Σελ. 15 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617202535 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 211-225 από 809
  1. #211
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο πρώτο μήνυμα γράφω ποιες είναι ανώνυμες και ποιες όχι απο αυτές που έχω δοκιμάσει.

    Ου γαρ ερχεται μονον, υπαρχει και το αγχος του κορωνα-στοκεφαλιμας-ιου
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #212
    Εγγραφή
    02-07-2014
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Melomakarono Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα την 3 sim με το δωρεάν internet 200mb μόνο και μόνο για να έχω αγγλικό αριθμό από το link που βάλατε για το eBay.


    Γενικά επειδή το ψάχνω πολύ με τους αριθμούς ήρθε και έδεσε καθώς πριν μέρες αγόρασα μια προσφορά από hushed που έδινε αγγλικό αριθμό και 5.000sms/ 1.000 λεπτά ομιλίας σε αγγλικούς αριθμούς κάθε χρόνο lifetime. Στην συνέχεια δοκίμασα και μια eSIM που επίσης σου δίνει αγγλικό αριθμό με 10 δολάρια ο οποίος δεν λήγει ποτέ και τα χρήματα μένουν στον λογαριασμό για χρήση σε ομιλία ιντερνετ και μηνύματα.
    Επειδή το site της Hushed δεν λέει πολλές λεπτομέρειες (λογικά θα πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή στο κινητό), μπορείς να μας πείς περισσότερα για την lifetime προσφορά σε χρόνο ομιλίας κτλ ?

    Επίσης, esim με αγγλικό αριθμό και 10 δολάρια top up που αναφέρεις einai και αυτη απο τη hushed?

  3. #213
    Εγγραφή
    29-02-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Melomakarono LTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mobile_34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το site της Hushed δεν λέει πολλές λεπτομέρειες (λογικά θα πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή στο κινητό), μπορείς να μας πείς περισσότερα για την lifetime προσφορά σε χρόνο ομιλίας κτλ ?

    Επίσης, esim με αγγλικό αριθμό και 10 δολάρια top up που αναφέρεις einai και αυτη απο τη hushed?
    Το πακέτο της hushed υπάρχει εδώ. Επιλέγεις εάν θα έχεις αμερικάνικο ή αγγλικό νούμερο. Το νούμερο το οποίο θα πάρεις θα μπορεί να πραγματοποιεί και να δέχεται κλήσεις και sms μόνο απο τηλέφωνα και κινητά της χώρας εκείνης. Δηλαδή εγώ που επέλεξα αγγλικό νούμερο, καλώ και στέλνω μηνύματα μόνο σε αγγλικά νούμερα, ομοίως μόνο από αγγλικά νούμερα δέχομαι κλήσεις/sms.

    Η esim όπως ανέφερα είναι απο την esim.net και με 10 δολάρια αγοράζεις το αγγλικό νούμερο και τα 10 μένουν στο balance. Σε επικοινωνία μαζί τους για το εάν λήγει ο αριθμός απάντησαν πως δεν λήγει και οτι δουλεύουν πάνω σε μια εφαρμογή για να έχεις πλήρη έλεγχο της κάρτας, ανανέωση πακέτα data και άλλα.

  4. #214
    Εγγραφή
    24-03-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Λοιπόν, σε πρώτη φαση να σας ευχαριστήσω γι αυτό το θεμα. Εξαιρετική δουλειά δουλεια!

    Επειδή μου αρέσει κι εμένα να το ψάχνω με αυτά να πω κι εγώ πως για την three υπάρχει η επιλογή να αγοράσει κανείς 10gbp απο paypal https://www.paypal.com/uk/gifts/brands/three χωρίς extra χρέωση. εκτός του xoom (του παυπαλ παλι)

    Επίσης αν και η revolut δεν λειτουργεί για topup, αν κάνει κάποιoς topup με curve λειτουργεί με ό,τι κάρτα έχει μέσα, Ελληνική ή ρεβολουτ. έτσι μπορεί να κάνει κανεις ανανέωση απο 2 λίρες. (η curve είναι δωρεάν και στέλνει Ελλάδα)

    Τέλος να πω πως αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει κάποια travel data sim αλλά δε θέλει να δώσει 15 ευρό ή και 30 που ζητάνε οι άλλες υπάρχει και η https://www.mtxc.eu/en/ με 5 ευρό και εχει 7ευρό credit μέσα, δωρεαν μεταφορικά. Έχει εδρα το Βέλγιο ή το Λουξεμβούργο. τα data είναι λίγο πιο ακριβα απο την surfroam 1.2cents/mb+φπα
    Ισχύει για 80 χώρες και έχει την ίδια τιμη/mb σε όλο τον κόσμο. η surfroam αλλάζει τιμή ανάλογα με την χώρα.

    Τέλος να ρωτήσω γιατί μόλις ενεργοποιησα την three μου, ξέρω πως η three θεωρητικά μετα απο 3/4 μήνες που χρησιμοποιούμε την κάρτα μονο με roaming αλλάζει τις τιμές. Επι της ουσίας όμως το έχει κάνει σε κανέναν σας;

  5. #215
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dxdydz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, σε πρώτη φαση να σας ευχαριστήσω γι αυτό το θεμα. Εξαιρετική δουλειά δουλεια!

    Επειδή μου αρέσει κι εμένα να το ψάχνω με αυτά να πω κι εγώ πως για την three υπάρχει η επιλογή να αγοράσει κανείς 10gbp απο paypal https://www.paypal.com/uk/gifts/brands/three χωρίς extra χρέωση. εκτός του xoom (του παυπαλ παλι)

    Επίσης αν και η revolut δεν λειτουργεί για topup, αν κάνει κάποιoς topup με curve λειτουργεί με ό,τι κάρτα έχει μέσα, Ελληνική ή ρεβολουτ. έτσι μπορεί να κάνει κανεις ανανέωση απο 2 λίρες. (η curve είναι δωρεάν και στέλνει Ελλάδα)

    Τέλος να πω πως αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει κάποια travel data sim αλλά δε θέλει να δώσει 15 ευρό ή και 30 που ζητάνε οι άλλες υπάρχει και η https://www.mtxc.eu/en/ με 5 ευρό και εχει 7ευρό credit μέσα, δωρεαν μεταφορικά. Έχει εδρα το Βέλγιο ή το Λουξεμβούργο. τα data είναι λίγο πιο ακριβα απο την surfroam 1.2cents/mb+φπα
    Ισχύει για 80 χώρες και έχει την ίδια τιμη/mb σε όλο τον κόσμο. η surfroam αλλάζει τιμή ανάλογα με την χώρα.

    Τέλος να ρωτήσω γιατί μόλις ενεργοποιησα την three μου, ξέρω πως η three θεωρητικά μετα απο 3/4 μήνες που χρησιμοποιούμε την κάρτα μονο με roaming αλλάζει τις τιμές. Επι της ουσίας όμως το έχει κάνει σε κανέναν σας;
    Καταρχάς μπράβο για την "ανακάλυψη" με την PayPal.. Εμένα η three εδώ και 6 μήνες (μόνο roaming), δε μου έχει αλλάξει τιμές προς το παρόν.

  6. #216
    Εγγραφή
    29-02-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Melomakarono LTE
    Πάντως η three πριν λίγες ημέρες έβγαλε το νέο pay as you go με ολοκληρωμένα πακέτα unlimited ομιλία και sms και 5gb data με 10 λίρες. Θα ήθελα να το δοκιμάσω κάποια στιγμή, από το λίγο που έψαξα το υπαρκτό data with legs δεν μετατρέπεται σε νέο pay as you go. Οπότε μάλλον πρέπει να γίνει αγορά νέου.

    http://www.three.co.uk/paygsim

  7. #217
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    10gb, απεριόριστα λεπτά και sms με 10 λίρες ~12€. Για να καταλάβουμε πόσο ξεφτίλες είναι στην Ελλάδα.

  8. #218
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dxdydz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, σε πρώτη φαση να σας ευχαριστήσω γι αυτό το θεμα. Εξαιρετική δουλειά δουλεια!

    Επειδή μου αρέσει κι εμένα να το ψάχνω με αυτά να πω κι εγώ πως για την three υπάρχει η επιλογή να αγοράσει κανείς 10gbp απο paypal https://www.paypal.com/uk/gifts/brands/three χωρίς extra χρέωση. εκτός του xoom (του παυπαλ παλι)

    Επίσης αν και η revolut δεν λειτουργεί για topup, αν κάνει κάποιoς topup με curve λειτουργεί με ό,τι κάρτα έχει μέσα, Ελληνική ή ρεβολουτ. έτσι μπορεί να κάνει κανεις ανανέωση απο 2 λίρες. (η curve είναι δωρεάν και στέλνει Ελλάδα)

    Τέλος να πω πως αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει κάποια travel data sim αλλά δε θέλει να δώσει 15 ευρό ή και 30 που ζητάνε οι άλλες υπάρχει και η https://www.mtxc.eu/en/ με 5 ευρό και εχει 7ευρό credit μέσα, δωρεαν μεταφορικά. Έχει εδρα το Βέλγιο ή το Λουξεμβούργο. τα data είναι λίγο πιο ακριβα απο την surfroam 1.2cents/mb+φπα
    Ισχύει για 80 χώρες και έχει την ίδια τιμη/mb σε όλο τον κόσμο. η surfroam αλλάζει τιμή ανάλογα με την χώρα.

    Τέλος να ρωτήσω γιατί μόλις ενεργοποιησα την three μου, ξέρω πως η three θεωρητικά μετα απο 3/4 μήνες που χρησιμοποιούμε την κάρτα μονο με roaming αλλάζει τις τιμές. Επι της ουσίας όμως το έχει κάνει σε κανέναν σας;
    Θα σε πείραζε να το βάλω και στην πρώτη σελίδα αυτό;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    10gb, απεριόριστα λεπτά και sms με 10 λίρες ~12€. Για να καταλάβουμε πόσο ξεφτίλες είναι στην Ελλάδα.
    Προσφορά για έναν μήνα τα εξτρά GB,

    Get 10GB instead of 5GB until 30 June 2020

  9. #219
    Εγγραφή
    24-03-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εννοείται φίλε μου, βαλτα στα πρωτο ποστ! Εδώ τα γραφουμε για να τα μοιραζομαστε!

  10. #220
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.523
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σε πείραζε να το βάλω και στην πρώτη σελίδα αυτό;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dxdydz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται φίλε μου, βαλτα στα πρωτο ποστ! Εδώ τα γραφουμε για να τα μοιραζομαστε!
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  11. #221
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.108
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Melomakarono Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως η three πριν λίγες ημέρες έβγαλε το νέο pay as you go με ολοκληρωμένα πακέτα unlimited ομιλία και sms και 5gb data με 10 λίρες. Θα ήθελα να το δοκιμάσω κάποια στιγμή, από το λίγο που έψαξα το υπαρκτό data with legs δεν μετατρέπεται σε νέο pay as you go. Οπότε μάλλον πρέπει να γίνει αγορά νέου.

    http://www.three.co.uk/paygsim
    Επειδή το ψάχνω λίγο και με ενδιαφέρει... βλέπω πως έβγαλαν το GoRoam αλλά λέει στο QA πως πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα Αγγλία

    How do i activate to Go Roam?
    Go Roam works automatically when you arrive in a Go Roam destination as long as data roaming is switched on in your device's settings. If you’re a Pay As You Go customer, you’ll need to have activated your SIM and made a chargeable event such as making a call, sending a text or getting online, in the UK first. When you arrive in your destination, you’ll receive a text confirming the roaming costs in that country. To check out the standard international roaming charges for the country you’re visiting, go to Roaming Charges and choose your destination.

    Don't forget that when you're calling or texting back to the UK, you'll need to replace the first 0 in the number you're calling or texting with +44.
    Βασικά θέλω μια sim τέτοιου τύπου για ένα tracker που θέλω να βάλω το οποίο θέλει SMS για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση και data απλά για παρακολούθηση...

    Τι είναι το ποιο καλό και φτηνό να πάρω? απλά μια three sim χωρίς να ασχοληθώ με το Go Roam?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #222
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το ψάχνω λίγο και με ενδιαφέρει... βλέπω πως έβγαλαν το GoRoam αλλά λέει στο QA πως πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα Αγγλία



    Βασικά θέλω μια sim τέτοιου τύπου για ένα tracker που θέλω να βάλω το οποίο θέλει SMS για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση και data απλά για παρακολούθηση...

    Τι είναι το ποιο καλό και φτηνό να πάρω? απλά μια three sim χωρίς να ασχοληθώ με το Go Roam?
    Three internet with legs(από ebay.co.uk μπορείς να την παραγγείλεις),κάθε μήνα παίρνεις και 200mb δωρεάν, που είναι υπεραρκετά για τον τράκερ οπότε δεν ασχολείσαι καθόλου.

  13. #223
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.108
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από painkiller84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Three internet with legs(από ebay.co.uk μπορείς να την παραγγείλεις),κάθε μήνα παίρνεις και 200mb δωρεάν, που είναι υπεραρκετά για τον τράκερ οπότε δεν ασχολείσαι καθόλου.
    Ok πήρα κάρτες και τις περιμένω να έρθουν. Να καταλάβω κάτι... τα SMS που θα στείλει αν χρειαστεί να στείλει από την κάρτα αυτή, πόσο κοστίζουν γιατί έχω χαθεί ψάχνοντας στο site της 3UK για αυτό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #224
    Εγγραφή
    27-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok πήρα κάρτες και τις περιμένω να έρθουν. Να καταλάβω κάτι... τα SMS που θα στείλει αν χρειαστεί να στείλει από την κάρτα αυτή, πόσο κοστίζουν γιατί έχω χαθεί ψάχνοντας στο site της 3UK για αυτό.
    0.02£/sms, μόλις έστειλα για να δω.

  15. #225
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Aυτη η κάρτα της three δουλεύει και για διάφορα verification SMS;
    Αυτό το άρθρο μου έδωσε μια ύπουλη ιδέα με το Microsoft Rewards με VPN και αγγλικό νούμερο, για δωρεάν xbox δωροκαρτες :

Σελ. 15 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617202535 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας