Σελ. 23 από 53 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 791
  1. #331
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.672
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχει κανείς τπτ περίσσειες three internet with legs να αγοράσω γιατί έχω καταβολευτεί με μία που χρησιμοποιώ?Έμπλεξα με έναν ηλίθ@ο στο ebay.co.uk και η πρώτη 10άδα δε μου ήρθε καν, πήρα τα λεφτά μου πίσω κ τη 2η φορά που παρήγγειλα έβαλε μόνο μία sim μέσα αντί για 10,σχεδόν μου είπε κιόλας σε μνμ ότι το έκανε επίτηδες!

    - - - Updated - - -

    Ή αλλιώς αν δεν έχει κάποιος, ποια είναι η επόμενη καλύτερη εναλλακτική δοκιμασμένη για gps tracker?
    Τι gps tracker έχεις? Αν είναι μόνο data τότε έχει η Vodafone datasim που σου δίνει 200mb , το μήνα δωρεάν.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #332
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι gps tracker έχεις? Αν είναι μόνο data τότε έχει η Vodafone datasim που σου δίνει 200mb , το μήνα δωρεάν.
    Tk905(2G),χρειάζεται να δέχεται και sms για να αλλάζω τις ρυθμίσεις.. Αυτή η Vodafone προσφέρει μόνο data?

  3. #333
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.672
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tk905(2G),χρειάζεται να δέχεται και sms για να αλλάζω τις ρυθμίσεις.. Αυτή η Vodafone προσφέρει μόνο data?
    Ναι μόνο data... Βασικά έδωσε μου μέχρι το βράδυ που θα γυρίσω, να την βάλω πάνω σε ένα κινητό να της στείλω sms να δω τι θα κάνει. Θεωρητικά θα το λάβει αλλά δεν θα μπορεί να απαντήσει. Παρόλα αυτά θες την απάντηση σε sms? Που είσαι συνδεδεμένος σε web με το tracker?

  4. #334
    Εγγραφή
    29-02-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Melomakarono LTE
    Δέχεται κανονικά sms η Vodafone.

  5. #335
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Πιστεύω και μόνο που θα δέχεται το sms θα παίρνει την εντολή/ρύθμιση,θα φανεί. Ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μόνο data... Βασικά έδωσε μου μέχρι το βράδυ που θα γυρίσω, να την βάλω πάνω σε ένα κινητό να της στείλω sms να δω τι θα κάνει. Θεωρητικά θα το λάβει αλλά δεν θα μπορεί να απαντήσει. Παρόλα αυτά θες την απάντηση σε sms? Που είσαι συνδεδεμένος σε web με το tracker?
    Θα βόλευε να παίρνω και απάντηση επιβεβαίωσης αλλά ίσως να μην είναι και απαραίτητο,θα δω πως θα το κάνω..Χρησιμοποιώ μία εφαρμογή κατεβασμένη από το playstore,τη ruhavik. Και από browser μπορείς να μπεις/δεις.Δωρεάν και πολύ καλή.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι gps tracker έχεις? Αν είναι μόνο data τότε έχει η Vodafone datasim που σου δίνει 200mb , το μήνα δωρεάν.
    Την κάρτα αυτή την προμηθεύεσαι εντελώς δωρεάν και χωρίς να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο, έχει 200mb το μήνα χωρίς καθόλου πάγιο,καλά κατάλαβα ??

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω και μόνο που θα δέχεται το sms θα παίρνει την εντολή/ρύθμιση,θα φανεί. Ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -



    Θα βόλευε να παίρνω και απάντηση επιβεβαίωσης αλλά ίσως να μην είναι και απαραίτητο,θα δω πως θα το κάνω..Χρησιμοποιώ μία εφαρμογή κατεβασμένη από το playstore,τη ruhavik. Και από browser μπορείς να μπεις/δεις.Δωρεάν και πολύ καλή.

    - - - Updated - - -



    Την κάρτα αυτή την προμηθεύεσαι εντελώς δωρεάν και χωρίς να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο, έχει 200mb το μήνα χωρίς καθόλου πάγιο,καλά κατάλαβα ??
    Άκυρο,οκ υπάρχει η απάντηση στη σελίδα 20.

  6. #336
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Κατι που να στελνει και χαμηλης χρεωσης sms εχουμε? (για χρηση σε συναγερμο)

  7. #337
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.672
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω και μόνο που θα δέχεται το sms θα παίρνει την εντολή/ρύθμιση,θα φανεί. Ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -



    Θα βόλευε να παίρνω και απάντηση επιβεβαίωσης αλλά ίσως να μην είναι και απαραίτητο,θα δω πως θα το κάνω..Χρησιμοποιώ μία εφαρμογή κατεβασμένη από το playstore,τη ruhavik. Και από browser μπορείς να μπεις/δεις.Δωρεάν και πολύ καλή.

    - - - Updated - - -



    Την κάρτα αυτή την προμηθεύεσαι εντελώς δωρεάν και χωρίς να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο, έχει 200mb το μήνα χωρίς καθόλου πάγιο,καλά κατάλαβα ??

    - - - Updated - - -



    Άκυρο,οκ υπάρχει η απάντηση στη σελίδα 20.
    Και εγώ είχα ξεκινήσει με το ruhavik πριν το καλοκαίρι, ωραίο αλλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.
    Κατέληξα με κόπο να στήσω σέρβερ με το traccar όπου εκεί κάνω ότι θέλω. Πχ αν το ignition δεν είναι ON και υπάρχει movement να μου στέλνει web alert ή mail (αυτό με καλύπτει πλήρως) ή sms υπο συνθήκες.

    Μπορώ να κάνω ότι θέλω, πχ στο αμάξι μου έχω πει όταν κάνει 4900χλμ να μου θυμίζει να πάω για λαδια κλπ.
    Βέβαια εγώ έχω της teltonika συσκευές αλλά αν σκεφτείς πως ένα teltonika fmb920 το παιρνω τελική τιμη 35€, του πετάω πάνω μια 3uk και τέλος. Τα teltonika έχουν και σύνδεση bluetooth με οποιοδήποτε obd reader οπότε από το αμάξι όταν κινείται παίρνω πληροφορίες για τα πάντα στο αμάξι οι οποίες μένουν στο site και μπορώ και πάνω εκεί και κάνω rules πχ αν η θερμοκρασία νερού ανέβει πάνω από 98c να με πεθάνει στα μηνύματα γιατί κάτι κακό γίνεται. Επίσης τα teltonika έχουν 2πλη ρύθμιση server και κάνουν παπαδες.

    Τεσπα ξέφυγα αλλά όποιος θέλει και το λέω εδώ δημόσια, μπορώ να τον βάλω πάνω στο σέρβερ μου χωρίς πρόβλημα ή κάποια οικονομική υποχρέωση. Ήθελα να κάνω ένα νέο νήμα για αυτό αλλά πρώτα ήθελα να δω αν υπάρχει ενδιαφέρον. Όσο αναφορά το αν το tracker είναι κινεζικό, συνήθως το 99% των κινέζικων στέλνει data σε web και ρυθμίζονται απλά δεν μπορούν να κάνουν και sms και data ταυτόχρονα. Έχω βάλει σε φίλο με mercedes ένα κινέζικο tk103 το οποίο δουλεύει οκ. Απλά από τότε που είδα τι κάνουν τα teltonika έκλαψα και είναι σχεδόν τζάμπα.

    Edit: εκτός αν πληρώνεις στο ruhavik που εκεί δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει. Εγώ έχω το free licence για 3 συσκευές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 24-09-20 στις 19:52.

  8. #338
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ είχα ξεκινήσει με το ruhavik πριν το καλοκαίρι, ωραίο αλλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.
    Κατέληξα με κόπο να στήσω σέρβερ με το traccar όπου εκεί κάνω ότι θέλω. Πχ αν το ignition δεν είναι ON και υπάρχει movement να μου στέλνει web alert ή mail (αυτό με καλύπτει πλήρως) ή sms υπο συνθήκες.

    Μπορώ να κάνω ότι θέλω, πχ στο αμάξι μου έχω πει όταν κάνει 4900χλμ να μου θυμίζει να πάω για λαδια κλπ.
    Βέβαια εγώ έχω της teltonika συσκευές αλλά αν σκεφτείς πως ένα teltonika fmb920 το παιρνω τελική τιμη 35€, του πετάω πάνω μια 3uk και τέλος. Τα teltonika έχουν και σύνδεση bluetooth με οποιοδήποτε obd reader οπότε από το αμάξι όταν κινείται παίρνω πληροφορίες για τα πάντα στο αμάξι οι οποίες μένουν στο site και μπορώ και πάνω εκεί και κάνω rules πχ αν η θερμοκρασία νερού ανέβει πάνω από 98c να με πεθάνει στα μηνύματα γιατί κάτι κακό γίνεται. Επίσης τα teltonika έχουν 2πλη ρύθμιση server και κάνουν παπαδες.

    Τεσπα ξέφυγα αλλά όποιος θέλει και το λέω εδώ δημόσια, μπορώ να τον βάλω πάνω στο σέρβερ μου χωρίς πρόβλημα ή κάποια οικονομική υποχρέωση. Ήθελα να κάνω ένα νέο νήμα για αυτό αλλά πρώτα ήθελα να δω αν υπάρχει ενδιαφέρον. Όσο αναφορά το αν το tracker είναι κινεζικό, συνήθως το 99% των κινέζικων στέλνει data σε web και ρυθμίζονται απλά δεν μπορούν να κάνουν και sms και data ταυτόχρονα. Έχω βάλει σε φίλο με mercedes ένα κινέζικο tk103 το οποίο δουλεύει οκ. Απλά από τότε που είδα τι κάνουν τα teltonika έκλαψα και είναι σχεδόν τζάμπα.

    Edit: εκτός αν πληρώνεις στο ruhavik που εκεί δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει. Εγώ έχω το free licence για 3 συσκευές.
    Το ruhavik(free) είναι σταθερό,σωστές ειδοποιήσεις και καλύπτει τις ανάγκες μου προς το παρόν αλλά δεν έχω δοκιμάσει κ κάτι άλλο (πέρα από κινέζικους άθλιους σέρβερ).Τελευταία το έχουν αναβαθμίσει με κάποια έξτρα alerts(πχ push notification αν χαθεί το gps για "x" λεπτά) και κάποιες έξτρα υπηρεσίες. Ούτως ή άλλως το tkstar905 δεν έχει κ πολλές δυνατότητες τηλεμετρίας μέσω του σέρβερ αλλά μόνο μέσω sms νομίζω.
    Το επόμενο που θα πάρω θα είναι το teltonika λοιπόν για δοκιμή, σωστό μηχάνημα φαίνεται.
    Εγώ ενδιαφέρομαι για τον σέρβερ σου αλλά θα επανέλθω για αυτό στο επόμενο που θα στηθεί,αυτά τώρα με τις three(μιλάμε με έχουν σώσει),δεν τα πειράζω γιατί απλώς τα φορτίζω μια φορά το μήνα και είμαι εντελώς ξένοιαστος.

    {Κι εγώ sorry για το off-topic αλλά όποιος ενδιαφέρεται για το κύριο θέμα, κατά πάσα πιθανότητα θα ενδιαφέρεται και για τους servers)

  9. #339
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ruhavik(free) είναι σταθερό,σωστές ειδοποιήσεις και καλύπτει τις ανάγκες μου προς το παρόν αλλά δεν έχω δοκιμάσει κ κάτι άλλο (πέρα από κινέζικους άθλιους σέρβερ).Τελευταία το έχουν αναβαθμίσει με κάποια έξτρα alerts(πχ push notification αν χαθεί το gps για "x" λεπτά) και κάποιες έξτρα υπηρεσίες. Ούτως ή άλλως το tkstar905 δεν έχει κ πολλές δυνατότητες τηλεμετρίας μέσω του σέρβερ αλλά μόνο μέσω sms νομίζω.
    Το επόμενο που θα πάρω θα είναι το teltonika λοιπόν για δοκιμή, σωστό μηχάνημα φαίνεται.
    Εγώ ενδιαφέρομαι για τον σέρβερ σου αλλά θα επανέλθω για αυτό στο επόμενο που θα στηθεί,αυτά τώρα με τις three(μιλάμε με έχουν σώσει),δεν τα πειράζω γιατί απλώς τα φορτίζω μια φορά το μήνα και είμαι εντελώς ξένοιαστος.

    {Κι εγώ sorry για το off-topic αλλά όποιος ενδιαφέρεται για το κύριο θέμα, κατά πάσα πιθανότητα θα ενδιαφέρεται και για τους servers)
    Υπάρχουν και οι συναγερμοί που θέλουν sim και αλλά πράγματα, πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα ενα νέο θέμα σχετικά με τα gps, Το βάζουμε αν είναι και μια παραπομπή στο 1ο μήνυμα .

  10. #340
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και οι συναγερμοί που θέλουν sim και αλλά πράγματα, πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα ενα νέο θέμα σχετικά με τα gps, Το βάζουμε αν είναι και μια παραπομπή στο 1ο μήνυμα .
    Σωστά..

  11. #341
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Να θεσω το προβλημα.
    Χρειάζονται εξερχομενες κλησεις, gprs και sms.
    Τις κλήσεις ας πούμε τις βολευουμε.
    sms με πακέτο και ανανεωση καθε μηνα.
    Ομωυ ετσι θελει 10€ ανα δυο μηνες.
    Χρειάζονται καμμια 100 sms το μηνα.. Και εισερχόμενα. Με σετ καρτων ισως (συναγερμός & κινητό?)

  12. #342
    Εγγραφή
    30-06-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    282
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    17000+/1.000
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 17.5(dB)
    Για δοκιμή αγόρασα αυτή εδω
    Ενεργοποιήθηκε πολυ γρηγορα χωρίς χαρτιά και ταυτότητες και δέχεται κλήσεις και σμσ χωρίς να εχω κανει top-up ακόμα αλλα απο χρεώσεις σε πακέτα δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο.
    Θα τη δοκιμάσω στο συναγερμο μου οταν θα λήξει η αλλη που εχω.

    Cash top-up to use at our standard 321 rate (3p a minute, 2p a text, 1p a MB.) Also for use abroad, subject to roaming rates.

  13. #343
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να θεσω το προβλημα.
    Χρειάζονται εξερχομενες κλησεις, gprs και sms.
    Τις κλήσεις ας πούμε τις βολευουμε.
    sms με πακέτο και ανανεωση καθε μηνα.
    Ομωυ ετσι θελει 10€ ανα δυο μηνες.
    Χρειάζονται καμμια 100 sms το μηνα.. Και εισερχόμενα. Με σετ καρτων ισως (συναγερμός & κινητό?)
    με τα δεδομενα δεν γιενται δουλεια ;
    ε ... το πολυ πολυ να αλλαχτει το hardware ωστε να ειναι συμβατο , και εκει που θα γλιτωσουμε το 10 ευρω το διμηνο , θα τα δωσουμε σε "Upgrayedd"
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #344
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Τα δεδομενα εχουν αντικαταστησει τις κλησεις.
    Ομως χρειαζομαι sms για χειρισμους.
    Εαν εβαζα 2 καρτες της three με κοστος 2p ανα sms θα ηταν ok λετε? (σε μονιμο roaming)

  15. #345
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα δεδομενα εχουν αντικαταστησει τις κλησεις.
    Ομως χρειαζομαι sms για χειρισμους.
    Εαν εβαζα 2 καρτες της three με κοστος 2p ανα sms θα ηταν ok λετε? (σε μονιμο roaming)
    Λογικά ναι, θα έχεις ενα κόστος περίπου 2 λίρες τον μήνα για τα 100sms αλλά δεν ξέρουμε κατα πόσο θα το κρατήσει μετά
    Δεν χάνεις κάτι όμως να δοκιμάσεις.

    Σε ελληνική λύση δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι που να σου βγαίνει φθηνότερα

Σελ. 23 από 53 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας