Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.113
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα σας.
    Γραφω και παλι, τι να πω εχω αγανακτησει πλεον, δεν μπορουμε να συννενοηθουμε ουτε μεταξυ μας, ουτε και εσεις με τον ΟΤΕ αλλα ουτε και με τους τεχνικους σας οπως φαινεται!
    ο καθενας που μιλαω εχει διαφορετικη ενημερωση!

    Καταρχην ειχατε πει οτι σημερα ειχα ραντεβου 11:00-15:00 σε συνεργασια με ΟΤΕ νομιζα οτι ειναι συνδυαστικο αλλα και αυτο ακυρωσατε αλλα τελικα ΠΑΛΙ ειπατε για νεο οριο απο ΟΤΕ και ο τεχνικος να ερθει αυριο!
    Να υπενθυμισω οτι την Κυριακη το απογευμα με καλεσε δικος σας και μιλησαμε πολυ ωρα, του τα εξηγησα ολα και μου ειπε να στειλω τις φωτος στο support@forthnet.gr οπως και εκανα πολυ αναλυτικες με ονοματα η καθε μια.
    ΤΙ ΔΕΝ καταλαβαινετε δηλαδη? δεν ειναι ξεκαθαρο οτι ολα ειναι διαλυμενα εκει περα και δεν υπαρχει κανενα απερχομενο σωστο?
    εχει κομμενα καλωδια, ολα ενωμενα μεταξυ τους χωρις μονωση να κανουν μπανιο σε νερα!
    και ΟΚ ας πουμε χαθηκε το email.

    Τον Οκτωβριο 1,5 εβδομαδα που ειχα μεινει εκτος παλι αλλαχτηκαν τα ορια, εγινε συνεργασια με ΟΤΕ και συνδυαστικο, τα δοκιμασαν ολα ειχαν πει τοτε και οτι ολα ειναι αχρηστα.
    Ο δικος σας εδω εχω το χαρτι λεει οτι το δινει καλωδιακη, ο ΟΤΕ δεν ηθελε, μου αφησαν ενα ζευγος ποιο καλο απο τα αλλα οριακο εντελως και ειχα του κοσμου τις παρεμβολες στο τηλεφωνο.
    Εσεις οι ιδιοι μου λεγατε οτι η γραμμη μου δειχνει βραχυκυκλωμενη.
    Τωρα παλι τα ιδια απο τις 6/2!!!!! ειμαι χωρις γραμμη. Δηλαδη ΔΕΝ βλεπει κανεις τι ελεγαν οι τεχνικοι που ειχαν ερθει αλλες φορες? Καθε φορα ξεκιναμε απο την αρχη να τα ψαχνουμε?
    Εχω φαει ποση ταλαιπωρια και θα περιμενω 6μηνες μετα να κοψετε ενα πιστωτικο σαν την αλλη φορα κανα 18αρι ευρω, που ουτε στο 0.01% δεν καλυπτουν την ταλαιπωρια μας και τα εξοδα μας.
    Καλα μας δουλευετε μου φαινεται!!!!

    Εγω αυτο που ξερω με λιγα λογια ειναι οτι ΑΝ δεν ειμαστε πελατες του ΟΤΕ δεν δινουν καμια σημασια! εσεις ΔΕΝ μπορειτε να επιβαλλετε στον ΟΤΕ τιποτα προφανως και ετσι δεν κανουν τιποτα.
    Εγω δεν μπορω να του πω να βαλει εξωτερικο κουτι να τραβηξουμε καλωδια εμεις απο το κατανεμητη γιατι δεν ειμαι πελατης του να με ακουσει.
    Δηλαδη τι θα γινει? θα παιζουμε με τα καλωδακια συνεχεια αλλαγες απερχομενου οριου κτλ?

    Εχω εδω περα 6 χαρτια novassist και τα προβληματα παραμενουν! να τα κανω αφισες?

    Αυριο ο τεχνικος σας παλι τσαμπα θα ερθει.
    Το ξαναλεω παλι περιμενω inalan, ειχα σκοπο να κρατησω την ADSL για το 3play αν ΔΕΝ αλλαχτει ολη η πλεξουδα απο μεσα μεχρι απεξω τα κοβω ολα αν ερθει αυτη πρωτα (που θα ερθει).
    Η αλλιως κανω αιτηση στον ΟΤΕ και αμα δεν το φτιαξουν θα φανε και αυτοι πορτα.
    Δεν υπαρχει αλλη λυση. Ποσο κοροιδια ποια???

    Κατι που ξεχασα να πω ειναι, οτι τωρα τον Φεβρουαριο ο ΟΤΕ εσκαψε μπροστα στην εισοδο της πολυκατοικιας μου και εψαχνε τα καλωδια (εισαγωγη), μεσα ομως εχουν κλεισει με πλακακια τα δαπεδα και δεν εχει ποια φρεατια. Μαλιστα οπως μου ειπαν οι δικοι μου ειχαν μαζι τους καλουμπα να τα αλλαξουν. Επειδη δεν βρηκαν φρεατια δεν εκαναν κατι ειπαν θα δουμε τι θα γινει, και τελικα αλλαχτηκε απεξω μια μουφα που ειχε αλλαχτει τον Ιουνιο και τα εκλεισαν ολα αφηνωντας τα χαλασμενα καλωδια.
    Και οπως ειπα ξανα μπορει να μπει εξωτερικα κουτι και να περασουμε εμεις εξωτερικα τα καλωδια αλλα ενω το εχω πει ποσες φορες δεν κανονιζετε να ερθουμε σε συννενοηση με ΟΤΕ γιαυτο.

    Κανονιστε μεχρι τελος της εβδομαδας να εχει τελειωσει αυτο το σηριαλ οριστικα! Δεν σας δινω παραπανω χρονο....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 04-03-19 στις 22:25.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Nikiforos,

    Κατανοούμε την αναστάτωση που έχει προκύψει από τα παραπάνω και θέλουμε να σε διαβεβαιώσουμε ότι πραγματοποιούνται όλες οι απαραίτητες ενέργειες για αποκατάσταση του ζητήματος το συντομότερο δυνατόν.

    Σύμφωνα και με όσα έχουμε αναφέρει, είναι δρομολογημένες όλες οι απαραίτητες ενέργειες ελέγχου και για οτιδήποτε νεότερο θα υπάρξει αντίστοιχη ενημέρωση σου.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σου.

    Γιώργος, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας