Σελ. 36 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 16263134353637384146 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 526-540 από 809
  1. #526
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ναί, τα ίδια. Γενικά όποιος μου έστειλε απο vodafone, το μήνυμα δεν ήρθε ποτέ.
    Η three κάρτα στέλνει μήνυμα παντού κανονικά.

    Και το κακό είναι πως απο vodafone θέλω να στέλνω στο tracker για τις λειτουργίες του.

  2. #527
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gibinho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναί, τα ίδια. Γενικά όποιος μου έστειλε απο vodafone, το μήνυμα δεν ήρθε ποτέ.
    Η three κάρτα στέλνει μήνυμα παντού κανονικά.

    Και το κακό είναι πως απο vodafone θέλω να στέλνω στο tracker για τις λειτουργίες του.
    Άκυρο το προηγούμενο, δοκίμασα μόλις και δεν δέχεται μήνυμα απο vodafone

  3. #528
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκυρο το προηγούμενο, δοκίμασα μόλις και δεν δέχεται μήνυμα απο vodafone
    Άρα δεν είναι μόνο από εμένα το πρόβλημα? Κάτι λάθος που έχω κάνει εγώ δηλαδή.

  4. #529
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εχεις μήπως 2η three? Εχω ενα ενα nokia με κουμπακια μονο για να στελνω τα πρωτα μηνυνατα στα tk103b για να τα γυρισω σε data και να τα κανω να μιλανε στο traccar.
    Σας θαυμαζω με τα sms ολους αληθεια.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #530
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις μήπως 2η three? Εχω ενα ενα nokia με κουμπακια μονο για να στελνω τα πρωτα μηνυνατα στα tk103b για να τα γυρισω σε data και να τα κανω να μιλανε στο traccar.
    Σας θαυμαζω με τα sms ολους αληθεια.
    Καλησπέρα,

    Ναί, έχω μια 2η three (εκείνη με τα 200mb free/μήνα) και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, από οποιοδήποτε αριθμό Vodafone Greece (απο Vodafone UK πχ, λαμβάνει κανονικά).

    Μάλλον θα πρέπει να κοιτάξω για άλλη κάρτα. Μιλάω με φίλη μου στην Αγγλία, μήπως βρώ απο εκεί μία, που να εξυπηρετεί τις ανάγκες του tracker (δεν θέλω τη μηνιαία ανανέωση).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις μήπως 2η three? Εχω ενα ενα nokia με κουμπακια μονο για να στελνω τα πρωτα μηνυνατα στα tk103b για να τα γυρισω σε data και να τα κανω να μιλανε στο traccar.
    Σας θαυμαζω με τα sms ολους αληθεια.
    BlueChris, εσύ δίνεις 9,90€/μήνα για το traccar?

  6. #531
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gibinho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Ναί, έχω μια 2η three (εκείνη με τα 200mb free/μήνα) και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα, από οποιοδήποτε αριθμό Vodafone Greece (απο Vodafone UK πχ, λαμβάνει κανονικά).

    Μάλλον θα πρέπει να κοιτάξω για άλλη κάρτα. Μιλάω με φίλη μου στην Αγγλία, μήπως βρώ απο εκεί μία, που να εξυπηρετεί τις ανάγκες του tracker (δεν θέλω τη μηνιαία ανανέωση).

    - - - Updated - - -



    BlueChris, εσύ δίνεις 9,90€/μήνα για το traccar?
    Όχι, έχω στήσει δικό μου σέρβερ. Το έχω σεταρει να στέλνει mail οποτε ότι φτιάξω στα computed attributes μπορώ να στείλω mail στον ανάλογο χρήστη του αυτοκινήτου.
    Τα tk103b αν έχουν σύνδεση με συναγερμό, τον συνδεω οποτε αν χτυπήσει ο συναγερμός, το tk103b στέλνει alarm στο traccar το οποίο στέλνει μετά mail.
    Υποψην πως τα tk103b ή στέλνουν data ή sms, δεν μπορούν να κάνουν και τα 2 μαζί σε αντίθεση με τα teltonika που έχουν 2 συνδέσεις σε server και sms.
    Τώρα επειδή το mail στο κινητό δεν κάνει πολλά πάρα μόνο ένα ντιγκ... Έχω μια εφαρμογή που λέγεται enotify light, η οποία απλά κοιτάει το mail σου. Τις κάνεις rule του στυλ αν λάβω mail με το το ταδε subject τότε κάνε το τάδε ηχο κλπ και τέλος.
    0 κόστος για τα παραπάνω και όλα στηρίζονται με τα 200mb τσαμπα της threeuk

    Επίσης υπάρχει φτηνή λύση με 20€ το χρόνο που παίρνεις συνδρομή και μπορείς να βάλεις 3 συσκευές tracking και λέγεται ruhavik. Αν δεν θες να πληρώσεις, είναι δωρεάν αλλά κάνει μόνο tracking.
    Εμένα προσωπικά η σκάσα μου ήταν να βρω τρόπο να έχω ενημέρωση στο κινητό αν κάποιος πάρει το οχημα και όχι απλά να δω κατόπιν τι έγινε.

    Όποιος θέλει μπορώ να τον βάλω στο traccar μου
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #532
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Κάποιος που να χρησιμοποιεί ακόμα την smarty για data? Έλαβα sms για μείωση του cap λόγο roaming από 20gb στα 12gb. Μπαίνω στο site της smarty και στα pdf που έχει γράφει ακόμα για 20gb cap. Παρόλο που συμφέρει πολύ καλύτερα το wifi on the spot της Vodafone πραγματικά εκεί που κινούμαι η Vodafone είναι για κλάματα και με την smarty συνδέομαι σε δίκτυο της Wind που έχει μια αξιοπρεπή b20 με καλές ταχύτητες. Πλέον αφού μείωσαν το cap δεν συμφέρει να δίνω 10€ (9 λίρες) για 12gb. Κρίμα και με είχε βολέψει αφάνταστα. Καλύτερα να πάω κατευθείαν στην q και να παίζω με countdown.

  8. #533
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Και εδώ από vodafone δε λαμβάνει το sms η three.. κανένα νέο δεν είχαμε ε?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων


    Επίσης υπάρχει φτηνή λύση με 20€ το χρόνο που παίρνεις συνδρομή και μπορείς να βάλεις 3 συσκευές tracking και λέγεται ruhavik. Αν δεν θες να πληρώσεις, είναι δωρεάν αλλά κάνει μόνο tracking.
    Εμένα προσωπικά η σκάσα μου ήταν να βρω τρόπο να έχω ενημέρωση στο κινητό αν κάποιος πάρει το οχημα και όχι απλά να δω κατόπιν τι έγινε.
    Η ruhavik μέχρι 3 συσκευές είναι απόλυτα δωρεάν, όχι 20€. Και με το δωρεάν στέλνει κανονικά ειδοποιήσεις μόλις υπάρξει κίνηση,έχει μάλιστα και επιλογή για ειδοποίηση εάν χαθεί το σήμα για πάνω από 5 λεπτά κλπ.

  9. #534
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εδώ από vodafone δε λαμβάνει το sms η three.. κανένα νέο δεν είχαμε ε?

    - - - Updated - - -



    Η ruhavik μέχρι 3 συσκευές είναι απόλυτα δωρεάν, όχι 20€. Και με το δωρεάν στέλνει κανονικά ειδοποιήσεις μόλις υπάρξει κίνηση,έχει μάλιστα και επιλογή για ειδοποίηση εάν χαθεί το σήμα για πάνω από 5 λεπτά κλπ.
    Εμένα δεν έστελνε... Κάτι έκανα λάθος μάλλον.
    Πρόσεξε δεν μιλάω για sms αλλά web ενημέρωση.

  10. #535
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα δεν έστελνε... Κάτι έκανα λάθος μάλλον.
    Πρόσεξε δεν μιλάω για sms αλλά web ενημέρωση.
    Ναι, κανονικά push notifications μέσω internet, είτε όταν κινηθεί το gps είτε όταν βγει από περιοχή που θα του έχεις ορίσει, είτε όταν χάσει το σήμα του για χρόνο>5 λεπτά(σε περίπτωση που στο jamάρουν).. δουλεύει άψογα (και δωρεάν!)

  11. #536
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, κανονικά push notifications μέσω internet, είτε όταν κινηθεί το gps είτε όταν βγει από περιοχή που θα του έχεις ορίσει, είτε όταν χάσει το σήμα του για χρόνο>5 λεπτά(σε περίπτωση που στο jamάρουν).. δουλεύει άψογα (και δωρεάν!)
    Δεν καταλαβαίνω. Εμένα δεν είχε push πάρα μόνο όταν πήρα subscription. Εσένα πως στο κάνει τσάμπα? Μήπως είσαι στον 1 μήνα trial?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20210517-221502725.jpg  

    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #537
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω. Εμένα δεν είχε push πάρα μόνο όταν πήρα subscription. Εσένα πως στο κάνει τσάμπα? Μήπως είσαι στον 1 μήνα trial?
    Δεν είμαι στο trial, το χρησιμοποιώ 1,5 χρόνο.. Και εγώ όταν πατάω στο εικονίδιο που πάτησες τα ίδια μου βγάζει αλλά έχω κανονικότατα ειδοποιήσεις για τα πάντα, για τρία trackers. Το ίδιο και σε φίλο που του το σετάρισα πριν 1 μήνα.Δοκίμασέ το στην πράξη.

    - - - Updated - - -

    Για του λόγου το αληθές
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2021-05-17-23-53-45-998_space.gurtam.ruhavik.jpg  


  13. #538
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, κανονικά push notifications μέσω internet, είτε όταν κινηθεί το gps είτε όταν βγει από περιοχή που θα του έχεις ορίσει, είτε όταν χάσει το σήμα του για χρόνο>5 λεπτά(σε περίπτωση που στο jamάρουν).. δουλεύει άψογα (και δωρεάν!)
    Καλησπέρα Painkiller,
    Έχεις και τη δυνατότητα μόλις σου σκάσει κάποιο notification, να στείλεις και εντολές, πχ απενεργοποίηση κινητήρα ή είναι μόνο notification?

  14. #539
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gibinho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα Painkiller,
    Έχεις και τη δυνατότητα μόλις σου σκάσει κάποιο notification, να στείλεις και εντολές, πχ απενεργοποίηση κινητήρα ή είναι μόνο notification?
    Δεν έχει τέτοια δυνατότητα ο tracker μου και δεν έχω ασχοληθεί.. Αν έκανα register άλλη συσκευή που να είχε τη δυνατότητα αυτή, μπορεί να υπήρχε στο μενού. Ρίξε μια ματιά εδώ ή και ρώτησέ τους, απαντούν πάντα:

    https://forum.gps-trace.com/?sort=newest

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει τέτοια δυνατότητα ο tracker μου και δεν έχω ασχοληθεί.. Αν έκανα register άλλη συσκευή που να είχε τη δυνατότητα αυτή, μπορεί να υπήρχε στο μενού. Ρίξε μια ματιά εδώ ή και ρώτησέ τους, απαντούν πάντα:

    https://forum.gps-trace.com/?sort=newest
    Πιθανόν να το κάνει, θα μου ξεκλείδωνε αυτό το μενού που είναι με κόκκινα γράμματα:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2021-05-18-18-38-54-179_space.gurtam.ruhavik.jpg  


  15. #540
    Εγγραφή
    01-05-2011
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά το πακέτο σύνδεσης της cosmote "mobile internet με κάρτα", κοστίζει 20€ και προσφέρει 12GB internet για 12 μήνες πλέον!
    Δείτε στη σελίδα του Γερμανού: https://www.germanos.gr/product/smar...uctId=20373370
    Αναφέρομαι στο πακέτο το οποίο προσφέρεται κι ως δώρο, στους δικαιούχους του προγράμματος "ψηφιακή μέριμνα" που θα εξαργυρώσουν το κουπόνι στο δίκτυο καταστημάτων cosmote / germanos.
    Περισσότερα εδώ: https://techblog.gr/b2b/psifiaki-mer...-dikaioychoys/
    Δε γνωρίζω αν υπάρχουν ψιλά γράμματα πχ αν απαιτείται ανανέωση κάθε 2 μήνες ή αν απαιτείται να είσαι δικαιούχος του προγράμματος.

    Το θέμα είναι ότι μετά τους 12 μήνες, μάλλον θα πρέπει να πετάξεις την κάρτα sim και να πάρεις άλλη αφού το μοναδικό προσφερόμενο 12μηνο πακέτο, κοστίζει 80€ (120GB)
    Αν εξακολουθεί να δίνει 12gb για 12 μήνες.
    "Default" έδινε 8gb για τρεις μήνες
    Η αλλαγή μπορεί να έγινε ένεκα "ψηφιακή μέριμνας"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος outSSIDer : 20-05-21 στις 22:46.

Σελ. 36 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 16263134353637384146 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας