Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, γράφω και πάλι για τα νεότερα.
    Καταρχήν την Πέμπτη την πρηγούμενη δλδ μια εβδομαδα πριν έγινε συνδυαστικο ραντεβου με δικο σας και ΟΤΕ τεχνικο μαζι.
    Μου εδωσαν ξανα ενα νεο ζευγος και ΕΤΥΧΕ να παιζει καλυτερα απο τα αλλα ζευγη με αποτελεσμα απο τοτε να εχω ξανα ιντερνετ.
    Ομως επειδη η ταση ειναι χαμηλη και παιζει μονοπολο δλδ το ενα μονο καλωδιο ΔΕΝ εχω σταθερο ακομα!!!
    Ειχα ζητησει εκτροπη σε κινητο αφου δεν εχω αλλο σταθερο και φυσικα τοσο καιρο που παμε για 1,5 μηνα!!!!!! χωρις σταθερο μας παιρνουν τηλεφωνο και χρεωνομαστε κινητο!
    το αποτελεσμα να περασει τις 12ωρες και να γινει αυξημενη χρεωση στον λογαριασμο.

    Να πω τωρα τα εξης.
    Πρωτον ειστε ακρως απαραδεκτοι γιατι επρεπε να ειναι δωρεαν απο την στιγμη που ειμαι χωρις σταθερο 1,5 μηνα κοντα ΧΩΡΙΣ να φταιω εγω.
    Η ασυνεννοησια σας με τον ΟΤΕ ειναι το κατι αλλο....ΔΕΝ υπαρχει!
    εχω ρωτησει παρα πολλες φορες πως θα γινει να περασουμε εξωτερικα καλωδια και κανεις δεν δινει μια απαντηση σε αυτο.
    Ειναι κατεστρεμενα ολα τα καλωδια το εχουμε πει 100 φορες.
    Μια εβδομαδα ειμαι ΧΩΡΙΣ καμια ενημερωση, αλλα για τον λογαριασμο ξερετε να πειτε!!!

    Περιμενω ενημερωση τεχνικου από εσας για τον ΟΤΕ τι θα γινει για να μπουν εξωτερικα καλωδια με κουτι εξω απο την πολυκατοικια, κατι μου ειπε το παλικαρι από ΟΤΕ για καλωδιακη με ειδικο συνεργειο και ότι θα με ενημερώσετε αλλα αυτό ακομα δεν εχει γινει!
    Επισης ζηταω να αφαιρεθεί το ποσό των τηλεφωνων γιατι δεν φταιω εγω που δεν εχω σταθερο 1,5μηνα σχεδον!!!!
    μην αναφερω ποσα εχω χρεωθει σε καρτες για ομιλια και ιντερνετ....
    Και τον λογαριασμο τον πρηγουμενο που πληρωσα ηταν για τον μηνα Φεβρουαριο που περιλαμβανει μεσα το ιντερνετ που ΔΕΝ ειχα!!! εκτος από την 1η-5η του μηνα και λιγες μερες που δουλεψε κατω από 2mbps.

    Kαι τελος να υπενθυμισω ότι τον μηνα Οκτωβριο 2018 1,5 εβδομαδα παλι εκτος και δεν σας ζητησα πιστωση, που κανονικα θα επρεπε μονοι σας να το κανετε.

    - - - Updated - - -

    Καλησπέρα, συμπληρωνω για τα νεοτερα. Τελικα σας προλαβε ο ΟΤΕ παρολο οτι δεν εχω καμια απολυτως ενημερωση απο κανεναν εδω και 1 εβδομαδα.
    Καλα νεα επιτελους, ευτυχως που ηταν εδω περα δικοι μου ανθρωποι γιατι ηρθε συνεργειο καλωδιακων βλαβων απο ΟΤΕ!
    Τελικα ηταν απο πανω τους οποτε εμαθα τι εκαναν.
    Το καλωδιο στην εισαγωγη ειχε ζημια κοντα στο τελειωμα πριν τον κατανεμητη, η οποια ζημια εγινε απο το ποσο καιρο ηταν ανοιχτες απεξω οι τρυπες και μπηκαν νερα στο υπογειο! ετσι αυτοι ξηλωσαν την καθετη σωληνα απο το δαπεδο μεχρι κατανεμητη και με μια μουφα εβαλαν νεο καλωδιο τυπου PET και ενωσαν τα ζευγη.
    Το ιντερνετ εγινε ακομα καλυτερο, βεβαια το SNR ειναι χαμηλο και λιγο παραπανω απο πριν το attuenation αλλα αυτο δεν πειραζει και το SNR μπορω να το φτιαξω εγω...

    Την εκτροπη την αφαιρεσα τελικα μονος μου, επισης δοκιμασα εξερχομενες και εισερχομενες κλησεις και εχω κανονικα!

    Υ.Γ το 1ο σκελος του μυνηματος το εγραψα μην ξεροντας για τον ΟΤΕ αφου ηρθε χωρις να με ενημερωσει κανεις! αλλα δεν το διορθωνω γιατι εχει και αλλα μεσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 14-03-19 στις 20:24. Αιτία: Υπενθυμιση

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Nikiforos,

    Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι αναφορικά με τα παραπάνω σου έχουμε απαντήσει σε προσωπικό μήνυμα.

    Γεωργία, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας