Σελ. 43 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 23333841424344454853 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 631-645 από 809
  1. #631
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μου ήρθε σήμερα η νέα sim της Intertelecom, σε αντικατάσταση της παλιάς.
    Υπόψη ότι όλες οι παλιές κάρτες απενεργοποιήθηκαν 28/2 κι επιπλέον δεν δίδονται νέες από την ιστοσελίδα. Υπάρχει νέα κάρτα (IoT sim) και προγράμματα σε αντίστοιχη νέα ιστοσελίδα.

    Πλέον δεν υφίσταται ο αγγλικός αριθμός κινητής και υπάρχει μόνον ο ελληνικός.
    Στέλνει κανονικά sms αλλά δεν δέχεται από άλλα κινητά. Λήψη sms γίνεται μόνον με αποστολή μηνύματος μέσω σχετικής φόρμας αποκλειστικά στην νέα σελίδα διαχείρισης του χρήστη.
    Υπάρχει ετήσιο τέλος με ελάχιστο ποσό 15€ και όχι όπως πριν που δεν έληγε ποτέ και αρκούσε να υπάρχει μία χρεώσιμη κλήση μέσα στο 12μηνο.

    Για συστήματα ασφάλειας και γενικά χρήση ΙοΤ είναι καλή, αλλά τέρμα η χρήση σε τράπεζες και δημόσια αφού πλέον δεν υπάρχει εισερχόμενο sms.

  2. #632
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ήρθε σήμερα η νέα sim της Intertelecom, σε αντικατάσταση της παλιάς.
    Υπόψη ότι όλες οι παλιές κάρτες απενεργοποιήθηκαν 28/2 κι επιπλέον δεν δίδονται νέες από την ιστοσελίδα. Υπάρχει νέα κάρτα (IoT sim) και προγράμματα σε αντίστοιχη νέα ιστοσελίδα.

    Πλέον δεν υφίσταται ο αγγλικός αριθμός κινητής και υπάρχει μόνον ο ελληνικός.
    Στέλνει κανονικά sms αλλά δεν δέχεται από άλλα κινητά. Λήψη sms γίνεται μόνον με αποστολή μηνύματος μέσω σχετικής φόρμας αποκλειστικά στην νέα σελίδα διαχείρισης του χρήστη.
    Υπάρχει ετήσιο τέλος με ελάχιστο ποσό 15€ και όχι όπως πριν που δεν έληγε ποτέ και αρκούσε να υπάρχει μία χρεώσιμη κλήση μέσα στο 12μηνο.

    Για συστήματα ασφάλειας και γενικά χρήση ΙοΤ είναι καλή, αλλά τέρμα η χρήση σε τράπεζες και δημόσια αφού πλέον δεν υπάρχει εισερχόμενο sms.
    Εμενα μου στειλανε τον κωδικο/username για τη νεα σελιδα αλλα δεν λειτουργει. Βγαζει λαθος στοιχεια.
    Η καρτα ειναι στο δρομο με acs. Με λιγη τυχη θα ερθει πιστευω
    Αληθεια, το υπολοιπο χρηματων απο τις παλιες καρτες μεταφερθηκε στις νεες;

  3. #633
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για να παίξει η σύνδεση στο νέο σύστημα απαραίτητα πρέπει να έρθει η κάρτα και να ενεργοποιηθεί. Το username αναφέρεται σε sticker πάνω στη κάρτα όπως και ο αριθμός αυτής (είναι ο ελληνικός που έχεις τώρα).
    Λογικά ακόμη μπαίνεις στον παλιό λογαριασμό με τα προηγούμενα credentials. Μόλις ενεργοποιηθεί η νέα κάρτα, αυτόματα σταματά η χρήση του παλιού λογαριασμού και ενεργοποιείται ο νέος.
    Το υπόλοιπο χρηματικό ποσό, μεταφέρεται όλο αυτούσιο.

    Σε μένα δεν είχαν στείλει το email με username/password και δεν μπορούσα να μπω στο νέο διαχειριστικό. Προσπαθούσα χωρίς να γνωρίζω την αλλαγή του username με τα παλιά credentials, χωρίς επιτυχία.
    Κάποια στιγμή είμαι συνδεδεμένος στο παλιό και επικοινωνώ μαζί τους αναφέροντας το πρόβλημα. Με αφήνει στην αναμονή για να μου στείλει το email και εκείνη ακριβώς της στιγμή βλέπω να χάνονται σιγά-σιγά οι πληροφορίες στις σελίδες του διαχειριστικού και το χρηματικό υπόλοιπο.

  4. #634
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    @jkoukos: Είσαι βέβαιος ότι μπορείς να στείλεις SMS; Ενεργοποιήθηκα κανονικά αλλά SMS δεν φεύγει με τίποτα. Έχει και ένα περίεργο κέντρο για τα SMS +48507909001 (Πολωνία είναι το 48), έχεις κι εσύ το ίδιο;

    Είχαν το καλό ότι απαντούσαν αμέσως στο τηλέφωνο και είχαν και άμεση και αποτελεσματική υποστήριξη, τώρα που καλούν πίσω υπάρχει καθυστέρηση ωρών, την τελευταία φορά που τους πήρα δεν κάλεσαν πίσω, τελικά με ενεργοποίησαν μέσω email. Εντάξει, ξέρω, ο φόρτος που πρέπει να αντικατασταθούν τόσες κάρτες, αλλά δουλειά δεν γίνεται.
    hnesne

  5. #635
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Να στείλω δεν δοκίμασα, μου το είπαν στο τηλέφωνο που ρώτησα. Θα κάνω το έλεγχο όταν γυρίσω την Τρίτη και θα δω το κέντρο μηνυμάτων.
    Πρέπει να στέλνει, διότι έχει τιμοκατάλογο με το κόστος που ισχύει ακόμη και αν έχεις αγοράσει πακέτο και έληξαν οι μονάδες του.

    Δύο φορές επικοινώνησα (στο 10ψήφιο σταθερό που έχουν) και απάντησαν αμέσως και τις δύο, παρόλο που περίμενα να έχω αναμονή λόγω των αλλαγών των καρτών αυτή την χρονική περίοδο.

  6. #636
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    κι εγώ από Τρίτη θα ασχοληθώ ξανά.
    hnesne

  7. #637
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δοκίμασα σήμερα να στείλω και ήταν αποτυχία. Το κέντρο για τα SMS είναι και σε μένα το ίδιο (+48507909001).
    Σε διαφορετικές προσπάθειες με χρήση 0030, +30 και σκέτο τον αριθμό, όλες αποτυχημένες.
    Πήρα τηλέφωνο και αφού έκαναν έλεγχο (στο διαχειριστικό φαίνονται όλες οι αποτυχημένες προσπάθειες) μου ζήτησαν να δοκιμάσω την κάρτα σε άλλη συσκευή.
    Το έκανα και το sms έφυγε και παραλήφθηκε κανονικά. Την έβαλα πίσω στο κανονικό δικό της και ως δια μαγείας δούλεψε και σε αυτό.

    Θέλει το +30 μπροστά (όπως και η προηγούμενη κάρτα) και ως αποστολέας εμφανίζεται ο ελληνικός αριθμός της sim.
    Δοκίμασα και αποστολή sms από το διαχειριστικό και ήρθε κανονικά στην κάρτα, με αποστολέα τον ελληνικό αριθμό κινητής που έχουμε δηλώσει κατά την εγγραφή στα στοιχεία επικοινωνίας.

  8. #638
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ!

    Εδώ δούλεψε απλά βγάζοντας το συρταράκι με τις SIM με το τηλέφωνο εν λειτουργία και ξαναβάζοντάς το, χωρίς να μεσολαβήσει άλλη συσκευή.
    hnesne

  9. #639
    Εγγραφή
    05-10-2008
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Belkin F7D1401 v1
    SNR / Attn
    5(dB) / 13(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavlitakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν βάζεις ελληνική κάρτα που δίνει δωρεάν 200μβ τον μήνα χωρίς ανανέωση κλπ? Μόνο για δεδομένα.
    H Q που βγαίνει γύρω στά 30€ τον χρόνο και με το μπόνους θα έχεις 12 γβ για έναν χρόνο, αν δεν έχεις πρόβλημα με το σήμα εκεί που κινείσαι.

    WiFi on the spot της βονταφον και τέλος.
    Μπορείς να εξηγήσεις πως βγαίνει η q 30€ για ένα χρόνο τα 12 gb?

  10. #640
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Thanksssss
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sokins : 29-04-22 στις 17:26.

  11. #641
    Εγγραφή
    29-06-2007
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΟΧΟΣ
    Router
    T263R1U-A1
    Μακάρι να ήταν Grexit .... αλλά με όρους για το καλό των Ελλήνων !!

  12. #642
    Εγγραφή
    14-03-2004
    Μηνύματα
    314
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Τι επιλογές μας έχουν μείνει απο εξωτερικό τώρα τον Οκτώβριο του 2022 ?

  13. #643
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #644
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Επειδή μπήκα να διαβάσω λίγο τι παίζει στην PlanetSim και δεν το βρήκα (όχι εύκολα τουλάχιστον), κάθε πότε θέλει υποχρεωτική ανανέωση;

    Θέλω μια για GPS tracker (λογικά παίρνω την Machine 2 Machine) και -ίσως- μία για το κινητό της μάνας μου που το έχουμε σχεδόν για τυπικούς λόγους, μπας και χρειαστεί μια στο τόσο να το πάρει μαζί της αν βγει χωρίς τον πατέρα μου (λογικά παίρνω την Direct).

    Ισχύει ότι οι κλήσεις από ελληνικό δίκτυο ΠΡΟΣ κινητό με planetsim είναι δωρεάν, έτσι; Δηλαδή εγώ από Vodafone που έχω 1000' δωρεάν ομιλίας προς όλους θα μπορώ να την καλώ χρησιμοποιώντας αυτά τα δωρεάν λεπτά;

    Λίγο με χαλάει το κάπως υψηλό (αν προορίζεται για παροδική ως μηδενική χρήση) ελάχιστο κόστος χρέωσης (βλέπω για 25€), ενώ και η αρχική αγορά βλέπω είναι ένα 30άρι, με το κόστος της κάρτας στο 10ρικο και την αρχική φόρτιση στα 20 ευρώ.

  15. #645
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Tην έχω πάρει για συναγερμό αυτοκινήτου και χρησιμοποιώ μόνο τα δεδομένα.
    Αν με καλέσει κάνω απόρριψη και μπαίνω στην εφαρμογή για να δω τι έχει συμβεί.
    Η κάρτα δεν λήγει ποτέ.
    Θέλει ανανέωση κάθε χρόνο 20ευρώ γιατί μηδενίζεται το ποσό.
    Εγώ πήρα από κατάστημα ΕΛΤΑ ανανέωση των 10 ευρώ γιατί είχα φάει το αρχικό ποσό σε δοκιμές με SMS.
    Δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με το κινητό.

    Το Support είναι πολύ εξυπηρετικό είτε από τηλέφωνο είτε από mail, πάρε και ρώτησε ότι θέλεις.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 43 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 23333841424344454853 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας