Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Παιδια Καλησπέρα ειχα φύγει απο forthnet κ ειχω παει wind ενώ ειχα συμβόλαιο αλλα δεν πλήρωσα την ποινή . Με έπαιρναν τηλ απο εισπρακτικές αλλα το έκλεινα κ σήμερα με πήραν τηλ απο δικηγορικό γραφείο οτι θα μπυ κάνουν αγωγή σε δικαστήριο κτλπ κ θα πρέπει να επωμιστω κ τα έξοδα τα δικαστικά κτλπ κτλπ .ειπα οτι δεν θα παραλάβω τιπτα κ ας ερθει η αγωγή μου ειπε οτι θα δικαστώ ερήμην κ θα βγει κατάσχεση απο τους τραπεζικούς λογαριασμούς μπυ . Της ειπα οτι δεν εχω λεφτά ετσι κ αλλιώς κ ελάτε να τα πάρετε . Εγω να πω οτι το τελευταίο συμβόλαιο το ειχα τηλεφωνικά δεν ξερω αν εχει ισχύει με βάση την υπογραφή που μου λέει . Εσεις τι λέτε ; Εχεις κάποιος άποψη αν καλύπτομαι κάπως ή θα πρέπει τελικα να πληρώσω ;

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τελευταίο συμβόλαιο είχες κάνει για ανανέωση υπάρχοντος και όχι νέα σύνδεση. Μια χαρά ισχύει η τηλεφωνική ανανέωση.
    Είναι καθαρά απόφαση της εταιρείας αν προχωρήσει δικαστικά για να εισπράξει το χρέος. Δικαίωμα και μάλιστα νόμιμο το έχει. Το ίδιο θα είχες κι εσύ αν σου χρωστούσα εγώ λεφτά. Το τι θα κάνει τελικά και αν προχωρήσει σε δικαστική συνδρομή είναι άγνωστο.
    Τόσα σχετικά θέματα υπάρχουν στο φόρουμ, που αναφέρουμε τι ισχύει νομικά. Αλλά εκεί! Πολλοί αρνούνται την πραγματικότητα και προτείνουν εκ του ασφαλούς πίσω από το πληκτρολόγιο να μην μας νοιάζει και δεν τρέχει κάστανο.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Οποτε νομικά καλύπτονται απο παντού ε ; Αρα αν το προχωρήσουν εχουν κερδίσει οπως κ να χει .Μάλιστα αρα πρέπει να πληρώσω τωρα έστω κ λίγα λίγα για να μην πληρώσω αυριο τα διπλα .

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τι θα πει "νομικά καλύπτονται από παντού"; Αν ήμουν ενοικιαστή σου και σου έριχνα κανόνι, δεν είχες δικαίωμα να ζητήσεις τα χρωστούμενα; Νόμιμο δικαίωμά τους είναι.
    Το τι θα κάνεις είναι δικιά σου απόφαση. Εγώ δεν μπορώ να προτείνω κάτι εκ του ασφαλούς. Εξαρχής δεν έπρεπε να φθάσεις σε αυτό το σημείο.

  5. #5
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    990
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris777 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια Καλησπέρα ειχα φύγει απο forthnet κ ειχω παει wind ενώ ειχα συμβόλαιο αλλα δεν πλήρωσα την ποινή . Με έπαιρναν τηλ απο εισπρακτικές αλλα το έκλεινα κ σήμερα με πήραν τηλ απο δικηγορικό γραφείο οτι θα μπυ κάνουν αγωγή σε δικαστήριο κτλπ κ θα πρέπει να επωμιστω κ τα έξοδα τα δικαστικά κτλπ κτλπ .ειπα οτι δεν θα παραλάβω τιπτα κ ας ερθει η αγωγή μου ειπε οτι θα δικαστώ ερήμην κ θα βγει κατάσχεση απο τους τραπεζικούς λογαριασμούς μπυ . Της ειπα οτι δεν εχω λεφτά ετσι κ αλλιώς κ ελάτε να τα πάρετε . Εγω να πω οτι το τελευταίο συμβόλαιο το ειχα τηλεφωνικά δεν ξερω αν εχει ισχύει με βάση την υπογραφή που μου λέει . Εσεις τι λέτε ; Εχεις κάποιος άποψη αν καλύπτομαι κάπως ή θα πρέπει τελικα να πληρώσω ;
    Γιατί δεν πλήρωσες την ποινή;

  6. #6
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Γιατί ήμουν forthnet πανω απο 10 χρονια κ τα τελευταια δυο με είχαν πεθάνει στο ψέμα οτι θα φέρουν vdsl κ τωρα σε λιγο έρχεται κ τωρα σε δυο μήνες κτλπ κτλπ . Με παίρνουν τηλ το καλοκαίρι πριν ξεκινήσει η wind τις εργασίες με τα καφαο κ μου λένε 10 ευρώ κατω στο πακέτο που ειχα κ μολις ερθει το 50 vdsl δωρεάν για όσους είχαν 3 play κ λεω ναι για 2 χρονια . Κ μετα απο λιγο βλέπω κατω απο σπίτι μου να βάζει καμπίνα η wind . Κανω υπομονη ενα χρόνο ρώταγα ξανα ρώταγα τιπιτα . Μου κανει πρόταση η wind κ μαθαίνω οτι η forthnet δρν θα μου φέρει ποτε . Κ οταν με πήραν τηλ να μου πουν γιατι φεύγετε κ εχετε ποινή τους ειπα το λόγο κ μου λένε εμεις πέρα απο την 24 αρα δεν μπορουμε να κάνουμε κατι . Κ τρελλαθηκα γιατι ειχα αλλο ενα χρόνο μαζί τους .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θα πει "νομικά καλύπτονται από παντού"; Αν ήμουν ενοικιαστή σου και σου έριχνα κανόνι, δεν είχες δικαίωμα να ζητήσεις τα χρωστούμενα; Νόμιμο δικαίωμά τους είναι.
    Το τι θα κάνεις είναι δικιά σου απόφαση. Εγώ δεν μπορώ να προτείνω κάτι εκ του ασφαλούς. Εξαρχής δεν έπρεπε να φθάσεις σε αυτό το σημείο.
    πιστεψε με επειδη την εχουμε πατήσει με ενοικιαστές δεν πήραμε ποτε τα λεφτά μας πίσω κ πληρώσαμε κ τα έξοδα του δικαστηρίου κ την αποθήκη που του φυλάς τα πραγματα μεχρι να γίνει η δίκη κ δρν μπορείς να το νοικιάσεις αλλου . Οποτε άστο καλύτερα .

  7. #7
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris777 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστεψε με επειδη την εχουμε πατήσει με ενοικιαστές δεν πήραμε ποτε τα λεφτά μας πίσω κ πληρώσαμε κ τα έξοδα του δικαστηρίου κ την αποθήκη που του φυλάς τα πραγματα μεχρι να γίνει η δίκη κ δρν μπορείς να το νοικιάσεις αλλου . Οποτε άστο καλύτερα .
    ε καποια τετοια πραγματικοτητα ισχυει και για τις τηλεπικοινωνιες και ας ειναι ισχυρο λομπι , εξαλου αυτη η χαλαροτητα δινει περιθωρια στα λομπι να υπαρχουν σε τετοιον βαθμο .
    σιγουρα ηταν δικηγορικο γραφειο ; πηρες τα στοιχεια τους να το διασταυρωσεις ;
    γιατι μπορει να ειναι παλι εισπρακτικη που λεει αλλο ποιημα
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #8
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Η αλήθεια ειναι πως οχι . Τσπ θα δουμε τι να πω .ευχαριστω πάντως !!

  9. #9
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    694
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πόσο ήταν το αρχικό ποσό που έπρεπε να πληρώσεις? Εννοώ το πρόστιμο που έφυγες

  10. #10
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    193 !! νομίζω μου είχαν πει για σπάσιμο 3play 6 μήνες νωρίτερα . Αναρωτιέμαι τι βγάζουν και πως τα βγάζουν γιατί υποτίθεται κατεβαίνει όσους μήνες παραμένεις

  11. #11
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Έχει καταργηθεί το μείωμα ένα ποσό εφάπαξ ειναι.

  12. #12
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μια χαρά . Πόσα είναι τελικά εφάπαξ;

  13. #13
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    360 ευρω μου ειπανε εμενα.

  14. #14
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μην πληρωσεις τιποτα. Ειναι απατεωνες διαβασε το τοπικ μου.

    Νομικα παραθυρακια υπαρχουν, μιλα με εναν δικηγορο και μπορεις ακομη και να αντιστρεψεις την κατασταση εις βαρος τους. Εγω ηδη μιλαω με τον δικο μου να δω τι μπορω να κανω για την δικη μου περιπτωση.

  15. #15
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από ότι βλέπω τέλος διακοπής 100 για το internet και αλλα 100 για τη nova ασχέτως αν λήγει σε μερικούς μήνες δεν είναι καταχρηστικό ;; Ok αν έχεις συνέχεια προβλήματα με το internet δε μπορείς να αποχωρήσεις ατελώς μόνο από αυτό ;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας