Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    28-06-2007
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    ASUS DSL-AC68u
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα,

    Θα με συγχωρέσετε για την γενικότητα του τίτλου, αλλά και η ερώτηση μου είναι αρκετά γενικευμένη.

    Πρόσφατα επέστρεψα Ελλάδα μετά από απουσία 3 ετών στις Η.Π.Α και πρακτικά έχω λίγο χάσει τον μπούσουλα.

    Έχει αλλάξει κάτι γενικά με το κόλπο της διαπραγμάτευσης που γίνονταν από παλιά; ( Αίτηση φορητότητας αλλού για να σε πάρουν πίσω κτλ)

    Από κάλυψη/ταχύτητα/χωρητικότητα παραμένει η Cosmote καλύτερη ή έχουμε κάποια ουσιαστική βελτίωση από τους υπόλοιπους που να αξίζει να μπω στην διαδικασία να συγκρίνω;

    Ποιο είναι το ανταγωνιστικότερο πακέτο (κατά την άποψη σας) για κυρίως data χρήση;

    Πληροφοριακά ένα νούμερο που είχα το είχα μετατρέψει σε κάρτα μόνο και μόνο για να κρατήσω το νούμερο (Πέρα από αυτό, ουδεμία ιδέα έχω)

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη!

  2. #2
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Πλεον η αιτηση φορητοτητας σε καταστημα δεν επιδεχεται υπαναχωρησης. Σε περιπτωση τηλεφωνικης αιτησης (εξ'αποστασεως) φορητοτητας υπαρχει δυνατοτητα υπαναχωρησης εως τις 14 μερες απο την αιτηση. Εδω να σημειωθει οτι στο χρονικο διαστημα των 14 ημερων δεν ενημερωνεται ο παλιος παροχος,αλλα αμεσως μετα,επι της ουσιας δεν προλαβαινεις να κανεις κατι. Υπαρχει και η περιπτωση να ζητηθει αμεση ενεργοποιηση της γραμμης απο τον νεο παροχο (παντα στην περιπτωση της εξ'αποστασεως αιτησης) οποτε ισως υπαρχει ενα περιθωριο για αντιπροσφορα και ακυρωση φορητοτητας μετα. Αλλά το περιθωριο ειναι παλι πολυ μικρο.

  3. #3
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sortie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Θα με συγχωρέσετε για την γενικότητα του τίτλου, αλλά και η ερώτηση μου είναι αρκετά γενικευμένη.

    Πρόσφατα επέστρεψα Ελλάδα μετά από απουσία 3 ετών στις Η.Π.Α και πρακτικά έχω λίγο χάσει τον μπούσουλα.

    Έχει αλλάξει κάτι γενικά με το κόλπο της διαπραγμάτευσης που γίνονταν από παλιά; ( Αίτηση φορητότητας αλλού για να σε πάρουν πίσω κτλ)

    Από κάλυψη/ταχύτητα/χωρητικότητα παραμένει η Cosmote καλύτερη ή έχουμε κάποια ουσιαστική βελτίωση από τους υπόλοιπους που να αξίζει να μπω στην διαδικασία να συγκρίνω;

    Ποιο είναι το ανταγωνιστικότερο πακέτο (κατά την άποψη σας) για κυρίως data χρήση;

    Πληροφοριακά ένα νούμερο που είχα το είχα μετατρέψει σε κάρτα μόνο και μόνο για να κρατήσω το νούμερο (Πέρα από αυτό, ουδεμία ιδέα έχω)

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη!
    Ναι, ουσιαστικά ηγετικό ρόλο κατέχει η cosmote

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας