Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    13-06-2006
    Περιοχή
    z'kalamaria
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Καλησπέρα σε όλους!

    στις 6/2 (πάνω από 1 μήνα πριν) έληξε το συμβόλαιο σταθερού και ίντερνετ που είχα με τη vodafone.
    Στις 7/2 συμφώνησα τηλεφωνικά με υπάλληλο της teleraise (επίσημο συνεργάτη της Wind με το νου τους) σε συμβόλαιο για double play με τη Wind.
    Την επόμενη μέρα ήρθε ο courier, υπέγραψα το νέο συμβόλαιο και θεώρησα ότι μετά από λίγες ημέρες θα ξεκινούσε η διαδικασία της φορητότητας.

    Αμ δε!1 μήνα μετά δεν έχω καμία ενημέρωση από τη Wind ότι έχει παραλάβει την αίτησή μου! Το αντίθετο μάλιστα, σε γραπτό μου ερώτημα προς τη Wind, μου επιβεβαίωσαν ότι δεν έχει λάβει καμία αίτηση φορητότητας από την πλευρά μου!
    Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την teleraise, μου είπαν ότι έχει συστημικό πρόβλημα η Vodafone και δεν δέχεται αιτήματα φορητότητας! Σε μερικές μέρες βέβαια μου είπαν ότι θα ξεμπλοκάρει και ότι η αίτηση μου θα δρομολογηθεί κανονικά!

    Τι μπορεί να παίζει εδώ; (Ήδη μετάνιωσα που δεν έκανα το αίτημα μου απευθείας τη Wind)
    Θα πρέπει να περιμένω την teleraise να ελεήσει να δρομολογήσει το αίτημά μου;
    Πώς μπορώ να απεμπλακώ αν συνεχίσει η καθυστέρηση;

    ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Αν μπορείς ακύρωσε.
    Αν θέλεις μπορείς να προχωρήσεις και σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από caloudika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους!

    στις 6/2 (πάνω από 1 μήνα πριν) έληξε το συμβόλαιο σταθερού και ίντερνετ που είχα με τη vodafone.
    Στις 7/2 συμφώνησα τηλεφωνικά με υπάλληλο της teleraise (επίσημο συνεργάτη της Wind με το νου τους) σε συμβόλαιο για double play με τη Wind.
    Την επόμενη μέρα ήρθε ο courier, υπέγραψα το νέο συμβόλαιο και θεώρησα ότι μετά από λίγες ημέρες θα ξεκινούσε η διαδικασία της φορητότητας.

    Αμ δε!1 μήνα μετά δεν έχω καμία ενημέρωση από τη Wind ότι έχει παραλάβει την αίτησή μου! Το αντίθετο μάλιστα, σε γραπτό μου ερώτημα προς τη Wind, μου επιβεβαίωσαν ότι δεν έχει λάβει καμία αίτηση φορητότητας από την πλευρά μου!
    Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την teleraise, μου είπαν ότι έχει συστημικό πρόβλημα η Vodafone και δεν δέχεται αιτήματα φορητότητας! Σε μερικές μέρες βέβαια μου είπαν ότι θα ξεμπλοκάρει και ότι η αίτηση μου θα δρομολογηθεί κανονικά!

    Τι μπορεί να παίζει εδώ; (Ήδη μετάνιωσα που δεν έκανα το αίτημα μου απευθείας τη Wind)
    Θα πρέπει να περιμένω την teleraise να ελεήσει να δρομολογήσει το αίτημά μου;
    Πώς μπορώ να απεμπλακώ αν συνεχίσει η καθυστέρηση;

    ευχαριστώ!
    Σύμφωνα με τον νέο κανονισμό όταν κάνεις αίτηση για μεταφορά εξ αποστάσεως ο παρόχος μπορεί να κρατήσεις την αίτηση σου 14 ημέρες πριν ξεκινήσει την διαδικασία αποστολής της αίτησης, δικαίωμα διακοπής έχεις εως και 14 ημέρες απο την υπογραφή του συμβολαίου.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-06-2006
    Περιοχή
    z'kalamaria
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

    ΟΚ, εφόσον έχω 14 ημέρες από την υπογραφή του συμβολαίου, προφανώς δεν έχω δικαίωμα να ζητήσω διακοπή αζημίως αφού οι 14 ημέρες από την υπογραφή έχουν παρέλθει.
    Από την άλλη όμως, έχω υπογράψει ένα συμβόλαιο το οποίο, σύμφωνα με ενημέρωση από την ίδια τη Wind, ουσιαστικά δεν έχει φτάσει καν στη Wind!
    Οπότε τι επιλογές έχω;
    Για την ώρα παραμένω Vodafone και σύντομα φαντάζομαι θα αρχίσει να με χρεώνει σύμφωνα με τον τρέχον τιμοκατάλογο, άρα πολύ περισσότερο από όσο χρεωνόμουν ως τώρα.
    Θέλω να πάω Wind αλλά θεωρώ ότι δε μπορώ να κάνω πάλι αίτηση γιατί εκκρεμεί το αίτημα φορητότητας που δεν έχει στείλει ακόμα η teleraise.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας