Σελ. 37 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 17273235363738394247 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 541-555 από 809
  1. #541
    Εγγραφή
    25-02-2021
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από outSSIDer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά το πακέτο σύνδεσης της cosmote "mobile internet με κάρτα", κοστίζει 20€ και προσφέρει 12GB internet για 12 μήνες πλέον!
    Δείτε στη σελίδα του Γερμανού: https://www.germanos.gr/product/smar...uctId=20373370
    Αναφέρομαι στο πακέτο το οποίο προσφέρεται κι ως δώρο, στους δικαιούχους του προγράμματος "ψηφιακή μέριμνα" που θα εξαργυρώσουν το κουπόνι στο δίκτυο καταστημάτων cosmote / germanos.
    Περισσότερα εδώ: https://techblog.gr/b2b/psifiaki-mer...-dikaioychoys/
    Δε γνωρίζω αν υπάρχουν ψιλά γράμματα πχ αν απαιτείται ανανέωση κάθε 2 μήνες ή αν απαιτείται να είσαι δικαιούχος του προγράμματος.

    Το θέμα είναι ότι μετά τους 12 μήνες, μάλλον θα πρέπει να πετάξεις την κάρτα sim και να πάρεις άλλη αφού το μοναδικό προσφερόμενο 12μηνο πακέτο, κοστίζει 80€ (120GB)
    Αν εξακολουθεί να δίνει 12gb για 12 μήνες.
    "Default" έδινε 8gb για τρεις μήνες
    Η αλλαγή μπορεί να έγινε ένεκα "ψηφιακή μέριμνας"
    Τα πακέτα για αφού τελειώσουν αυτά τα 12gb για ψηφιακή μέριμνα η 8gb εκτός ψηφιακής μέριμνας ξεκινάνε από 10 ευρώ τα 10gb για ένα μήνα.

  2. #542
    Εγγραφή
    24-03-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μολις εκανα κληση με την three και σε μερικα δευτερόλεπτα μου εφαγε 40σεντς καρτα και μου εβγαλε ενα μηνυμα πως η κληση κοστιζει 2.75gbp το λεπτο. Αραγε κοψανε το free roaming η καταλαβαν πως την χρησιμοποιώ μονιμα σε roaming? Την ειχα κανα χρονο..

  3. #543
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.286
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ηνωμένο Βασίλειο θα κοπεί το δωρεάν roaming λόγω αποχώρησης από την Ευρωπαϊκή Ένωση.
    Δεν είναι υποχρεωτικό αλλά κάποιες εταιρείες θα αρχίσουν να εφαρμόζουν την χρέωση

  4. #544
    Εγγραφή
    24-03-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Νόμιζα πως ειχε βγαλει ανακοινωση η 3 οτι παρα το brexit θα συνεχισουν το δωρεάν roaming..

    Λογικά απλά με πήραν χαμπάρι οτι την εχω μονιμα roaming!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dxdydz : 02-07-21 στις 23:19.

  5. #545
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dxdydz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόμιζα πως ειχε βγαλει ανακοινωση η 3 οτι παρα το brexit θα συνεχισουν το δωρεάν roaming..

    Λογικά απλά με πήραν χαμπάρι οτι την εχω μονιμα roaming!
    Έκανες καμιά κλήση ή sms με την κάρτα ανά 6μηνο για να φαίνεται ενεργή η κάρτα?

  6. #546
    Εγγραφή
    24-03-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ναι, επίσης εβαλα 2 gbp καρτα πριν κανα 2 μηνες. τεσπα, το είχα για να κάνω καμια κλήση γιατι δεν εχω σταθερο. θα δω, έχω κανα 2 sim ακομα να ξαναδοκιμάσω.

  7. #547
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dxdydz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μολις εκανα κληση με την three και σε μερικα δευτερόλεπτα μου εφαγε 40σεντς καρτα και μου εβγαλε ενα μηνυμα πως η κληση κοστιζει 2.75gbp το λεπτο. Αραγε κοψανε το free roaming η καταλαβαν πως την χρησιμοποιώ μονιμα σε roaming? Την ειχα κανα χρονο..
    To roaming δουλευει κανονικά σε internet with legs.
    Μάλιστα σήμερα ενεργοποίησα και άλλη κάρτα.
    Ολα όπως πρέπει.
    Βέβαια η sim αυτή είναι για mobile broadband και όχι για κλησεις.

  8. #548
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και εμένα μου ζητάει επιβεβαίωση του αριθμού μου και μου στέλνει ένα αριθμό σε sms.
    Αλλά δεν το πήρα ποτέ.
    Κατά τα άλλα, ο αριθμός δουλεύει κανονικά.
    Αλλά δεν μπορώ να μπω στην σελίδα τους αν δεν κάνω αυτή την επιβεβαίωση. Και δεν μπορώ να βάλω χρήματα.
    Έχω Wind Q
    Help !!!!!!!!

  9. #549
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sokins Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα μου ζητάει επιβεβαίωση του αριθμού μου και μου στέλνει ένα αριθμό σε sms.
    Αλλά δεν το πήρα ποτέ.
    Κατά τα άλλα, ο αριθμός δουλεύει κανονικά.
    Αλλά δεν μπορώ να μπω στην σελίδα τους αν δεν κάνω αυτή την επιβεβαίωση. Και δεν μπορώ να βάλω χρήματα.
    Έχω Wind Q
    Help !!!!!!!!
    Αν μιλάς για την three, θέλεις να μου πείς ποιο είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις μήπως και μπορέσω και βοηθήσω?

  10. #550
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγώ έχω του γιου μου στο κινητό, μια κάρτα της THREE 3. Ένα χρόνο τώρα. Μια χαρά πάει. και Viber και απ όλα. Και βάζεις και το πρόγαμα τους στο κινητό και την φορτώνεις από εκεί. Και τα λεφτά δεν λήγουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mkafetzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μιλάς για την three, θέλεις να μου πείς ποιο είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις μήπως και μπορέσω και βοηθήσω?
    Σε Ευχαριστώ πολύ. Μετά από δυο μέρες μου ήρθαν τα μηνύματα και έκανα δουλειά.

  11. #551
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 2g δεν θα καταργηθεί στα επόμενα 10 τουλάχιστον χρόνια. Και εγώ sinotrack έχω με κάρτα three από uk. 2 χρόνια τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα
    Μην εισαι σιγουρος για τα 10 χρονια 2g ...
    Cosmote σταματάει το 3G και σε ενα χρονο απο οτι λενε ακολουθεί και Vodafone κτλ
    Αν πάρετε tracker η καρτα 2G για 1 χρονο λογικα ειναι οκ Για μετα ....

  12. #552
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην εισαι σιγουρος για τα 10 χρονια 2g ...
    Cosmote σταματάει το 3G και σε ενα χρονο απο οτι λενε ακολουθεί και Vodafone κτλ
    Αν πάρετε tracker η καρτα 2G για 1 χρονο λογικα ειναι οκ Για μετα ....
    Εδώ σε εμάς επιλέξανε αντί να κλείσουν το 2g όπως έχουν κάνει σε άλλες χώρες, να κλείσουν το 3g, το 2G θα μείνει καθώς υπάρχει πολύ μεγάλη βάση IoT συσκευών που κάνει χρήση.

    - - - Updated - - -

    εδώ παραπάνω

    - - - Updated - - -

    Και ακόμα πιο παλιό που αναφέρει πως το 2g παραμένει
    Στο πλαίσιο δοκιμών για την αναβάθμιση του δικτύου κινητής της COSMOTE και της βελτίωσης των παρεχόμενων υπηρεσιών 4G και 5G, στο οποίο εντάσσεται και η προγραμματιζόμενη διακοπή παροχής υπηρεσιών 3G, ανακοινώνεται ότι για το χρονικό διάστημα από 6 μέχρι και 8 Ιουλίου 2021 δεν θα παρέχονται υπηρεσίες 3G από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας COSMOTE στις περιοχές Περιστερίου, Χαϊδαρίου, Λιμένα Μαρκοπούλου, Λαυρίου, Αναβύσσου και Κερατέας. Υπηρεσίες φωνής, sms και mobile internet μέσω 2G, 4G και 5G θα εξακολουθήσουν να παρέχονται απρόσκοπτα.

    Κατά το ανωτέρω χρονικό διάστημα, οι συνδρομητές οι οποίοι διαθέτουν 3G συσκευές κινητής τηλεφωνίας ή/και κάρτες SIM που δεν υποστηρίζουν 4G και 5G θα επηρεαστούν μόνο ως προς τις υπηρεσίες δεδομένων τους, ενώ οι υπηρεσίες φωνής και μηνυμάτων (SMS) θα λειτουργούν κανονικά.

    Ειδικά για τους ανωτέρω συνδρομητές, η COSMOTE θα προβεί σε πίστωση του τμήματος του παγίου του οικονομικού προγράμματός τους που αντιστοιχεί στη χρονική περίοδο διακοπής

    Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε την Εξυπηρέτηση Πελατών της COSMOTE (13888 για οικιακούς πελάτες με χρέωση 0,19€/κλήση από κινητό COSMOTE, 13818 για εταιρικούς πελάτες χωρίς χρέωση από κινητό COSMOTE) και στο δίκτυο καταστημάτων COSMOTEΓΕΡΜΑΝΟΣ.

    Η χρέωση για κλήσεις προς τους αριθμούς 13888 και 13818 από άλλα δίκτυα γίνεται σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο του παρόχου του καλούντος.

  13. #553
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ σε εμάς επιλέξανε αντί να κλείσουν το 2g όπως έχουν κάνει σε άλλες χώρες, να κλείσουν το 3g, το 2G θα μείνει καθώς υπάρχει πολύ μεγάλη βάση IoT συσκευών που κάνει χρήση.

    - - - Updated - - -

    εδώ παραπάνω
    αν πιστευεις και εσυ οτι θα υπαρχει 2G σε 10 χρονια οκ ... εγω πιστεyω σε 3,4 χρονια το ρολο του 2G θα τον εχει το 4G
    Απλα το αναφερω για να το σκεφτεί οποιος θελει να αγορασει κατι με 2g

  14. #554
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.201
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν πιστευεις και εσυ οτι θα υπαρχει 2G σε 10 χρονια οκ ... εγω πιστεyω σε 3,4 χρονια το ρολο του 2G θα τον εχει το 4G
    Απλα το αναφερω για να το σκεφτεί οποιος θελει να αγορασει κατι με 2g
    Με 2G νομίζω και απειροελάχιστο σήμα μιλάς, με 3g 4g 5g Xg δεν μιλάς και αυτό είναι πολύ σημαντικό και για το 112 και για οποιαδήποτε ανάγκη. Με τα ιντερνετια και τα φατσομπουκια έχουμε ξεχάσει τη βασική χρήση του κινητού τηλεφώνου ειδικά στην Ελλάδα που έχουμε τις πιο λίγες κεραίες από άλλες χώρες και λόγο μορφολογίας εδάφους.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #555
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν πιστευεις και εσυ οτι θα υπαρχει 2G σε 10 χρονια οκ ... εγω πιστεyω σε 3,4 χρονια το ρολο του 2G θα τον εχει το 4G
    Απλα το αναφερω για να το σκεφτεί οποιος θελει να αγορασει κατι με 2g
    Αν μη τι άλλο πήγαμε απο τον 1 χρόνο στα 2 με 4, κάτι είναι και αυτό.
    Πάντως ναι κάποιες χώρες κλείσανε το 2g για να κρατήσουν το 3g, κάποιες το 3g για να κρατήσουν το 2g

Σελ. 37 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 17273235363738394247 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας