Σελ. 17 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819222737 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 809
  1. #241
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sokins Εμφάνιση μηνυμάτων
    ''Αααα βρήκα επίσημα από το paypal
    https://www.paypal.com/uk/gifts/brands/three''

    Αυτό λέω και εγώ.

    Το έφτιαξα. 3 λεπτά το λεπτό χρεώνει. όπως λέει. τζάμπα. Παράγγειλα άλλες δυο.
    Να κάνω μια ερώτηση. Μεταξύ τους αυτά τα νούμερα έχουν την ίδια χρέωση ????

    ΑΑΑΑΑΑ ξέχασα να σας πω ότι έκανα μια κλήση προς αυτό από wind Q. με χρέωσε 0,72€ τα 13 δευτερόλεπτα.
    Εγώ SMS θέλω να ξέρω τι χρεώνει... αλλά θα στείλω sms να δω... πολλά σε χρέωσε σαν κλήση.. δεν μου χρειάζεται αλλά πολλά είναι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #242
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ SMS θέλω να ξέρω τι χρεώνει... αλλά θα στείλω sms να δω... πολλά σε χρέωσε σαν κλήση.. δεν μου χρειάζεται αλλά πολλά είναι.
    Έχω νέα. και εμένα μου φάνηκαν πολλά και κατέβασα τον τιμοκατάλογο τους. το Ηνωμένο Βασίλειο το έχει στην ζώνη της ΕΕ με χρέωση
    0,0039 € / δευτερόλεπτο. άρρα 13Χ 0,0039= 0,0507 € που τα βρήκαν αυτοί τα 72 λεπτά. Τους πήρα τηλέφωνο. Μου είπαν σε ποια περιοχή πήρα τηλέφωνο, γιατί υπάρχουν δυο περιοχές με μεγαλύτερη χρέωση (μπούρδες). Της λέω , που το γράφετε αυτό γιατί δεν το βλέπω??.
    και της λέω οκ έχει ποιο ακριβή χρέωση. Η μεγαλύτερη χρέωση που βλέπω στον τιμοκατάλογο είναι 0,0058 € /δευτερόλεπτο. άρα
    13Χ 0,0058= 0,0754€ πως το βγάζετε 0,72 €. μου λέει σίγουρα μιλήσατε 13 δευτερόλεπτα??? λέω ναι. μου λέει να μπω να το δω. Περιμένετε
    μισό λεπτό. περιμένω περιμένω . μάλλον έλεγε στον προϊστάμενο της οτι τους πήρα χαμπάρι. Μέτα από 2 λεπτά μου λέει " δεν μπορώ να το δώ γιατί έχουμε πρόβλημα" χα χα χα χαααααα. και μου λέει κρατάω τα στοιχεία σας και θα σας πάρω τηλέφωνο. καααλά. ακόμα έχουν πρόβλημα.

    Έπρεπε να ντρέπονται. και με χρέωσαν και με 25 λεπτά γι αυτή την κλήση. Αλλά δεν τους αφήνω. θα τους ξανά πάρω αύριο και θα τους ζητήσω και αυτά τα 25 λεπτά αλλά και τα αυριανά 25 και τα 72. εγώ κορόιδο δεν είμαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sokins : 25-06-20 στις 20:55.

  3. #243
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sokins Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω νέα. και εμένα μου φάνηκαν πολλά και κατέβασα τον τιμοκατάλογο τους. το Ηνωμένο Βασίλειο το έχει στην ζώνη της ΕΕ με χρέωση
    0,0039 € / δευτερόλεπτο. άρρα 13Χ 0,0039= 0,0507 € που τα βρήκαν αυτοί τα 72 λεπτά. Τους πήρα τηλέφωνο. Μου είπαν σε ποια περιοχή πήρα τηλέφωνο, γιατί υπάρχουν δυο περιοχές με μεγαλύτερη χρέωση (μπούρδες). Της λέω , που το γράφετε αυτό γιατί δεν το βλέπω??.
    και της λέω οκ έχει ποιο ακριβή χρέωση. Η μεγαλύτερη χρέωση που βλέπω στον τιμοκατάλογο είναι 0,0058 € /δευτερόλεπτο. άρα
    13Χ 0,0058= 0,0754€ πως το βγάζετε 0,72 €. μου λέει σίγουρα μιλήσατε 13 δευτερόλεπτα??? λέω ναι. μου λέει να μπω να το δω. Περιμένετε
    μισό λεπτό. περιμένω περιμένω . μάλλον έλεγε στον προϊστάμενο της οτι τους πήρα χαμπάρι. Μέτα από 2 λεπτά μου λέει " δεν μπορώ να το δώ γιατί έχουμε πρόβλημα" χα χα χα χαααααα. και μου λέει κρατάω τα στοιχεία σας και θα σας πάρω τηλέφωνο. καααλά. ακόμα έχουν πρόβλημα.

    Έπρεπε να ντρέπονται. και με χρέωσαν και με 25 λεπτά γι αυτή την κλήση. Αλλά δεν τους αφήνω. θα τους ξανά πάρω αύριο και θα τους ζητήσω και αυτά τα 25 λεπτά αλλά και τα αυριανά 25 και τα 72. εγώ κορόιδο δεν είμαι.
    θα εχει καμια πιουστια το δικο μας το συστημα με το καρτελ .
    να δεις οτι στην wind θα πηγε η διαφορα του κοστους .
    θα ντραπηκανε δηλαδη για λογαριασμο της wind που θα επρεπε να ντρεπομαστε εμεις .

    καλα κανεις και το ψαχνεις
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #244
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sokins Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω νέα. και εμένα μου φάνηκαν πολλά και κατέβασα τον τιμοκατάλογο τους. το Ηνωμένο Βασίλειο το έχει στην ζώνη της ΕΕ με χρέωση
    0,0039 € / δευτερόλεπτο. άρρα 13Χ 0,0039= 0,0507 € που τα βρήκαν αυτοί τα 72 λεπτά. Τους πήρα τηλέφωνο. Μου είπαν σε ποια περιοχή πήρα τηλέφωνο, γιατί υπάρχουν δυο περιοχές με μεγαλύτερη χρέωση (μπούρδες). Της λέω , που το γράφετε αυτό γιατί δεν το βλέπω??.
    και της λέω οκ έχει ποιο ακριβή χρέωση. Η μεγαλύτερη χρέωση που βλέπω στον τιμοκατάλογο είναι 0,0058 € /δευτερόλεπτο. άρα
    13Χ 0,0058= 0,0754€ πως το βγάζετε 0,72 €. μου λέει σίγουρα μιλήσατε 13 δευτερόλεπτα??? λέω ναι. μου λέει να μπω να το δω. Περιμένετε
    μισό λεπτό. περιμένω περιμένω . μάλλον έλεγε στον προϊστάμενο της οτι τους πήρα χαμπάρι. Μέτα από 2 λεπτά μου λέει " δεν μπορώ να το δώ γιατί έχουμε πρόβλημα" χα χα χα χαααααα. και μου λέει κρατάω τα στοιχεία σας και θα σας πάρω τηλέφωνο. καααλά. ακόμα έχουν πρόβλημα.

    Έπρεπε να ντρέπονται. και με χρέωσαν και με 25 λεπτά γι αυτή την κλήση. Αλλά δεν τους αφήνω. θα τους ξανά πάρω αύριο και θα τους ζητήσω και αυτά τα 25 λεπτά αλλά και τα αυριανά 25 και τα 72. εγώ κορόιδο δεν είμαι.

    Νέα. Μίλησα τώρα πάλι με την Wind, γιατί από εχτές δεν με πήραν ακόμα τηλέφωνο. Μου είπε ότι είμαι σε σειρά προτεραιότητας και οτι θα καταχωρήσει το αίτημα μου, με το πρόβλημα μου. Εμένα όμως δεν μου ήρθε μήνυμα που να λέει ότι καταχωρήθηκε το αίτημα μου όπως γινότανε τις άλλες φορές που τους έπαιρνα τηλέφωνο. Δηλαδή πάλι με δουλεύουν.
    Το κορυφαίο βέβαια είναι ότι , όταν της εξηγούσα που παίρνω τηλέφωνο και της είπα Ηνωμένο Βασίλειο και μετά από λίγο Αγγλία, μου είπε ότι η Αγγλία έχει άλλη χρέωση απο το Ηνωμένο Βασίλειο χα χα χαααααααα χα. Μιλάμε για τσακάλια. Της λέω η Αγγλία που είναι ?? Δεν απάντησε.
    Ακούστε και το άλλο. όπου κατάλαβα ότι μάλλον τις έχουν δασκαλέψει έτσι. Της λέω άνοιξε τον τιμοκατάλογο σας και πες μου την χρέωση για
    Ηνωμένο Βασίλειο. μου λέει ζώνη 1 με χρέωση 0,080/δευτερόλεπτο. Της λέω κοπελιά η ζώνη 1 που μου λες είναι 0,0080€
    και όχι 0,080. μου λέει ναι 0,080. και της λέω εξάλλου το Ηνωμένο Βασίλειο το έχετε στην ζώνη της ΕΕ με χρέωση 0,0039 € / δευτερόλεπτο.
    Δεν ήξερε τι να πει. μου λέει θα καταχωρίσω το αίτημα σας και θα σας πάρει τηλέφωνο ο αρμόδιος. Καααλα

    Μιλάμε για εταιρία για τα μπάζα. Καραγκιόζηδες

  5. #245
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατέρα έχει η Αγγλία Καλαμάτα???

  6. #246
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παιδιά είσαστε Offtopic εδώ, για τις χρεώσεις των εδώ παρόχων έχουμε πολλά νήματα

  7. #247
    Εγγραφή
    29-02-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Melomakarono LTE
    Παιδιά για να έχετε τις ίδιες χρεώσεις πρέπει να ενεργοποιήσετε την σχετική ρύθμιση μέσα από το app.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 60FD8E74-8F64-4ED8-B786-ABEEDB77370E.jpg  


  8. #248
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Melomakarono Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά για να έχετε τις ίδιες χρεώσεις πρέπει να ενεργοποιήσετε την σχετική ρύθμιση μέσα από το app.
    Δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο για την three

  9. #249
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    στην 3 ιντερνετ with legs , καποια στιγμη αντιμετωπισα προβλημα με απαγορευση επισκεψης σε πιο "ενηλικα" ας το πουμε , site
    μου ελεγε οτι εχει μπει καποιος περιορισμος ασφαλειας αλλα και επρεπε καθε φορα να κανω την απενεργοποιηση ; και μονο απο το κινητο ;
    κατι τετοιο ειχα καταλαβει , και πως δεν γινοταν απο τον πινακα ελενχου του web της 3
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #250
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην 3 ιντερνετ with legs , καποια στιγμη αντιμετωπισα προβλημα με απαγορευση επισκεψης σε πιο "ενηλικα" ας το πουμε , site
    μου ελεγε οτι εχει μπει καποιος περιορισμος ασφαλειας αλλα και επρεπε καθε φορα να κανω την απενεργοποιηση ; και μονο απο το κινητο ;
    κατι τετοιο ειχα καταλαβει , και πως δεν γινοταν απο τον πινακα ελενχου του web της 3
    Αυτό είναι γιατί τους υποχρεώνει η νομοθεσία στο ΗΒ

  11. #251
    Εγγραφή
    01-05-2011
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, αλλά η vodafone κυκλοφόρησε data sim, η οποία, εκτός των άλλων (μάλλον) δίνει απολύτως δωρεάν 200MB κάθε μήνα.

    Μιλάω για το πρόγραμμα giga wifi on the spot

    Πρόκεται για συμβόλαιο μηδενικού παγίου, οπότε (λογικά) δεν έχει ελάχιστη χρέωση διατήρησης της κάρτας sim.

    Εάν πατήσετε στον αναλυτικό τιμοκατάλογο του προγράμματος, θα δείτε ότι γράφει:
    Πρόγραμμα χρήσης 200MB / Μηνιαίο Πάγιο Δωρέαν.

    200MB δεν είναι πολλά, αλλά νομίζω ότι επαρκούν για instant messengers (viber, messenger, whatsapp, telegram, signal κλπ) συγχρονισμό επαφών και ειδοποιήσεις email (κλειδωμένο σε 2G). Επίσης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συναγερμούς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος outSSIDer : 29-06-20 στις 13:14.

  12. #252
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ώπα, πού το βρήκες αυτό; Πολύ καλό φαίνεται, όπως και τα πακετάκια του για χρήση internet όταν το χρειάζεσαι, 10GB με 5 ευρώ το μήνα και 40GB με 10 δεν είναι καθόλου κακό, αρκεί να έχεις κάλυψη vodafone. Γίνεται η νο. 1 επιλογή για όσους ήθελαν για 2-3 μήνες ή και λιγότερο το καλοκαίρι. Περιμένουμε την cosmote και την "δεν έχω σήμα" να βγάλουν καρμπόν ή και καλύτερα πακέτα.
    hnesne

  13. #253
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από outSSIDer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, αλλά η vodafone κυκλοφόρησε κάρτα sim, η οποία (μάλλον) δίνει απολύτως δωρεάν 200MB κάθε μήνα.

    Μιλάω για το πρόγραμμα giga wifi on the spot

    Πρόκεται για συμβόλαιο μηδενικού παγίου, οπότε (λογικά) δεν έχει ελάχιστη χρέωση διατήρησης της κάρτας sim.

    Εάν πατήσετε στον αναλυτικό τιμοκατάλογο του προγράμματος, θα δείτε ότι γράφει:
    Πρόγραμμα χρήσης 200MB / Μηνιαίο Πάγιο Δωρέαν.

    200MB δεν είναι πολλά, αλλά νομίζω ότι επαρκούν για χρήση viber και συγχρονισμό επαφών και ειδοποιήσεις email (κλειδωμένο σε 2G). Επίσης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συναγερμούς.
    Έχω σούπερ ερώτηση κρίσεως, μπορώ να μεταφέρω τον αριθμό μου του κινητού σε τέτοια data υπηρεσία?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #254
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μάλλον απίθανο, γιατί να θες να το κάνεις αφού δεν έχεις δικαίωμα κλήσεων; Μπορείς όμως να το μεταφέρεις σε μια intertelecom/modulus κ.λπ. και να κάνεις κλήσεις μέσω της σύνδεσης αυτής. Εκτός και κλειδώνουν τις κλήσεις voip, αλλά δεν νομίζω. Από την άλλη, ίσως να γίνεται δουλειά με το viber, δεν ξέρω αν συμφέρει οικονομικά, προσωπικά απέχω από το πανηγυράκι του viber.
    hnesne

  15. #255
    Εγγραφή
    29-02-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Melomakarono LTE
    Ωραίο αυτό το πακέτο της vodafone αλλά τραγικό που δεν μπορείς να προχωρήσεις σε παραγγελία online.

Σελ. 17 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819222737 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας