεν συνδέεται καν. Πήγα και μου έδωσαν άλλο router Plus να δοκιμάσω αλλά πάλι τίποτα. Αρχίζω να πιστεύω πως δεν έχουν κάνει κάποια ρύθμιση στο κέντρο ή με έβαλαν κάπου αλλού σε καμία black hole
    Θα πρέπει να φέρεις ηλεκτρολόγο να δεί την γραμμή σου τότε, αν στην είσοδο έχει vdsl αυτοί σου παρέχουν αυτό πλήρωσες, δεν ξεχάσανε κάποια ρύθμιση, δεν σε βάλανε σε κάποιο black hole.

  10. #25
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Τι να δει ο ηλεκτρολόγος; Αυτό το ίδιο καλώδιο δουλευε 2 χρόνια Vodafone VDSL στα 36. Επίσης επειδή έχω και δεύτερο ζευγάρι το δοκίμασα και αυτό, τα ίδια. Δεν συγχρονίζει VDSL καν , μόνο αν το γυρίσω σε ADSL κουμπωνει. Είναι σαν να μου κάναν downgrade.

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να δει ο ηλεκτρολόγος; Αυτό το ίδιο καλώδιο δουλευε 2 χρόνια Vodafone VDSL στα 36. Επίσης επειδή έχω και δεύτερο ζευγάρι το δοκίμασα και αυτό, τα ίδια. Δεν συγχρονίζει VDSL καν , μόνο αν το γυρίσω σε ADSL κουμπωνει. Είναι σαν να μου κάναν downgrade.
    Ξαναλέω, δεν είπες πως στην εισαγωγή συγχρονίζει στα 39; αν ναι τότε απο την εισαγωγή μέχρι την πρίζα υπάρχει θέμα, αυτό το πρόβλημα είναι ευθύνη δικιά σου και μόνο, φωνάζεις ηλεκτρολόγο να αλλάξει καλώδιο απο την εισαγωγή προς την πριζα

  12. #27
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Update, ήρθε ο τεχνικός και πάλι σήμερα αλλά ευτυχώς ήταν η γυναίκα μου σπίτι και του άνοιξε να μετρήσει. Φυσικά μέτρησε 39 και τελικά έβγαλε το Plus και έβαλε το 2i. Συγχρονίζει στα 39 απροβλημάτιστα, θυμήθηκα ότι την πρώτη φορά που μέτρησε ο προηγούμενος στην είσοδο μου είχε πει να ζητήσω αλλαγή με 2i αν εχουν αλλά το ξέχασα και ξαναπήρα το plus. Δε ξέρω τι ζόρι τραβά το Plus και δεν κουμπωνει VDSL αλλά δεν ήταν η καλωδίωση.

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Update, ήρθε ο τεχνικός και πάλι σήμερα αλλά ευτυχώς ήταν η γυναίκα μου σπίτι και του άνοιξε να μετρήσει. Φυσικά μέτρησε 39 και τελικά έβγαλε το Plus και έβαλε το 2i. Συγχρονίζει στα 39 απροβλημάτιστα, θυμήθηκα ότι την πρώτη φορά που μέτρησε ο προηγούμενος στην είσοδο μου είχε πει να ζητήσω αλλαγή με 2i αν εχουν αλλά το ξέχασα και ξαναπήρα το plus. Δε ξέρω τι ζόρι τραβά το Plus και δεν κουμπωνει VDSL αλλά δεν ήταν η καλωδίωση.
    Να είσαι πιο ξεκάθαρος στα μηνύματα σου για το τι δοκιμάσατε και τι όχι.
    Είπες ήρθε μέτρησε και βρήκε 39 στην είσοδο και σου είπε.... κάποιος θα υποθέσει πως απο την στιγμή που σου το είπε τότε ήταν εκεί και δοκίμασε και πάνω στο σπίτι και δεν συγχρόνισε, με αυτά τα δεδομένα αυτό που θα σου απαντήσει κάποιος είναι πως υπάρχει θέμα στην καλωδίωση σου.

  14. #29
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Στην είσοδο εννοώ στην πολυκατοικία μετρησε 39. Αλλωστε τυπικά μέχρι εκει είναι η ευθύνη τους. Σε εκείνη τη φάση μου είπε πως και στο router θα έπρεπε να συγχρονίζει σε Vdsl mode ακόμη κι αν ήταν χάλια η σύνδεση. Μου κάνει εντύπωση που δύο διαφορετικά router έχουν το ίδιο πρόβλημα. Στην τελική αν φταίει το καλώδιο και δεν παίζει το Plus δεν πρέπει να μου το πει κάποιος από τον ΟΤΕ;

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας