Σελ. 35 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 15253033343536374045 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 511-525 από 809
  1. #511
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Έχω ενα πρόβλημα με την Xoom και το τάϊσμα αριθμών three.

    Τα reload instructions δεν φτανουν ποτε στο κινητό παραλήπτη μεχρι τωρα και πρέπει να ανοίγω support tickets σε κάθε ανανέωση.

    Σας εχει συμβεί κατι τετοιο ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    «Ταΐστε» τον αριθμό με ανανέωση και βλέπουμε
    Τάϊσε τον αριθμό και μη ρωτας. Τί καλύτερο για το συμφέρον του πελάτη οεο ... Αντε πολύ αέρα πήρατε, έχουμε mandate (απο τη διοίκηση) να ανεβάσουμε το ARPU και δεν βοηθάτε, κάντε κάτι !!!!

  2. #512
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    Wind - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    asus
    Path Level
    Fastpath
    να κανω μια ερωτηση στους χρηστες Vodafone Giga Wifi On The Spot, αμα έχει την sim σε συσκευη π.χ εγω θελω να την χρησιμοποιησω σε pos , πως βλέπεις τα υπόλοιπα
    κ πως μπορείς να βάλεις πακέτα? η θέλει να την βάζεις στο κινητο να ανοιγης την σελιδα που σε δινουν να κανεις ανανέωση κ μετα να ξανααλάζεις την κάρτα?
    δεν υπάρχει εφαρμογή σαν της cosmote που διαχειριζεσαι όλα τα νουμερα?

  3. #513
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tmgiorgio24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να κανω μια ερωτηση στους χρηστες Vodafone Giga Wifi On The Spot, αμα έχει την sim σε συσκευη π.χ εγω θελω να την χρησιμοποιησω σε pos , πως βλέπεις τα υπόλοιπα
    κ πως μπορείς να βάλεις πακέτα? η θέλει να την βάζεις στο κινητο να ανοιγης την σελιδα που σε δινουν να κανεις ανανέωση κ μετα να ξανααλάζεις την κάρτα?
    δεν υπάρχει εφαρμογή σαν της cosmote που διαχειριζεσαι όλα τα νουμερα?
    Εγώ δεν βρήκα κανένα τρόπο ούτε από τον υπολογιστή, ούτε με το vodafone app στο κινητό να μπορώ να της βάλω λεφτά πάρα μόνο στη συσκευή που είναι η κάρτα σε συγκεκριμένη σελίδα. Αν τον βρει κάποιος θέλω να μάθω και εγώ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #514
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν βρήκα κανένα τρόπο ούτε από τον υπολογιστή, ούτε με το vodafone app στο κινητό να μπορώ να της βάλω λεφτά πάρα μόνο στη συσκευή που είναι η κάρτα σε συγκεκριμένη σελίδα. Αν τον βρει κάποιος θέλω να μάθω και εγώ.
    δεν υπάρχει... μόνο απ την συσκευή που είναι να ανοίξεις την συγκεκριμένη σελίδα!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  5. #515
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είναι πολύ περιοριστικό αυτό με τις ανανεώσεις του Vodafone Giga Wifi On The Spot.
    Είναι επιλεκτικό ακόμα και στον browser που θα χρησιμοποιήσεις και από to app το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δεις το υπόλοιπο, καμία δυνατότητα διαχείρισης.
    ελπίζω να το καταλάβουν και να το αλλάξουν

  6. #516
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολύ περιοριστικό αυτό με τις ανανεώσεις του Vodafone Giga Wifi On The Spot.
    Είναι επιλεκτικό ακόμα και στον browser που θα χρησιμοποιήσεις και από to app το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δεις το υπόλοιπο, καμία δυνατότητα διαχείρισης.
    ελπίζω να το καταλάβουν και να το αλλάξουν
    Ήθελα να κάνω μια σύνδεση για τους γονείς,αλλά η δυσκολία αυτή στην ανανέωση με αποθάρρυνε αφού ήθελα να μπορώ να διαχειρίζομαι τη σύνδεση από απόσταση και να κάνω τις ανανεώσεις όταν χρειάζεται.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  7. #517
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήθελα να κάνω μια σύνδεση για τους γονείς,αλλά η δυσκολία αυτή στην ανανέωση με αποθάρρυνε αφού ήθελα να μπορώ να διαχειρίζομαι τη σύνδεση από απόσταση και να κάνω τις ανανεώσεις όταν χρειάζεται.
    για να το κάνεις απο απόσταση... θα πρέπει να μπορείς να μπαίνεις στην σύνδεση τους... πχ με ενα μικροτικ και μέσο vpn... και στα 2 ακρα... θα ήταν εφικτό
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  8. #518
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να το κάνεις απο απόσταση... θα πρέπει να μπορείς να μπαίνεις στην σύνδεση τους... πχ με ενα μικροτικ και μέσο vpn... και στα 2 ακρα... θα ήταν εφικτό
    Ποιο εύκολο και λογικό μου φαίνονται τρία κλικ στο website ή στην εφαρμογή της vodafone.
    Υπάρχει κάποιος λόγος που εφαρμόζουν αυτήν πολιτική;
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  9. #519
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μοναδική μου σκέψη για να μην σε αφήνουν π.χ. να κάνεις rollover τα gigabytes στο εξοχικό, αφού κάποια στιγμή θα λήξουν αν δεν τα ανανεώσεις, και να σε αναγκάζουν έτσι να πηγαίνεις σε πιο ακριβό πακέτο. Αλλιώς θα μαζεύαμε μήνα-μήνα για ξόδεμα το καλοκαίρι, 60 ευρώ για 120Gb το χρόνο, για σκεφτείτε το. Και με πιο απλές λύσεις λύνεται το θέμα, π.χ. με ένα anydesk ή οτιδήποτε άλλο, ανάλογα τον εξοπλισμό που υπάρχει.
    hnesne

  10. #520
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Ποιο το πρόβλημα σας ρε παιδιά; Μπαινεις απο οποιοδήποτε browser και οιποιοδήποτε δίκτυο στο myvodafone και διαχειρίζεσαι το λογαριασμό σου βλέπεις το υπόλοιπο πληρώνεις κλπ.


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  My-Vodafone.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  78,3 KB 
ID: 227294

  11. #521
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο το πρόβλημα σας ρε παιδιά; Μπαινεις απο οποιοδήποτε browser και οιποιοδήποτε δίκτυο στο myvodafone και διαχειρίζεσαι το λογαριασμό σου βλέπεις το υπόλοιπο πληρώνεις κλπ.


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  My-Vodafone.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  78,3 KB 
ID: 227294
    οταν πηγα να το αγορασω ο υπαλληλος μου ειπε οτι πρεπει να συνδεθεις μεσω του δικτυου που παρεχει η καρτα σε συγκεκριμενη ιστοσελιδα και να κανεις απο εκει την ανανεωση.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  12. #522
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Υπόλοιπα και πληρωμές ναι, να αγοράσεις πακέτα είναι το θέμα, αυτό γίνεται μόνο εφόσον συνδέεσαι μέσω της ίδιας κάρτας που θες να κάνεις top-up.
    hnesne

  13. #523
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπόλοιπα και πληρωμές ναι, να αγοράσεις πακέτα είναι το θέμα, αυτό γίνεται μόνο εφόσον συνδέεσαι μέσω της ίδιας κάρτας που θες να κάνεις top-up.
    Ναι και εμένα στο web και στο κινητό μέσο της εφαρμογής μου βγάζει πληροφορίες και πληρωμές αλλά δεν μπορείς να πάρεις data.
    Τεσπα σε tracker που το έχω μήνες τώρα, τα 200mb δωρεάν μου φτάνουν.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #524
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την πολύ σημαντική δουλειά που κάνετε με τις πληροφορίες που ανεβάζετε!

    Έχω αγοράσει κι εγώ κάρτες three. Αντιμετώπισα διάφορα προβλήματα (με τα οποία θα σας απασχολήσω άλλη φορά), αλλά αυτό που με παιδεύει όλη την ημέρα σήμερα, είναι οτι η κάρτα three, ενώ την έχω ενεργοποιήσει και την έχω βάλει σε κινητό για να κάνω όλους τους ελέγχους πριν την τοποθετήσω σε gps tracker TK103B, δεν δέχεται μηνύματα από vodafone. Όλες τις υπόλοιπες ενέργειες (κλήσεις, αποστολή/λήψη μηνυμάτων) τις πραγματοποιεί κανονικά.

    Έχω πάρει επικοινωνήσει με three και μου είπαν ότι έχει πρόβλημα η vodafone. Μίλησα με vodafone και μου λένε πως αφού το μήνυμα αποστέλλεται και δεν έρχεται ακυρωτικό, φταίει η three. Πραγματικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

  15. #525
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gibinho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την πολύ σημαντική δουλειά που κάνετε με τις πληροφορίες που ανεβάζετε!

    Έχω αγοράσει κι εγώ κάρτες three. Αντιμετώπισα διάφορα προβλήματα (με τα οποία θα σας απασχολήσω άλλη φορά), αλλά αυτό που με παιδεύει όλη την ημέρα σήμερα, είναι οτι η κάρτα three, ενώ την έχω ενεργοποιήσει και την έχω βάλει σε κινητό για να κάνω όλους τους ελέγχους πριν την τοποθετήσω σε gps tracker TK103B, δεν δέχεται μηνύματα από vodafone. Όλες τις υπόλοιπες ενέργειες (κλήσεις, αποστολή/λήψη μηνυμάτων) τις πραγματοποιεί κανονικά.

    Έχω πάρει επικοινωνήσει με three και μου είπαν ότι έχει πρόβλημα η vodafone. Μίλησα με vodafone και μου λένε πως αφού το μήνυμα αποστέλλεται και δεν έρχεται ακυρωτικό, φταίει η three. Πραγματικά μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
    Δεν είχα κάποιο πρόβλημα με μήνυμα απο vodafone ή απο cosmote.
    Δοκίμασες την κάρτα και σε άλλη συσκευή;

Σελ. 35 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 15253033343536374045 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας