Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 49
  1. #16
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.247
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΟΤΕ. Είχα λογαριασμό 50GB είχα αποθηκεύσει 35GB και σε μια ημέρα τα έκανε 15GB. Απαράδεκτοι.
    Ισχύει, σου δίνει 50 GB με την εγγραφή εκ των οποιών τα 35 GB είναι για τις 30 πρώτες μέρες. Επίσης, εάν εγκαταστήσεις το desktop app και το mobile app σού δίνει 20 GB και 15 GB, αντιστοίχως, για 180 ημέρες. Και εμένα με "έψησε" το 50 GB και μετά την εγγραφή κατάλαβα τί ήταν αυτό το *.

    Αν θυμάμαι καλά, πριν λίγο καιρό είχε δημιουργηθεί κάποιο ζήτημα ασφαλείας με το mega extension για chrome και firefox ή κάνω λάθος; Θυμάται κανείς;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου καλό. Δεν έχει client για linux (Google Drive) και το rclone είναι πάρα πολύ αργό στο drive.
    Δεν ξέρω για άλλες εκδόσεις, πάντως στα ubuntu σου δίνεται η δυνατότητα να καταχωρίσεις τον λογαριασμό σου και το gdrive να γίνει mount ως φάκελος. Φαίνεται να δουλεύει καλά.

    Το box που δίνει 10 GB από την αρχή;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zeronero : 15-03-19 στις 13:49. Αιτία: update

  2. #17
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Εμένα γιατί το mega λέει 25%-12.72GB of 50GB. Δεν έχω πληρώσει ποτέ τίποτα.
    Επιπλέον με 19GB GDRIVE, 40GB ONEDRIVE και 50GB BOX γιατί να ασχοληθώ με τα 2GB του dropbox?
    Σημειωτέον ούτε έχω πληρώσει ποτέ κάτι, ούτε έχω συστήσει ποτέ κανέναν. Απλώς παρακολουθούσα αν υπήρχε κάποια προσφορά για εγγραφή και δωρεάν και τη χτύπαγα.
    Portable CD player

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχε πολλά να κάνεις παλιότερα. Έβγαζαν κι οι ίδιοι αρκετές υπηρεσίες, δεν ξέρω αν ισχύει τίποτα από όλα αυτά πια.

    Από ότι βλέπω στη λίστα στο λογαριασμό μου, έχω πάρει 2,5GB από referrals φίλων. Δεν ξέρω αν ισχύει πια. Αν ισχύει μπορείς με κάποιο τριτοτέταρτο μέιλ σου να το κάνεις (αλλά θέλει και συσκευή αντίστοιχα). Ήταν 500MB ανά ενεργοποίηση και επιτυχημένη εγκατάσταση (μετά το βγάζεις χωρίς θέμα).
    3GB γιατί είχα ενεργοποιήσει το Camera Upload (αυτόματα ανέβαιναν οι φωτογραφίες από το κινητό)
    1GB γιατί είχα χρησιμοποιήσει το Mailbox (ήταν μία υπηρεσία που είχαν βγάλει, ουσιαστικά την ενεργοποίησα και μετά τίποτα: https://en.wikipedia.org/wiki/Mailbox_(application) )
    Και μετά κάτι ψιλά από link με Facebook, να τους κάνω φόλλοου στο Twitter και άλλα τέτοια.
    Για την ακρίβεια είμαι στα 9,8GB
    Δεν βλέπω σε κάποιο εμφανές σημείο κάτι. Ίσως τα έχουν σταματήσει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δεν ξέρω για άλλες εκδόσεις, πάντως στα ubuntu σου δίνεται η δυνατότητα να καταχωρίσεις τον λογαριασμό σου και το gdrive να γίνει mount ως φάκελος. Φαίνεται να δουλεύει καλά.

    Το box που δίνει 10 GB από την αρχή;
    Με ποιον τρόπο τα κατάφερες σε ουμπουτοιδές όσον αφορά το gDrive? Μόνο κάποιες λύσεις επί πληρωή είχα πετύχει.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.247
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ποιον τρόπο τα κατάφερες σε ουμπουτοιδές όσον αφορά το gDrive? Μόνο κάποιες λύσεις επί πληρωή είχα πετύχει.
    Settings/Online Accounts/Add an account -> Google

    Εισάγεις τον λογαριασμό σου και στην ουσία δίνεις στο gnome πρόσβαση στον λογαριασμό σου ως third-party app with account access.

  5. #20
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Settings/Online Accounts/Add an account -> Google

    Εισάγεις τον λογαριασμό σου και στην ουσία δίνεις στο gnome πρόσβαση στον λογαριασμό σου ως third-party app with account access.
    Ωραίος.

    Μου το εμφάνισε σαν Network όμως. Όχι ότι δεν κάνει δουλειά αλλά βλέπω ότι όταν πάω να ανοίξω ένα PDF για παράδειγμα, προφανώς και θα το κατεβάσει για να γίνει διαθέσιμο. Όταν το κατεβάζει αποθηκεύεται κάπου ή είναι προσωρινό?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #21
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.247
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, το κάνει mount ως network drive. Το αρχείο δεν αποθηκεύεται κάπου τοπικά, από ό,τι βλέπω. Ούτε το βάζει σε κάποιο tmp φάκελο, νομίζω, αφού σε επαναλαμβανόμενες δοκιμές σε μεγάλο pdf φαίνεται να το κατεβάζει κάθε φορά.

  7. #22
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει, σου δίνει 50 GB με την εγγραφή εκ των οποιών τα 35 GB είναι για τις 30 πρώτες μέρες. Επίσης, εάν εγκαταστήσεις το desktop app και το mobile app σού δίνει 20 GB και 15 GB, αντιστοίχως, για 180 ημέρες. Και εμένα με "έψησε" το 50 GB και μετά την εγγραφή κατάλαβα τί ήταν αυτό το *.

    Αν θυμάμαι καλά, πριν λίγο καιρό είχε δημιουργηθεί κάποιο ζήτημα ασφαλείας με το mega extension για chrome και firefox ή κάνω λάθος; Θυμάται κανείς;



    Δεν ξέρω για άλλες εκδόσεις, πάντως στα ubuntu σου δίνεται η δυνατότητα να καταχωρίσεις τον λογαριασμό σου και το gdrive να γίνει mount ως φάκελος. Φαίνεται να δουλεύει καλά.

    Το box που δίνει 10 GB από την αρχή;
    Το γνωρίζω αλλά δεν έχω ububtu. To rclone εκτός από sync δίνει την δυνατότητα επίσης να γίνει mount το gdrive αλλά είναι πολύ αργό. Το πρόβλημα το έχουν όλοι, άσχετα από διανομή.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, το κάνει mount ως network drive. Το αρχείο δεν αποθηκεύεται κάπου τοπικά, από ό,τι βλέπω. Ούτε το βάζει σε κάποιο tmp φάκελο, νομίζω, αφού σε επαναλαμβανόμενες δοκιμές σε μεγάλο pdf φαίνεται να το κατεβάζει κάθε φορά.
    Αν δεν έχεις πολύ γρήγορο internet η διαδικασία είναι απαγορευτική. Κοίταξε εάν υποστηρίζει cache, θα σε διευκολύνει πολύ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος.

    Μου το εμφάνισε σαν Network όμως. Όχι ότι δεν κάνει δουλειά αλλά βλέπω ότι όταν πάω να ανοίξω ένα PDF για παράδειγμα, προφανώς και θα το κατεβάσει για να γίνει διαθέσιμο. Όταν το κατεβάζει αποθηκεύεται κάπου ή είναι προσωρινό?
    Το webdav και rclone δίνουν την δυνατότητα δημιουργίας cache. Θα σε διευκολύνει πολύ.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  8. #23
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    NAS και Personal cloud και τα μυαλά στα κάγκελα με όσα gb θες!!! Αρκεί να έχεις ένα καλό upload!! Και δεν χρειάζεσαι κανέναν μετά...

  9. #24
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dchatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα γιατί το mega λέει 25%-12.72GB of 50GB. Δεν έχω πληρώσει ποτέ τίποτα.
    Επιπλέον με 19GB GDRIVE, 40GB ONEDRIVE και 50GB BOX γιατί να ασχοληθώ με τα 2GB του dropbox?
    Σημειωτέον ούτε έχω πληρώσει ποτέ κάτι, ούτε έχω συστήσει ποτέ κανέναν. Απλώς παρακολουθούσα αν υπήρχε κάποια προσφορά για εγγραφή και δωρεάν και τη χτύπαγα.
    To Mega έδινε κάποτε 50GB δωρεάν, χωρίς όρους. Όσοι είχαν γραφτεί τότε, διατηρούν κανονικά τα 50GB και τώρα. Οι νέοι χρήστες όμως παίρνουν 15GB στα σίγουρα (+ άλλα 35GB με ημερομηνία λήξης). Έχω και γω 50GB και έχω καταργήσει τα υπόλοιπα. Έχει και desktop client για linux, καθώς και υποστήριξη ακόμα και για windows xp!!!

  10. #25
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    780
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βλέπω σε κάποιο εμφανές σημείο κάτι. Ίσως τα έχουν σταματήσει
    Για δες εδώ:
    https://help.dropbox.com/space/get-more-space
    κι εδώ
    https://help.dropbox.com/space/earn-...erring-friends
    No one flirts like a Malkavian

  11. #26
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.104
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΟΤΕ. Είχα λογαριασμό 50GB είχα αποθηκεύσει 35GB και σε μια ημέρα τα έκανε 15GB. Απαράδεκτοι.

    - - - Updated - - -



    Καθόλου καλό. Δεν έχει client για linux (Google Drive) και το rclone είναι πάρα πολύ αργό στο drive.

    Έχω καταλήξει ότι το onedrive της microsoft (ποιος θα το πίστευε) είναι ο απολύτως ταχύτερος drive αλλά δίνει μόνο 5GB. Εναλλακτικά, καλό είναι και το drive της yandex. Και τα 2 είναι σε λογικές τιμές οπότε σε ένα από τα 2 θα κάνω συνδρομή μιας και τα 2 υποστηρίζουν όλες τις δυνατότητες του rclone.
    LOL, κι εγώ το γουστάρω το Onedrive, και δε με πειράζουν τα λίγα GB.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  12. #27
    Εγγραφή
    01-07-2010
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    2.671
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Mega έδινε κάποτε 50GB δωρεάν, χωρίς όρους. Όσοι είχαν γραφτεί τότε, διατηρούν κανονικά τα 50GB και τώρα. Οι νέοι χρήστες όμως παίρνουν 15GB στα σίγουρα (+ άλλα 35GB με ημερομηνία λήξης). Έχω και γω 50GB και έχω καταργήσει τα υπόλοιπα. Έχει και desktop client για linux, καθώς και υποστήριξη ακόμα και για windows xp!!!
    Και εγώ 50 GB έχω στο MEGA.
    45 GB στο Yandex - 50 GB στο box - 40 GB στο OneDrive - 19 GB στο Google Drive.
    8 GB στο Dropbox.

  13. #28
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maarinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    mega δαγκωτό
    Αγαπάμε MEGA!

  14. #29
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Mega έδινε κάποτε 50GB δωρεάν, χωρίς όρους. Όσοι είχαν γραφτεί τότε, διατηρούν κανονικά τα 50GB και τώρα. Οι νέοι χρήστες όμως παίρνουν 15GB στα σίγουρα (+ άλλα 35GB με ημερομηνία λήξης). Έχω και γω 50GB και έχω καταργήσει τα υπόλοιπα. Έχει και desktop client για linux, καθώς και υποστήριξη ακόμα και για windows xp!!!
    Πρόσεξε γιατί είχα 50GB για χρόνια και μια ημέρα χωρίς προηδοποίηση τα έκανε 15GB και δεν με άφηνε να κάνω download τα αρχεία μου. Ευτυχώς που τα βρήκα σε κάποιο backup που είχα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasileios13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ 50 GB έχω στο MEGA.
    45 GB στο Yandex - 50 GB στο box - 40 GB στο OneDrive - 19 GB στο Google Drive.
    8 GB στο Dropbox.
    Και εγώ 50 έχω στο box αλλά έχει κάτι περίεργους περιορισμούς στο μέγεθος των αρχείων και στον αριθμό των αρχείων ανά directory και τώρα δεν υποστηρίζει webdav οπότε το άφησα.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  15. #30
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Απο τότε που άρχισαν να με πρηζουν με captcha έκανα και ενα λογαριασμό στο box και το χρησιμοποιώ για τα λίγα που έκανα με το dropbox. Μια χαρά είναι το interface του και με πολύ καλύτερες δυνατότητες απο το dropbox.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας