Σελ. 11 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 809
  1. #151
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mkafetzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το κινητό , ωραία ιδέα. Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου. Θα το δοκιμάσω. Για την three τους πήρα τηλέφωνο αλλά είναι μέσω τηλεφωνητή και δεν έβγαλα άκρη. Θα δοκιμάσω και με email.
    Κάτι μου ξέφυγε. Η κάρτα είναι μόνο για δεδομένα; Δεν υποστηρίζει καθόλου κλήσεις φωνής; Αν ναι, τότε είναι λογικό αυτό που κάνει, απλά θα μπορούσαν να μην απαντιέται η κλήση για να μην χρεώνει.

    Επίσης, αν το gps module δεν υποστηρίζει κλήσεις φωνής, πάλι μου φαίνεται λογικό.

  2. #152
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ναι, η κάρτα είναι μόνο για δεδομένα. Δεν υποστηρίζει κλήσεις φωνής. Παρόλα αυτά γίνεται κανονικά η κλήση και όταν καλείς το GPS σου κλείνει την γραμμή και σου στέλνει κανονικά μήνυμα. Το θέμα είναι ότι όταν το GPS σου κλείνει τη γραμμή στα μούτρα για να στείλει SMS στον καλούντα βγαίνει το μήνυμα και σε χρεώνει κλήση. Δοκίμασα την ακύρωση των προωθήσεων από το τηλέφωνο όπως είπε ο φίλος με το ##002# αλλά δεν έγινε τίποτα, δυστυχώς.

  3. #153
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Three επιβεβαιώνω ότι δουλεύει ακόμη άψογα με δεδομένα και σε μένα και 200mb δωρεάν,αγορασμένη 2€ από ebay :-Ο

    Μήπως ξέρει κανείς κανέναν καλό και δωρεάν (ή με μικρό κόστος) server για online tracking δύο συσκευών??

  4. #154
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mkafetzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, η κάρτα είναι μόνο για δεδομένα. Δεν υποστηρίζει κλήσεις φωνής. Παρόλα αυτά γίνεται κανονικά η κλήση και όταν καλείς το GPS σου κλείνει την γραμμή και σου στέλνει κανονικά μήνυμα. Το θέμα είναι ότι όταν το GPS σου κλείνει τη γραμμή στα μούτρα για να στείλει SMS στον καλούντα βγαίνει το μήνυμα και σε χρεώνει κλήση. Δοκίμασα την ακύρωση των προωθήσεων από το τηλέφωνο όπως είπε ο φίλος με το ##002# αλλά δεν έγινε τίποτα, δυστυχώς.
    Update3: Επικοινώνησα μέσω chat μαζί τους, και μου απενεργοποιήσανε όλες τις προωθήσεις. όπως είχε πεί ο φίλος Dimangelid και τώρα όταν καλώ δεν βγαίνει πλέον το ηχογραφημένο μήνυμα να με χρεώνει. οπότε λύθηκε και αυτό.

  5. #155
    Εγγραφή
    28-01-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mkafetzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Update3: Επικοινώνησα μέσω chat μαζί τους, και μου απενεργοποιήσανε όλες τις προωθήσεις. όπως είχε πεί ο φίλος Dimangelid και τώρα όταν καλώ δεν βγαίνει πλέον το ηχογραφημένο μήνυμα να με χρεώνει. οπότε λύθηκε και αυτό.
    Φίλε για ποια κάρτα μιλάς? Υπάρχει στο ebay?

  6. #156
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phonekiller Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε για ποια κάρτα μιλάς? Υπάρχει στο ebay?
    Three internet with legs με 200MB δώρο κάθε μήνα.
    https://www.ebay.com/itm/Three-3G-4G...72.m2749.l2649
    πήρα 4.

  7. #157
    Εγγραφή
    28-01-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mkafetzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Three internet with legs με 200MB δώρο κάθε μήνα.
    https://www.ebay.com/itm/Three-3G-4G...72.m2749.l2649
    πήρα 4.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Διάβασα στο ebay αλλά δεν λέει. Κάθε πότε πρέπει να την φορτίζεις για να παραμένει ενεργή? Υπάρχει κάπου λίστα με τα πακέτα Voice/data? Βασικά την θέλω για GPS tracker αλλά θέλω να δω εαν κάνει να την πάρω για τον πατέρα μου που θέλει απλά ένα κινητό δίπλα του να τον καλούμε και να μας καλεί σε περίπτωση ανάγκης.

  8. #158
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phonekiller Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Διάβασα στο ebay αλλά δεν λέει. Κάθε πότε πρέπει να την φορτίζεις για να παραμένει ενεργή? Υπάρχει κάπου λίστα με τα πακέτα Voice/data? Βασικά την θέλω για GPS tracker αλλά θέλω να δω εαν κάνει να την πάρω για τον πατέρα μου που θέλει απλά ένα κινητό δίπλα του να τον καλούμε και να μας καλεί σε περίπτωση ανάγκης.
    Το αναφέρω στην 1η σελίδα

  9. #159
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    193
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50.000
    ISP
    VDSL
    Router
    ZTE
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Έβαλα πρόσφατα οικιακό συναγερμό με δυνατότητα κάρτας SIM.

    Έχω VDSL σπίτι που σημαίνει ότι η τηλεφωνική γραμμή έρχεται με VOIP. Που σημαίνει όμως ότι όταν κοπεί ρεύμα, κόβεται το router άρα και το τηλέφωνο οπότε ότι γίνει σπίτι δεν ειδοποιούμε από το σύστημα είτε μέσω app είτε μέσω αυτόματης κλήσης στο κινητό.

    Έτσι άρχισα να ψάχνω εναλλακτικές κάρτες SIM για να μην μου βγει ο κούκος αηδόνι.

    Είδα κάρτα από την Inter telecom και θέλει ανανέωση 1 φορά το 12μηνο. Την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος για συναγερμό;
    Υποθέτω όταν κοπεί το ρεύμα, θα αναλάβει την κλήση η κάρτα sim. Θα χρεωθώ από τον πάροχο (WIND) του κινητού μου αν απαντήσω;
    Ευχαριστώ.

  10. #160
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Docoptik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Έβαλα πρόσφατα οικιακό συναγερμό με δυνατότητα κάρτας SIM.

    Έχω VDSL σπίτι που σημαίνει ότι η τηλεφωνική γραμμή έρχεται με VOIP. Που σημαίνει όμως ότι όταν κοπεί ρεύμα, κόβεται το router άρα και το τηλέφωνο οπότε ότι γίνει σπίτι δεν ειδοποιούμε από το σύστημα είτε μέσω app είτε μέσω αυτόματης κλήσης στο κινητό.

    Έτσι άρχισα να ψάχνω εναλλακτικές κάρτες SIM για να μην μου βγει ο κούκος αηδόνι.

    Είδα κάρτα από την Inter telecom και θέλει ανανέωση 1 φορά το 12μηνο. Την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος για συναγερμό;
    Υποθέτω όταν κοπεί το ρεύμα, θα αναλάβει την κλήση η κάρτα sim. Θα χρεωθώ από τον πάροχο (WIND) του κινητού μου αν απαντήσω;
    Ευχαριστώ.
    Οχι δεν θα χρεωθείς για εισερχόμενη κλήση

  11. #161
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    193
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50.000
    ISP
    VDSL
    Router
    ZTE
    Path Level
    Interleaved
    Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου και να πω συγχαρητήρια για το άρθρο σου. Πολύ λεπτομερέστατο.

  12. #162
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Docoptik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Έβαλα πρόσφατα οικιακό συναγερμό με δυνατότητα κάρτας SIM.

    Έχω VDSL σπίτι που σημαίνει ότι η τηλεφωνική γραμμή έρχεται με VOIP. Που σημαίνει όμως ότι όταν κοπεί ρεύμα, κόβεται το router άρα και το τηλέφωνο οπότε ότι γίνει σπίτι δεν ειδοποιούμε από το σύστημα είτε μέσω app είτε μέσω αυτόματης κλήσης στο κινητό.

    Έτσι άρχισα να ψάχνω εναλλακτικές κάρτες SIM για να μην μου βγει ο κούκος αηδόνι.

    Είδα κάρτα από την Inter telecom και θέλει ανανέωση 1 φορά το 12μηνο. Την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος για συναγερμό;
    Υποθέτω όταν κοπεί το ρεύμα, θα αναλάβει την κλήση η κάρτα sim. Θα χρεωθώ από τον πάροχο (WIND) του κινητού μου αν απαντήσω;
    Ευχαριστώ.
    Eχω βαλει εγω στον συναγερμο μου, και παιζει αριστα!
    Ακομα και θεμα να εχει καποιο δικτυο κινητης, συνδεεται με αλλο.
    Ανανεωση θελει 12 μηνες απο την τελευταια χρηση, οχι καθε 12μηνο.
    Εχει και σταθερο νουμερο Ελλαδας να σε καλουν. Οταν ειχα μια βδομαδα βλαβη στο τηλεφωνο του σπιτιου, αναλαβε πληρη δραση και για εισερχομενες και για εξερχομενες. (εχω βαλει παραλληλο τηλεφωνο ασυρματο).
    Πολυ καλη η εξυπηρετηση πελατων. Πολυ φιλικοι και εξυπηρετικοι!
    Προχωρα αφοβα.Θα κανεις την δουλεια σου μετο παραπανω και πολυ οικονομικα!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  13. #163
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υπάρχει καμία SIM στην Ευρώπη που να δίνει public IP σε νορμάλ κόστος;

  14. #164
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    193
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50.000
    ISP
    VDSL
    Router
    ZTE
    Path Level
    Interleaved
    Καλήμερα.
    Τελικά πήρα κάρτα InterTelecom.
    Την έβαλα σε κινητό, απενεργοποίησα το PIN, δοκίμασα εισερχόμενες, εξερχόμενες κλήσεις, όλα καλά.
    Την έβαλα στον συναγερμό αλλά τζίφος. "Κόβω" την τηλεφωνικη γραμμή (γράφει στο πάνελ πρόβλημα τηλ. γραμμής), κάνω "παραβίαση" του χώρου για δοκιμή αλλά καμία κλήση από την SIM. Έχει κάποιος φίλος συναγερμό ARTEC;;
    μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι πρόσθετο στις ρυθμίσεις συναγερμού.
    όποιος ξέρει ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

    Ευχαριστώ.

  15. #165
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Docoptik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλήμερα.
    Τελικά πήρα κάρτα InterTelecom.
    Την έβαλα σε κινητό, απενεργοποίησα το PIN, δοκίμασα εισερχόμενες, εξερχόμενες κλήσεις, όλα καλά.
    Την έβαλα στον συναγερμό αλλά τζίφος. "Κόβω" την τηλεφωνικη γραμμή (γράφει στο πάνελ πρόβλημα τηλ. γραμμής), κάνω "παραβίαση" του χώρου για δοκιμή αλλά καμία κλήση από την SIM. Έχει κάποιος φίλος συναγερμό ARTEC;;
    μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι πρόσθετο στις ρυθμίσεις συναγερμού.
    όποιος ξέρει ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

    Ευχαριστώ.
    Εαν ειχες Ελληνικη sim πριν... θα πρεπει να ρυθμιστει το κεντρο σου .

    Η καρτα αυτη ειναι νομιζω απο UK οποτε θα πρεπει να του προσθεσεις το προθεμα της Ελλαδας . +30
    The gr81 .

Σελ. 11 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας