Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μετα την χρεωση ανα 3λεπτο ως ελαχιστο χρονο ομιλιας για καθε κληση , μετα τις απανωτες αυξησεις στο κοστος των κλησεων και των πακετων , μετα την συμφωνικη ορχηστρα στις ανακοινωσεις αυξησεων των παροχων κινητης, μετα απο την ολο και πιο συντομη ληξη των χρηματων που φορτιζουμε τις καρτες.

    η wind βρηκe αλλο τροπο να αυξησει το κοστος της καρτοκινητης .

    απλα , αυξησαν το ελαχιστο ποσο που μπορεις να πιστωσεις στον αριθμο σου . μεχρι τωρα μπορουσες να βαλεις και ποσα μεταξυ 5 και 10 ευρω , τωρα απο οτι βλεπω το δεκαρικακι ευρω ειναι το ελαχιστο που μπορεις να φορτισεις την καρτα σου .
    δηλαδη και ληγουν τα χρηματα νωριτερα , και ζητανε και περισσοτερα

    εγκλωβιζοντας μας μεταξυ των ανυποστατων απο αιτιες περιορισμων που εχουν θεσει εκβιαζουν ως κομματι του σχηματος του μονοπωλιου ,το να παρουν κατι περισσοτερο απο αυτο που μπορει να δωσει ο καθενας και φυσικα κατι πολυ περισσοτερο απο τα πραγματικα κοστη των τηλεπικοινωνιων .



    αντε γεια wind, αντε γεια f2go .



    - - - Updated - - -

    καλυτερα να μην εχω κινητο παρα να εχω συναλλαγες με εκβιαστες , απατεωνες και κλεφτρονια
    τοσο εκτιμω το επιπεδο των συνεργασιων μου .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν το κάνουν μόνο οι της Wind, όλοι το κάνουν.


    Το κόβεις ή κρατάς τα απόλυτα αναγκαία, υπάρχουν νουμεράκια εξωτερικού που κρατάνε για 1 χρόνο με 10 ευρώ, αν ρίξεις μια ματια στα διάφορα νήματα στις ειδήσεις που μιλάνε για την μείωση του χρόνο ισχύς θα δείς παραπάνω πληροφορίες. απο εμένα χάσανε 4 sim που τις είχα για gps και συναγερμούς, σύντομα θα χάσουν και άλλες, στην τελική θα πάρουν λιγότερα απο εμένα απο ότι πριν.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ψαχνω και εγω να βρω διεξοδο .
    εχω κανει καποια κινηση για να μεταφερω τις κλησεις μου σε voip υπηρεσιες , ωστε να μην εχω το κινητο σαν λυση .
    σκεφτομαι για καποια καρτα sim με ιντερνετ μονο για να πραγματοποιω κλησεις μεσω voip , και να παιζει και ολον τον χρονο χωρις να εχει αυτες τις αναπηρες τακτικες ληξεως ανα διμηνο .
    εχω κανει και μια αιτηση σε καποια που βρηκα , giffgaff , δωρεαν ηταν η αιτηση , περιμενω να ερθει να δω τι παιζει και αν με καλυπτει .
    ειχα ανοιξει και ενα θεμα που ζητουσα προτασεις , εχει και εκει καποια ακομη προταση .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #4
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Το έχει κάνει εδώ και ένα μήνα περίπου, είχε ανακοινωθεί και στο adslgr. Δυστυχώς επειδή δε γίνεται να ζήσουμε χωρίς κινητό, έχεις να προτείνεις φτηνότερη καρτοκινητή από το F2G;

  5. #5
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    νομιζω η frog εχει καλυτερη πολιτικη , θα παω αυριο να ριξω μια ματια απο κοντα γιατι παρολο που δινει οδηγιες στο site της frog για το πως να γινει φορητοτητα, μετα απο τηλεφωνημα μου προτειναν να παω σε ενα καταστημα cosmote η γερμανος
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #6
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    όλοι το κάνουν αλλά η wind έχει με διαφορά το χειρότερο δίκτυο για δεδομένα.

    οπότε όταν μας αναγκάζουν να εγκαταλείψουμε τις πολλαπλές κάρτες στο ίδιο κινητό, ας μαντέψουν οι κύριοι της wind ποιός αριθμός θα δει τα θυμαράκια πρώτος.

  7. #7
    Εγγραφή
    19-05-2009
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    590
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54993/5503
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thechnicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    11,4(dB) / 14,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπο εμένα χάσανε 4 sim που τις είχα για gps και συναγερμούς, σύντομα θα χάσουν και άλλες, στην τελική θα πάρουν λιγότερα απο εμένα απο ότι πριν.
    Επειδή έχω το ίδιο πρόβλημα, για GPS και συναγερμό τι λύση επέλεξες?
    Intel i7-9700F | Gigabyte Z370 HD3 | Be Quiet Dark Rock Pro 4 | HuperX Fury DDR4 2666 Mhz 16 GB (2x8GB) | Asus Radeon RX 6600 XT 8GB Dual OC | XFX TS 550W | Samsung 860 Evo 250GB | Seagate Barracuda 2TB | Be Quiet Pure Base 600

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosnik67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχω το ίδιο πρόβλημα, για GPS και συναγερμό τι λύση επέλεξες?
    αν είναι μόνο για δεδομένα gprs δηλαδή υπάρχει η surfroam με 1 cent το mb θέλει λεφτά (10) κάθε χρόνο, μετά υπάρχει η xxsim και η drimsim αν θέλεις και ομιλία και sms η drimsim είναι λίγο πιο ακριβή θέλει 15+25 για τον χρόνο, αλλά απο ότι λένε δεν λήγει φτάνει να κάνεις μια χρεώσιμη κλήση/sms/net μέσα στους 6 μήνες. Για την ώρα έχω βολευτεί με αυτούς, το μόνο κακό είναι το ότι είναι International νούμερο όποτε χρεώνεσαι αν καλέσεις ή στείλεις εντολές μέσω sms

  9. #9
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα παω αυριο να ριξω μια ματια απο κοντα γιατι παρολο που δινει οδηγιες στο site της frog για το πως να γινει φορητοτητα, μετα απο τηλεφωνημα μου προτειναν να παω σε ενα καταστημα cosmote η γερμανος
    Να περιμένεις τη περίπτωση να σου πουν ότι δεν έχουν σιμ για φορητότητα καρτοκινητου.

  10. #10
    Εγγραφή
    19-05-2009
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    590
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54993/5503
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thechnicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    11,4(dB) / 14,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν είναι μόνο για δεδομένα gprs δηλαδή υπάρχει η surfroam με 1 cent το mb θέλει λεφτά (10) κάθε χρόνο, μετά υπάρχει η xxsim και η drimsim αν θέλεις και ομιλία και sms η drimsim είναι λίγο πιο ακριβή θέλει 15+25 για τον χρόνο, αλλά απο ότι λένε δεν λήγει φτάνει να κάνεις μια χρεώσιμη κλήση/sms/net μέσα στους 6 μήνες. Για την ώρα έχω βολευτεί με αυτούς, το μόνο κακό είναι το ότι είναι International νούμερο όποτε χρεώνεσαι αν καλέσεις ή στείλεις εντολές μέσω sms
    Α...ωραία!
    Το ένα GSM είναι με ομιλία και το άλλο στέλνει SMS.Άρα μας κάνει xxsim και drimsim.
    Τα τηλέφωνα στα GSM πρέπει να είναι της μορφής 210ΧΧΧΧΧΧΧ και 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ.Πρέπει να καλέσω τον εγκαταστάτη να τα κάνει 0030210ΧΧΧΧΧΧΧ και
    003069ΧΧΧΧΧΧΧΧ?
    Intel i7-9700F | Gigabyte Z370 HD3 | Be Quiet Dark Rock Pro 4 | HuperX Fury DDR4 2666 Mhz 16 GB (2x8GB) | Asus Radeon RX 6600 XT 8GB Dual OC | XFX TS 550W | Samsung 860 Evo 250GB | Seagate Barracuda 2TB | Be Quiet Pure Base 600

  11. #11
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Αυτές οι δύο κάρτες τι αριθμό έχουν. Εξωτερικού να φανταστώ αλλά ποιας χώρας και με ποιο πρόθεμα ξεκινάνε?

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosnik67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α...ωραία!
    Το ένα GSM είναι με ομιλία και το άλλο στέλνει SMS.Άρα μας κάνει xxsim και drimsim.
    Τα τηλέφωνα στα GSM πρέπει να είναι της μορφής 210ΧΧΧΧΧΧΧ και 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ.Πρέπει να καλέσω τον εγκαταστάτη να τα κάνει 0030210ΧΧΧΧΧΧΧ και
    003069ΧΧΧΧΧΧΧΧ?
    Ναι θα πρέπει να τα κάνει με το 0030 μπροστά

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές οι δύο κάρτες τι αριθμό έχουν. Εξωτερικού να φανταστώ αλλά ποιας χώρας και με ποιο πρόθεμα ξεκινάνε?
    Εσθονία (xxsim +3725) και Πολωνία (Drimsim +4873), η surfroam έχει και αυτή Αγγλίας και δέχεται εισερχόμενα sms μόνο, δεν είναι για αντικατάσταση του βασικού νούμερου είναι για περιπτώσεις που θέλεις κάτι να δουλεύει χωρίς να χρείαζεται να βάζεις κάθε 2μηνό λεφτά

  13. #13
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα πρέπει να τα κάνει με το 0030 μπροστά

    - - - Updated - - -



    Εσθονία (xxsim +3725) και Πολωνία (Drimsim +4873), η surfroam έχει και αυτή Αγγλίας και δέχεται εισερχόμενα sms μόνο, δεν είναι για αντικατάσταση του βασικού νούμερου είναι για περιπτώσεις που θέλεις κάτι να δουλεύει χωρίς να χρείαζεται να βάζεις κάθε 2μηνό λεφτά
    Ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι το θέλω για συναγερμό μόνο για αποστολή και λήψη sms. Η dreamsim νομίζω είναι φτηνότερη και καλύτερη με 0.16 το sms. Κρατάει σίγουρα έναν χρόνο?

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι το θέλω για συναγερμό μόνο για αποστολή και λήψη sms. Η dreamsim νομίζω είναι φτηνότερη και καλύτερη με 0.16 το sms. Κρατάει σίγουρα έναν χρόνο?
    Λέει πως δεν έχει όριο φτάνει να γίνει μια χρεώσιμη κλήση/sms κάθε 6μήνο, αλλιώς μετά σου αφαιρεί νομίζω 50 λεπτά τον μήνα, δεν το έχω δοκιμάσει όμως, η xxsim είναι σίγουρα για ένα χρόνο

  15. #15
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    υπαρχουν λοιπον αρκετες επιλογες
    λεω να δοκιμασω και εγω την drimsim και να παρω και αλλη μια για καποιον γνωστο μου που χρειαζεται για μια καμερα μια τετοια καρτα

    - - - Updated - - -

    παντως ειναι τραγικη η wind , μισο ευρω υπολοιπο και δεν φτανει για να γινει μια αναπαντητη κληση .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας