Σελ. 31 από 53 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233364151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 451-465 από 791
  1. #451
    Εγγραφή
    29-02-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Melomakarono LTE
    Η κάρτα Vodafone wifi on the spot δέχεται κανονικά sms από οπουδήποτε. Την χρησιμοποιώ σε μερικές υπηρεσίες, δεν χρειάζεται να βάζεις κάρτα είναι δωρεάν.

  2. #452
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έχω αναφέρει και παραπάνω πως δεν μπορώ να το εξακριβώσω γιατί δεν είμαι στον χώρο που έχω το on the spot, ο ίδιος πήγα μία φορά μόνο αυτό τον μήνα για να προσθέσω gigabyte πριν λήξουν και ξέχασα να κάνω τεστ όπως είχα πει. Αλλά για να το λέτε θα παίζει.

    Αλλά τα trackers θέλουν και να στέλνουν, σωστά; Όχι μόνο να λαμβάνουν. Αν έχω δίκιο, αυτό της vodafone δεν κάνει.

    Για τα SMS από ξένο νούμερο ήμουν βέβαιος πως έχω διαβάσει εδώ πως γίνεται. Ψάχνοντας βρήκα μόνο μία αναφορά που λέει ότι δεν γίνεται. Ας πει με βεβαιότητα κάποιος που έχει αν είναι.
    hnesne

  3. #453
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    800
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanosbrt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είδα κάπου να αναφέρεται ότι οι τράπεζες δέχονται νούμερα του εξωτερικού ούτε εδώ ούτε και αλλού που το έψαξα. Ίσως μου διέφυγε βέβαια, αλλά αν κάποιος το κάνει ήδη θα ήταν χρήσιμο να ενημερώσει.
    Εμπειρια απο Alpha: Πριν απο περιπου 2-3 χρονια ειχα ξενο αριθμο (Ε.Ε.) καταχωρημενο στην Alpha και για μερικους μηνες ερχονταν οι κωδικοι για την επιβεβαιωση των συναλλαγων κανονικα, μεχρι που καποια στιγμη και χωρις προειδοποιηση σταματησαν να ερχονται. Αφου περασε καμια εβδομαδα χωρις να μπορω να κανω συναλλαγες αλλαξα τον αριθμο σε ελληνικο και δεν ειχα προβλημα ξανα απο τοτε.
    Δεν εχω καταλαβει αν ηταν καποιο παροδικο προβλημα ή αν δεν υποστηριζεται πλεον η χρηση ξενου αριθμου ή αν γενικα ειναι προβληματικη η υποστηριξη. Για ενα διαστημα παντως δουλεψε.

  4. #454
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Αρκετα ΟΦΦ-ΤΟΠΙΚ αλλά επειδη ειστε γνωστες και δεν βρισκω ακρη στο sub-forum...
    Χρησιμοποιω μεχρι τωρα ενα παμπαλαιο βασικο κινητο Nokia 1616 και ο γιος μου εδωσε τη δικη του ελαφρως νεωτερη συσκευη - smartphone Samsung Galaxy Grand Prime.
    Πριν κλεισω ραντεβου με cosmote ή Γερμανο, εξηγειστε μου με απλα λογια τι ισχυει για την καρτα SIM:
    καπου διαβασα για e-sim, multisim, καθως επισης οτι ΔΕΝ χρειαζεται να πληρωσω μια εντελως καινουργια, αλλά μπορουν χωρις χρεωση μεσα στο καταστημα να κοψουν την παλια και να την προσαρμοσουν στο νεο τηλεφωνο...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  5. #455
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    H e-sim δεν ξέρω σε ποια περίπτωση εφαρμόζεται. Το δικό σου έχει τη λεγόμενη mini-SIM, του γιου έχει micro-SIM, το μεσαίο μέγεθος από τα κυκλοφορούντα. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις, χρησιμοποιώντας π.χ. αυτό το πρότυπο. Προσωπικά κυκλοφορώ εδώ και χρόνια με κομμένη σε μέγεθος nano κάρτα, τα χέρια μου δεν πιάνουν ιδιαίτερα. Αν έχεις αμφιβολία κόβεις λίγο έξω από το περιθώριο και μετά την τρως με ένα λιμάκι των νυχιών. Πάντως όντως τα ειδικά καταστήματα έχουν τέτοιο μηχάνημα που κόβει με ακρίβεια, σαν διακορευτής δουλεύει. Αν δοκιμάσεις με το χέρι και την καταστρέψεις, το κόστος για νέα στο κατάστημα είναι μικρό. Αν πάρεις καινούργια κάρτα θα είναι έτσι κι αλλιώς τύπου multi-sim, στην ουσία είναι μια nano με πλαισιάκια που κουμπώνουν πάνω της και την κάνουν micro η mini,
    hnesne

  6. #456
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ βεβαια ο υιος εχει ολη την... καλη διαθεση να την πετσοκοψει, οπως εχει κανει στο δικο του ή σε φιλους, πλην ομως επειδη εκει μου ερχονται τα sms για το ibank, φοβαμαι μην ξεμεινω μεσα στο ΣΚ απο web-banking ή να τρεχουμε σε ΑΤΜ για μετρητα για καποιες επειγουσες αγορες, το σκεπτομαι παρα πολυ!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  7. #457
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αν δεν αισθάνεσαι άνετα πήγαινε όταν μπορέσεις σε ένα κατάστημα, την ταυτότητα θέλουν και να ξέρεις το νούμερο του τηλεφώνου, ούτε καν την παλιά κάρτα. Δεν ξέρω να σου πω αν χρειάζεται ραντεβού για τη συγκεκριμένη δουλειά, θέμα 5 λεπτών είναι. Κόστος πρέπει να είναι 7 ή 8 ευρώ, ανάλογα την εταιρεία. Νομίζω μόνο η Wind δεν την ενεργοποιεί άμεσα, στη δίνουν και μετά το φτιάχνουν τηλεφωνικά, στις άλλες δύο επιτόπου.
    hnesne

  8. #458
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Άκου 7 με 8 ευρώ ενώ έπρεπε να είναι δωρεάν!

  9. #459
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ βεβαια ο υιος εχει ολη την... καλη διαθεση να την πετσοκοψει, οπως εχει κανει στο δικο του ή σε φιλους, πλην ομως επειδη εκει μου ερχονται τα sms για το ibank, φοβαμαι μην ξεμεινω μεσα στο ΣΚ απο web-banking ή να τρεχουμε σε ΑΤΜ για μετρητα για καποιες επειγουσες αγορες, το σκεπτομαι παρα πολυ!
    Αν δεν παραδωθουν τα sms , ερχονται στο viber . Οποτε δεν παιζει να μεινεις απο extra pin.

    προσωπικα εκοψα και εγω καμμια 10αρια sim. πιο μεγαλες στην αρχη... και σιγα σιγα μετα γυρω γυρω μεχρι να μπουν στην θεση τους.
    The gr81 .

  10. #460
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Επειδη δεν θελω να κανω ζημια στη συσκευη - ειναι το πρωτο μου ζμαρτφον -
    για σιγουρια, μαλλον θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω στον τοπικο Γερμανο τις λεπτομερειες και θα περασω απο εκει μετα...
    @jap προφανως αναφερεσαι στον αριθμο κλησης cosmote του κινητου.

    ΥΓ
    κατσε να μαθω πώς... λειτουργει και μετα θα βαλω και τα apps
    ΟΦ ΤΟΠΙΚ τελος...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 04-02-21 στις 12:10.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  11. #461
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, αυτό εννοώ, να μην ψάχνεσαι, μόνο την ταυτότητα χρειάζεσαι. Αν πάρεις το κολλάει θα θες σύντομα και καλύτερο τηλέφωνο. Έχω πάει ένα παλιό tablet στην πεθερά/πεθερό και ένα παλιό τηλέφωνο στους γονείς μου για να κάνουν βιντεοκλήσεις με τα εγγόνια. Παρά το αρχικό σοκ (και που λόγω κατάστασης δεν είναι πάντα κοντά ένα από τα παιδιά τους να τους κάνουν support) τα πάνε καλύτερα από τα αναμενόμενα. Αρκετά μεγαλύτεροι σε ηλικία από σένα και με μηδενική εξοικείωση με πληκτρολόγια και internet μέχρι πρότινος.
    hnesne

  12. #462
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    μπορει καποιοςπου εχει καρτα να βαλει ενα λινκ να παρω και εγω μια? Για tracker την θελω
    Βρισκω διαφορα αλλα δεν ξερω αν εινα αυτη που περιγράφεται

  13. #463
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.011
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Για χρήση δεδομένων από ποιον πάροχο μου προτείνετε να πάρω sim;

  14. #464
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Vodafone Wifi on the spot για 200mb μηνιαία με μηδενικό κόστος, για 10GB με κόστος 5 ευρώ, για 40GB με κόστος 10 ευρώ. Αν οι ανάγκες είναι πολύ χαμηλότερες από τα 10GB και πάνω από τα 200, ίσως συμφέρει κάποια από τις παραπάνω λύσεις εξωτερικού, αν παίζουν ακόμα κι αν υπάρχει τρόπος να τις αποκτήσεις/φορτίζεις κ.λπ. Μόνο για data και εισερχόμενα SMS, όχι ομιλία.
    hnesne

  15. #465
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vodafone Wifi on the spot για 200mb μηνιαία με μηδενικό κόστος, για 10GB με κόστος 5 ευρώ, για 40GB με κόστος 10 ευρώ. Αν οι ανάγκες είναι πολύ χαμηλότερες από τα 10GB και πάνω από τα 200, ίσως συμφέρει κάποια από τις παραπάνω λύσεις εξωτερικού, αν παίζουν ακόμα κι αν υπάρχει τρόπος να τις αποκτήσεις/φορτίζεις κ.λπ. Μόνο για data και εισερχόμενα SMS, όχι ομιλία.
    200mb δωρεαν καθε μηνα ή μονο τον πρωτο μηνα?

Σελ. 31 από 53 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233364151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας