Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Το avatar του μέλους zebithakis
    zebithakis Guest
    καλησπέρα,
    είμαι κάτοικος καλαμάτας, και έχω μα πω, είμαστε πολύ μπροστα με άλλες πόλεις σε υποδομές. κάθε γειτονιά μέχρι και στου διαόλου τη μάνα έχει fiber to the home 200αρι.
    Αλλα εχω και τη γιαγίτσα μου 81 χρονών γυναίκα. Λέω με τη μάνα μου να το πάμε στη vodafone, είναι απο το 1969 πελάτισσα οτε, μόνο μια φορά για 25 μέρες το 2005 είχε παέι στη lannet και το έβγαλα επειδή είχε χάλια ποιότητα κλήσεων. ο οτέ μας μας είπε στην ανανέωση ότι μόνο πακέτα internet με ευρυζωνική του δίνει.. λέμε όκ να βάλουμε ένα 24αρι, αυτό πιάνει 2 mb/s δηλαδη 20 mbit. Αλλά αφου δεν μπαίνει στο internet τι να βάλω, έχει 300 λεπτά καθε μήνα χρήση, αλλα το εχει στα απεριοριστα τωρα. πρεπει να κανω κατι για να μην χρεωσει τα mb ενα ενα και τα λεπτα πανακριβα οπως παλια. Ακούγεται καλό 23,5 το μήνα από 33 στη vodafone? Να τους παζαρέψω στη voda για iptv και vdsl? thank you

  2. #2
    Εγγραφή
    01-03-2017
    Περιοχή
    Akihabara
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    Compulink
    Υπαρχουν τα προγραματα home telephony που δεν εχουν internet
    https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...ephony/_/N-81i

  3. #3
    Το avatar του μέλους zebithakis
    zebithakis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν τα προγραματα home telephony που δεν εχουν internet
    https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...ephony/_/N-81i
    δε τα εχουν στη περιοχη μου

  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    28539/2370
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    SNR / Attn
    8(dB) / 23(dB)
    Δεν έχω να σου προτεινω πρόγραμμα, απλά είπα να σε προειδοποιήσω.
    Στην περιοχή ανατολικού συνοικισμού και συγκεκριμένα στην Αύρας δεν υπήρχε διαθέσιμο ζεύγος καλωδίων για ένα τετράμηνο που περίμενα. (ούτε και κατασκευάστηκε, τελικά εξυπηρετήθηκα από γείτονα)
    Αν αλλάξεις το πρόγραμμά της (ή και πάροχο) φρόντισε να μην το κόψεις εντελώς και το συνδέσεις εκ νέου γιατί μπορεί να βρεθείτε σε μπερδέματα χωρίς λόγο. Δεν ξέρω πού μένει ή αν συμβαίνει το ίδιο και στις υπόλοιπες περιοχές της πόλης, απλά να έχεις το νου σου
    Take a shortwave frequency ride...
    Any you like...

  5. #5
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Δεν αξιζει να δινεις 33 € για τηλεφωνο στην γιαγια σου,σε καταστημα vodafone παιζει dp απεριοριστα σταθερα +240'σε κινητα με 20,50€

  6. #6
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Υπάρχουν και αυτά τα πακέτα, που τα δίνουν σε όλους. Απλά να δεις να έχει σήμα η cosmote (δεν χρειάζεται να είναι πάρα πολύ καλό, η συσκευή μένει σε σταθερό σημείο και πιάνει και με μέτριο σήμα) και να δεις σε ένα τοπικό κατάστημα τι συσκευή δίνουν, εμένα μου είχαν δώσει πριν χρόνια μία που μοιάζει στη χρήση με ασύρματο τηλέφωνο, αν έχουν υπάρχει και βάση όπου κουμπώνεις όποιο σταθερό θες.
    hnesne

  7. #7
    Το avatar του μέλους zebithakis
    zebithakis Guest
    λεμε 82 χρονων γυναικα επιανε κεντρο καλαμων ευρυζωνικη . Οπτικες και μπουλμπερι δε πιανει αν και ειναι κοντα. μονο 24αρι. και με το σημα πιανει καμπανα. πηγα vodafone, επειδη το εψαξε η μανα μου. αμα αργησει 14μερο, το ριχνω και κανω οτι μου ειπες.. μενω κοντα απο τη φαρων αμα ρωτας, ουτε 300 μετρα και dslam 400 - 500 μετρα, ετσι επιανε τα 18ρια που εκλεβα τις μαυρες νυχτες της wind. αλλα με ινες, εκανε ενας ενοικος του θειου μου, και το συνεργιου απο τελη δεκεμβρη δεν εχω δει να βαζουν καποιο καλωδιο μεσα στο διαμερισμα, μονο αυτες τις περιεγες φλωιτσες με ενα σηματακι κινδυνου λέιζερ. σαν ιδιοκτησια το γεναρη που τα βαλαμε πηγε ομαλα. αυτο το 4ωροφο ειναι κοντα παραλια 0,5 χλμ. και αυτος ο τυπας λειπει πολες φορες, (Και για αυτο να καθυστερει) λεεω να κανω στο στουντιο αιτηση μετα γιατι αυτος το θελει για εταιρικο, πιανω 4008 στο στουντιο με γιντ χαχα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας