Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H268N
    SNR / Attn
    10,4(dB) / 2,6(dB)
    Η συσκευη δουλευει μονο στο σπιτι. Πουθενα αλλου.
    Για την εφαρμογη της cosmote go δε ξερω να σου απαντησω.

  2. #17
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν κάνω λάθος δεν εγκαθίσταται το Cosmos TV go στο box.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #18
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ

  4. #19
    Εγγραφή
    09-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    335
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Καλησπέρα. Τα κανάλια novasports είναι διαθέσιμα μόνο σε δίκτυο wifi.
    Με το κινητό μου συνδέομαι μεσω wifi ,αλλά δυστυχώς μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Παίζει να το κάνει αυτό επειδή συνδέομαι μέσω simplefi της wind? Το θεωρεί ξέρω γω ώς data?

  5. #20
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H268N
    SNR / Attn
    10,4(dB) / 2,6(dB)
    Μπορει. Οταν συνδεεσαι σε αλλα wifi δισκτυα σου λεει το ιδιο ή σε αφηνει κανονικα?

  6. #21
    Εγγραφή
    24-02-2008
    Περιοχή
    ΠΑΤΗΣΙΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους, εδώ και αρκετό καιρό(από τις 5 Ιουλίου το πείρα χαμπάρι) έχω πρόβλημα με τα κανάλια τις novasports μέσω της windvision. Συγκεκριμένα μου πετάει μήνυμα ότι "Η σύνδεση με χρήση VPN υπηρεσία δεν είναι εφικτή" σε όλα τα κανάλια novasports και φυσικά δεν μπορώ να τα παρακολουθήσω. Δυστυχώς λόγο προβλημάτων υγείας του πατέρα μου και με πολλές ώρες παραμονής σε νοσοκομείο δεν μπόρεσα να το ψάξω μόνος μου. Βέβαια έχω ενημερώσει την wind, έχουν στείλει τεχνικό που διαπίστωσε το πρόβλημα αφού άλλαξε tvbox και modem αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε. Από εκεί και πέρα βέβαια άρχισε μια οδύσσεια με την wind όπου όλο θα λύσει το πρόβλημα και όλο δεν κάνει τίποτα. Άσε που μόλις προχτές(μέτα από πολλά τηλέφωνα) μου έκαναν μια έκπτωση 18 € για τους τέσσερις μήνες που δεν βλέπω novasports αν και είναι ο μόνος λόγος που έβαλα wind vision. Για να μην κουράζω θέλω να ρωτήσω αν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν υπάρχει λύση;

    Να προσθέσω ότι έχω static IP και ένα mikrotik RouterBOARD 952Ui-5ac2nD μπροστά από το modem της wind. Βέβαια οι δοκιμές που έγιναν και από τον τεχνικό της wind δεν είχαν το mikrotik στην μέση και επίσης όλα δούλευαν μια χαρά για ένα εξάμηνο περίπου.

  7. #22
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρέπει να "φταίει" η static IP.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #23
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H268N
    SNR / Attn
    10,4(dB) / 2,6(dB)
    Δοκιμασες με το modem της WIND μονο του?

  9. #24
    Εγγραφή
    16-12-2017
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχει καταφέρει κανείς να δει τα κανάλια novasport της Wind Vision από άλλη συσκευή ; Εγώ εδώ και 2 μήνες προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο myWind αλλά δεν μου έρχεται ποτέ το sms με τον προσωρινό κωδικό . Έχω βαρεθεί να τους καλώ στο 13800 να χάνω χρήμα και χρόνο αλλά τίποτα δεν γίνεται . Αν κάνω αλλαγή παρόχου και πάω στην Forthnet - Nova στην οποία η Wind είναι μέτοχος ώστε να έχω και σε άλλες συσκευές τα κανάλια Novasport είναι νόμιμο να πληρώσω πρόστιμο για την μεταφορά σε δική τους εταιρία και με δική τους υπαιτιότητα διότι δεν μου παρέχουν αυτό που υποσχέθηκαν κι εξακολουθούν να διαφημίζουν ;
    Αν υπάρχουν κι άλλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα ας μου στείλουν μήνυμα να δούμε πως μπορούμε να κινηθούμε ομαδικά μέσω της ΕΕΤΤ ή με δικηγόρο .

    - - - Updated - - -

    Δηλαδή εσύ έχεις Novasport και στο λάπτοπ ή σε κινητό ; Εγώ εδώ και 2 μήνες προσπαθώ να κάνω εγγραφή στο myWind αλλά δεν μου έρχεται ποτέ το sms με τον προσωρινό κωδικό . Έχω βαρεθεί να τους καλώ στο 13800 να χάνω χρήμα και χρόνο αλλά τίποτα δεν γίνεται . Αν κάνω αλλαγή παρόχου και πάω στην Forthnet - Nova στην οποία η Wind είναι μέτοχος ώστε να έχω και σε άλλες συσκευές τα κανάλια Novasport είναι νόμιμο να πληρώσω πρόστιμο για την μεταφορά σε δική τους εταιρία και με δική τους υπαιτιότητα διότι δεν μου παρέχουν αυτό που υποσχέθηκαν κι εξακολουθούν να διαφημίζουν ;

  10. #25
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H268N
    SNR / Attn
    10,4(dB) / 2,6(dB)
    Τα αθλητικα καναλια μπορεις να τα παρακολουθησεις σε μονο μια συσκευη. Τηλεοραση ή φορητη και μπορεις να το αλλαξεις αυτο μονο μια φορα καθε μηνα. Αυτο δεν μπορεις να κανεις? Να αλλαξεις την συσκευη που θες να παρακολουθεις τα αθλητικα? Τα αλλα καναλια τα βλεπεις χωρις προβλημα?

  11. #26
    Εγγραφή
    16-12-2017
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PaparasGT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα αθλητικα καναλια μπορεις να τα παρακολουθησεις σε μονο μια συσκευη. Τηλεοραση ή φορητη και μπορεις να το αλλαξεις αυτο μονο μια φορα καθε μηνα. Αυτο δεν μπορεις να κανεις? Να αλλαξεις την συσκευη που θες να παρακολουθεις τα αθλητικα? Τα αλλα καναλια τα βλεπεις χωρις προβλημα?
    Αν και δεν είμαι βέβαιος αν απευθύνεσαι σε μένα .
    Στο φυλλάδιο της Wind δεν λέει κάτι τέτοιο , μπορείς να πάρεις ένα από ένα κατάστημά τους και να το διαβάσεις .
    Επίσης μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με εκπρόσωπο της Forthnet/Nova μου είπαν ότι οι τηλεφωνητές της Wind δεν γνωρίζουν καλά το προϊόν που δεν τους ανήκει και είναι εφικτό να δεις και τα κανάλια Novasport από 4 διαφορετικές συσκευές (πιθανόν να μην ισχύει για τους άτυχους που δεν πήγαν απευθείας στην Forthnet/Nova και την "πάτησαν" κάνοντας σύνδεση μέσω της Wind Vision) με μόνο περιορισμό ότι δεν μπορείς να τα παρακολουθείς ταυτόχρονα . Επίσης ο ένας μήνας ισχύει μόνο για τις έξτρα συσκευές . Δηλαδή μπορείς να το έχεις σταθερά στην TV σου και στο λαπτοπ μπορείς να το αλλάζεις ανά μήνα όπως ισχύει και με τα κανάλια της CosmoteSport .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PaparasGT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα αθλητικα καναλια μπορεις να τα παρακολουθησεις σε μονο μια συσκευη. Τηλεοραση ή φορητη και μπορεις να το αλλαξεις αυτο μονο μια φορα καθε μηνα. Αυτο δεν μπορεις να κανεις? Να αλλαξεις την συσκευη που θες να παρακολουθεις τα αθλητικα? Τα αλλα καναλια τα βλεπεις χωρις προβλημα?
    Δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο myWind διότι δεν μου στέλνουν το sms με τον προσωρινό κωδικό εγγραφής αν και δεν έχω φραγή στο συγκεκριμένο κινητό κι επίσης λαμβάνω κανονικά sms ακόμη κι από την Wind ή το myWind από όπου άλλωστε μου έρχεται μήνυμα να ανοίξω τον σύνδεσμο που έφτασε στο ηλεκτρονικό μου ταχυδρομείο ώστε να εισάγω τον προσωρινό κωδικό που ποτέ δεν μου έρχεται με νέο sms . Κανένας από τους ειδικούς (εδώ πραγματικά γελάω) της τηλεφωνικής υποστήριξης (του τραπεζικού λογαρισμού της Wind και μόνον) ή του καταστήματος της περιοχής μου δεν είναι ικανός να λύσει το πρόβλημα .

  12. #27
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βλακείες σου είπαν. Τα Novasports μπορείς να τα δεις από κινητό/tablet από την εφαρμογή Vision, μόνο μέσω Wifi και μόνο αν εκείνη την ώρα δεν παίζουν στο TV Box στο σπίτι.

    Το θέμα του My Wind, είναι πολύ παράξενο. Μήπως είχες παλιότερα εγγραφή στην Wind και δεν σε αναγνωρίζει σαν νέο χρήστη ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #28
    Εγγραφή
    16-12-2017
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλακείες σου είπαν. Τα Novasports μπορείς να τα δεις από κινητό/tablet από την εφαρμογή Vision, μόνο μέσω Wifi και μόνο αν εκείνη την ώρα δεν παίζουν στο TV Box στο σπίτι.

    Το θέμα του My Wind, είναι πολύ παράξενο. Μήπως είχες παλιότερα εγγραφή στην Wind και δεν σε αναγνωρίζει σαν νέο χρήστη ?
    Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ ότι μου είπαν από την Nova/Forthnet , ότι στην Wind δεν ξέρουν την τύφλα τους !
    Η σύνδεση κινητό / σταθερό και Wind Vision είναι στο όνομα της μητέρας μου γιατί εγώ δεν έχω σταθερό στο όνομά μου και δεν το χρειάζομαι . Γι' αυτό και μουθ είναι απαραίτητο να μπορώ να το δω από άλλη συσκευή . Η μητέρα μου αποκλείεται να έχει κάνει εγγραφή στο myWind . Επίσης το κινητό της δέχεται κανονικά το 1ο sms από την Wind όπου μου λέει να ανοίξω το σύνδεσμο από το email μου για να εισάγω στην συνέχεια τον προσωρινό κωδικό που θα μου στείλουν με sms αλλά δεν έρχεται ποτέ ! ΄
    εχω πάει κι από το κατάστημα και δεν γίνεται τίποτα . Μου είπαν και καλά να χρησιμοποιήσω ένα κωδικό πελάτη που μου έδωσαν για να χρησιμοποιήσω ως προσωρινό αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα .
    Και το κερασάκι στην τούρτα , όταν είπα ότι θέλω να φύγω για να πάω απευθείας στην Forthnet / Nova στην οποία αν και η Wind είναι μέτοχος (!) και παρότι δεν μπορούν να μου παρέχουν αυτό που υπόσχονται και διαφημίζουν , θα πρέπει να τους δώσει και 50€ για την διακοπή της σύμβασης !!!
    Πλέον έχω 2 επιλογές :
    1) Λήγει το συμβόλαιο και φεύγω γενικά από την Wind σιχτιρίζοντάς τους ή
    2) Κάνω διακοπή , ενημερώνω ΕΕΤΤ και ΚΕΠΚΑ και δεν τους δίνω τα 50€ αφήνοντάς τους να με πάνε αυτοί αν θέλουν στα δικαστήρια .
    Σε κάθε περίπτωση ανακοινώνω την περίπτωσή μου σε όλα τα κοινωνικά δίκτυα ώστε να προσέχουν οι καταναλωτές (από τη στιγμή που είναι αληθή όσα λέω δε νομίζω να μπορούν να μου κάνουν μήνυση για δυσφήμιση).
    Τέλος να αναφέρω ότι στο myphone διάβασα ("Τόσα χρόνια στο myphone , όποιος έγραψε για αγωγή εναντίον ετιαρείας εντελώς περιέργως δεν ξαναενημέρωσε ποτέ.....") και το διαπίστωσα στην πράξη ότι όποιος μιλήσει για αγωγή εναντίον εταιρίας τηλεπικοινωνιών ή καταγγελία στις αρμόδιες αρχές (ΕΕΤΤ , ΚΕΠΚΑ κλπ) μπλοκάρεται !!!
    Προφανώς ελέγχεται και φιμώνεται από τις εταιρίες !!!

    http://www.myphone.gr/forum/newreply...eply&p=7417882
    Λυπούμαστε, a******mike.
    Δεν έχετε το δικαίωμα πρόσβασης στη συγκεκριμένη σελίδα. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε κάποιον από τους παρακάτω λόγους:

    Είναι πιθανόν να μην έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα, ώστε να σας επιτραπεί η πρόσβαση στη συγκεκριμένη σελίδα. Μήπως επιχειρήσατε να τροποποιήσετε το μήνυμα κάποιου άλλου χρήστη ή να χρησιμοποιήσετε κάποια εργαλεία διαχείρισης;
    Αν επιχειρήσατε να δημοσιεύσετε ένα νέο μήνυμα, είναι πολύ πιθανόν να μην έχει ακόμη ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σας. Δεν θα πρέπει να ξεχνάτε, ότι αμέσως μετά την εγγραφή σας λαμβάνετε ένα νέο email, στο οποίο περιέχονται όλες οι απαραίτητες πληροφορίες που σχετίζονται με τη διαδικασία ενεργοποίησης του λογαριασμού σας.
    Σημειώνεται ότι στις περιοχές που σχετίζονται με το ειδησεογραφικό μέρος του myphone.gr επιτρέπεται η δημιουργία νέων θεμάτων συζήτησης μόνο από τα μέλη, που έχουν τη σχετική εξουσιοδότηση.

  14. #29
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.743
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπερβολές.

    Το κινητό που δίνεις είναι το κινητό επικοινωνίας με το οποίο έγινε το συμβόλαιο ? Αν όχι, λογικό είναι να μην παίρνεις το SMS.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #30
    Εγγραφή
    16-12-2017
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερβολές.

    Το κινητό που δίνεις είναι το κινητό επικοινωνίας με το οποίο έγινε το συμβόλαιο ? Αν όχι, λογικό είναι να μην παίρνεις το SMS.
    Φυσικά και είναι το ίδιο . Ούτως ή άλλως εγώ έχω μόνο F2G και εταιρική σύνδεση άρα δεν μπορώ να συνδεθώ στο myWind με τους δικούς μου τηλεφωνικούς αριθμούς. Έχω πάει και στο κατάστημα και προσπαθήσαμε κι εκεί χωρίς κανένα αποτέλεσμα .

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας