Σελ. 2 από 54 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 809
  1. #16
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολά αυτά που γράφω στο 1ο νήμα τα έχω και τα έχω δοκιμάσει, δεν το διάβασες;
    Φυσικά τα έχω διαβάσει αλλά δεν είχα καταλάβει τις χρεώσεις της three. Τέλος πάντων θα πάρω 2 σιμ από ebay της three. Εσύ αναφέρεις ότι χρησιμοποιείς gprs tracker με κάρτα μόνο για δεδομενα. Φαντάζομαι για συνεχόμενη παρακολούθηση μέσω εφαρμογής και site στο ίντερνετ πράγμα που δεν παρέχουν τα απλά tracker με SMS μόνο. Θέλω να σε ρωτήσω αν η χρήση των data από το tracker είναι συνεχόμενη ακόμα και αν δεν συνδεθείς στο λογαριασμό σου για να το παρακολουθήσεις. Πόσα data σου τρώει το tracker και ποιο είναι το κόστος του. Κάθε πότε του βάζεις κάρτα και πόσο. Συμφέρει μια τέτοια αγορά από τα απλά tracker με SMS?

  2. #17
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά τα έχω διαβάσει αλλά δεν είχα καταλάβει τις χρεώσεις της three. Τέλος πάντων θα πάρω 2 σιμ από ebay της three. Εσύ αναφέρεις ότι χρησιμοποιείς gprs tracker με κάρτα μόνο για δεδομενα. Φαντάζομαι για συνεχόμενη παρακολούθηση μέσω εφαρμογής και site στο ίντερνετ πράγμα που δεν παρέχουν τα απλά tracker με SMS μόνο. Θέλω να σε ρωτήσω αν η χρήση των data από το tracker είναι συνεχόμενη ακόμα και αν δεν συνδεθείς στο λογαριασμό σου για να το παρακολουθήσεις. Πόσα data σου τρώει το tracker και ποιο είναι το κόστος του. Κάθε πότε του βάζεις κάρτα και πόσο. Συμφέρει μια τέτοια αγορά από τα απλά tracker με SMS?
    Και εγω κλείνω προς το ότι η Three είναι καλύτερη επιλογή απο άποψη χρεώσεων αλλά και απο άποψη αντοχής στον χρόνο.
    Στην χειρότερη περίπτωση να μου φάει 0,01 cents την ημέρα, με την three το τρώει απο τα 200mb λιγότερο απο 1mb την ημέρα με κίνηση κλπ
    Η χρήση των δεδομένων απο τον tracker είναι συνεχόμενη, ο σκοπός είναι το να υπάρχει ιστορικό, όποτε τρώει συνέχεια περίπου 1 mb την ημέρα.

    Μέχρι τώρα είχα την surfroam καθώς και την Drimsim, στην surfroam θέλει τα 10 κάθε χρόνο, ξοδεύει περίπου 4 ευρώ τον χρόνο σε data στην surfroam

  3. #18
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω κλείνω προς το ότι η Three είναι καλύτερη επιλογή απο άποψη χρεώσεων αλλά και απο άποψη αντοχής στον χρόνο.
    Στην χειρότερη περίπτωση να μου φάει 0,01 cents την ημέρα, με την three το τρώει απο τα 200mb λιγότερο απο 1mb την ημέρα με κίνηση κλπ
    Η χρήση των δεδομένων απο τον tracker είναι συνεχόμενη, ο σκοπός είναι το να υπάρχει ιστορικό, όποτε τρώει συνέχεια περίπου 1 mb την ημέρα.

    Μέχρι τώρα είχα την surfroam καθώς και την Drimsim, στην surfroam θέλει τα 10 κάθε χρόνο, ξοδεύει περίπου 4 ευρώ τον χρόνο σε data στην surfroam
    Λες ότι μέχρι τώρα είχες την surfroam. Τι έγινε? Την άλλαξες η την χρησιμοποιείς ακόμα?

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες ότι μέχρι τώρα είχες την surfroam. Τι έγινε? Την άλλαξες η την χρησιμοποιείς ακόμα?
    είχα surfroam, drimsim Και xxsim, τα άλλαξα με three για δοκιμή

  5. #20
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    είχα surfroam, drimsim Και xxsim, τα άλλαξα με three για δοκιμή
    Γράψε αν θες εντυπώσεις μέχρι τώρα. Θετικά αρνητικά στο κάθε ένα και ποια σου άρεσε περισσότερο από γενική άποψη ευκολίας-χρηστικότητας

  6. #21
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα ανακάλυψα το θέμα.

    Όπως έχω αναφέρει και αλλού, έχω αγοράσει 2 κάρτες της Three UK από ebay, που δίνουν 200MB δωρεάν κάθε μήνα. Ωστόσο έχουν μηδενικό υπόλοιπο και ακόμα δεν τις έχω ανανεώσει, λόγω του ότι η εταιρεία δέχεται χρεωστικές που έχουν μόνο Βρετανική διεύθυνση... Ψάχνω την πιο φθηνή εναλλακτική, γιατί δε θέλω να δώσω 12 λίρες σε τρίτον, ενώ η εταιρεία μου έδειχνε ελάχιστη ανανέωση 2 λίρες μέσα από το account που έφτιαξα...

    Παρόλο που δεν έχω πάρει ακόμα τα MB (γιατί δεν έχω κάνει ανανέωση), παρατήρησα ότι δεν υποστηρίζει 4G. Δεν ξέρω αν μετά την ανανέωση, θα έχει...

    Επίσης, κάτι άλλο που παρατήρησα (δεν παίρνω κι όρκο), είναι πως έχει τη WIND ως προεπιλεγμενο δίκτυο για Roaming και η Cosmote είναι 2η επιλογή. Η Vodafone δε συνδέεται καθόλου (ούτε με αφήνει να την επιλέξω).

    Όταν καταφέρω να της κάνω μια (φθηνή) ανανέωση και πάρω τα δωρεάν ΜΒ, θα γράψω περισσότερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 10-04-19 στις 03:02.

  7. #22
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.540
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Δοκίμασε με την Revolut Μήτσο

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψε αν θες εντυπώσεις μέχρι τώρα. Θετικά αρνητικά στο κάθε ένα και ποια σου άρεσε περισσότερο από γενική άποψη ευκολίας-χρηστικότητας
    Τα γράφω όλα στο 1ο μηνύμα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα ανακάλυψα το θέμα.

    Όπως έχω αναφέρει και αλλού, έχω αγοράσει 2 κάρτες της Three UK από ebay, που δίνουν 200MB δωρεάν κάθε μήνα. Ωστόσο έχουν μηδενικό υπόλοιπο και ακόμα δεν τις έχω ανανεώσει, λόγω του ότι η εταιρεία δέχεται χρεωστικές που έχουν μόνο Βρετανική διεύθυνση... Ψάχνω την πιο φθηνή εναλλακτική, γιατί δε θέλω να δώσω 12 λίρες σε τρίτον, ενώ η εταιρεία μου έδειχνε ελάχιστη ανανέωση 2 λίρες μέσα από το account που έφτιαξα...

    Παρόλο που δεν έχω πάρει ακόμα τα MB (γιατί δεν έχω κάνει ανανέωση), παρατήρησα ότι δεν υποστηρίζει 4G. Δεν ξέρω αν μετά την ανανέωση, θα έχει...

    Επίσης, κάτι άλλο που παρατήρησα (δεν παίρνω κι όρκο), είναι πως έχει τη WIND ως προεπιλεγμενο δίκτυο για Roaming και η Cosmote είναι 2η επιλογή. Η Vodafone δε συνδέεται καθόλου (ούτε με αφήνει να την επιλέξω).

    Όταν καταφέρω να της κάνω μια (φθηνή) ανανέωση και πάρω τα δωρεάν ΜΒ, θα γράψω περισσότερα.
    Δεν βρήκα κάτι άλλο εκτός απο υπηρεσίες τύπου recharge.com, μόνο αν έχεις κάποιον γνωστό στην Αγγλία

  9. #24
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Oι κάρτες της Three παυ αναφέρονται εδώ μπορούν να είναι μόνιμα σε roaming status στην Ελλάδα ?

  10. #25
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    https://www.ebay.co.uk/itm/UK-3-Thre...G/253061559864

    Βρήκα αυτό από ebay. Έχει πάρει κανείς να μας πει αν δουλεύει?

  11. #26
    Εγγραφή
    31-08-2005
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prometheas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oι κάρτες της Three παυ αναφέρονται εδώ μπορούν να είναι μόνιμα σε roaming status στην Ελλάδα ?
    Ενόψει brexit, το roaming ενδέχεται να σταματήσει να παρέχεται δωρεάν..

  12. #27
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από japetus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενόψει brexit, το roaming ενδέχεται να σταματήσει να παρέχεται δωρεάν..
    Μέχρι να ολοκληρωθεί το brexit θα έχουν υπάρξει και άλλες λύσεις εκτός Αγγλίας.

  13. #28
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prometheas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oι κάρτες της Three παυ αναφέρονται εδώ μπορούν να είναι μόνιμα σε roaming status στην Ελλάδα ?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από japetus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενόψει brexit, το roaming ενδέχεται να σταματήσει να παρέχεται δωρεάν..
    Το ερώτημα είναι αν μπορούν και τώρα. Υπάρχουν πολλές εταιρίες που έχουν όριο χρονικό στο διάστημα που μπορεί να λειτουργήσει σε roaming μια κάρτα και μετά πρέπει να επιστρέψεις στην "βάση" αλλιώς απενεργοποιείται.

  14. #29
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ερώτημα είναι αν μπορούν και τώρα. Υπάρχουν πολλές εταιρίες που έχουν όριο χρονικό στο διάστημα που μπορεί να λειτουργήσει σε roaming μια κάρτα και μετά πρέπει να επιστρέψεις στην "βάση" αλλιώς απενεργοποιείται.
    Δεν μπορούν να απενεργοποιούν κάρτες, μπορούν μόνο να χρεώσουν κάτι λίγα cents

  15. #30
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορούν να απενεργοποιούν κάρτες, μπορούν μόνο να χρεώσουν κάτι λίγα cents
    thanks δεν το γνώριζα. αλλά δεν απενεργοποιούν τη δυνατότητα να ανανεώσεις πχ προγράμματα/πακέτα μέχρι να επιστρέψεις;

Σελ. 2 από 54 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας