Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    COSMOTE
    Δελτίο Τύπου:
    • Για οικιακούς & εταιρικούς συνδρομητές συμβολαίου
    • Δωρεάν GB για όλους τους χρήστες καρτοσυμβολαίου & καρτοκινητής


    Το τριήμερο της 25ης Μαρτίου, που οι ανάγκες για Mobile Data αυξάνονται, η COSMOTE απελευθερώνει την εμπειρία του Internet, στο κινητό, προσφέροντας για πρώτη φορά απεριόριστα data με €1,90 σε όλους τους συνδρομητές οικιακών και εταιρικών συμβολαίων κινητής. Οι συνδρομητές μπορούν να ενεργοποιήσουν το πακέτο από το απόγευμα (18.00) της Παρασκευής μέχρι και τα μεσάνυχτα της Δευτέρας.

    Επιπλέον, στους συνδρομητές καρτοσυμβολαίου & Business Cost Control η COSMOTE προσφέρει, για το τριήμερο της 25ης Μαρτίου , δωρεάν 4GB, ενώ στους χρήστες καρτοκινητής διαθέτει δωρεάν 3GB.

    Οι συνδρομητές που θα ενεργοποιήσουν την προσφορά, θα έχουν πρόσβαση στο Internet μέσα από το μεγαλύτερο δίκτυο 4G στην Ελλάδα, με πληθυσμιακή κάλυψη πάνω από 98%. Το δίκτυο της COSMOTE έχει βραβευτεί από τον ανεξάρτητο φορέα Ookla ως το πιο γρήγορο δίκτυο Mobile Internet στην Ελλάδα, ενώ έχει λάβει για 5η συνεχόμενη χρονιά και την πιστοποίηση «Best in Test» για τις υπηρεσίες δεδομένων και φωνής, από τη διεθνώς αναγνωρισμένη εταιρεία μετρήσεων και ελέγχου δικτύων P3 Communications.

    Οι συνδρομητές μπορούν να ενεργοποιήσουν την προσφορά από την εφαρμογή My COSMOTE, που βρίσκεται διαθέσιμη στο App Store και το Google Play. Μέσα από το My COSMOTE App, οι καταναλωτές μπορούν να διαχειρίζονται τα πάντα γύρω από τις συνδέσεις τους σταθερής, κινητής και καρτοκινητής, για παράδειγμα να ελέγχουν το υπόλοιπό τους, να ενεργοποιούν πακέτα & υπηρεσίες, να απολαμβάνουν προσφορές DEALS for YOU και να διαχειρίζονται τους λογαριασμούς & τα προγράμματά τους.

    Όροι και προϋποθέσεις για την ενεργοποίηση της προσφοράς υπάρχουν διαθέσιμοι εδώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    979
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Δηλαδή στους καρτοκινητούς δίνει εντελώς δωρεάν 3GB (και 4 στα καρτοσυμβόλαια) ενώ τους καλούς της πελάτες που έχουν συμβόλαιο τους "επιβραβεύει" ζητώντας 2€;
    Τι λογική είναι αυτή;

    Εγώ καρτοκινητό έχω οπότε με συμφέρει, αλλά από customer experience άποψη δεν στέκει καθόλου αυτή η αντιμετώπιση.

    Και ναι, το ξέρω ότι με τα 2€ παίρνουν "απεριόριστα" (ενώ εμείς "μόνο" 3GB) αλλά είμαι σίγουρος ότι αν τους ρωτούσες, το 99% θα προτιμούσε δωρεάν 3GB παρά απεριόριστα με 2€.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.372
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    τρεχει καιρο αυτη η προσφορα, το τριημερο της 25ης θα ειναι το τριτο ή τεταρτο σερι τριημερο που διατιθεται

  4. #4
    Εγγραφή
    01-06-2011
    Περιοχή
    Quahog
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    25.0(dB) / 4,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή στους καρτοκινητούς δίνει εντελώς δωρεάν 3GB (και 4 στα καρτοσυμβόλαια) ενώ τους καλούς της πελάτες που έχουν συμβόλαιο τους "επιβραβεύει" ζητώντας 2€;
    Τι λογική είναι αυτή;

    Εγώ καρτοκινητό έχω οπότε με συμφέρει, αλλά από customer experience άποψη δεν στέκει καθόλου αυτή η αντιμετώπιση.

    Και ναι, το ξέρω ότι με τα 2€ παίρνουν "απεριόριστα" (ενώ εμείς "μόνο" 3GB) αλλά είμαι σίγουρος ότι αν τους ρωτούσες, το 99% θα προτιμούσε δωρεάν 3GB παρά απεριόριστα με 2€.
    Επειδη εκανα αυτη την κουβεντα με φιλους που εχουν συμβολαιο οικιακο η εταιρικο.. ολοι προτιμουν το 1,90€ απεριοριστα απο το 3gb δωρεαν και αυτο γιατι καποιοι που εχουν εταιρικα συμβολαια και χρησιμοποιουν μεγαλο ογκο δεδομενων τα 3gb δεν τους συμφερουν σε καμια περιπτωση το ιδιο και για οικιακους που κατεβαζουν οτιδηποτε τα 3gb επισης δεν συμφερουν...Οποτε ειναι μια αρκετα καλη προσφορα..και θα την προτιμουσα και στα καρτοκινητα..

  5. #5
    Εγγραφή
    06-02-2009
    Περιοχή
    σερρες
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19905 kbit/s, 1020kbit
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    thomson TG585V7
    θα θελα ένας που είναι στο εξωτερικό π.χ γερμάνια -σουηδια αν ξέρει τετιου είδους προσφορές γιατί μαλον ειμασται για γέλια από οτι μου ειχαν πει καπιος με 15ευρο γερμανια εχεις απεριόριστα και μβ και ομιλία καπιος να μας αναλυτικά αν θέλει τι ισχύει σε άλλες χώρες
    cpu ryzen 3 2200 ram corsair 8g 3200mhz mother GA-AX370M-DS3H psu seasonic 430 ssd kingstone 120g hd 500g

  6. #6
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panatas Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα θελα ένας που είναι στο εξωτερικό π.χ γερμάνια -σουηδια αν ξέρει τετιου είδους προσφορές γιατί μαλον ειμασται για γέλια από οτι μου ειχαν πει καπιος με 15ευρο γερμανια εχεις απεριόριστα και μβ και ομιλία καπιος να μας αναλυτικά αν θέλει τι ισχύει σε άλλες χώρες
    Θα ήθελα και εγώ να το μάθω αυτό... αλλά με τρώει η περιέργεια μία τέτοια εταιρεία από το εξωτερικό δεν θα μπορούσε να μπει εδώ και να βάλει λογικά πακέτα και να τους κλείσει αφού είναι το εύκολο να δίνεις φθηνά έξω;; απλά πιστεύω οτι εμπόδιο είναι και η τρελή φορολογία σε όλα!!!
    Πρόσφατα άκουσα και για μία εταιρεία στην Ιταλία την Iliad που δημιουργήθηκε μόλις το 2017 και μέσα σε 2 χρόνια τους έχει κανει μεγάλη ζημιά από το πουθενά... και έχει πάρει ήδη 2 εκτομμύρια πελάτες!!!

  7. #7
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα και εγώ να το μάθω αυτό... αλλά με τρώει η περιέργεια μία τέτοια εταιρεία από το εξωτερικό δεν θα μπορούσε να μπει εδώ και να βάλει λογικά πακέτα και να τους κλείσει αφού είναι το εύκολο να δίνεις φθηνά έξω;; απλά πιστεύω οτι εμπόδιο είναι και η τρελή φορολογία σε όλα!!!
    Πρόσφατα άκουσα και για μία εταιρεία στην Ιταλία την Iliad που δημιουργήθηκε μόλις το 2017 και μέσα σε 2 χρόνια τους έχει κανει μεγάλη ζημιά από το πουθενά... και έχει πάρει ήδη 2 εκτομμύρια πελάτες!!!
    Δεν είναι μόνο η φορολογία. Για να ξεκινήσει τώρα μια τέτοια εταιρία έτσι όπως έχουν τα πράγματα πρέπει να εγκαταστήσει κεραίες και σε όλη την Ελλάδα και αυτό έχει τρελό κόστος με τα σημερινά δεδομένα. Για να έρθει από την άλλη κάποιος εικονικός παροχος δεν θα τον αφήσουν οι εγχώριοι παίχτες και με τα πλαφόν που έχει βάλει η εεττ στις τιμές το κέρδος του θα είναι ελάχιστο οπότε δεν τον συμφέρει με την καμία. Θα δούμε και την forthent που θα μπει τι ψάρια θα πιάσει.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας