Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    15-03-2019
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλημέρα!Από το Σεπτέμβριο του 2018 έχω συνάψει με τη cyta διετές συμβόλαιο για το σταθερό μας τηλέφωνο με internet στην Κέρκυρα. Μετακομίσαμε τον Ιανουάριο σε ένα προάστιο του νησιού και από τότε έχουμε τεράστιο πρόβλημα, καθώς και το σταθερό μας τηλέφωνο έχει πολύ κακή ποιότητα στις κλήσεις, για την ακρίβεια γίνονται διακοπές και δε μας ακούει ο συνομιλητής μας, αλλά το χειρότερο συμβαίνει με το ίντερνετ που είναι τόσο αργό και ουσιαστικά ανύπαρκτο.Μίλησα για πολλή ώρα με το τηλεφωνικό κέντρο της cyta και όντως διαπιστώθηκε ότι υπάρχει αδυναμία βελτίωσης, η ταχύτητα είναι ελάχιστη και όπως χαρακτηριστικά μου είπε κ τεχνικός προσφέρονται μόνο τυπικά οι υπηρεσίες που πληρώνω και όχι ουσιαστικά και ότι πρέπει να απαλλαγώ αζημιως από το εν λόγω συμβόλαιο.Το ίδιο μου είπε και η τελευταία τηλεφωνήτρια που μίλησα και πιστοποίησε το πρόβλημα και ότι θα με καλούσε ο υπεύθυνος για να μου πει ότι θα λυθεί έτσι το συμβόλαιο.Κατι τέτοιο ακόμα δεν έχει γίνει. Επείγομαι να βρω λύση πιθανότατα στην cosmote, με την ελπίδα να έχει καλύτερη κάλυψη στην περιοχή, γιατί σε λίγες μέρες θα ξεκινήσουμε ένα πολύμηνο on line σεμινάριο και δε θα έχουμε τρόπο να το παρακολουθήσουμε.Μπορώ πλέον να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο ή θα αρχίσουν να μου ζητούν ρήτρα παρά όλες αυτές τις καταγεγραμμένες επικοινωνίες;Το γεγονός ότι ήδη έχω πληρώσει τρία πάγια και το κόστος μεταφοράς της γραμμής σε μια περιοχή που αδυνατεί αποδεδειγμένα η εν λόγω εταιρεία να μου προσφέρει τις υπηρεσίες που πληρώνω δεν είναι λόγος και γω να είμαι εξαπατημενη και αδίκως χρεωμένη;

  2. #2
    Εγγραφή
    01-03-2017
    Περιοχή
    Akihabara
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    Compulink
    Αν υπαρχει θεμα με την καλωδιωση στην περιοχη δεν νομιζω οτι με την αλλαγη παροχου θα φτιαξει η συνδεση.
    Ρωτηστε αν μπορειτε τους γειτονες αν εχουν προβληματα με το ιντερνετ.
    Επισης στο τοπικο γραφειο του οτε θα ξερουν τι μεση ταχυτητα εχουν οι συνδεσεις στο σημειο που βρισκεται το σπιτι.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας