Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.504
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Τα windows 7 pro 64-bit ξεκίνησαν για τελευταία φορά το πρωί με μία BSOD 0x00000024

    Αυτός ο δίσκος, όποτε του έδινα ρεύμα από το συγκεκριμένο HDD connector, τις τελευταίες ημέρες δεν ξεκινούσε. Όποτε έπρεπε να πάρει λίγο παραπάνω ρεύμα για να κινηθούν όλα τα γρανάζια μέσα, ακουγόταν σαν να χτυπάει κάτι από μέσα και να αγκωμαχούσε. Και το έκλεινα. Όταν το συνέδεα σε άλλο connector, όλα ok. Αλλά δυστυχώς αργά. Το έκανα 5-6 φορές, ώστε τα windows "χτύπησαν".

    Σχετικά με τον connector που δεν μπορούσε να ξεκινήσει, αποκλείεται να έχει πρόβλημα. Ούτε ο connector, ούτε το rail που δίνει το τροφοδοτικό ρεύμα. Συνδέω σε αυτόν τον συγκεκριμένο connector άλλους (εκ περιτροπής) 4 δίσκους, και ξεκινούν αμέσως, χωρίς πρόβλημα. Anyway, αυτό ενημερωτικά. Το πρόβλημα δεν έχει να κάνει με ρεύμα. Το θέμα είναι για τα windows.

    Έκαναν, λοιπόν, εκκίνηση τα windows, και ζήτησαν repair. Είπα ναι. Έκαναν repair όχι σε command prompt windows (αυτό το μαύρο παράθυρο τού repair). Το repair έγινε σε αυτή τη γαλάζια οθόνη με το παράθυρο που τρέχει διαρκώς μία μπάρα και έχει ένα ενημερωτικό μήνυμα ότι το repair μπορεί να πάρει περισσότερο από μία ώρα. Διήρκησε 40 λεπτά. Έκανε επανεκκίνηση και τέλος. Τί εννοώ τέλος; Φτιάχνει το logo των 7, εμφανίζεται το βελάκι του mouse, και ως εκεί. Μία μαύρη οθόνη με το βελάκι, που μπορείς να το μετακινείς. Δεν είναι κολλημένο. Αλλά, ούτε background, ούτε εικονίδια, ούτε ctrl + alt + esc να δω κάτι, ούτε τίποτα. Δοκίμασα safe mode, safe mode with command prompt, last known good configuration, τίποτα. Όλα στη μαύρη οθόνη με το βελάκι.

    Πήγα να κάνω repair από windows 7 dvd, αλλά δεν με αφήνει. Πάει να ξεκινήσει από dvd, αλλά όταν λέει press any key to boot from dvd drive, πατάω, και σαν να μαγνητίζει-κλέβει την εκκίνηση ο δίσκος, και τίποτα. Δεν φτάνει στην μαύρη οθόνη. Απλά, τίποτα. Σαν να μην θέλει ο δίσκος να κάνει εκκίνηση το drive.

    Είναι παράξενο και το εξής. Βάζω τον δίσκο σαν δεύτερο στον υπολογιστή, με πρώτο δίσκο έναν με w8.1 Τα παράξενα είναι οι παρακάτω εικόνες:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  31,1 KB 
ID: 201942

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  35,8 KB 
ID: 201943

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  3.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  80,2 KB 
ID: 201944

    Στην πρώτη εικόνα, τα C: και E: είναι τα partitions του primary (με τα W8.1). Ως εδώ καλά.

    Τα partitions D: και F: είναι του δίσκου με τα προβλήματα. Με τα 7. Το D: που είναι το system reserved της εγκατάστασης, δεν θα έπρεπε να φαίνεται καθόλου εδώ. Εδώ το δείχνει, και δείχνει ότι έχει και δεσμευμένο χώρο.

    Το partition F:, που είναι των Windows 7, δεν δείχνει καθόλου ούτε χώρο, ούτε δεσμευμένο, ούτε τίποτα. Ένα κουφό και ξερό NTFS. Δεν δείχνει όπως τα άλλα, ή εάν θέλετε όπως θα έδειχνε σε οποιοδήποτε φυσιολογικό partition.

    Εάν κάνω διπλό click να μπω στο F: να δω τα περιεχόμενα, δεν με αφήνει να μπω. Χτυπάει error την δεύτερη εικόνα.

    Και στην τρίτη πολύ χρήσιμη εικόνα φαίνεται και αποδεικνύεται πως έχει χάσει τα τού boot. Βλέπετε για το C: λέει

    Boot, Page File, Crash Dump, Primary Partition

    ενώ για το F: λέει μόνο Primary Partition. Τα άλλα 3 τα έχει χάσει. Και ιδίως το Boot.

    Αλλά μου κάνει εντύπωση. Πως, ενώ έχει χάσει το boot, ξεκινάει την εκκίνηση, και φτάνει μέχρι αυτήν την μαύρη οθόνη με το βελάκι (αυτό πρέπει να είναι το desktop). Απλά, εκεί σταματάει, και σαν κάτι να μην το αφήνει να συνεχίσει και ολοκληρώσει το boot.

    Ο δίσκος είναι ok. Το sentinel των 8.1 τον βγάζει 100% healthy. Το ίδιο και στην τρίτη εικόνα παραπάω. Τα ίδια τα windows:Healthy. Επίσης, εάν τον βάλω σαν δεύτερο σε ubuntu, εκεί μπορώ να μπω κανονικά, και να δω τα πάντα.

    Είναι ένα ψιλομπάχαλο. Όπως καταλάβατε, repair δεν μπορώ να κάνω. Το να πάρω backup από ubuntu και να πάω σε format, ναι, ok, είναι μία λύση. Αυτό, όμως, που πρέπει οπωσδήποτε να κάνω, και με τον δίσκο να μην έχει μηχανικό πρόβλημα, είναι να κάνω repair και να ξαναπαίξουν τα windows.

    Καμία ιδέα;
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σωστά τα δείχνουν οι δίσκοι ότι δείχνουν στην διαχείριση, μόνο αυτός που έχει Bootαρει εμφανίζει επιπλέον πληροφορίες.

    Δοκίμασε Επιδιόρθωση του Bootloader.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.504
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Αρχικά να ενημερώσω ότι είχε πρόβλημα το dvd drive, και δε μπορούσα χθες να κάνω εκκίνηση από το dvd disk, και να πάω σε επιδιόρθωση. Έβαλα ένα εξωτερικό, και τώρα μπορώ να κάνω boot από dvd.

    Πηγαίνοντας σε command prompt για repair, και με το diskpart, list volume, βλέπω έχει c: και d:

    volume 1 , C: είναι το μικρό 71MB System Reserved partition του λειτουργικού, και

    volume 2 , D: είναι το μεγάλο 111GB partition των Windows.

    Πήγα στο C: , και δοκίμασα ένα chkdsk /r. Πάτησα yes σε ένα μήνυμα (κάτι για unmount πρέπει να έλεγε), κράτησε 3-4 δευτερόλεπτα το υποτιθέμενο repair, αλλά δεν δούλεψε. Είπα να δοκιμάσω πρώτα repair και όχι fixboot, μιά και με άφησε να κάνω repair. Δεν ξέρω μήπως εδώ έκανα λάθος και έπρεπε να κάνω chkdsk /r στο D:. Θα ήθελα να μου πείτε για αυτό. Εάν έπρεπε να κάνω στο D: και όχι στο C: (system reserved).

    Τώρα, στο σημείο που είμαι, και που με αφήνει να κάνω και πάλι repair, επειδή έχω δει ότι υπάρχουν 2 partitions (αυτά που ανέφερα παραπάνω), και επειδεί έχω δει ότι υπάρχουν και διακόπτες /r /f /x στο chkdsk, τί λέτε να κάνω τώρα; chkdsk με κάποιο(ους) διακόπτες, ή να κάνω την επιδιόρθωση του bootloader που λέτε;

    Πάντως, δεν υπάρχει θέμα αποτυχιών. Έχω κρατήσει image τον δίσκο τον καλό, και τα πειράματα chkdsk τα κάνω σε άλλο δίσκο που φορτώνω αυτό το image. Το image restore κρατάει περίπου 1 ώρα. Οπότε, μπορώ να παίζω.

    Τί λέτε να κάνω τώρα;
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από USB Stick δεν μπορείς να το κάνεις;;
    Το r περιλαμβάνει και το f, οπότε μπορείς να πατήσεις αυτό που πάτησες στην αρχή.
    Κάνε το repair στο partition που έχει το λειτουργικό, Eπιδιόρθωση αρχείων και την επιδιόρθωση του bootloader.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.504
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Καταρχήν, για να μην χάσω όλο το χρόνο της προσπάθειας, να ενημερώσω ότι το Windows 7 x64 DVD που έχω και δουλεύω είναι το AIO (All-In-one). Πειράζει να δουλεύω με αυτό, ή πρέπει να βρω το αμιγώς Professional x64 που είναι τα Windows?
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρέπει να βάλεις την ίδια έκδοση αλλιώς δεν θα σου δίνει πρόσβαση για ενέργειες.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.504
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να βάλεις την ίδια έκδοση αλλιώς δεν θα σου δίνει πρόσβαση για ενέργειες.
    Καλό είναι αυτό που μου λες διότι, το πρώτο chkdsk /r /x που έκανα με το AIO, δεν έπιασε. Μπορεί να ήταν λόγω διαφορετικής version DVD. Βέβαια, δεν έκανα στη συνέχεια επιδιόρθωση αρχείων και bootloader. Ευτυχώς που ρώτησα, για να μη χάσω τον χρόνο.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  8. #8
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.504
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Δυστυχώς, δεν δούλεψε κανένα από τα τρία:

    chkdsk , επιδιόρθωση αρχείων , επιδιόρθωση bootloader

    Δεν ξέρω εάν αυτό βοηθήσει, την ζημιά πρέπει κατά 99% να μου την έκανε το vmware. Είναι το τελευταίο που έκανα.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  9. #9
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έκαναν έλεγχο/επιδιορθώσεις και τα Windows δεν επανήλθαν ή δεν παίρνουν τις εντολές;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #10
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.504
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Έκαναν τον έλεγχο. Τις πήραν τις εντολές. Αλλά δεν επανήλθαν.

    - - - Updated - - -

    Δεν ξέρω μήπως φταίει το ότι εκτέλεσα τις εντολές όχι στον original προβληματικό δίσκο. Αλλά στον image.
    Ο original είναι ένας 320GB, και ο image ένας 120GB. Ο δεσμευμένος χώρος στον original ήταν περίπου 111GB. Οπότε, ίσα ίσα που έγινε αντιγραφή του στον 120GB.

    Μιά και έχω τον original σε image file, είπα να δοκιμάσω να εκτελέσω τις εντολές καί στον original. Δεν το έκανα αρχικά, διότι ήθελα να το αποφύγω. Νομίζω δεν έχω άλλη επιλογή για την ώρα.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  11. #11
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μας τα μπέρδεψες λίγο, τις ενέργειες τις κάνεις στον δίσκο που έχει πρόβλημα, τι νόημα έχει να τις κάνεις σε δίσκο που έχεις περάσει το Image και που προφανώς θα λειτουργεί άψογα;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #12
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.504
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Εάν πάρουμε για δεδομένο ότι καί οι δύο δίσκοι δεν έχουν μηχανικό πρόβλημα, όπως συμβαίνει και στην περίπτωσή μου, τις ενέργεις τις κάνω στον image δίσκο για το παρακάτω.

    Ας πούμε ότι υπάρχουν οι ενέργειες Α , Β και Γ. Εάν η ενέργεια Γ είναι (από άποψη s/w) καταστροφική για τα Windows, τα διαλύσει πραγματικά, τα κάνει ένα μπάχαλο, και δεν υπάρχει rollback κίνηση για το Γ, τότε σκέφτείτε να έκανα αυτό το Γ στον δίσκο με το πρόβλημα, και όχι στον image. Ενώ με τον τρόπο που δουλεύω, εάν συμβεί κάτι τέτοιο, δεν έχω πρόβλημα. Εφόσον το Γ δεν έχει φέρει αποτέλεσμα, και έχει κάνει τα Windows ένα αλαλούμ, ξανακάνω ενα ghost τον original προβληματικό δίσκο στον δίσκο που έχω για πειράματα, και δοκιμάζω στον image κάτι άλλο μήπως και φτιάξω τα Windows.

    Εάν τελικά, με κάποιο τρόπο καταφέρω να έχω αποτέλεσμα στον image, τότε:

    -ή κάνω την ίδια διαδικασία του θετικού αποτελέσματος στον original προβληματικό

    -ή κάνω ένα ghost τού επαναλειτουργικού, πιά, image δίσκου στον αρχικό ελαττωματικό

    και, έτσι, έχω τον αρχικό, πιά, να παίζει.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  13. #13
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved


    Έχεις έναν δίσκο με Windows που δεν λειτουργούν και προσπαθείς με διάφορες ενέργειες να τα επαναφέρεις και έναν δίσκο που του έχεις περάσει το Image που έχεις αποθηκευμένο σαν αρχείο κάπου για ασφάλεια, πάμε καλά μέχρι τώρα;;;

    Ο δίσκος που του έχεις περάσει το Image λειτουργεί μια χαρά, όπως είπαμε και πιο πάνω, οπότε ότι ενέργειες και να κάνεις σ' αυτόν τον δίσκο, τι αλλαγές ακριβώς να δεις;;;
    Κάνεις επιδιόρθωση αρχείων, τα αρχεία του είναι μια χαρά, κάνεις επιδιόρθωση του Bootloader, αφού Bootαρει κανονικά...... τι ακριβώς περιμένεις να δεις;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #14
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.504
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Oooops. Ναι, sorry. Έχεις δίκιο να έχεις μπερδευτεί, και όλοι οι άλλοι φίλοι μας, διότι δεν έχω δώσει μία πληροφορία. Ο δίσκος που έχω αποθηκεύσει σαν image file τον αρχικό (original) προβληματικό, βρίσκεται σε έναν τρίτο δίσκο, που μαζεύω για ασφάλεια όλα τα images.

    Οπότε, έχουμε:

    Α=ΑΡΧΙΚΟΣ (original) ΔΙΣΚΟΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

    Β=ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΣΕ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ IMAGE FILES (ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΑΝ IMAGE ΚΑΙ ΤΟ IMAGE ΤΟΥ Α)

    Γ=ΕΝΑΣ ΤΡΙΤΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ-ΔΟΚΙΜΕΣ.

    Αυτό που έχω κάνει είναι να φορτώσω το image file, από τον δίσκο B με τα images, στον δίσκο Γ, και έτσι να μπορώ να κάνω τις δοκιμές με τα chkdsk, bootloader, κ.λπ. στον δίσκο Γ. Τώρα θα μου πεις:καλά, αφού έχεις τον αρχικό-original A σαν image file στον B, γιατί δεν δουλεύεις απευθείας στον Β; Εύλογη και σωστή η απορία. Η απάντηση είναι, πες, ότι το κάνω για επιπλέον ασφάλεια. Ήθελα να δουλέψω στον Γ, και να φέρω αρχικά αποτέλεσμα σε αυτόν.

    Απλά, για να δώσω μία ακόμη πληροφορία, αυτό που είπα λίγο παραπάνω, εφόσον δεν έφερα αποτέλεσμα στον δίσκο Γ των πειραμάτων, τελικά, είπα να κάνω τις δοκιμές απευθείας στον αρχικό προβληματικό δίσκο Α, αφού έχω το image του. Το αποτέλεσμα, τελικά, είναι το ίδιο:δεν είχα κάτι επιτυχές στον original.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  15. #15
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και ξαναλέω εγώ, κάνοντας επιδιορθώσεις σε λειτουργικό που λειτουργεί σωστά, τι αποτελέσματα περιμένεις να δεις;; να λειτουργήσει ακόμη πιο σωστά;; δεν καταλαβαίνεις ότι κάτι τέτοιο δεν έχει κάποιο νόημα;;
    Επίσης σε καμία περίπτωση οι επιδιορθώσεις δεν θα κάνουν επιπλέον κακό στο λειτουργικό, το πολύ-πολύ να μην κάνουν εντελώς τίποτα και να μείνει όπως είναι, ούτε το θέμα ασφάλειας λοιπόν παίζει ρόλο στην προκειμένη περίπτωση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας