Σελ. 21 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 809
  1. #301
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων


    Να φανταστείς εγώ το είχα τύψεις που έχω 5 να κάθονται, μου αρέσει πάντα να κρατάω κάποια καβάντζα για διάφορα πράγματα, πχ δεν νιώθω άνετα αν δεν έχω τουλάχιστον απο 1 + 1 λάμπες για όλες τις λάμπες του σπιτιού, να φανταστείς κρατάω μέχρι και δυο πυκνωτές για aircondition Παλιού τύπου μήπως με αφήσει αυτό που έχω!

    Ιδια "αρρωστια" εχουμε!
    Που καμια φορα σκεφτομαι οτι αν παθω τιποτα, θα τα δει ολα η γυναικα μου με την "καβατζα" μου σε διαφορες θεσεις μεσα στο σπιτι, αλλα και στα ιατρεια μου, σε παρακαλω!!! (!!!)
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  2. #302
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων


    Να φανταστείς εγώ το είχα τύψεις που έχω 5 να κάθονται, μου αρέσει πάντα να κρατάω κάποια καβάντζα για διάφορα πράγματα, πχ δεν νιώθω άνετα αν δεν έχω τουλάχιστον απο 1 + 1 λάμπες για όλες τις λάμπες του σπιτιού, να φανταστείς κρατάω μέχρι και δυο πυκνωτές για aircondition Παλιού τύπου μήπως με αφήσει αυτό που έχω!

    Μα δεν το έκανα επίτηδες κοιτούσα αγγελία για μία 10άδα... πως που και γιατί τα ξενύχτια μου μέσα πήρα τις 3χ10... ε να μην τα πολυλογώ μου ήρθαν στην αρχή 21!!! τις κοιτάω και λέω .. τι πήρα ο π@π@ρ@ς (εκεί κατάλαβα τι είχα αγοράσει)... στα καπάκια μου στέλνει μήνυμα ο πωλητής που μου ζητούσε συγνώμη που δεν μπόρεσε να μου τις στείλει όλες με τι μια και μου έστειλε άλλες 15.

    Οι μισές έχουν μπει σε τράκερ ήδη πάντως.

    Α είδα κάτι... αν η κάρτα δεν έχει ούτε cent μέσα τότε σταματάει να παίζει και data. Εγώ τις λειτουργώ για τράκερ ως εξής... απλά τους χώνω το μινιμουμ που είναι 2λίρες και παίζουν, ε σε μία είχα ρυθμίσει κάτι στο tracker κατά λάθος (teltonika) και έστελνε συνέχεια SMS για Towing detection... ε μόλις μηδένισε τέλος η κάρτα.. νεκρή. Της έβαλα άλλες 2 λίρες και παίζει τώρα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #303
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Μετά από επικοινωνία πρόσθεσε μεταφορικά κ στέλνει Ελλάδα ο άνθρωπος (για όποιον θέλει backup).

  4. #304
    Εγγραφή
    02-07-2014
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    HOL
    Ερωτηση, από αυτόν τον πωλητή είναι προ- ενεργοποιημένες οι κάρτες ? Δηλαδή είναι σε άλλο όνομα αρχικά και μετά αν θες τις μεταφέρεις στο όνομα σου ?

  5. #305
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mobile_34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτηση, από αυτόν τον πωλητή είναι προ- ενεργοποιημένες οι κάρτες ? Δηλαδή είναι σε άλλο όνομα αρχικά και μετά αν θες τις μεταφέρεις στο όνομα σου ?
    Δεν ασχολήθηκα ποτέ του τι είναι οι κάρτες, απλά μπαίνω και τους πετάω 2€ αν είναι για tracker ή πρόγραμμα αν θέλω κάτι μεγαλύτερο και τέλος. Έχω κάρτες 3UK από 3 διαφορετικές πηγές και πουθενά δεν είχα ζήτημα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #306
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Τον ρώτησα κ μου είπε ότι θα λείπουν οι συσκευασίες αλλά οι sim δε θα είναι αποκολλημένες από την μεγάλη κάρτα (αυτήν που είναι στο μέγεθος πιστωτικής).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ασχολήθηκα ποτέ του τι είναι οι κάρτες, απλά μπαίνω και τους πετάω 2€ αν είναι για tracker ή πρόγραμμα αν θέλω κάτι μεγαλύτερο και τέλος. Έχω κάρτες 3UK από 3 διαφορετικές πηγές και πουθενά δεν είχα ζήτημα.
    Πράγματι κ εγώ δεν πολυ-δίνω σημασία αλλά η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν ξέρεις ποιος και για ποιο λόγο χρησιμοποίησε την κάρτα και υπάρχει μια πιθανότητα να μπεις σε μπελάδες αν έρθει χρησιμοποιημένη, για αυτό τον ρώτησα κιόλας, μόλις φτάσουν θα γράψω εδώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ασχολήθηκα ποτέ του τι είναι οι κάρτες, απλά μπαίνω και τους πετάω 2€ αν είναι για tracker ή πρόγραμμα αν θέλω κάτι μεγαλύτερο και τέλος. Έχω κάρτες 3UK από 3 διαφορετικές πηγές και πουθενά δεν είχα ζήτημα.
    Και εκεί που πας θάλασσα με το αμάξι σου φορτωμένο το πορτ μπαγκαζ με το gps και με μπρατσάκια και κουβαδάκια,σου την πέφτει ένα βανάκι και βγαίνουν από μέσα οι men in black που σε πέρασαν για τον αρχι-εκτελεστή του IRA :-Ο

  7. #307
    Εγγραφή
    31-08-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    wind
    Σήμερα μου ήρθε η smarty αλλά από ότι βλέπω μπορεί να συνδεθεί μόνο στη
    vodafone kai στην wind 4g

    στην cosmote 4g απαγορευμένο μου γράφει
    ξέρει κάποιος που την χρησιμοποιεί αν θέλει κάποια ρυθμιση?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2020-08-31-18-35-13-525_com.android.phone.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος costasibiza84 : 31-08-20 στις 20:06.

  8. #308
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    απαγορευμένο σου γράφει, όχι απενεργοποιημένο. Το ίδιο γράφει και για 3G/2G. Πιθανότατα δεν έχει roaming agreement η smarty με την cosmote.
    hnesne

  9. #309
    Εγγραφή
    31-08-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    wind
    όπα δεν το πρόσεξα το διόρθωσα
    αλλά πιο πάνω τα παιδιά είπαν ότι δουλεύει και με cosmote μήπως θέλει κάποια ρύθμιση....

  10. #310
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ την είχα συνδέσει και με cosmote αλλά πάει αρκετός καιρός από τότε. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ μόνο το δίκτυο της Wind γιατί έχει καλύτερες ταχύτητες. Τώρα δοκίμασα να ξανασυνδεθω και μου λέει και εμένα απαγορευμένο οπότε ίσως διέκοψαν τη συμφωνία που είχαν για roaming.

  11. #311
    Εγγραφή
    31-08-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ την είχα συνδέσει και με cosmote αλλά πάει αρκετός καιρός από τότε. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ μόνο το δίκτυο της Wind γιατί έχει καλύτερες ταχύτητες. Τώρα δοκίμασα να ξανασυνδεθω και μου λέει και εμένα απαγορευμένο οπότε ίσως διέκοψαν τη συμφωνία που είχαν για roaming.
    ακόμα και έτσι συμφέρει και δουλεύει μια χαρά απλά είδα που είχες γράψει ότι μπαίνει cosmote kai άρχισα να ψάχνω γιατί η δικιά μου δεν μπαίνει
    αφού είναι έτσι και σε εσένα κομπλέ.....

    εγώ έτσι και αλλιώς στο αυτόματο θα το δουλέψω ....

    σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες για την smarty είναι πολύ vfm

  12. #312
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costasibiza84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μου ήρθε η smarty αλλά από ότι βλέπω μπορεί να συνδεθεί μόνο στη
    vodafone kai στην wind 4g

    στην cosmote 4g απαγορευμένο μου γράφει
    ξέρει κάποιος που την χρησιμοποιεί αν θέλει κάποια ρυθμιση?
    Όντως, αυτό που απάντησαν και οι υπόλοιποι. Μάλλον δεν υπάρχει συμφωνία για roaming με Cosmote.

    Αντιθέτως, η κάρτα Three UK που έχω εγώ, μου βγάζει απαγορευτικό για Vodafone και συνήθως προτιμά το δίκτυο της WIND στο "αυτόματο". Δεν ξέρω αν οφείλεται στην καλύτερη ποιότητα σήματος ή απλά έχει φθηνότερη συμφωνία με WIND απ' ό,τι με Cosmote.

  13. #313
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως, αυτό που απάντησαν και οι υπόλοιποι. Μάλλον δεν υπάρχει συμφωνία για roaming με Cosmote.

    Αντιθέτως, η κάρτα Three UK που έχω εγώ, μου βγάζει απαγορευτικό για Vodafone και συνήθως προτιμά το δίκτυο της WIND στο "αυτόματο". Δεν ξέρω αν οφείλεται στην καλύτερη ποιότητα σήματος ή απλά έχει φθηνότερη συμφωνία με WIND απ' ό,τι με Cosmote.
    Δεν ισχύει αυτό. Έχω 6 κάρτες 3uk σε αντίστοιχα tracker και παίζουν σε όλους τους provider.
    Στο Ss εδώ έχω διαλέξει της μηχανής και είναι στη Vodafone τώρα.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20200831_215805.jpg 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  211,3 KB 
ID: 218440
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #314
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Δούλευε κανονικά με Comsote η smarty αλλά πάει πολύς καιρός από τότε που την είχα συνδέσει (5+ μήνες σίγουρα). Σε εμένα στο αυτόματο η smarty προτιμά την Vodafone αλλά το δίκτυο στην περιοχή μου είναι χάλια, κατώτερο από όλους οπότε η χρυσή τομή για μένα η wind αφού και δίκτυο έχει φτιάξει και πολύ καλές ταχύτητες έχει (επειδή δεν έχει κίνηση). Η smarty είναι η καλύτερη vfm λύση που έχω βρει μέχρι τωρα. Μακάρι να υπήρχε παρόμοιο πακέτο εδώ στην Ελλάδα αλλά το καρτέλ καλά κρατάει ακόμα... Ας είναι καλά η three που δεν κόβει το roaming

  15. #315
    Εγγραφή
    31-08-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    wind
    να ναι καλά ο φίλος από πάνω γιατί εμείς που δουλεύουμε νύχτα είμαστε πάνω από 3 gb το μήνα και ευτυχώς στην Q κάνουν κάτι προσφορές με countdown αλλά
    και πάλι ξεπερνάω τα 12€ το μήνα και δουλειά δεν κάνεις

Σελ. 21 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας