Σελ. 30 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 436-450 από 809
  1. #436
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 200mb δεν υπάρχουν παρόλο που το γράφει εξωτερικά, για παραγγελία από ebay μιλάω, ίσως από το σάιτ τους να ισχύει κάτι άλλο.
    Εγώ έβαλα όπως ο φίλος πάνω 2 λίρες και εδώ και μήνες έχει φάει κάτι λεπτά.
    Τελωνείο δεν υπάρχει σίγουρα διότι η συνολική τιμή είναι κάτω από 22€ που υπάρχει ατέλεια, όπως πχ για αγορές από Κίνα.
    Νομίζω ότι αξίζει καθώς και 1-2 μήνες να σου βγάλει, έκανες απόσβεση σε σχέση με μία συμβατική "ντόπια" κάρτα σιμ.

    Το promo με τα 200mb συνεχίζει να υπάρχει στην three απλά θεωρώ ότι δεν έχουν προμηθευτεί ακόμα κάρτες για να πουλάνε στο ebay.
    Και εγώ 2 λίρες βάζω και παίζει μια χαρά. Είναι το καλύτερο vfm. Με ~10ευρω έχεις πάρει και την κάρτα και της έχεις φορτώσει τις 2 λίρες και έτσι έχεις τα 200mb κάθε μήνα και για πάνω από 1 χρόνο. Την πρώτη κάρτα three την έβαλα σε Tracker Μάιο 2019 και ακόμα δουλεύει και παίρνει κάθε μήνα 180mb χωρίς να έχει πειραχτεί το υπόλοιπο της!
    Δεν το συζητάω καθόλου για τους "ντόπιους". Είναι απλά απατεώνες. Μπράβο στην three και μακάρι αν συνεχίσει να δουλεύει έτσι!!

  2. #437
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    η καρτα της ΤΗREE υπαρχει μονο στην Αγγλια ?

    Η υπαρχει και σε αλλες χωρες? πχ Γαλλια, Γερμανια, Ιταλια , Ισπανια κλπ κλπ ?

    Η εχουν αυτες οι χωρες αλλες αντιστοιχες εταιριες με αντιστοιχες καρτες ?
    The gr81 .

  3. #438
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Το promo τρέχει, αλλά (από Οκτώβριο και μετά) ενεργοποίησες σε κάποια κάρτα τα 200mb δώρο? Οι παλαιότερες κ εμένα τα έχουν ακόμη, έχω κ εγώ από το 2019..
    Δες στις σελίδες 24 και 25 για ποιο λόγο ρωτάω..

  4. #439
    Εγγραφή
    29-02-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Melomakarono LTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το promo με τα 200mb συνεχίζει να υπάρχει στην three απλά θεωρώ ότι δεν έχουν προμηθευτεί ακόμα κάρτες για να πουλάνε στο ebay.
    Και εγώ 2 λίρες βάζω και παίζει μια χαρά. Είναι το καλύτερο vfm. Με ~10ευρω έχεις πάρει και την κάρτα και της έχεις φορτώσει τις 2 λίρες και έτσι έχεις τα 200mb κάθε μήνα και για πάνω από 1 χρόνο. Την πρώτη κάρτα three την έβαλα σε Tracker Μάιο 2019 και ακόμα δουλεύει και παίρνει κάθε μήνα 180mb χωρίς να έχει πειραχτεί το υπόλοιπο της!
    Δεν το συζητάω καθόλου για τους "ντόπιους". Είναι απλά απατεώνες. Μπράβο στην three και μακάρι αν συνεχίσει να δουλεύει έτσι!!
    Δηλαδή επι ένα χρόνο η μόνη κατανάλωση που κάνεις είναι από τα δωρεάν 200mb?

    Εγώ ανα 6 μήνες την βάζω σε κινητό και στέλνω ένα sms για να μην λήξει η γραμμή. Στο site λέει ότι κάθε 6 μήνες πρέπει να γίνεται μια χρέωσιμη κίνηση για να κρατηθεί ο αριθμός ενεργώς.

  5. #440
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Melomakarono Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή επι ένα χρόνο η μόνη κατανάλωση που κάνεις είναι από τα δωρεάν 200mb?

    Εγώ ανα 6 μήνες την βάζω σε κινητό και στέλνω ένα sms για να μην λήξει η γραμμή. Στο site λέει ότι κάθε 6 μήνες πρέπει να γίνεται μια χρέωσιμη κίνηση για να κρατηθεί ο αριθμός ενεργώς.
    Δεν την έχω βγάλει ποτέ από όταν την έβαλα στο GPS (Μάιο του 2019) για να κάνω κάποια χρέωσιμη κίνηση. Πλέον όμως μου δίνει 180mb και όχι 200 που ήταν στην αρχή και δεν έχω κανένα πρόβλημα πάνω σε αυτό.

  6. #441
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    η καρτα της ΤΗREE υπαρχει μονο στην Αγγλια ?
    Η Three είναι αγγλική εταιρεία.

    Το καλό με αυτήν (ήταν οι 321 χρεώσεις 1p ανα MB) και ακόμα και με τις αυξήσεις στις νέες συνδέσεις στο καρτοκινητά από 1p σε 5p ανα MB πάλι καλά είναι λόγω του οτι έχουν καλές συμφωνίες roaming με πολλές χώρες (Δεν θα πρέπει να γίνεται abuse αλλά για voip και low data usages είναι οτι πρέπει).

    Το άλλο καλό είναι οτι το υπόλοιπό της δεν λήγει (αν κάνεις έστω και μια χρεωσιμη ενεργεια ανα εξαμηνο νομίζω) ποτέ.

    Ο λόγος που υπάρχουν καλά deals στην Αγγλία είναι θέμα ρυθμιστικό που κάνει την αγορά των κινητών/vmno's να είναι πιο κοντά στο συμφέρον του καταναλωτή.

    Τώρα βεβαια δεν εχω δει αντιστοιχες προσφορές (πχ να μην λήγει το υπόλοιπο) σε άλλες χώρες.

    Γνώμη μου είναι οτι συμβαίνει αυτό λόγω ρυθμιστικού πλαισίου, μακροικονομικών συνθηκών καθώς και εμπορικής πολιτικής στο HB

  7. #442
    Εγγραφή
    14-09-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    Καλησπέρα, διάβασα κάποια πράγματα αλλά δεν έβγαλα άκρη.
    Ποια είναι η καλύτερη οικονομική λύση για sim μόνο για sms ή ομιλία (sms θα χρησιμοποιώ) για car tracker gps?
    Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

  8. #443
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, διάβασα κάποια πράγματα αλλά δεν έβγαλα άκρη.
    Ποια είναι η καλύτερη οικονομική λύση για sim μόνο για sms ή ομιλία (sms θα χρησιμοποιώ) για car tracker gps?
    Eυχαριστώ εκ των προτέρων.
    Εγώ δεν ξέρω με sms... πρέπει κάθε μήνα να χωνεις χρήμα. Εγώ τα έχω με data και έχω κάνει computed attributes στο traccar και στέλνει mail όταν γίνει συμβάν.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #444
    Για να λαμβάνεις SMS στη Sim αυτή από Ελλάδα (κωδικούς OTP) ποια είναι η καλύτερη επιλογή;
    Μήπως θα υπάρχει θέμα τα SMS από Ελλάδα να έρχονται π.χ. σε αριθμό Αγγλίας;

  10. #445
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanosbrt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να λαμβάνεις SMS στη Sim αυτή από Ελλάδα (κωδικούς OTP) ποια είναι η καλύτερη επιλογή;
    Μήπως θα υπάρχει θέμα τα SMS από Ελλάδα να έρχονται π.χ. σε αριθμό Αγγλίας;
    Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #446
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα.
    Νομίζω π.χ. οι τράπεζες δεν στέλνουν σε νούμερα εκτός Ελλάδας.
    Η intertelecom.gr νομίζω δίνει ελληνικούς αριθμούς, αλλά την έχει δοκιμάσει κάποιος, πχ σχετικά με το κάθε πότε χρειάζεται ανανέωση;

  12. #447
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έχει αναφερθεί ότι οι τράπεζες δέχονται αριθμούς εξωτερικού, δεν ξέρω αν ισχύει για όλες. Αν ψάξεις παραπάνω στο νήμα νομίζω αναφέρεται αναλυτικά. Πρόσφατα άρχισε να δέχεται ξένα νούμερα και το gov.gr.

    Για την κάρτα της intertelecom έχει έναν ελληνικό αριθμό και έναν αγγλικό, SMS δέχεται μόνο στον αγγλικό. Ανανέωση δεν χρειάζεται, μόνο μία φορά το χρόνο να κάνεις μια χρεώσιμη κλήση ή να στείλεις ένα χρεώσιμο SMS.

    Η κάρτα παραμένει ενεργή για 12 μήνες από την τελευταία χρεώσιμη υπηρεσία (κλήση, sms, mobile internet).
    hnesne

  13. #448
    Εγγραφή
    14-09-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    Καλησπέρα, διάβασα κάποια πράγματα αλλά δεν έβγαλα άκρη.
    Ποια είναι η καλύτερη οικονομική λύση για sim μόνο για sms ή ομιλία (sms θα χρησιμοποιώ) για car tracker gps?
    Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

  14. #449
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αν το SMS δεν μπορείς να το αποφύγεις, δες εδώ. Αν δεν έχεις ακόμα αγοράσει tracker, αναφέρουν παραπάνω συγκεκριμένα που παίζουν με data, σε αυτή την περίπτωση πας για το Vodafone Wi-Fi on the Go.
    hnesne

  15. #450
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει αναφερθεί ότι οι τράπεζες δέχονται αριθμούς εξωτερικού, δεν ξέρω αν ισχύει για όλες. Αν ψάξεις παραπάνω στο νήμα νομίζω αναφέρεται αναλυτικά. Πρόσφατα άρχισε να δέχεται ξένα νούμερα και το gov.gr.
    Δεν είδα κάπου να αναφέρεται ότι οι τράπεζες δέχονται νούμερα του εξωτερικού ούτε εδώ ούτε και αλλού που το έψαξα. Ίσως μου διέφυγε βέβαια, αλλά αν κάποιος το κάνει ήδη θα ήταν χρήσιμο να ενημερώσει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την κάρτα της intertelecom έχει έναν ελληνικό αριθμό και έναν αγγλικό, SMS δέχεται μόνο στον αγγλικό. Ανανέωση δεν χρειάζεται, μόνο μία φορά το χρόνο να κάνεις μια χρεώσιμη κλήση ή να στείλεις ένα χρεώσιμο SMS.
    Άρα εφόσον μόνο ο Αγγλικός δέχεται SMS, φαντάζομαι δεν κάνει για τη δουλειά μου. Υπάρχει πρόταση σε κάποια εταιρεία για SIM απλά να δέχεται OPT κωδικούς;

Σελ. 30 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας